Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2011., 23:36   #2861
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ali ono što je u toj seriji je i slika nečijeg stvarnog života Druga stvar, pa Jasemin je znala da će odgovore na sve dobiti od njega, a sigurna sam da nigdje na netu ne piše da ako ne oženi ženu svog preminulog brata da će ju otac ubiti i da će tako ići dalje krvna osveta, što je osnovni razlog zbog čega je oženjen. Ili misliš da bi bilo fora da su scenaristi zamislili nju kako nakon neprospavane noći ona ide na net i istražuje... a vrlo brzo je dobila odgovore,negdje 24 sata je bilo potrebno i to konkretne i stvarne odgovore ja od umora i tuge ne bi niš mogla, a kamoli istraživati.
I baš sad zamišljam, meni bi bilo jako smiješno da je ona tak istraživala i došla savašu i rekla e ja sam čitala na netu da vi to ovak i onak, e to bi mi bilo totalna pišurija, a ovaj njoj govori ma jel jesi našla i da će moron ubit kćer ako ju ja ne oženim i ne napravim joj dijete, sorry zamišljam i fakat bi mi takve scene više ličile na komediju, mogu u tome zamisliti Phoebe iz prijatelje i nekog njenog lika sorry nije mi namjera vrijeđati, fakat mi to tak izgleda
Čitam ova prepucavanja, nekako mi bi mi bilo krajnje glupo da osobu koju voliš i kojoj vjeruješ istražuješ putem neta. Tim više što Jasemin Savašu doista vjeruje, samo treba vremena da procesuira i posloži nova saznanja u svojoj glavi. Premda su saznanja takva da bi se mnogima digla kosa na glavi, ili bi ih potakla na ona je reagirala poprilično staloženo.

