Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2003., 22:27   #1
Exclamation E brojevi

ponukan Vilkovim topicom Azbestoza, otvaram ovo o stvarima/tvarima koje svakodnevno upotrebljavamo i unosimo u prehrani - oni Exyz dodaci, ili materijali poput aluminija i aluminijskih limenki - prenosim::

1. da li netko zna nesto vishe o stetnosti aluminija - nalazimo ga
svugdje od limenki Coca Cole do deodoransa (npr. Rexona) - povezuje se s Alzeheimerovom bolesti i Multiplom Sklerozom, odnosno s promjenama nervnog sustava...


2. link i objasnjenja stetnih E102, E133 itd. tvari

te tvari se nalaze vishe manje u svakom prehrambenom proizvodu, da ne spominjem kozmeticke.. sprijeciti ih gotovo ne mozemo.

Izlaz nije panicariti kao MaxB, nego, po mogucnosti birati cistu" hranu, bez konzervansa, emulgatora, umjetnih aroma i boja...
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 04:17   #2
A teško je živjeti pod staklenim zvonom ali naravno potreban je oprez koju hranu konzumiramo.
__________________
Genije, ili ipak idijot!?
Idijot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 11:00   #3
Ja sam zaista vjerovala da je ovo sa alumimniijem obican scam, ali onda sam isla malo pretrazivati po Medline i ispostavilo se da je aluminij zaista neurotoksican. Inace, dezice s Al ne koristim vec duze vrijeme, ne samo zbog te price, nego i zbog drugih razloga zbog kojih mi ne odgovaraju.

Inace, nije da se zaista dobije MS i Alzheimer od to malo aluminija u dezodoransu ili hrani, on je samo kap u moru uzroka. Jedan od faktora je i kvaliteta tla na kojem zivite, odnosno koliko ima metala u tom tlu. To sam isto iskopala na Medline.

Evo jednog sazetka, ostalo nadjite sami:

Suay Llopis L, Ballester Diez F.

Escola Valenciana d'Estudis per a la Salut (EVES), Unidad de Epidemiologia y Estadistica, C/Juan de Garay 21 46017 Valencia.

A review has been made of the epidemiological studies published evaluating the role of aluminum as a risk factor for developing Alzheimer's disease. A search for published studies was conducted in the Medline database by combining the terms "Aluminum" and "Alzheimer's disease". In most of the studies reviewed, exposure to aluminum in drinking water was examined. These studies suggest that a relationship exists between aluminum (Al) and Alzheimer's disease involving relative risks of around 2 for populations exposed to Al concentrations in drinking water higher than 0.1 mg/l. Types of exposure to this metal by other means (food, medications and occupational exposure) have received little attention. These epidemiological studies entail certain methodological limitations, and their results are not consistent, so the results available to date therefore not making it possible to clearly determine that any relationship exists between exposure to aluminum and the etiology of Alzheimer's disease. Nevertheless, the toxic effect of aluminum on human health cannot be ruled out either, and thus exposure to aluminum should be monitored and limited as far as possible.

Publication Types:
Review
Review, Tutorial

PMID: 12602134 [PubMed - indexed for MEDLINE]
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 13:47   #4
Re: life is dangeroous

Quote:
jimmy kaže:
Izlaz nije panicariti kao MaxB, nego, po mogucnosti birati cistu" hranu, bez konzervansa, emulgatora, umjetnih aroma i boja...
Da imas moje probleme i ti bi panicario. Ma, mislim, ne panicarim ja, ali sam se, kad sam postao svjestan svojih simptoma i problema, malo uplasio. Imam simptome pocetka multiple skleroze i Alhzeimera, a generalno gledano nema lijeka da se covjek potpuno izlijeci od toga.

Osim izbjegavanja ovoga cega si nabrojio, potrebno je tijelu dati i dodatnu 'hranu': Omega-3 masne kiseline (ziva, prehrana i druge stvari u mozgu poremete omjer Omega-3 i Omega-6 masnih kiselina - uzimamo puuuuuno previse Omega-6 masnik kiselina iz ulja i drugih namirnica, a premalo Omega-3 sto moze uzrokovati mnoge zdravstvene poremecaje), puno C-vitamina (topljiv je u vodi pa se njime ne mozete predozirati; pokazao se dobrim u borbi protiv raka ako se intravenozno uzima 10 grama), druge vitamine, cesnjak (dobar je za detoksikaciju od otrova)... Takodjer bi trebali izbjegavati ugljikohidrate i skrob jer ljudsko tijelo ih ne moze dobro probaviti.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 17:42   #5
Re: Re: life is dangeroous

Quote:
MaxB kaže:
puno C-vitamina (topljiv je u vodi pa se njime ne mozete predozirati; pokazao se dobrim u borbi protiv raka ako se intravenozno uzima 10 grama), druge vitamine, cesnjak (dobar je za detoksikaciju od otrova)... Takodjer bi trebali izbjegavati ugljikohidrate i skrob jer ljudsko tijelo ih ne moze dobro probaviti.
Ne moze se predozirati s vitaminom C, ali dugotrajno uzimanje velikih kolicina vitamina C povezuje se sa nastajanjem bubreznih kamenaca. Da je toliko dobar u lijecenju raka onda bi ga valjda i koristili u te svrhe (ili mislis da je to zavjera farmaceutskih kompanija koje propagiraju skupe kemoterapeutike?).

