Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 14:23   #1221
imam jedno pitanje što se tiče anti-candida dijete.. kako ne smrsaviti kad si na toj dijeti?! i koliko vremenski se je treba pridržavati? jer sam ja ionako i ovako pothranjena,i osjećam se jako umorno i slabo odkad sam na njoj..
helly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:30   #1222
mozda je pitanje glupo, ali sta onda me partner nikako ne moze zadovoljavati oralno? mislim sve mi je jasno kako se prenosi i sve to stoji, ali znaci da se toga treba odreci jer si skoro pa stalno zarazen? ja imam pa nemam i tako stalno. nikako ih se rijesiti zauvijek. a pogotovo pred menstruaciju me zna "smetati", tj. malo svrbi. pijem acidofil i mogu reci da dosta pomaze, a izbacila sam junk food, teska srca, pa sad pokusavam skroz iskontrolirati i prehranu.
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 12:20   #1223
imam pitanje, u četvrtak em počelo polako peckat i svrbit, u petak je bilo još gore a sad je vikend pa ne mogu kod gin. a ono nije mi bas ugodno. u ponedjeljak cu otic tamo i rec da mi je hitno pa ce me valjda preko reda jer ne mogu jos cekat da me naruce za sto godina, a sad šta da radim preko vikenda jer me to dosta smeta??
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:03   #1224
e a da li oboljevaju sam one osobe koje imaju spolne odnose?
dandelion_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:36   #1225
Quote:
dandelion_9 kaže: Pogledaj post
e a da li oboljevaju sam one osobe koje imaju spolne odnose?
ne. mozes dobiti ako cesto koristis antibiotike, od tangi, gacica od poliestra, kupanja u bazenu, ak ti padne imunitet jako lako ju dobis i sl
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 15:48   #1226
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
ne. mozes dobiti ako cesto koristis antibiotike, od tangi, gacica od poliestra, kupanja u bazenu, ak ti padne imunitet jako lako ju dobis i sl
ok hvala...mislim još sam djevica..a imam simptome...sad treba kod ginekologa otić..heh
dandelion_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:14   #1227
....
Samo jednu bočicu acidophilusa sam uzela od 30 kapsula. ( ako se ne varam ima u prodaji i od 60) Uzimala sam jednu kapsulu na dan na prazan želudac.
Kada sam potrošila cijelu turu to se povuklo. Kasnije se ničega nisam pridržavala specijalno.
Dalje sam koristila dnevne uloške, prala se intimnim sapunima, nosila tange i sl, sve ono što se "zabranjuje" kod candide. Meni se to više poslije (da kucnem o drvo) nije vratilo

Samo da javim da sam kupila Acidopihilus i počela ga trošiti. Ima 90 kapsula tako da uzimam 3 dnevno. Znači tebi se stanje popravilo tek nakon popijene cijele kutije? OK, mislim nisu probiotici antibiotici...treba neko vrijeme da djeluju... I meni je ciljda da kao prije nosim tange, jedem slatko i sl
adele is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 08:32   #1228
Quote:
adele kaže: Pogledaj post
....

Samo da javim da sam kupila Acidopihilus i počela ga trošiti. Ima 90 kapsula tako da uzimam 3 dnevno. Znači tebi se stanje popravilo tek nakon popijene cijele kutije? OK, mislim nisu probiotici antibiotici...treba neko vrijeme da djeluju... I meni je ciljda da kao prije nosim tange, jedem slatko i sl


adele, koliko si platila tu bočicu i jel od voća kao što piše na netu?
josh5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:04   #1229
ja sam isto kupila acidophilus,prije tjedan dana i pijem 2 dnevno. platila sam oko 280 kn,i nešto sitno.. mislim da nije od voća,voće ne sadrži toliko tih dobrih bakterija da bi se moglo od voća raditi,bar tako mislim. iako,piše with apple pectin,ali mislim da je to u malim količinama! evo da napišem sastav: maltodextrin, fructooligosaccharides,apple pectin,lactobacillus acidophilus,lactobacillus bulgaricus.

ja sam jos prije tjedan dana zavrsila s terapijom vaginaleta,zbog gljivica,i nestao mi je sirasti iscjedak, ali me jos nekad zna zasvrbiti,i dobila sam malo zuckasti iscjedak. to normalno poslje gljivica ili se trebam zabrinuti?
ici cu kod ginekologa,ali sljedeca 3 dana ne mogu..
helly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:04   #1230
helly a di si kupila?
jel to od twin laba proizvod?
josh5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 13:51   #1231
Quote:
josh5 kaže: Pogledaj post
helly a di si kupila?
jel to od twin laba proizvod?
Evo Helly je odgovorila, da to je točno tako. Ja sam kupila u Twinlab dućanu u Zgb, Vukovarska, raskršće s Miramarskom. Zasad sam popila nekoliko komada, nije mi bolje, ali mislim da je curi pod nickom Korak bilo bolje nakon cijele bočice... ne znam... zato sam je sad i pitala
adele is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:20   #1232
Najbolja stvar za održavanje intimne higijene žena sklonih gljivičnim i bakterijskim infekcijama je Plivasept opstetritička krema.
dan-zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:21   #1233
Quote:
adele kaže: Pogledaj post
Evo Helly je odgovorila, da to je točno tako. Ja sam kupila u Twinlab dućanu u Zgb, Vukovarska, raskršće s Miramarskom. Zasad sam popila nekoliko komada, nije mi bolje, ali mislim da je curi pod nickom Korak bilo bolje nakon cijele bočice... ne znam... zato sam je sad i pitala
Meni se candida povukla nakon cijele ispijene bočice točnije, nakon mj dana se povukla candida.