Zato se slažem sa tvojim komentarom.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 23:45   #2862
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Savaš i Omer u parku
Ne znaš ko više uživa-bebač ili Murat !Odlični su,koja dobra komunikacija s tako malim djetetom
Baš sam htjela komentirati, kako Savaš ima nekakav neodoljiv osmijeh na licu kad gleda Omera, sav je topi od nježnosti i ljubavi. On i Omer imaju odličnu interakciju
Ja sam se totalno rastopila dok sam ih gledala.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:10   #2863
Pa ja sam tek danas vidjela da je Savaš zasuzio u zagrljaju pomirenja! Ma sunce moje malo, baš me stislo kad sam vidjela. Eto mene stislo, Jase nije.......
Mustafa se dogegao do mame, pa ju pita da li dolazak Javuza znači da je na njih red? Sad se ja malo pitam – kakav red?- ali obzirom da je Mustafa u pitanju, ja sam to sebi objasnila da on pita mamu jel' sad na njih red da nekoga ohlade. Vjerojatno je i Šahbaba tako shvatila pa mu odmah rekla nek ne smišlja zvizdarije držeći važno neki papir u ruci. Mustafina noćna mora! Mora natrag u školu, nakon duge potrage, našli su jednu koja bi ga primila. I poslije će ići na fax kao i brat mu. Aha, mo'š si misliti.
Haldun siroče, opet naletio na onog lezilebovića. Malo je htio ispasti frajer pa mu bacio lovu na pod, ali ga je ovaj oštro ukorio. Nožem od 15 cm.
Virus hanuma zove potajice svog sina koji je baš poput sunca izašao i ogrijao joj dušu. Na brzaka prekida jer stiže Morončina, koji ju pogleda kao hrpicu pseće kakice u koju je netom ugazio.
Javuz putuje.......
Sevgi i Jasemin smišljaju što još treba napraviti, što na zidove staviti, koju vazu u koji kut staviti, pa grafički dizajner, pa ovo pa ono ... Pa se Jasemin spasonosno sjeti kako bi Sitare bilo dobro rješenje . Ma aferim Jase, Sitare je super ideja. Svašta se Jase sjetila, osim na sina, koji u kolicima, u drugoj prostoriji izigrava privremenu dekoraciju.
Čiček u stavu mirno stoji pred ravnateljem. Joj, ona bi tako rado radila baš tu. A vi ste Baldarova? – pita ravnatelj. Aha, udana sam tamo, procmolji Čiček. Valjda ni ona nije bila sigurna u prvi mah jel' to dobro ili nije. Ali, ma kakvi! Ravnatelj se sav rascvao ko krizantema na kiši! Pa sjednite, pa izvolite! Slobodni dani? Ma nema problema, ionako je tek počela nastava, samo dajte. Koliko 2-3 mjeseca? Pa ju predstavi svečanim glasom tko je ona, naglašavajući Baldar, što, naravno, odmah izazove 2-3 zavidna i ljubomorna komentara. Naša je Čiče, što bi kod nas rekli, za Bogom kamenje bacala. Gdje dođe – loše prođe. Ode u šekret bez Viktorije pa krene slagati šmrc-šmrc face. Zazvoni joj mob sa nepoznatog broja. Brate? Ajmeeee, juhuhu! Pa gdje si ti meni? Jel' se vidimo večeras? On krene priču o djetinjstvu i kolibi gdje se skrivala kad joj je bilo teško. I danas ju ima,nešto je veća i zovemo ju Baldarland. Hijao, brate, da mi je sad biti u njoj... A što ti se događa? Ma ništa, izjadat ćemo se kad se vidimo, kaže rascvjetala Cvijeta.
Savaš dolazi u Jase / Sevgi agenciju, divi se interijeru i sinu koji junački drži bocu i cucla sve u 16! Bravo sine moj lijepi! Mogu li vam kako pomoći?-pita Savaš. Paaaaa, Sevgi i ja imamo puno posla, a mali malo smeta... Mogu ga ja uzeti, pa idemo u park – kaže Savaš! Nije se ni snašao, a već mu je ( prazna?) torba bila na ramenu a mali u naručju! Gule-gule, gule-gule, spraši ih Jase van. Ah, zaboravio je auto stolicu! ( izvin'te, koji će joj klinac auto stolica kad nema auto?), pa krene za njima i preuzme postavljanje stolice od Savaša, koji malog još jedino u bunker nije stavio. Ona napokon spretno zakvači stolicu i kaže Savašu: ne brini, imamo još puno za naučiti oko djeteta. Ako preživi - dodajem ja. A Savaš kaže da je spreman i na čekanje i na učenje.
Javuz putuje....
Sevgi se nakon brisanja Ljigine poruke ipak odlučila javiti na njegov poziv. Greška, kao i uvijek. On joj na finjaka objasni da je skupa s njim in deep shit, jer je potpisivala dokumente kao partner. Meni fakat nije jasno kako ta žena uspješno prijeđe ulicu kad je tako blentava?
Mali Omer je napokon na zraku, u igri i slobodi. Tata Savaš je Sava(r)š(en)! Kako tom čovjeku paše malo dijete to nije normalno! Ima tako lijep, prirodan odnos prema malenome kao da mu je uistinu otac. Pa ga ljulja, pa ga šeće ( mali hoda začuđujuće dobro obzirom da je jučer prohodao), pa na tobogan, pa ga nosi na ramenima, a svo to vrijeme ne skida prelijep, vedar i iskren osmjeh sa usana i u očima. Ne, taj čovjek mora pod hitno postati otac, na generalkama je savršen!
Javuz još putuje....
Nazan oduzeli oštre predmete, pa se valjda hoće ubiti izgladnjivanjem. Endam joj lijepo kaže da se iz ove kuće ne izlazi tako lako, da je kao zatvor. Nazan se odmah sjeti svojih izlazaka, pa nazove Ljigu. Pospe se (opet!) pepelom za svoje ponašanje, ovaj krene odvaljivati bljuvotine o ljubavi i besparici a Nazan odmah ugovori spoj. Dakle, sutra joj je sin u igraonici.
Pali dop***la kućna atmosfera, pa je sve redom poslao dovraga i zbrisao dok ga Fidan ne vidi. Shvaćam ga potpuno, ukućani redovito isišu sav zrak čim progovore.
Javuz i dalje putuje.... kadli na putu izroni spodoba kao da je sad iz Aladinove lampe izletila! Krene umotana ljubiti tle pod aginim nogama i nabaci mu rukavicu za utrku. Ti sa 1 konjem, a ja sa 150 ( i 4 tovara kao putnici)? Hajde! Ako izgubiš, kaže zamotana, kupit ćeš mi haljinu aga! A što ako ti izgubiš – pitam ja? Onda će aga dohvatiti ono ispod haljine?
Fidan viče na zaštitare i napokon doznaje da je Pala otišao taxijem. Zove ga, a on na slobodnoj klupi ( BBG i Gumuš završili snimanje, pa ima mjesta), sjeda svoje stare kosti. O.K. Fidan, dolazim!
U Vanu pripreme za dolazak Javuz age. Opći dernek, postavljaju se stolovi, muzika piči, žene kuhaju, na lijevo Kosorica polaže kamen temeljac, na desno Milinović otvara odjel proktologije u vanskom KBC-u.... Javuz stiže pa krene dijeliti herpese uzduž i poprijeko, a zamotana ga podsjeti na obećanu haljinu.
Savaš zove Jasemin i kaže: Jasemin, J – a – s – e- m – i –n ! dogodilo se! Ma što se dogodilo?- pitam ja. A ono, maloga potjerao onaj sok! Savaš prema uputama traži pelene po stanu, pa Jase pametno skuži da ih valjda više nema. Odi kupiti, kaže mu ona. O.K. ali, ajd' molim te ti to...evo, ja ću ga tjedan dana čuvati.... A-a, ne mogu sad doći, snađi se. I tako Savaš aga, mora po ne znam koji put u životu čistiti tuđa govanca. Krene on u trgovinu, parkira bijeli BMW baš onako kako se i kod nas u Opatiji bijeli BMW serije 3 ili 5 parkiraju i krene u trgovinu. Prodavačica ga je vjerojatno pitala za težinu, a on je vjerojatno odgovorio: pa mali ima cca 1 godinu, znači jedno 10 dkg. Ona je mislila na veličinu pelene, a on na sadržaj. Ajd' ipak je kupio. Ulazi u auto, a Pala u taksiju ga snimi. Pratite onaj bijeli auto- kaže Pala. Taman Savaš krene otvarati pelene, kad netko zazvoni. Pala. Savaš, majke ti, reci: čija je ovo kuća, čije je ono dijete i što ti tu radiš? Ujače, sjedni- kaže Savaš.
Morončina pitao svoju kokoš jel' Javuz stigao? Je, svi su ga čekali – odgovara kokoš! A kako su ga dočekali? – pita Morončina. Kao agu – mirno će kokoš.
Lejla zove Jasemin i pita da čuje maloga. E ne mere, sa Savašom je! Što? Pa što on zna o čuvanju djece – krene Lejla. Bogme, Lejla moja draga, po ovome što je danas pokazao – više nego ti i tvoja kći zajedno!
Pala se sav raznježio, kaže da je mali isti Haldun ( hvala ti Bože da se nije na strica Musu bacio),Savaš ponosno gleda u sina koji se razdragano igra a Jase upada u kuću. Mali odmah krene u plač. Gleda Jasemin u Palu puna straha, ali ju on umiri. Ne boj se, znam da si isprepadana našim životom, ali ne brini. Šahbaba neće od mene ništa čuti, vaša tajna će ostati tajna,samo ne znam kako to mislite riješiti. Ne zna ni Savaš, ali mislim da će sad imati velikog saveznika u Pali.
A Šahbaba u sačekuši za Čiček. Da malo popričamo! Ideš? Samo da znaš, shvati me, ti si naša i tebe volim, ali koliko tebe volim, toliko ti brata mrzim. Hebiga, jel' me kužiš? Sretno ti bilo i – vrati se! A Čiče šuti i izlazi sa izrazom lica nakon friške lobotomije.
Haldun utapa brige u alkoholu. Kuži to Mustafa, to je on magistrirao, pa pita uplakanog Halduna što mu se događa. Ma ništa, kaže Haldun, a Mustafa ne vjeruje, a i fali mu trening.
Šahbaba zove Savaša nek se nacrta doma, pa on krene sa Palom. Kakav je to način, nikad nisi kući, stalno negdje odlaziš – napada ga šahbaba. Ali se uvijek i vratim ( ja bi dodala – dovraga!) kaže Savaš. Uzme ključeve od Ešrefa u kazni i krene prema izlazu, ide odvesti Čiček. Ona se polako oprašta od svih, a prema Nazan uputi pogled kao da se ispričava. Nazan ju ne udostoji pozdrava, nego se ponovno izgubljeno skupi u svoj šal sa svojim mislima.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:20   #2864
Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post

