Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 16:12   #61
Quote:
Wolowitz kaže: Pogledaj post
Je li FF u Zagrebu mijenjao razine i zahtijeve za maturu? I dalje su ABA, izborni i prijemni?
http://www.unizg.hr/novosti-pojedinacno/senat-donio-odluku-o-upisnim-kriterijima-i-rokovima-za-upis-u-i-godinu-preddiplomskih-integriranih-i-strucnih-studija-u-ak-god-20122013-na-sveucilistu-u-zagrebu/f429f7d7de11fe80250ee2a530e69df9/?tx_ttnews[backPid]=1

tu su ti sve promjene
grade is offline  
Old 15.11.2011., 17:54   #62
bok imam jedno pitanje ove godine sam položila maturu i upisala fakultet ali sam iz osobnih razloga odustala iako sam već bila na upisima, znači samo sam se upisala nisam se pojavila prvi dan fakulteta, htjela sam se ispisati ali sam upisala faks u rijeci a rijeka je daleko od mjesta u kojem živim, a da bi se ispisala trebam otići tamo a to ne mogu i htjela bi sad upisati fakultet koji sam htjela da li trebam poslati dokumente u središnji prijavni ured ?? a dokumenti su na fakultetu i iz financijskih razloga ne mogu do rijeke po njih da se is pišem???nadam se da ste skužili šta sam htjela pitati
xzzzz is offline  
Old 15.11.2011., 20:23   #63
Quote:
xzzzz kaže: Pogledaj post
bok imam jedno pitanje ove godine sam položila maturu i upisala fakultet ali sam iz osobnih razloga odustala iako sam već bila na upisima, znači samo sam se upisala nisam se pojavila prvi dan fakulteta, htjela sam se ispisati ali sam upisala faks u rijeci a rijeka je daleko od mjesta u kojem živim, a da bi se ispisala trebam otići tamo a to ne mogu i htjela bi sad upisati fakultet koji sam htjela da li trebam poslati dokumente u središnji prijavni ured ?? a dokumenti su na fakultetu i iz financijskih razloga ne mogu do rijeke po njih da se is pišem???nadam se da ste skužili šta sam htjela pitati
Mislim da te može i netko drugi ispisati..jel imaš koga u Rijeci? Ili možeš li naći nekoga da ode i ispiše te? Svi su ti dokumenti tamo i ne možeš se upisati na drugi dok se ne ispišeš s ovog
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Old 15.11.2011., 20:34   #64
čekaj to znači da se već od ove godine sve mijenja?
pollq is offline  
Old 15.11.2011., 21:21   #65
Quote:
pollq kaže: Pogledaj post
čekaj to znači da se već od ove godine sve mijenja?
Pa da. Bit će sve na postani studentu 1.12.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 17.11.2011., 01:00   #66
e sad, ako ne upadam na nijedan od 10 izbora na listi prioriteta, a položio sam maturu i još neke izborne, što onda? recimo ako upadam na neki drugi, kojeg nemam na listu, jel postoji ikakva šansa da taj upišam ili moram čekati jesenski rok i novu šansu?
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Old 17.11.2011., 14:52   #67
Quote:
sesvečan kaže: Pogledaj post
e sad, ako ne upadam na nijedan od 10 izbora na listi prioriteta, a položio sam maturu i još neke izborne, što onda? recimo ako upadam na neki drugi, kojeg nemam na listu, jel postoji ikakva šansa da taj upišam ili moram čekati jesenski rok i novu šansu?
