Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2022., 10:57   #1
Kompresor za gume 12V/220V

Kao što naslov kaže, u potrazi sam za kompresorom kojeg bih većinom koristio kod kuće, na 220V, ali bih htio da ima mogućnost spajanja na 12V ukoliko mi zatreba na putu.
To valjda podrazumijeva da mi ne treba kompresor velike snage kojeg ću koristiti po cijele dane, već alat za povremeno dopunjavanje guma (auto, bicikl i sl.)
Uvjet je jedino da ima dovoljno precizan manometar, a ne da dođem na benzinsku i skužim da su mu gume prepumpane za pola bara.

Imate li preporuku za ovako što? Najbliže tome što sam pronašao je sljedeće:
220V/12V kompresor
Einhell 220V + Baterija

EDIT: vidim da u ovog drugog baterija i punjač nisu uključeni
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 11:57   #2
Za početak, nijedan ispod 1000 Kn ti nema precizan manometar.
Zar nije jednostavnije kupiti jedan za/na 220, jedan za auto od 100njak Kn i manometar za 50 Kn.
Ne vidim zašto ovaj univerzalni (čitaj veliki) voziti u autu.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 13:06   #3
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Za početak, nijedan ispod 1000 Kn ti nema precizan manometar.
Zar nije jednostavnije kupiti jedan za/na 220, jedan za auto od 100njak Kn i manometar za 50 Kn.
Ne vidim zašto ovaj univerzalni (čitaj veliki) voziti u autu.
Pa nije ovaj tako velik, blizu 2 kg je.
Nisam našao nigdje da ima neki na 220V od stotinjak kuna, samo ove što idu na 12V. Imaš prijedlog za manometar + kompresor odvojeno?
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 13:26   #4
Ne mogu sad nac na ebay, od Pumpkina imam manometra 2 komada, jedan sam frendu narucio, sva 3 su skroz tocni (ako provjeravam po pumpama koje imaju bazdarene manometre).
Kompresor imam od Viaira, spaja se direkt na akumulator preko klema jer je jak, ali to je cca 600 kn + carina, blizu 900 kn me izasao. To ti ne treba za sitnice, ja pumpam i traktorske gume po potrebi, punio sam i na kamionu na 8 bara kad je bilo hitno.
Kompresor 12V gledaj da ima metalno kuciste, da se nac vec za 200 kn. Ili uzmi u Lidlu kad imaju 3 godine garancije pa te boli briga.
Kompresor najduze traje kad postujes vrijeme rada: ako smije radit 15 minuta u sat vremena, postuj to i ohladi ga. Kompresor 12V koji moze radit non-stop ces platit cca 200 eura.
Moj taman uspije napumpat sve 4 gume bez hladenja, sa 1 bar na 3.
Kucni kompresorcic isto zna bit u lidlu na akciji za parsto kn... Parkside je ok za kucne potrebe.

Poslano sa mog M2010J19CG koristeći Tapatalk
jerx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 13:34   #5
Ok, hvala za preporuke.
Taman mi i treba za par minuta rada, kako sam naveo u prvom postu.

Ako za Lidlov kućni misliš na onog što se ušteka u struju, taj je bio cca 500 kn
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 18:05   #6
Kompresor 12VDC i ispravljac s 230/12 da se moze doma koristit...i stvar sredjena.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2022., 19:10   #7
Ja uzeo ovaj, 80-ak eura bez baterije koju sam imao, pristojan:

https://www.youtube.com/watch?v=dPkBVtXYKiA

Onima za stotinjak kuna nikad nista nisam uspio napumpati...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2022., 11:01   #8
Na kraju sam se odlučio za ovaj kojeg sam i sam naveo.
Ne radi se o nikakvoj mrcini - uslikao sam ga pored aparata za gašenje, kako bi se vidjela usporedba.

Inače, uređaj se podesi na željeni tlak i sam se zaustavi kada dođe do te razine. Naravno, nije namijenjen za cjelodnevno maltretiranje, ali to mu i nije namjena, nego povremeno dopumpavanje guma na autu/biciklu/lopti + mogućnost korištenja na putu, spajanjem na 12V.

S lijeve strane je prekidač na kojem se odabire izvor napajanja, a s desne se starta punjenje.

Uglavnom, jučer sam mijenjao kotače, pa sam dopumpao gume s njim na 2.4 bara. Na benzinskoj sam provjerio i tlak je ravno toliko koliko je i uređaj pokazao. Nisam mjerio na sve četiri, samo na jednoj.


Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 14:53   #9
Po meni najbolje je naći neki originalni iz razbijenog auta na otpadu. Ja imam neki od Smarta, puno je manji od ovog gore, a pumpa ko veliki
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 15:37   #10
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Po meni najbolje je naći neki originalni iz razbijenog auta na otpadu. Ja imam neki od Smarta, puno je manji od ovog gore, a pumpa ko veliki
I ima mogućnost spajanja na oba izvora napajanja?
Mr. NiceGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2022., 17:17   #11
Samo 12V. Drugi izvor mi je mali kompresor s bocom od 25lit iz Peveca. Ovo je samo za ne daj bože na cesti u nekoj vukojebini
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 16:42   #12
Preporuka za kompressor (mini?), nevelike cijene koji bi služio samo za pumpanje guma na biciklima. Obavezno mora imati:
- schrader opcija
- presta opcija
- strujni utikač
Ako netko zna za takav uređaj, molim postavite direkt link.
Hvala.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:03   #13
Xiaomi baterijski, posluzit ce svrsi, bez kablova, praktičan
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:05   #14
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Preporuka za kompressor (mini?), nevelike cijene koji bi služio samo za pumpanje guma na biciklima. Obavezno mora imati:
- schrader opcija
- presta opcija
- strujni utikač
Ako netko zna za takav uređaj, molim postavite direkt link.
Hvala.
Evo u lidlu za par dana:

Prijenosni kompresor https://www.lidl.hr/p/p78320?product...countryCode=HR

BTW, zašto strujni utikač? Rade na baterije bez problema…
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:27   #15
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Evo u lidlu za par dana:

Prijenosni kompresor https://www.lidl.hr/p/p78320?product...countryCode=HR

BTW, zašto strujni utikač? Rade na baterije bez problema…
Nisam baš ljubitelj bežičnih i baterijskih stvari, ali možda si u pravu...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:43   #16
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Xiaomi baterijski, posluzit ce svrsi, bez kablova, praktičan
Spora, slaba stvarčica vrlo upitnog trajanja jednog punjenja (koliko sam gledao po netu).
A opet, za nezahtjevne korisnike za bicikl bi mogla poslužiti.
Ustvari, ako to funciorira, meni bi bilo idealno.
Imaš to možda?
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:44   #17
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nisam baš ljubitelj bežičnih i baterijskih stvari, ali možda si u pravu...
Ma pitam jer baš za bicikle sam bio kupio ovakvog:

Za oko 250 kn su bila ta dva uređaja, jedan za gume a drugi za luftiće i ostale stvari velikog volumena a malog tlaka. Ali, dolazi bez baterije - tako da moraš dodatno uložiti ako nemaš te baterije. Radi odlično, moram priznati. Ograničenje je da se nesmije više od 20 min odjednom koristiti da se nebi pregrijalo tako da recimo puhanje velikih bazena traje malo dulje.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:50   #18
Quote:
sinisa_7 kaže: Pogledaj post
Ma pitam jer baš za bicikle sam bio kupio ovakvog:

Za oko 250 kn su bila ta dva uređaja, jedan za gume a drugi za luftiće i ostale stvari velikog volumena a malog tlaka. Ali, dolazi bez baterije - tako da moraš dodatno uložiti ako nemaš te baterije. Radi odlično, moram priznati.
Onda meni treba taj za gume + baterija?
Ne trebaju mi oba ili idu u paketu?
Gdje kupujem batriju i kakvu?
Stvarno sam neupućen...
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:56   #19
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Onda meni treba taj za gume + baterija?
Ne trebaju mi oba ili idu u paketu?
Gdje kupujem batriju i kakvu?
Stvarno sam neupućen...
Bili su u paketu oba. Ali ako nemaš bateriju i punjač koji odgovara tim Lidl aparatima onda moraš i to uzet u lidlu.
Problem je da toga više nema sad trenutno u ponudi a tko zna kad će opet, možda za 3-4 mjeseca tek. Slijedeća ponuda im je ona gore što sam ti linkao.
Ak ti nije hitno, prati njihove ponude ili nazovi broj pa pitaj ima li još negdje na stanju jer je nedavno bilo u ponudi.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2022., 17:57   #20
Hvala.
__________________
As a new age begins, the way of the warrior comes to an end
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.