@Gill01 vidim i ti postavljas razna pitanja ... ... evo sto meni nije jasno: zasto je Yavuz otisao u zatvor, jedan aga?! Mislim, kako to da on nije imao zamjenu?
Kad me neki segment serije uvijek interesira.
Nije imao zamjenu, jer je to specifična situacija.
U zatvor su mogli ili Ahmet ili Yavuz, a nikako sluge.
Zašto? Da su sluge (jedan od njih otišli) nastavilo bi se daljnje krvoproliće između te dvije familije.
Ahmet koji je bio na licu mjesta kad se to ubojstvo dogodilo (Nazanov suprug je ubijen) nije mogao u zatvor (ja mislim ali sačekati ću Novu Tv da mi to i dokaže da je on najodgovorniji za to ubojstvo, baš mladić hladnokrvno može ubiti odraslog muškarca), a aga Ahmet se oprao poslavši svoga sina da služi isceniranu kaznu svoga oca jer je on glavni aga svog plemena i ne želi ga nikom dati bez borbe do smrti (sloboda je najbitnija ma koliku cijenu imala).

Evo i za tebe jedno lagano pitanje, zašto je Nova Tv danas na početku emitiranja epizode izbacila neke isječke (scene), po mom subjektivnom mišljenju fali par scena (koja je Nova Tv) vješto izrezala?

Zadnje uređivanje Gill01 : 13.10.2011. at 00:27.
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:29   #2865
u ovih par rečenica puno je izrečeno.





Savaš čok čok čok dobar..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:36   #2866
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
u ovih par rečenica puno je izrečeno.





Savaš čok čok čok dobar..
Da ima malo normalniju majku, to bi se odmah riješilo sa Baldarove strane.
No s druge strane tu su i Moronovi koji jedva čekaju krivi potez da krenu s krvoprolićem.
Oni još očekuju unuče (da im ga podare Čiček i Savaš) što je prosto nemoguća misija.
Situacija mu ni u jednom segmentu ne ide na ruku, ali kako kaže naš Savaš , bitno mu je da mu Jasa vjeruje a, sa ovim krupnim ribama ide u borbu do samog kraja pa što bude, za ljubav se treba žrtvovati.
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:37   #2867
Yasa toliko vjeruje Savašu, da na svaki ozbiljniji njegov iskaz- bježi zaključava se, ne javlja sa na telefon danima,ali kad joj u krevetu zahladi, onda ga zove sluša i iskoristi
naravno, on jedva čeka biti iskorišten
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:49   #2868
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Jeste skuzili kako sad svi koriste blackberry? Valjda ima je sponzor. A mali omer je bas slatkis
Da, da vidljiva je promjena sponzora i to jako na bolje!
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Savaš i Omer u parku
Ne znaš ko više uživa-bebač ili Murat !Odlični su,koja dobra komunikacija s tako malim djetetom
Iskreno, Savašova komunikacija i odnos prema malome Omeru mi je daleko, daleko prirodniji nego Jaseminin. Taj čovjek / glumac ima nečeg prirodnog u sebi kada se obraća djeci. Vidljivo u odnosu prema malom Omeriću, ali je bilo vidljivo i u Asi. Spominjem to zato, što se on nevjerojatno transformira u scenama sa djecom i mislim da će jednog dana, u RL biti divan otac.

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Pala je prava ljudina (ne samo po gabaritima nego po karakteru, he he), Fidan isto, samo sto ne znam kako nju nazvati s obzirom da je zena! Ako netko ima prijedlog - primam na znanje!

