Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u život nakon smrti?
Da 56 59.57%
Ne 25 26.60%
Ne znam jer je i jedno i drugo nedokazivo 13 13.83%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 00:03   #261
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Vidis zato se to zove vjera.Da ti Bog side i veli evo me vjerovanje nebi imalo smisla.Tada bi znali a ne vjerovali.
Drago mi je si toga svjesan.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:04   #262
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
i bilo bi puno bolje, ali koju bog?http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_gods
On je jedan al je stariji od svijeta.Od pocetka ljudskog roda ljudi mu daju imena i nadimke nije ni cudo da ih je skupio tolko.
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:06   #263
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
On je jedan al je stariji od svijeta.Od pocetka ljudskog roda ljudi mu daju imena i nadimke nije ni cudo da ih je skupio tolko.
cudno, kaze bog muslicima derite po zidovima, mora da se dosadjuje
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:23   #264
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
cudno, kaze bog muslicima derite po zidovima, mora da se dosadjuje
Mozda nema kabelsku
__________________
All that evil needs to triumph is to good man do nothing.
Anti-NWO 2-blog
enemy combantant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 01:54   #265
Quote:
enemy combantant kaže: Pogledaj post
Mozda nema kabelsku
Ja nemam ni kablovsku ni TV i nije mi dosadno.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 02:01   #266
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,...
Ljudi se danas toliko brinu za život poslije smrti da im izmiče činjenica
da totalno zanemaruju život prije smrti.
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:05   #267
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Ljudi se danas toliko brinu za život poslije smrti da im izmiče činjenica
da totalno zanemaruju život prije smrti.
Rekla bih da smrt pod tepih guraju. A ona se baš i neda.
Evo ...ja živim punim životom ali radujem se danu u kojem ću umrijeti. Uh...bit će to zora. Plavetna.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:16   #268
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Rekla bih da smrt pod tepih guraju. A ona se baš i neda.
Evo ...ja živim punim životom ali radujem se danu u kojem ću umrijeti. Uh...bit će to zora. Plavetna.
evo prvi probelm vjere. ljudi se nadaju u vjecni zivot poslje smrti tak da ih briga za ovaj, i jos se tome vesele a jedino kaj imaju za dokaz da postoji vjeci zivot je knjiga pisana prije 2k godina od koje je vec polovica izbacena kao mitoligija. svaka vam cast.

divno kaj se veselis danu svoje smrti. bit ce to zora covjecanstva.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:20   #269
Quote:
viaverita kaže: Pogledaj post
evo prvi probelm vjere. ljudi se nadaju u vjecni zivot poslje smrti tak da ih briga za ovaj, i jos se tome vesele a jedino kaj imaju za dokaz da postoji vjeci zivot je knjiga pisana prije 2k godina od koje je vec polovica izbacena kao mitoligija. svaka vam cast.

divno kaj se veselis danu svoje smrti. bit ce to zora covjecanstva.
Zar u mom upisu negdje piše da ovaj život ne volim?
Ne čovječanstva. Moja.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 00:22   #270
Quote:
brezovka kaže: Pogledaj post
Zar u mom upisu negdje piše da ovaj život ne volim?
Ne čovječanstva. Moja.
vjeruj mi, bit ce to zora covjecanstva.
 
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 10:26   #271
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a kak si siguran da je biblija istinita?

Biblija je Bozija Rec. "Sve Pismo je Bogomnadahnuto..." kaze jedan od mnogo stihova koji potvrdjuju Sveto Pismo kao pisanu objavu Zivog Boga!
islandjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:08   #272
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
Biblija je Bozija Rec. "Sve Pismo je Bogomnadahnuto..." kaze jedan od mnogo stihova koji potvrdjuju Sveto Pismo kao pisanu objavu Zivog Boga!
Ovakva argumentacija je najbolja. "Bog postoji jer tako kaže Biblija, a Biblija je istinita jer je Njegova riječ." Ma genijalno! Amen.
N3M1R is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:39   #273
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
dali vjerujete da postoji život nakon smrti,... život u kojem ćete se opet sresti sa osobama koje ste izgubili
Da, vjerujem. Ja sam agnostik i kao takav imam mogućnost da od svoje filozofije napravim religiju i/ili vjerujem u što hoću. Pa tako ja vjerujem u život poslje smrti, te da ćemo se opet sresti sa osobama koje su već "tamo negdje", a i vjerujem u mogućnost reinkarnacije.
Quote:
dali vjerujete da postoji raj,čistilište i pakao?
Ne.
Quote:
dali je život poslije smrti samo stanje uma, kao npr. san? ili se to zaista duša odvaja od tijela....
To nitko ne zna.
__________________
By: Simka
sinisa85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:45   #274
Problem je sto covjek nista nece sam da trazi, istrazuje, povezuje nego sva rjesenja trazi po nekim knjigama.
Pola covjecanstva je programirano po sistemu "Vjeruj slijepo i ne pitaj zasto, ako pitas pasce ti meteor na glavu"
Priroda u sebi nosi sve efekte kreacije i odgovara na zagonetke samo kad bi covjek zaboravio sve sto je naucio do sada i krenuo sa praznom glavom da gleda svijet.
Sumatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 18:36   #275
Quote:
Hello Operator kaže: Pogledaj post
Objasni molim te kako su kemija i fizika objasnile da smrt "ne postoji"?
Ako mi prolazimo kroz različita stanja, šta to onda znači i da li to fizika i kemija mogu objasniti.

