Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 19:32   #2001
Quote:
dove+ kaže: Pogledaj post
Imaš po pekarama.
Dobar...
yedwy is offline  
Old 30.11.2010., 22:10   #2002
Ljudi, oprostite, ali nikako ne mogu naći cijenu u Zagrebu za sljedeću gumu pa ako netko zna, plz, neka napiše gdje se može kupiti i koliko košta: Dunlop SP Winter Sport 3D M0 za veličinu 185/65 R15!

Tnx!
mrzm smglsnk is offline  
Old 30.11.2010., 22:21   #2003
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
¸KOnkretno preko kod vulkanizera u Bos. Brodu cijena par kuna niza nego u SB, a za ove dalje gradove u unutrasnjost BiH neznam...

E da imas one sprske Tigar jako povoljno preko, a sad jel to icemu opet neznam.
Tigar su bile prva ugradnja na Zastave 101. Znači kvaliteta neupitna.
nevven is offline  
Old 30.11.2010., 22:47   #2004
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Ljudi, oprostite, ali nikako ne mogu naći cijenu u Zagrebu za sljedeću gumu pa ako netko zna, plz, neka napiše gdje se može kupiti i koliko košta: Dunlop SP Winter Sport 3D M0 za veličinu 185/65 R15!

Tnx!
536,47 kn
http://www.autokreso.hr/gumeinaplatci/cijenik.php
Z4_M is offline  
Old 30.11.2010., 22:51   #2005
Haha volim auto kreshu s njihovim cijenikom.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 30.11.2010., 22:59   #2006
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Haha volim auto kreshu s njihovim cijenikom.
Bar ih treba pohvalit da imaju sve servirano, nije to čest slučaj vidjet.

Samo što mi se smije od njihove cijene za navedenu gumu, koju sam isto sam kupio, ali ne kod njih i bome je odlična.
Z4_M is offline  
Old 30.11.2010., 23:08   #2007
Tnx!



Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Bar ih treba pohvalit da imaju sve servirano, nije to čest slučaj vidjet.

Samo što mi se smije od njihove cijene za navedenu gumu, koju sam isto sam kupio, ali ne kod njih i bome je odlična.
Gdje si kupio, ako se smije znati, jer bih ja kupio ovaj vikend sve četiri gume?
mrzm smglsnk is offline  
Old 30.11.2010., 23:14   #2008
A šta misliš di je kupio ... eno ima par strana ranije njegov putopis iz Janezlanda ....

Nego jel baš mora bit MO (Mercedes original)?
CDRW is offline  
Old 30.11.2010., 23:15   #2009
Ima ti vulco te dunlopice, i ja sam uzimao samo veću dimenziju.
dove+ is offline  
Old 30.11.2010., 23:17   #2010
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Gdje si kupio, ako se smije znati, jer bih ja kupio ovaj vikend sve četiri gume?
Pogledaj u Vulkalu, ako ćeš kupovati u Hrvatskoj. I nazovi onoga Delani d.o.o. od prije par stranica, on se hvali kako ima jeftine gume.
frANZi50 is offline  
Old 30.11.2010., 23:23   #2011
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A šta misliš di je kupio ... eno ima par strana ranije njegov putopis iz Janezlanda ....

Nego jel baš mora bit MO (Mercedes original)?
Proletio sam zadnjih pet, šest stranica pa sam se već malo pogubio; tko je bio u Zloveniji, tko nije bio, gdje je tamo bio...

Ne znam koja je razlika pa ni ne znam da li mora biti M0

Quote:
dove+ kaže: Pogledaj post
Ima ti vulco te dunlopice, i ja sam uzimao samo veću dimenziju.
Si zadovoljan s gumama?

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Pogledaj u Vulkalu, ako ćeš kupovati u Hrvatskoj. I nazovi onoga Delani d.o.o. od prije par stranica, on se hvali kako ima jeftine gume.
Tnx. Bacit ću pogled... Ne moram kupovati u Zagrebu, ali zbog par desetaka kuna ne bih išao u Zloveniju. Ali, ako je razlika u lovi veća, onda bih skočio do Zlovenije i kod njih bih kupio...
mrzm smglsnk is offline  
Old 30.11.2010., 23:27   #2012
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Si zadovoljan s gumama?
Treba još testiranja, tek su tjedan dana na autu, nisu još osjetile snijeg.
Idu zasad fino, po kiši ko po suhom.
Inače, Made in Germany, 35. tjedan 2010.
dove+ is offline  
Old 30.11.2010., 23:32   #2013
Quote:
dove+ kaže: Pogledaj post
Treba još testiranja, tek su tjedan dana na autu, nisu još osjetile snijeg.
Idu zasad fino, po kiši ko po suhom.
Inače, Made in Germany, 35. tjedan 2010.
A-ha, kužim!