i btw ženske, nije se radilo o voćnim acidophilusu!
korak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:23   #1234
Quote:
helly kaže: Pogledaj post
ja sam isto kupila acidophilus,prije tjedan dana i pijem 2 dnevno. platila sam oko 280 kn,i nešto sitno.. mislim da nije od voća,voće ne sadrži toliko tih dobrih bakterija da bi se moglo od voća raditi,bar tako mislim. iako,piše with apple pectin,ali mislim da je to u malim količinama! evo da napišem sastav: maltodextrin, fructooligosaccharides,apple pectin,lactobacillus acidophilus,lactobacillus bulgaricus.

ja sam jos prije tjedan dana zavrsila s terapijom vaginaleta,zbog gljivica,i nestao mi je sirasti iscjedak, ali me jos nekad zna zasvrbiti,i dobila sam malo zuckasti iscjedak. to normalno poslje gljivica ili se trebam zabrinuti?
ici cu kod ginekologa,ali sljedeca 3 dana ne mogu..
Najčešće se taj sirasti iscjedak javi dok se imaju gljivice, vjerujem da je moguće pojava iscjetka i poslije. Za svaki slučaj se zaleti kod ginića.
korak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 20:28   #1235
cure,ima li koja neki plan anti candida dijete? ja polagano ostajem bez ideja...
zrikzrikzrikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:23   #1236
Quote:
Quote:
zrikzrikzrikavac kaže: Pogledaj post
cure,ima li koja neki plan anti candida dijete? ja polagano ostajem bez ideja...
Ja sam na antikandida dijeti oko godinu dana,s time da sam za neke feste malo grijesila.
Uglavnom,jedem
ujutro acidofil,kasnije koju kiselu jabuku.Za rucak salatu i meso ili ribu.Kuham si dosta zitarica(quinoa),graha,povrce na pari,grickam sirov celer,mrkvu,dosta badema,pijem nezasladjene cajeve,grickam sjemenke.
nije neka gozba,,..nakon godine dana sve mi je to dosadilo.
Jednom tjedno zgrijesim pa si tostiram kruh sa maslacom i marmeladom...
Bolje je ,svakako, samo sta kod mene ima kandide kao u prici.
osim dijete sopam se acidosalusom,cesnjakom,Lamisil antimikotikom i pored svega imam jos uvijek kandidu!
Ako je kod tebe infekcija manja,dijeta i acidofil bi trebali pomoci.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:44   #1237
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ja sam na antikandida dijeti oko godinu dana,s time da sam za neke feste malo grijesila.
Uglavnom,jedem
ujutro acidofil,kasnije koju kiselu jabuku.Za rucak salatu i meso ili ribu.Kuham si dosta zitarica(quinoa),graha,povrce na pari,grickam sirov celer,mrkvu,dosta badema,pijem nezasladjene cajeve,grickam sjemenke.
nije neka gozba,,..nakon godine dana sve mi je to dosadilo.
Jednom tjedno zgrijesim pa si tostiram kruh sa maslacom i marmeladom...
Bolje je ,svakako, samo sta kod mene ima kandide kao u prici.
osim dijete sopam se acidosalusom,cesnjakom,Lamisil antimikotikom i pored svega imam jos uvijek kandidu!
Ako je kod tebe infekcija manja,dijeta i acidofil bi trebali pomoci.
Ajme majko
Svaka ti čast na volji
Al nije mi jasno što je uzrokovalo tako nešto
Mislim, ako mene nakon pilula, kemotrapija i zračenja nije čopilo ko tebe..
Jedino stres nisi spomenula, i on je kod kandide veeliki faktor
__________________
♡♡♡
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 17:52   #1238
Quote:
..
Jedino stres nisi spomenula, i on je kod kandide veeliki faktor
[/QUOTE]

ni meni nije jasno.
Radim samo sezonski,tako da nemam sefa,nemam problema na poslu,stanje u obitelji za 5!
Niko me ne davi.Imam vremena za sebe.No stress!
Secer nemam,stitnjaca ok.,..ne znam ni sama sta vise da mislim.
Najvise me frustrira sto doktori nemaju dovoljno sluha kad su gljivice u pitanju!
Kao,to nije nista strasno,od toga se ne umire i takve spike.
Ja sam nasla na vise mjesta podatak da gljivice stvaraju plodno tlo za karcinom.
Zato ih se zelim svakako rijesiti.
Za neko vrijeme(upisana sam)idem dermatologu,mozda mi on da koji dobar savjet!Mozda nadje pravi lijek za mene!
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:02   #1239
@utisana
da li gljivice nemožeš uopće smirit ili ti se stalno vraćaju,?
Tammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 18:28   #1240
Ja ih imam konstantno.
Iako trenutno uzimam antimikotik,acidofil i kapsule protiv gljivica jezik mi je i dalje potpuno bijel,pun naslaga a pica je u jadnom stanju.trenutno nije upaljena ali me stalno malo bocka i svrbi.poslje menzisa kad su se gljivice spojile sa krvi bila je takva upala da je ginekologica ostala zbunjena.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.