Jer po meni tu postoji problem budući da se tvrdi kako perpetum mobile ne postoji jer energija koja je neuništiva kruži. Dakle prelazi iz jednog stanja u drugo. Ali ako definiramo pojmove drugi svijet, nebo u biblijskom smislu i duše, onda moramo reći da ti svjetovi nisu obično kruženje energije nego da su to prave strukture.

To je problem na neki način sličan problemu putovanja kroz vrijeme. Jer ako bi takvo putovanje bilo moguče onda bi količina energije i materije morala biti beskonačno velika. Jer na drugi način nije moguće objasniti kako u svakom kvantu vremena istovremeno postoji planet zemlja i sve što se tu nalazi. Na zamišljenom vremenskom pravcu putnik bi mogao otputovati u svaki kvant vremena a to znači da uvije zatekao sve što se nalazi i u sadašnjosti.

tTeoretski on bi mogao u vremenskom stroju dovesti svoje dvojnike a to znači da bi se u putnikovom vremenu pojavila materija čije postojanje nije moguće objasniti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:51   #276
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ako mi prolazimo kroz različita stanja, šta to onda znači i da li to fizika i kemija mogu objasniti.

Jer po meni tu postoji problem budući da se tvrdi kako perpetum mobile ne postoji jer energija koja je neuništiva kruži. Dakle prelazi iz jednog stanja u drugo. Ali ako definiramo pojmove drugi svijet, nebo u biblijskom smislu i duše, onda moramo reći da ti svjetovi nisu obično kruženje energije nego da su to prave strukture.

To je problem na neki način sličan problemu putovanja kroz vrijeme. Jer ako bi takvo putovanje bilo moguče onda bi količina energije i materije morala biti beskonačno velika. Jer na drugi način nije moguće objasniti kako u svakom kvantu vremena istovremeno postoji planet zemlja i sve što se tu nalazi. Na zamišljenom vremenskom pravcu putnik bi mogao otputovati u svaki kvant vremena a to znači da uvije zatekao sve što se nalazi i u sadašnjosti.

tTeoretski on bi mogao u vremenskom stroju dovesti svoje dvojnike a to znači da bi se u putnikovom vremenu pojavila materija čije postojanje nije moguće objasniti.

Ja mislim da sve sto mi ovdje dozivljavamo su samo efekti energija koje mi nismo u stanju percepirati , dakle nismo svjesni uzroka pa mislimo da uzrok ne postoji.
Da li uzrok nastavlja da zivi i kad se efekti, ovo nase tijelo, iscrpe .
Kad bi mogli imati svjesnost uzroka onda bi bili svjesni da ne zivimo samo u jednoj dimenziji nego u svemu i da je smrt iluzija i da kao takva i ne postoji.
Dakle vezivanjem za efekat vezujemo se i za pojam umiranja efekta.
Sumatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 02:41   #277
teško je ljudima shvatiti da je čovjek konačan.mislim da su na ideju o čovjeku kao beskonačnom dosta utjecali kršćanstvo,judaizam i islam .dakle,pitanje je što je naša bit,tko smo mi.ako se vežemo uz pojam čovjek,nećemo daleko dogurati jer taj pojam dosta zbunjuje većinu,kao i pojam bog.kako god mi zvali tu bit(duša,logos,Čovjek,svijest,energija),vjerujem da je ona vječna i da smo to mi.dakle,s mojom smrću nestaje ego,i sve ono što sam mislio da sam ja.vjerujem dakle da postoji duša i da smo to mi.teško mi je prihvatiti da sam obična materija nastala potpuno slučajno.isto tako mi pomalo smiješno i kontradiktorno zvuči(nek se nitko ne uvrijedi)kršćanska teza o tijelu,duši i duhu.ako bog udahnjuje dušu kod začeća,kako kažu kršćani,onda to po meni nikako nije vječna.dakle,vjerujem da je duša nastala svakako prije materijalnog svijeta.ako govorimo o nekom vremenskom kontinuitetu,ma da je i to također samo sebi protivno.ali dobro,ionako se ove stvari o kojima pričamo ne mogu dokučiti razumom.što se itče relacije ateizam-i "ono drugo" rekao bih samo da je besmisleno pričati tu o životu poslije smrti,jer jedni tvrde dijametralno suprotno od drugih.dakle,ok je iznosit svoja vjerovanja ali ne i iznositi ih kao nešto "istinito"i dokazivo.
Apsolut is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 23:43   #278
teško mi je zamisliti da ću ikad prestati misliti. Ne moram biti u nekom drugom svijetu, možda uistinu isparim nakon nekog vremena, ali ne mogu potpuno nestati, mi nismo konačni
__________________
zvali su nas herojima, a postali smo mitovi,
da smo znali, bi li bili heroji?
Anria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 00:26   #279
šta ti znači mi?ljudi?čovjek je samo jedan korak u evoluciji.ili misliš da kad umreš da si ponovno u ljudskom obliku,ili šta?nisam shvatio.
Apsolut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:14   #280
Život na rajskoj Zemlji