Inače, ja imam ljetno-zimske Dunlopice od kad imam auto (2007.) i zadovoljan sam. Ali ove godine sam ipak odlučio uzeti zimske gume jer sigurno je sigurno...
mrzm smglsnk is offline  
Old 30.11.2010., 23:42   #2014
Pa oznaka MO na kraju znači da je guma napravljena po specifikaciji Mercedesa .... ako ti ne voziš Mercedesa koji će ti klinac guma specijalno rađena za isti? Skuplja, teže za naći .....

Kolega Z-4 je svoje kupio kod Furlana ako se ne varam.
CDRW is offline  
Old 30.11.2010., 23:49   #2015
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Proletio sam zadnjih pet, šest stranica pa sam se već malo pogubio; tko je bio u Zloveniji, tko nije bio, gdje je tamo bio...

Ne znam koja je razlika pa ni ne znam da li mora biti M0

Si zadovoljan s gumama?

Tnx. Bacit ću pogled... Ne moram kupovati u Zagrebu, ali zbog par desetaka kuna ne bih išao u Zloveniju. Ali, ako je razlika u lovi veća, onda bih skočio do Zlovenije i kod njih bih kupio...
Ja sam kupio u prvom tjednu 11. mjeseca kad je kod Zlovenaca bila 47,10 € s popustom, ali ubrzo potom je poskupila cca 3 €. Sad trenutno mislim da je više ni nema. Ukratko, u odnosu na Krešinu cijenu, to je bilo 190 kn uštede po komadu.

Inače, zanimljivo je to, sad moj kolega koji se sjetio da bi kupio gume, eto, ne može naći ni Eskimo HP ni Fuldu Kristall Control u 195/55/15 dimenziji, a i za mnoge druge dimenzije i modele guma je upitno kad će, i ako će, stići.

Što se tiče WS 3D, prvi je recenziju CDRW pisao. Meni se sviđa sigurnost koju ulijeva na mokrom autoputu na višim brzinama i odlična je na kočenju u istim uvjetima, po meni su to jedne od najvažnijih disciplina. To joj je uostalom i naj područje prema testovima, bila je pobjednik ADAC-a. Vozio sam prije toga samo Eskimo S3 i od nje je dosta bolja u tim uvjetima, pritom je i nijansu tiša. Po suhom preciznije reagira na unose volana. Probao sam ovaj vikend u smjeru Varaždina WS 3D i po svim vrstama snijega - suvereno i nemam primjedbe, posebno jer je auto zadnji pogon pa mi je bitno. Jako dobro grabi pri ubrzanju, uspone savladava kako treba, ali mislim da je kočenje li-la. S druge strane, nemam iskustva s drugim gumama, moguće da nešto bolje ni ne može. Continental TS830 je bio pobjednik testa u segmentu snijega, ali je bio i nekih 8 € skuplji po komadu pa mi se to činilo kao nepotreban ulog.
Z4_M is offline  
Old 30.11.2010., 23:54   #2016
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa oznaka MO na kraju znači da je guma napravljena po specifikaciji Mercedesa .... ako ti ne voziš Mercedesa koji će ti klinac guma specijalno rađena za isti? Skuplja, teže za naći .....

Kolega Z-4 je svoje kupio kod Furlana ako se ne varam.
Autokrešo navodi svoj WS s MO oznakom, a i ja sam istog dobio. Sad ne znam ima li ona prednosti pred non MO gumom i jesu li te prednosti mjerljive, ali gledam, ne može biti loše, trebala bi biti prilagođenija RWD autu, možda je tiša s obzirom da Mercedes brine o udobnosti itd.

Kod Furlana je bila oko 15 kn skuplja, pa mi se za 60 kn alles zusammen isplatilo potegnut 3 km više do Lašiča. No, mislim da je već u 195/65 dimenziji razlika bila beznačajna. Nemojte me uzet za riječ, ali sad nije to ni više bitno. Npr. Ultragrip 7+ je skoro isto koštao kod oba, ujedno 10ak kn više od WS 3D.
Z4_M is offline  
Old 01.12.2010., 00:10   #2017
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa oznaka MO na kraju znači da je guma napravljena po specifikaciji Mercedesa .... ako ti ne voziš Mercedesa koji će ti klinac guma specijalno rađena za isti? Skuplja, teže za naći .....