..........
Moni, falila si, iako si samo dan - dva bila odsutna!
Naziv za Fidan - dobar ti je zadatak, ja već sat vremena smišljam što bi mogla biti Fidan ako je Pala ljudina. A da kažemo samo da je ona samo žena - prava supruga i prava majka?

Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
I sezona jedni sponzori a u II sezoni drugi ...ranije su svi imali iPhon što 3 što 4 ..
a tek aute, a obleke, ma sve im je za pet kopalja bolje...
Apsolutno se slažem, napokon su ga riješili zelenog terenca parka prirode Učka, onaj bež sako + traperice + bijela majica mu stoje ufffff, Jasemin napokon ima oba rukava itd. Čak su i Čiček presvukli iz pite zeljanice, doduše onaj puder kostimić me nije oborio kao ni suknjica na falte, ali bitno bolje od onih vrtičkih pregača koje je nosila. Šahbaba je valjda dobila svileni rubac i staklene šljokice, tu ne vidim promjenu.

Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
večeras Savaš opet kao i uvijek, medeni i predivan, odnos prema malom itekako nježan (iako je i on ostavio samog malog na kauču i otišao otvoriti vrata- alli zažmiriti ćemo na jedno oko)
kombinacija bijele majice, bež sakoa i bijelog X5 ili X7, mrak..

moram večeras pohvaliti i Yas, eto, sviđa mi se kaj ne drami dugo i brzo oprašta.. eto sad se sjetim Šehe i da je ona naišla na sličnu situaciju poput ove večeras, uzela bi malog i kofere, pa čak i ona koju ne smijemo spominjati je pomalo i ponekad predugo dramila oko gluposti.. Yasa nekako brzo prašta i ne pili dugo po problemima i to mi se čok sviđa
neizmjerno vjeruje savašu i ne sumnja u veličinu njegove ljubavi..
Znaš kad Jasemin oprašta? Istog trena kada Savaš spomene da bi se mogao odreći njezine ljubavi jer ju toliko voli i kad da naslutiti da će mu ugledati leđa. Onda po defaultu Jasemin zavapi: Savaš! i zagrli ga u opraštajući zagrljaj.

A vidim da je i tebe kombinacija sako+traperice+bijela majica+bijeli BMW dojmila! Večeras je baš bio čok-čok čokasto dobar!
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:50   #2869
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
Yasa toliko vjeruje Savašu, da na svaki ozbiljniji njegov iskaz- bježi zaključava se, ne javlja sa na telefon danima,ali kad joj u krevetu zahladi, onda ga zove sluša i iskoristi
naravno, on jedva čeka biti iskorišten
Zanimljiva zapažanja.
Meni to nije jasno, Yasa se i ne raspita da li joj njezin princ na bijelom konju govori istinu ili ne (Savaš), a slijepo mu vjeruje?

Bilo bi interesantno da Yasa dozna zašto se Savaš nije javio na telefon kad je vozio Čiček (nije htio da Čiček shvati da nije prekinio s Yasom), pa bi Šahnurica krenula u akciju razaranja te veze(opet bi nešto smislila).

Nakon što joj je rekao da je oženjen, ova bi (Yasa shvatila da spavaju u istom krevetu), a to bi značio i kraj te veze, gdje bi Mehmet skakao od sreće (dobio svoju nesuđenu ženu).

Bora je po tom pitanju majestralan, pokušao s Yasom i vidio da ne ide i kraj priče, a ovaj Mehmet uporan, nikako ga se riješiti.
Gill01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:51   #2870
jasa ne voli savasa
ona samo misli da ga voli
jer da ga voli ona bi mu i oprostila
a ne bi ga ostavila da cumi cekajuci na njenu milost i nemilost
mada ja sam ljuta i na savasa koji je trebao prvo da se razvede pa da onda pocne sa jasemin
i naravno da kaze jasemin sve a ne samo djelice svega
jer meni jasemin djeluje tako kao da igra igru s savasom a savas s jasemin
a ne da imaju za oprave sve to

znam da savas se boji da nece izgubiti jasemin ali on je moze bilo kada izgubbit kad ona onako reaguje tako da je to irelevantno
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 01:10   #2871
Točno u 19.45 nahrupili mi gosti. A ja cijelu večer mijenjam izraze lica ovim redoslijedom:


Sjećam se, onih davnih dana kada sam gledala Asi, svi prijatelji i sva rodbina, svi su znali točno vrijeme kada ne smiju ni zvati, ni dolaziti, ma ni prisjetiti se gdje smo i šta smo. A sada, kod ove serije, očito ne vrijede iste regule, vidim da se pravila ne poštuju.

Dakle, nisam odgledala današnju epizodu, pa ste prepušteni mojoj PGŽ kumpaniji Zezi, znam ja da će ona iznijeti večeras priču za nas obje.


Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Tata Savaš je Sava(r)š(en)! Kako tom čovjeku paše malo dijete to nije normalno! Ima tako lijep, prirodan odnos prema malenome kao da mu je uistinu otac.

Nazan oduzeli oštre predmete, pa se valjda hoće ubiti izgladnjivanjem.

U Vanu pripreme za dolazak Javuz age. Opći dernek, postavljaju se stolovi, muzika piči, žene kuhaju, na lijevo Kosorica polaže kamen temeljac, na desno Milinović otvara odjel proktologije u vanskom KBC-u....