Ovo da ne mozemo dobro probaviti ugljikohidrate (skrob spada u ugljikohidrate) je notorna glupost.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 20:06   #6
Re: Re: Re: life is dangeroous

Quote:
lahor kaže:
Ne moze se predozirati s vitaminom C, ali dugotrajno uzimanje velikih kolicina vitamina C povezuje se sa nastajanjem bubreznih kamenaca. Da je toliko dobar u lijecenju raka onda bi ga valjda i koristili u te svrhe (ili mislis da je to zavjera farmaceutskih kompanija koje propagiraju skupe kemoterapeutike?).
Vitamin C je vrlo jeftin - da, mislim upravo to - zbog skrivanja istine o vitaminu C, odnosno o njegovoj korisnosti u lijecenju raka farmaceutske kompanije ostvaruju odlicne profite. Ne samo to da skrivaju istinu, vec plate doktorima da objave istrazivanja koja pokazuju da vitamin C zapravo moze uzrokovati rak. Procitaj si ovaj odlican tekst. Sljedeci put kad se zaputis u apoteku, malo se osvrni oko sebe - sve puno sarenih kutijica za ovo i ono - imas osjecaj kao da si dosao (dosla) u ducan u kojem se prodaju bomboni.

A i zanimljiva je stvar da su preporucene dnevne kolicine vitamina C jednostavno preniske da bi imale znacajniji ucinak na nase
zdravlje.

Quote:
Ovo da ne mozemo dobro probaviti ugljikohidrate (skrob spada u ugljikohidrate) je notorna glupost.
Mislim da sam malo zeznuo tu svoju izjavu - ili bolje reci zakljucak - svi znamo (znamo?) da se ne debljamo zbog masti (naravno, ako se ne prejedamo masti) vec zbog ugljikohidrata. Fora je u tome da su ljudi poceli jesti ugljikohidrate (u zitaricama) tek prije 10.000 godina, a to je prekratko razdoblje da nam se metabolizam prilagodi. Atkinsova dijeta se pokazala dosta ucinkovitom bas zbog izbacivanja ugljikohidrata iz prehrane. Ugljikohidrati povisuju inzulin i "los kolestorol" u krvi i mogu uzrokovati razlicite zdravstvene probleme (naravno, u pitanju su kronicne bolesti koje ne povezujemo odmah s prehranom - a bas je zanimljiv porast dijabetesa u zadnje vrijeme, zar ne? u te kronicne bolesti spadaju i one vezane uz srce i krvozilni sustav). (Evo jedan tekst koji se bavi tom tematikom) I bas sam neki dan citao tekstove vezane uz dijabetes - ljudi koji su ovisili o inzulinu i bili takoreci osudjeni na svoju bolest do smrti znatno su poboljsali svoje zdravstveno stanje, ili je dijabetes cak potpuno nestao, promjenom prehrane (zaboravih detalje - znam samo da je bilo UH van).

Mislim - danas se sve radi radi love. Ljudi su naivni/glupi/neinformirani i puse svakakve gluposti koje vide u reklamama, a tekstovi iz Vecernjeg/Jutarnjeg ili pak Doktora u kuci jos ih vise uvjere u razne gluposti. Mlijeko uopce nije toliko zdravo kako se o njemu prica - ovo mlijeko koje kupis u ducanu je pasterizirano i 'procisceno', a time su iz njega uklonjene mnoge koriste tvari i zbog toga je teze probavljivo. Pa recimo - svi oni kornflejksi - sve je to fino, daje puno energije, ima vitamine - to je jako zdravo, ne? To je obicno smece i vjerojatno jedan od razloga zasto su Ameri debeli i bolesni. Cim su zitarice bolje obradjene, tim je njihova vrijednost manja. Tu sad zapocinjemo temu o opasnim tvarima - sve ovo dosad napisano je OK - ali smo zaboravili spomenuti opasne tvari za koje ljudi misle da nisu (toliko) opasne. Odmah iza izbjegavanja konzervansa, aditiva i slicnih tvari, trebao bi ici secer i, koliko je moguce, zitarice. Mislim, ne znam da li cu ikad moci imati prehranu bez zitarica jer se onda covjek pocne pitati sto ce uopce jesti - no, secer se ipak moze izbjeci.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2003., 20:40   #7
Re: Re: Re: Re: life is dangeroous

Quote:
MaxB kaže:
Vitamin C je vrlo jeftin - da, mislim upravo to - zbog skrivanja istine o vitaminu C, odnosno o njegovoj korisnosti u lijecenju raka farmaceutske kompanije ostvaruju odlicne profite.
Nije istina, odi na medline search, ubaci kao kljucne rijeci ascorbic acid + cancer ili slicno i dobit ces hrpu sazetaka istrazivanja o ucinku C vitamina na karcinom. Ima hrpa objavljenih istrazivanja o korisnosti vitamina C. Da se ljudi mogu izlijeciti samo sa C vitaminom, onda bi se i lijecili bez obzira na cijelu farmaceutsku industriju i sva njena "zataskavanja" korisnosti C vitamina.