Kolega Z-4 je svoje kupio kod Furlana ako se ne varam.
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio u prvom tjednu 11. mjeseca kad je kod Zlovenaca bila 47,10 € s popustom, ali ubrzo potom je poskupila cca 3 €. Sad trenutno mislim da je više ni nema. Ukratko, u odnosu na Krešinu cijenu, to je bilo 190 kn uštede po komadu.

Inače, zanimljivo je to, sad moj kolega koji se sjetio da bi kupio gume, eto, ne može naći ni Eskimo HP ni Fuldu Kristall Control u 195/55/15 dimenziji, a i za mnoge druge dimenzije i modele guma je upitno kad će, i ako će, stići.

Što se tiče WS 3D, prvi je recenziju CDRW pisao. Meni se sviđa sigurnost koju ulijeva na mokrom autoputu na višim brzinama i odlična je na kočenju u istim uvjetima, po meni su to jedne od najvažnijih disciplina. To joj je uostalom i naj područje prema testovima, bila je pobjednik ADAC-a. Vozio sam prije toga samo Eskimo S3 i od nje je dosta bolja u tim uvjetima, pritom je i nijansu tiša. Po suhom preciznije reagira na unose volana. Probao sam ovaj vikend u smjeru Varaždina WS 3D i po svim vrstama snijega - suvereno i nemam primjedbe, posebno jer je auto zadnji pogon pa mi je bitno. Jako dobro grabi pri ubrzanju, uspone savladava kako treba, ali mislim da je kočenje li-la. S druge strane, nemam iskustva s drugim gumama, moguće da nešto bolje ni ne može. Continental TS830 je bio pobjednik testa u segmentu snijega, ali je bio i nekih 8 € skuplji po komadu pa mi se to činilo kao nepotreban ulog.


Hvala obojici na odgovorima. Sutra ću još malo prosurfati, probat ću nazvati i Furlana i Lašiča pa ih pitati da li imaju guma na lageru i tako...

Mercedes ne vozim nego Corsu . U gume se baš ne kužim, ali za ovu sam vidio da je kao pobijedila na nekim testovima, a i imam sada Dunlopice pa zašto mijenjati konja s kojim sam zadovoljan?!

U svakom slučaju, laku noć, a sutra se možda još javim s kojim pitanjcem...

Tnx, one more time!
mrzm smglsnk is offline  
Old 01.12.2010., 11:14   #2018
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
¸KOnkretno preko kod vulkanizera u Bos. Brodu cijena par kuna niza nego u SB, a za ove dalje gradove u unutrasnjost BiH neznam...

E da imas one sprske Tigar jako povoljno preko, a sad jel to icemu opet neznam.
imam čizme gumene tigar. a za gume sam čuo da na kiši imaju takvo držanje da moraš nježno zatvarat vrata, da auto ne pobjegne

mislim, nije sigurno da ću ih uzimat, trenutno nemam ni love. ali zanimala me konkretna sava.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 01.12.2010., 11:45   #2019
Evo da se javim s utiscima s Dun 3D u dimenziji koju već neki imaju 205/55/16.

Guma super, na suhom je neću ni uspoređivati, ali na mokrom (temperatura 2-3 °C) sve pet od kočenja, stabilnosti, odziva, bočnog držanja. Jedino se osjeti kad dođete do granice pa osjetite mekoću gaznog sloja. Samo jedna ilustracija; Kiša snijeg, izrazito puno vode na cesti, dolazim na most Mladosti brzina oko 90 km/h i u skroz desnoj traci i naletavam na jezero vode, prvih nekoliko razbija kao od šale da bi tek na zadnjem prednji kraj malo zaplivao, dalje u Novom Zagrebu nailaziom na bljuzgu i vozi kao po tračnicama-izuzetno zadovoljan.

Za snijeg neznam (još pravi nije pao), ali kroz nekih mjesec dana ćemo i to ispitati.

Komfor jako zadovoljan, buka do 100 km/h ni ne skužite da li je ljetna ili zimska guma na autu (naravno ovisi i o izolaciji auta).

Probao prije Eskimo S3 i GY UG 7, isključivo iz subjektivnog dojma mogu reči da je guma korak naprijed. Tko je kupi nemože pogriješiti.
A. Senna is offline  
Old 01.12.2010., 11:50   #2020
Dakle još jedan zadovoljni vlasnik 3D-a .... ajde dobro ...
Za sada imamo i zadovoljnog vlasnika Conti 830 koji se (kao i kolega gore) žali na mekoću gaznog sloja u graničnim uvjetima (u usporedbi sa XL gumom većeg indeksa brzine)
CDRW is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.