Izići će ogledne liste koji dan prije pravih, pa ćeš moći vidjeti kako stojiš, dodati još neki faks na listu, promijeniti prioritete i to.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 18.11.2011., 13:42   #68
Quote:
xzzzz kaže: Pogledaj post
bok imam jedno pitanje ove godine sam položila maturu i upisala fakultet ali sam iz osobnih razloga odustala iako sam već bila na upisima, znači samo sam se upisala nisam se pojavila prvi dan fakulteta, htjela sam se ispisati ali sam upisala faks u rijeci a rijeka je daleko od mjesta u kojem živim, a da bi se ispisala trebam otići tamo a to ne mogu i htjela bi sad upisati fakultet koji sam htjela da li trebam poslati dokumente u središnji prijavni ured ?? a dokumenti su na fakultetu i iz financijskih razloga ne mogu do rijeke po njih da se is pišem???nadam se da ste skužili šta sam htjela pitati
Ukoliko su ti podatci verificirani ne moras slati dokumente u SPU. No, trebat ce ti dokumenti za upis drugog fakulteta, tako da ces ih trebati preuzeti kad-tad
(-.-) is offline  
Old 18.11.2011., 16:30   #69
hvala
xzzzz is offline  
Old 18.11.2011., 19:10   #70
Neznam gdje da postavim ovo pitanje, pa ću tu... Ugl, smeta me što su neki fakulteti u hrvatskoj ograničavaju upis studentima... Evo kao primjer uzmimo medicinski fakultet u Rijeci, znači ovih dana je objavljeno na postani student kako se na taj faks iduće godine mogu upisati samo učenici koji su u srednjoj školi imali barem 2 razreda fiziku, kemiju i biologiju.. time ograničavaju upise za škole koje to nisu imale... Zanimam me jel postoji način da se žalimo na to? Po meni to nije fer, pogotovo zato što učenici kada upisuju srednju skolu tada imaju 15-14 godina, i niti neznaju sto ih zanima niti što žele... ali si već tada sažmu izbor za fakultet... Ali što je najgore učenici koji su ove godine maturanti tek sada saznaju da ne mogu upisati neke fakultete jer su u krivoj srednjoj školi... Smatram da to nije nimalo fer, i da se time najveća prednost daje gimnazijalcima, te da državna matura nema ni smisla...
angeliz is offline  
Old 18.11.2011., 21:59   #71
Quote:
angeliz kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da postavim ovo pitanje, pa ću tu... Ugl, smeta me što su neki fakulteti u hrvatskoj ograničavaju upis studentima... Evo kao primjer uzmimo medicinski fakultet u Rijeci, znači ovih dana je objavljeno na postani student kako se na taj faks iduće godine mogu upisati samo učenici koji su u srednjoj školi imali barem 2 razreda fiziku, kemiju i biologiju.. time ograničavaju upise za škole koje to nisu imale... Zanimam me jel postoji način da se žalimo na to? Po meni to nije fer, pogotovo zato što učenici kada upisuju srednju skolu tada imaju 15-14 godina, i niti neznaju sto ih zanima niti što žele... ali si već tada sažmu izbor za fakultet... Ali što je najgore učenici koji su ove godine maturanti tek sada saznaju da ne mogu upisati neke fakultete jer su u krivoj srednjoj školi... Smatram da to nije nimalo fer, i da se time najveća prednost daje gimnazijalcima, te da državna matura nema ni smisla...
imam isto pitanje tj. roblem, i to u vezi veterinarskog fakulteta u Zagrebu, koji također traže minimum 2 godine biologije, da bi se moglo upisati na njihov fax, a ja sam u srednjoj imao samo jednu godinu biologije
__________________
Let me explain something to you. I am not "Mr. Lebowski". You're Mr. Lebowski. I'm the Dude!
Gosha is offline  
Old 18.11.2011., 22:10   #72
Može se ta razlika položiti
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 18.11.2011., 23:02   #73
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Može se ta razlika položiti
možeš li malo bolje objasnit kako se i gdje to polaže.. stvarno bi mi trebalo.. hvala unaprijed...
angeliz is offline  
Old 18.11.2011., 23:08   #74
Quote:
angeliz kaže: Pogledaj post
možeš li malo bolje objasnit kako se i gdje to polaže.. stvarno bi mi trebalo.. hvala unaprijed...