Odi kupiti, kaže mu ona. O.K. ali, ajd' molim te ti to...evo, ja ću ga tjedan dana čuvati.... A-a, ne mogu sad doći, snađi se. I tako Savaš aga, mora po ne znam koji put u životu čistiti tuđa govanca.
Zezi, evo, znala sam! Posebno mi se sviđa onaj dio sa dernekom u Vanu.
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 01:25   #2872
Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Točno u 19.45 nahrupili mi gosti. A ja cijelu večer mijenjam izraze lica ovim redoslijedom:


Sjećam se, onih davnih dana kada sam gledala Asi, svi prijatelji i sva rodbina, svi su znali točno vrijeme kada ne smiju ni zvati, ni dolaziti, ma ni prisjetiti se gdje smo i šta smo. A sada, kod ove serije, očito ne vrijede iste regule, vidim da se pravila ne poštuju.

Dakle, nisam odgledala današnju epizodu, pa ste prepušteni mojoj PGŽ kumpaniji Zezi, znam ja da će ona iznijeti večeras priču za nas obje.

Zezi, evo, znala sam! Posebno mi se sviđa onaj dio sa dernekom u Vanu.
Ti si dobila goste, a ja sam se, moram priznati, bezobrazno izvukla sa večernjeg druženja! Muž je fakat zaćorio jer je radio cijelu noć, ali ne bi bio nikakav problem da sjednemo u auto i odvezemo se ta 2 km, ali ja sam imala ispriku i odgledala epizodu u redovitom terminu. Zato mi sutra ujutro nema spasa, kreće se na cjelodnevno druženje.
Highliht cijele epizode ti je bio kako Javuz putuje i putuje i putuje i nikako da dođe, da je Savaš saznao da mala djeca povremeno i kake u pelene, da je Jasemin uspjela ostati bez pelena ( kad se sjetim dana kad sam ja kupovala pelene, imala sam pun ormar i stalno ga dopunjavala), i da je Savaš najvjerojatnije dobio osobu koja će mu pomoći iznjeti probleme do rješenja. Mislim na Palu, a sve nekako mislim da bi i Fidan možda mogla pomoći, baš na inat Šahbabi.

A dernek u Vanu je započeo kao i svaki naš dnevnik unazad mjesec - dva. Slavlje, mjuza i sijaset podguznika koji dočekuju agu ( age ) a žive u agoniji. Eto, mjesto gdje vlada aga zove se agonija.

Ja se skupljam u krevetac, pa se pišemo i čitamo sutra! Noooooć!
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 03:34   #2873
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
i moooolim vas ne uporedjujte to s rl jer ovdje se govori o seriji i likovima iz nje
Ponekada i ja usporedjujem dogadjaje u seriji sa RL, ali mislim da to ne prelazi neku granicu.. Samo mi nije jasno kud bas ti koja si bila 'poznata' po spominjanju babi, dida, mama, oceva, ocuha, striceva, tetki i ostale rodbine u svojim postovima, ides nekome govoriti sto da pise u svojima Usporedba je neminovna jer nas ponekada dogadjaji u seriji podsjete na nesto sto smo vidjeli, culi ili cak i sami dozivjeli..

Quote:
monimalu kaže: Pogledaj post
Fidan isto, samo sto ne znam kako nju nazvati s obzirom da je zena! Ako netko ima prijedlog - primam na znanje!
Sto kazes na zenetina? Ups, to je ipak pogrdno Mozda nas cita neki profesor ili profesorica hrvatskog pa nam moze dati neki suvisliji prijedlog

Quote:
ejisa kaže: Pogledaj post
moram večeras pohvaliti i Yas, eto, sviđa mi se kaj ne drami dugo i brzo oprašta.. eto sad se sjetim Šehe i da je ona naišla na sličnu situaciju poput ove večeras, uzela bi malog i kofere, Yasa nekako brzo prašta i ne pili dugo po problemima i to mi se čok sviđa.
Jadna Seha, koliko je vec vremena proslo, a svi jos imaju traume od njenih kufera

Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
...ali obzirom da je Mustafa u pitanju, ja sam to sebi objasnila da on pita mamu jel' sad na njih red da nekoga ohlade. Mustafina noćna mora! Mora natrag u školu,
Ne, taj čovjek mora pod hitno postati otac, na generalkama je savršen!
Javuz još putuje....
U Vanu pripreme za dolazak Javuz age. Opći dernek, postavljaju se stolovi, muzika piči, žene kuhaju, na lijevo Kosorica polaže kamen temeljac, na desno Milinović otvara odjel proktologije u vanskom KBC-u.... Javuz stiže pa krene dijeliti herpese uzduž i poprijeko, a zamotana ga podsjeti na obećanu haljinu.
Na bold
Jos od Asi, pa kad sam pocela gledati A ve C govorim istu stvar za Murata, jos nisam vidjela nekoga da je tako prirodan i opusten sa djecom. Kao da postaje najbolja verzija sebe kad je u njihovom drustvu..