Vjerujem u život nakon smrti,ali tek kad nas Bog uskrsne!Vjerujem u život nakon smrti i uskrsnuća u raju na Zemlji.
Biblija jasno uči:kad osoba umre,ona prestaje živjeti.Smrt je suprotnost životu.Mrtvi ne vide,ne čuji i ne mogu razgovarati.Nijedan dio nas ne nastavlja živjeti nakon što tjelo umre.Mi nememo besmrtnu dušu ili duh.
Isus Krist je govorio o stanju mrtvih.Bilo je to kad je umro Lazar ,čovjek kojega je dobro poznavao.Isus je svojim učenicima rekao:Naš prijatelj lazar je zaspao!"Učenici su mislili da Isus želi reći da Lazar spava kako bi se oporavio od bolesti.No on nije tako mislio.Isus je objasnio:"Lazar je umro!"Zapazite da Isus smrt uspoređuje sa spavanjem.Lazar nije bio na nebu ni u paklenoj vatri.Nije se susreo sa anđelima niti sa svojim precima.Lazar se nije ponovno rodio kao neki drugi čovjek.Umro je a smrt je bila poput dubokog sna u kojem nema snova.Ljudi koji tuguju zbog smrti voljene osobe često su zavedeni pogrešnim predođbama o umrlima.Spiritistički medij može davati posebne informacije ili govoriti glasom kakav je imala umrla osoba.Zbog toga mnogi povjeruju da su mrtvi u biti živi,i da će kontaktiranje sa njima živima pomoći da lakše podnesu tugu.No svaka takva "utjeha " u biti je lažna ,ali i opasna!Zašto?Zato što demoni mogu oponašati glas umrle osobe i spiritističkom medijU avati informacije o umrlome.Zli duhovi ne samo da zavode ljude nego ih i plaše.

Izvještaji o uskrsnućima o kojima se govori u Bibliji uče nas mnogo u uskrsnućima u budučnosti.Isus je rekao da će "svi koji su u grobovima čuti njegov glas i izaći."(Ivan5:28,29)Mrtvi koji budu vraćeni u život neće se naći u svijetu punom ratova,zločina i bolesti.Imat će priliku vječno živjeti u raju na zemlji u miru i sreći.Isus je rekao:"Ja sam uskrsnuće i Život...Tko vjeruje u mene i ako umre ,živjet će!"

Zašto se čistilište ne pojavljuje nigdje u Bibliji???Možda ljudi pod čistilišem misle na ono vrijeme što će se događati tokom Sudnjeg dana.Nakon uskrsnuća i rata Božjega Harmagedona,Sudnji dan trajat će tisuću godina.Tokom tog perioda Isus će suditi živima i mrtvima.Na temelju čega će im suditi?Isus Krist je otkupio naše grijehe ,umrijevši za nas,tako kad mi umremo ,oslobođeni smo naših grijeha.Znači sudit će nam se na osnovi nekih novih zahtjeva,a oni koji još nisu imali prilike upoznati pravoga Boga to će tada i učiniti.Nihovom odlukom hoće li prihvatiti pravoga Boga ili ne,Bog će njima darovati život vječni.

Milijuni ljudi poučavani su u svojim religijama da je pakao mjeso gdje se ljudi muče.Stoga se pitamo:Je li Svemogući VBog stvorio takvo mjesto muka???Da li je Bog koji je stvorio ljude sa namjerom da vječno žive,stvorio nekakvo mjesto gdje bi se ljudi vječno mučili u vatri???Koji je stav Bog zastupao kada su Izraelci poput okolnih naroda počeli bacati svoju djecu u vatru???On je objaasnio:"spaljuju vatrom svoje sinove i kćeri-što im ja nikad ne zapovijedih niti mi to ikada padne na um(dođe u srce)(Jeremija 7:31)
Bog je ljubav i on nikada ne bi stvorio tavo mjesto gdje će mučiti ljude.Riječ pakao zapravo znači GROB,a riječi paklena vatra i jezero ognjeno znače DRUGA SMRT IZ KOJE NEME POVRATKA.
San Snova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.