U Pučkom otvorenom učilištu možeš to položiti, ali kako mi nije trebalo, nisam upućena u detalje.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 19.11.2011., 20:43   #75
jel' ovo konačno za ovu godinu?
number 19 is offline  
Old 20.11.2011., 13:37   #76
kada ćemo dobiti tan i pin za postani sudent? u školi smo dobili šifru za carnet
dbezj is offline  
Old 20.11.2011., 17:00   #77
Quote:
dbezj kaže: Pogledaj post
kada ćemo dobiti tan i pin za postani sudent? u školi smo dobili šifru za carnet
S tom sifrom moras cekat do 1.12. Onda se sa carnet sifrom registriras na postani-student.hr i tek onda mozes dobit tan i pin...morat ces upisat broj mobitela i doci ce ti sms sa pinom i tano, ili samo pinom..zaboravila sam sta su nam rekli xd
Operabag is offline  
Old 20.11.2011., 23:51   #78
Quote:
Operabag kaže: Pogledaj post
S tom sifrom moras cekat do 1.12. Onda se sa carnet sifrom registriras na postani-student.hr i tek onda mozes dobit tan i pin...morat ces upisat broj mobitela i doci ce ti sms sa pinom i tano, ili samo pinom..zaboravila sam sta su nam rekli xd
tnx
dbezj is offline  
Old 22.11.2011., 14:15   #79
Quote:
angeliz kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da postavim ovo pitanje, pa ću tu... Ugl, smeta me što su neki fakulteti u hrvatskoj ograničavaju upis studentima... Evo kao primjer uzmimo medicinski fakultet u Rijeci, znači ovih dana je objavljeno na postani student kako se na taj faks iduće godine mogu upisati samo učenici koji su u srednjoj školi imali barem 2 razreda fiziku, kemiju i biologiju.. time ograničavaju upise za škole koje to nisu imale... Zanimam me jel postoji način da se žalimo na to? Po meni to nije fer, pogotovo zato što učenici kada upisuju srednju skolu tada imaju 15-14 godina, i niti neznaju sto ih zanima niti što žele... ali si već tada sažmu izbor za fakultet... Ali što je najgore učenici koji su ove godine maturanti tek sada saznaju da ne mogu upisati neke fakultete jer su u krivoj srednjoj školi... Smatram da to nije nimalo fer, i da se time najveća prednost daje gimnazijalcima, te da državna matura nema ni smisla...
Prije svega, bitno je naglasiti da je ovo iskljucivo odluka samih fakulteta, te oni po tom pitanju imaju potpunu autonomiju. To nema apsolutno nikakve veze sa drzavnom maturom, i takvi preduvijeti su postojali i ranije. Zaliti se mozes jedino fakultetu, no nece imati nikakvu svrhu.

Takodjer je vec spomenuto da se mogu poloziti razlikovni predmeti. Raspitaj se u skoli postoji li mogucnost polaganja razredbenog ispita iz tih predmeta kojim bi se to izjednacilo sa dvogodisnjim programom tog predmeta. Ili provjeri na nakom od ucilista za obrazovanje odraslih.
(-.-) is offline  
Old 22.11.2011., 21:25   #80
Quote:
(-.-) kaže: Pogledaj post
Prije svega, bitno je naglasiti da je ovo iskljucivo odluka samih fakulteta, te oni po tom pitanju imaju potpunu autonomiju. To nema apsolutno nikakve veze sa drzavnom maturom, i takvi preduvijeti su postojali i ranije. Zaliti se mozes jedino fakultetu, no nece imati nikakvu svrhu.

Takodjer je vec spomenuto da se mogu poloziti razlikovni predmeti. Raspitaj se u skoli postoji li mogucnost polaganja razredbenog ispita iz tih predmeta kojim bi se to izjednacilo sa dvogodisnjim programom tog predmeta. Ili provjeri na nakom od ucilista za obrazovanje odraslih.
Hvala na odgovoru raspitala sam se vec...
angeliz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.