Btw.Samo je Ejisa spomenula da je Savas ostavio Omera da lezi kaucu dok otvara vrata
Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 04:50   #2874
Isi thanks na komentaru
ipak je tu neko ko se sjeca mojih komentara sa spojlera i jedne druge teme
koja se ovdje valjda ne smije spominjati
pozdrav dalmaciji

isi meni su rekli da to nije lijepo da poredim pa sam prestala
al ako zelite ja mogu porediti
samo ako me jay opet banira kao sto je to prije radio
ne znam svi nesto govore kao moji postovi su glupi jer poredim s rl i tako to
pa sad neznam neki govore da je to ok neki da nije i da je glupo i onda me prijave jayu
i onda hajat fino dobije crveni karton ili onaj od sto bodova i ode tri dana u banana land
a vi se samo smijete i bas vas briga
e nece moci ove noci od sada hajat pise samo o fiktivnim likovima
a ovde su
fiktivni likovi
savas baldar
jasemin ustun
lejla ustun
sahnur baldar
mustafa baldar
itd
a kome pase il ne pase nek izvoli
meni je dosta natezanja sa modovima i ostalim njegovim produzenim rukama
pozdrav svima koji misle kako misle


savas kao fiktivni lik je pun kontradiktornosti
zasto
trenutno zato jer je jasemin rekao samo dio istine o svojoj porodici
jer jasemin jos nezna ko je u stvari savas i cime se njegovi bave i kakve probleme imaju

isto tako jasemin nije rekla savasu za abortus i da je zeljela dati djete na usvajanje


javuz izlazi iz zatvora otac moran se trese
zasto se otac trese umjesto da je veseo
pa sabrao i oduzeo i skontao
da njegov sin vise nije balavac i da i njegov sin zna racunati
a sta ce sracunati bumo vidjeli
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 13.10.2011. at 05:07.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 05:38   #2875
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
Isi thanks na komentaru
ipak je tu neko ko se sjeca mojih komentara sa spojlera i jedne druge teme


isi meni su rekli da to nije lijepo da poredim pa sam prestala

a ovde su
fiktivni likovi
savas baldar
jasemin ustun
lejla ustun
sahnur baldar
mustafa baldar
itd


savas kao fiktivni lik je pun kontradiktornosti
zasto
trenutno zato jer je jasemin rekao samo dio istine o svojoj porodici
jer jasemin jos nezna ko je u stvari savas i cime se njegovi bave i kakve probleme imaju

isto tako jasemin nije rekla savasu za abortus i da je zeljela dati djete na usvajanje
Pozdrav canim, izvini što sam ti masakrirala post

ja nisam bila aktivna na onoj temi, bar ne na forumu, samo sam čitala,a čudi me da su te zbog toga kažnjavali, jer, ako ovo što gledamo ne prenesemo u neki rl i na taj način pokušamo da projektujemo, razumemo, prihvatimo ili ne nečije ponašanje i delovanje, nemamo o čemu ni da komentarišemo, samo prebacimo krivicu na scenariste, režisere i produkciju i

lik Savaša je pun kontradiktornosti
zašto
tako rešio scenarista i Šabanci
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 06:22   #2876
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
isi meni su rekli da to nije lijepo da poredim pa sam prestala, al ako zelite ja mogu porediti..samo ako me jay opet banira kao sto je to prije radio
Tajna je u omjeru















Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 09:31   #2877
Tko o čemu ja o Yasemin Ustun, želim reći nešto na temu ljepote karaktera lika Yasemin Ustun, zapravo želim reči kako se ja nikako ne mogu složiti s tvrdnjom kako je Yasemin nevina poštena osoba, naivna u svojim pogreškama, nikoga ne povređuje namjerno, kako voli Savaša i kako mu je potpora, sa svim tim se apsolutno ne slažem, eto krenut ću od posljednje stvari koja me izuzetno smeta . Sve su se tajne otkrile, sve su si njih dvoje ljepo priznali i objasnili, osim što Yasemin to ponovo nije učinila, sasvim mirno i bez imalo grižnje savjesti i dalje šuti o Mehmetu, postoji li razlog da to nije priznala Savašu? Ne postoji naravno, krije takvu stvar od Savaša a dobro zna na kojem je položaju Mehmet u holdingu, zna da on nije spremačica i da ima pristup vrlo važnim dokumentima i informacijama u firmi,i što je najgore zna na šta je tip spreman, pa na kraju krajeva nije li ju skoro silovao, no naravno boli nju dupe kaj bi taj mogao gadno naštetiti Savašu i holdingu, jer ona o dobrobiti onih koje navodno voli uopće ne razmišlja.
Nadalje ja nigdje u ovoj seriji koja se prikazuje na Novoj TV nisam vidjela da je ona pomoć i podrška Savašu, zanima me u kojoj smo to epizodi mogli vidjeti, jer do sada je prikazano samo njeno nezrelo i nemoguće ponašanje, Savaš ima više posla s njom nego s Ahmetom Moranom, zar je pomoć i podrška to što nikad ne sasluša čovjeka , to što stalno bježi pa se vrača,što ga kažnjava za grijehe drugog muškarca, jer nije nju povrijedio Savaš, nju je povrijedio Mehmet, ona vrlo nezrelo generalizira kak su svi isti.
Savaš ne dođe na prvi sastanak ona napravi dramu, ne želi mu se javit i ne da mu priliku da objasni - ko tak postupa? Svašta mu se moglo dogodit kaj ne? Pristojni i pošteni ljudi će saslušat objašnjenje bez da prvo naprave cirkus, prenemažu se, ne odgovaraju na pozive i sl. Da je ona odlučila, gotovo je, imao je šansu i nije ju iskoristio i doviđenja , ona bi ga saslušala , objasnila mu da nije zainteresirana i gotova stvar. Ali ne, ona samo drami, muči i kažnjava čovjeka , pa onda „milostivo“ oprašta, a sve pod izgovorom kak nikom ne vjeruje jer ju je jedan tip iznevjerio, pa ja opet tvrdim da se pošteni ljudi tak ne ponašaju, ne kažnjavaju sve , zbog grijeha jednoga., normalni zreli ljudi znaju tko ih je povrijedio, Yasemin to ne zna. Sad dolazimo do Bore, i on ju je povrijedio, to svi vide i znaju, ali nitko ne misli o onome što je nepoštena Yasemin htjela napravit Bori, smišljeno mu je htjela uvalit djete drugog čovjeka, proračunato se je išla spetljat s njim bez imalo osječaja prema njemu, divna osoba kaj ne? Poštena? Bogami ni blizu toga. Nadalje Odluka o abortusu pa odustajanje, ali ne odustaje od slučajnog pobačaja pa misli ak bu skakala do besvjesti da bu djete ispalo iz nje šta li? Obrazovana mlada žena??? Rađanje pa poklanjanje djeteta, a sve samo zbog sebe, jer ne želi da ljudi znaju da oca nema u blizini, njena reputacija je njen jedini razlog za cirkus koji izvodi s djetetom. Jer da je poštena prema sebi , svojoj materi i djetetu ništa od toga ne bi napravila. Ako je odustala od abortusa , mogla je ljepo reć mami da želi dat djete na posvajanje, mogla joj je reć i da ga ne želi kraj sebe da ga ne želi odgajat i sl. Ali ne ona vrlo nepošteno uvuće mater u cijelu stvar, mater se brine za dijete cijelo vrijeme od kad je rodila, a ona pri tom cijelo vrijeme planira i dogovara kako i preko koga će se riješi djeteta, pa tako čim mater okrene leđa ona zgrabi maloga i odnese ga ženi s kojom se je dogovorila,cjelu stvar je dakle isplanirala, da stvar bude gora usput sretne i oca tog istog djeteta pa se pitam zašto djete nije pokušala dat njemu , na kraju krajeva otac mu je, pošteno je da ga on ima ako ga već ona neće, odgovor na to pitanje znamo , zato jer ju nije briga ni za koga osim za sebe samu.
Nakon toga mrtva hladna u vlastite laži uvuče druge ljude, Nuriš i njenu kčer, koliko sam ja primjetila Nurišina kčer nije njena najbolja prijateljica, to je žena koju ona prilično dugo nije vidjela i čak se ni ne druži sa njom , ali ju mtva hladna predstavi kao sestru i Omerovu mater, nevjerojatno, zaista s kojim pravom napravi tako nešto? Ako je ona lažljivica kaj to moraju bit i svi koji s njom dođu u dodir, još nemogu doć k sebi kaj ona sebi dozvoljava.
Prenemaganje oko sexa, ma dajte molim vas, najprije je dvije godine s tipom u kojeg je navodno ludo zaljubljena, zaruči se i priprema za vjenčanje, ali s njim ne spava, sa Savašem spava isti tren kad je dobila zaručnički prsten, do tad se je isto prenemagala kak nije spremna i sl. A navodno ludo zaljubljena., a obečanje je već i tak prekršila, tak da po meni zaručnički prsten je iznudila svojim ponašanjem, Savaš i sam vidi da neme druge nego da joj da prsten jer je „nemirna“ pa da se „smiri“.
Nadalje što se tiče posla nikada niti jedan projekat ne dovede do kraja, uvjek sebe stavlja ispred posla i obaveza, odlazi i vrača se kak joj je drago, ništa ona ne bi imala da joj nije Sevgi i Savaša, jer ruku na srce o Sevgi možemo reć svašta, ali to što Yasemin ima, Sevgi joj je priskrbila, na nepošten način da, ali Yasemin se s tim nepoštenim načinom složila i nismo vidjeli da se zbog toga kajala. To što joj je Sevgi priskrbila, Savaš joj je vratio, ona nije našla za shodno da ga obavjesti o propasti agencije, a izgovor kak ju je Sevgi nagovorila je čista glupost, odrasli zreli i pošteni ljudi se na takvu stvar ne daju nagovorit ni od koga jer znaju šta je dobro a šta ne. Tako da njeno poštenje ne možemo naći ni da ga sviječom tražimo. Također ta ista nepoštena Sevgi je prodala svoju kuću kako bi privela projekat kraju i iz tog posla izašla najpoštenije moguće, ak mene pitate čista obraza, za razliku od Yasemin koja se nije odrekla ničega, reći ćete jer niš jadna nema, ima , tj trebala je imat, obraz, da Savašu isti tren kaže kak stvari stoje , jer nije sve Sevgina odgovornost, ak su bile partneri onda je trebalo da zajedno snose posljedice. Nju spasi Savaš pa je ona sad u poziciji da bude gazdarica i tu je pokazala tko je i kakva je,umjesto da se čim prije pobrine da otvori agenciju i počne s radom pa na taj način pomogne prijateljici koja je umjesto nje podmetnula leđa, da što prije osigura egzistenciju i stane na noge, ona ode cvilit u Bodrum i ovu ostavi potpuno na cjedilu, zašto , zato što je ona jadna loše, ima žena ljubavne probleme, to je u slučaju Yasemin Ustun važnije od egzistencionalnih problema njenih prijatelja, krasna jedna osoba kaj ne? Čovjek ju zaista poželi za prijatelja . A kad sam već kod toga ima li ijedna osoba kojoj je Yasemin pomogla oko bilo čega? Nema niti jedna jedina!
sudoperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 09:59   #2878
Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Pa zar nije pokazala zainteresovanost time kada je poslije susreta našla njegovu biografiju, vidjela je osnovne podatke, što je studirao, gdje je radio itd.????? Zar ga nije ispitivala o njegovom životu, da li je oženjen i sl??? Željela je upoznati njegove, a to tebi možda nije zainteresovanost? meni jest... i dovoljno je...nešto više bi po meni bilo bolesno...Kod njih mi je baš lijepo to postepeno upoznavanje.
Ajde molim te odgovori mi na ovaj post
Mogu ti i ja odgovoriti, ne nije ga ispitivala o njegovom životu, pitala ga je jel bio zaljubljen prije nje i jel oženjen, to su jedine stvari koje nju zanimaju u vezi čovjeka kojeg voli. Njegove je htjela upoznati samo zato kaj se zabrinula za sebe, jer ju Savaš nije predstavio kao svoju djevojku, ona samo cijelo vrijeme čeka prsten i to je jedino kaj nju zanima. Ako je Savašev svijet potpuno drugačiji od njenog i od onoga kako ona živi, tim prije bi ju sve to trebalo zanimat pogotovo što se želi udati za njega. Slažem se sa Hajat u tim razmišljanjima.
sudoperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:11   #2879
@Isi
slike su ti predobre....
naka si ih psotavila...meni njih nikad dosta...

ja bih se malo nadovezala na priču oko fiktivnih likova i stvarni ljudi ..
ova serija jest priča u kojoj su „fiktivni likovi“ ali ja osobno kad gledam u seriji/filmu/ i čitam u knjizi što se dogodilo uvijek radim usporedbu sa RL ..jer ja kroz priču puno stvari analiziram s stvarnim život. Pa naravno iz tih razloga neki lik/priča mi se sviđa više neki manje …
Scenaristi i redatelji kroz psihološku karakterizaciju likova, kroz kulturološka događanja ili monstruoznih elemenata i brutalnosti ili ljubavi itd itd, nastoje dat napetost radnji ili priči i žele zabaviti i zaintrigirani nas gledatelja i ako uspiju probuditi ove reakcije kod nas onda su zbilja uspjeli … ..
Glumci se nastoje što bolje i dublje unijeti u fiktivni lik prema ulozi koju imaju u određenim događanjima i „mene uvjeriti“ u RL tj. težiti za stvaranjem odraza istinitog i stvarnog ..
Možda je i to jedan od razloga što ja tako doživljavam i naravno pojedina događanja preispitujem s svoje točke gledišta i neka priča ili događanja mi se sviđaju više ili manje a isto mišljenje imam i za same glumce , likove i sve ostalo .. u ovoj seriji scenaristi i redatelj nisu zamislili priču isključivo u obliku imaginacije tj. zamišljanja nečeg nerealnog već stvarnog .. to je jedna nesputana moć mašte i želje za stvarnošću koju mi ne možemo kontrolirati i reći evo sad ću samo gledati i ništa više…
ti fiktivni likovi kroz priču na mene osobno prenose emocije koje utječu da moj sveukupni dojam na njih… u novije vrijeme nastala je "generacija" filmova znanstvene fantastike , koje ja osobno ne volim ali im je namijera ista…
Tako da sam ja jedna od onih koje „rade“ usporednu fiktivnih likova sa stvarnim, izmišljene priče sa stvarnošću .. zato se meni i sviđa pokazan odnos s reflektiranom ljubavi sa fiktivnim likovima Savaš-Yasemin..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 13.10.2011. at 10:23.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 10:37   #2880
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
Isi thanks na komentaru
ipak je tu neko ko se sjeca mojih komentara sa spojlera i jedne druge teme
koja se ovdje valjda ne smije spominjati
pozdrav dalmaciji

isi meni su rekli da to nije lijepo da poredim pa sam prestala
al ako zelite ja mogu porediti
samo ako me jay opet banira kao sto je to prije radio
ne znam svi nesto govore kao moji postovi su glupi jer poredim s rl i tako to
pa sad neznam neki govore da je to ok neki da nije i da je glupo i onda me prijave jayu
i onda hajat fino dobije crveni karton ili onaj od sto bodova i ode tri dana u banana land
a vi se samo smijete i bas vas briga
e nece moci ove noci od sada hajat pise samo o fiktivnim likovima
a ovde su
fiktivni likovi
savas baldar
jasemin ustun
lejla ustun
sahnur baldar
mustafa baldar
itd
a kome pase il ne pase nek izvoli
meni je dosta natezanja sa modovima i ostalim njegovim produzenim rukama
pozdrav svima koji misle kako misle


savas kao fiktivni lik je pun kontradiktornosti
zasto
trenutno zato jer je jasemin rekao samo dio istine o svojoj porodici
jer jasemin jos nezna ko je u stvari savas i cime se njegovi bave i kakve probleme imaju

isto tako jasemin nije rekla savasu za abortus i da je zeljela dati djete na usvajanje


javuz izlazi iz zatvora otac moran se trese
zasto se otac trese umjesto da je veseo
pa sabrao i oduzeo i skontao
da njegov sin vise nije balavac i da i njegov sin zna racunati
a sta ce sracunati bumo vidjeli
nisam htjela ništa brisat, jer ne mogu doći sebi, zar ima netko tko zbog toga prijavljuje moderatoru- zbog usporedbi i činjenice da scenaristi inspiraciju pronalaze u stvarnom životu
ne bih voljela imati glavu i savjest tako jadne osobe
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.