Quote:
MaxB kaže:
Procitaj si ovaj odlican tekst.
Ovo nije nista znanstveniji site od Doktora u kuci i slicnih. Svatko moze imati stranicu na internetu i pisati na njoj sto god zeli. Svojevremeno je i kruzio e-mail o nekoj doktorici koja je radila u farmaceutskoj firmi u kojem ona pise prijateljici o raku dojke koji je uzrokovan aluminijem iz dezodoransa pa se ispostavilo da doticna famozna poznata doktorica uopce ne postoji, a kamoli da radi u toj farmaceutskoj firmi.


Quote:
MaxB kaže:Sljedeci put kad se zaputis u apoteku, malo se osvrni oko sebe - sve puno sarenih kutijica za ovo i ono - imas osjecaj kao da si dosao (dosla) u ducan u kojem se prodaju bomboni.
Ne bih znala, vjerovao ili ne - ne zalazim u apoteke i izbjegavam lijekove sto vise mogu.

Quote:
MaxB kaže:
Mislim da sam malo zeznuo tu svoju izjavu - ili bolje reci zakljucak - svi znamo (znamo?) da se ne debljamo zbog masti (naravno, ako se ne prejedamo masti) vec zbog ugljikohidrata.
.
Debljanje je jednostavno rezultat unosa viska kalorija, a one mogu biti i iz ugljikohidrata i iz masti. Uostalom, masti uopce nisu tako bezazlene, koliko znam ne skupljaju se ugljikohidrati na stijenkama arterija vec upravo visak masti.


Quote:
MaxB kaže:
Atkinsova dijeta se pokazala dosta ucinkovitom bas zbog izbacivanja ugljikohidrata iz prehrane. .
Atkinsova dijeta je izuzetan nacin za sjebavanje vlastitih bubrega. Jel nije ono dr. Atkins imao problema sa srcem?

Quote:
MaxB kaže:
Mislim - danas se sve radi radi love. Ljudi su naivni/glupi/neinformirani i puse svakakve gluposti koje vide u reklamama, a tekstovi iz Vecernjeg/Jutarnjeg ili pak Doktora u kuci jos ih vise uvjere u razne gluposti. .
Naravno, i kojesta sto procitaju na netu.


Quote:
MaxB kaže:
Mlijeko uopce nije toliko zdravo kako se o njemu prica - ovo mlijeko koje kupis u ducanu je pasterizirano i 'procisceno', a time su iz njega uklonjene mnoge koriste tvari i zbog toga je teze probavljivo. Pa recimo - svi oni kornflejksi - sve je to fino, daje puno energije, ima vitamine - to je jako zdravo, ne?
Vidis tu se slazem. Ja ne pijem mlijeko i ne konzumiram stocnu hranu, ovaj kornflejkse jer mi je i jedno i drugo odvratno. Ok, stavljam mlijeko u kavu i to je sve.
Probavljivost ima veze sa nedostatkom laktaze, a ne sa pasterizacijom ili sterilizacijom. Neki je ljudi nemaju ili je nemaju dovoljno, pa tesko probavljaju mlijeko.

Quote:
MaxB kaže:
Mislim, ne znam da li cu ikad moci imati prehranu bez zitarica jer se onda covjek pocne pitati sto ce uopce jesti - no, secer se ipak moze izbjeci.
Vidis, kad bolje razmislim skoro da i ne konzumiram zitarice. Danas ni gram.

Secera se ne odricem jer se u necemu mora i uzivati. Nisam primijetila da mi skodi pretjerano.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 14:22   #8
Re: Re: Re: Re: Re: life is dangeroous

Evo, konacno sam pronasao malo vise vremena pa ti odgovaram na post...

Quote:
lahor kaže:
Nije istina, odi na medline search, ubaci kao kljucne rijeci ascorbic acid + cancer ili slicno i dobit ces hrpu sazetaka istrazivanja o ucinku C vitamina na karcinom.
Ne znam na koji medline sam ja isao (na vise njih) i nisam nasao nista takvo, vec upravo suprotne tvrdnje: da vitamin C moze sprijeciti i pomoci u lijecenju raka, te jos mnogo pozitivnih ucinaka. Daj mi neke linkove (takodjer, koji medline si pretrazivala?) - iskreno me zanima. Ja sam nasao samo pozitivna istrazivanja o vitaminu C, a ono jedno negativno je provodio 'znanstvenik' koji je dobio nekoliko milijuna dolara od farmaceutskih kompanija - dakle, njemu se ne moze vjerovati.

Quote:
Ima hrpa objavljenih istrazivanja o korisnosti vitamina C. Da se ljudi mogu izlijeciti samo sa C vitaminom, onda bi se i lijecili bez obzira na cijelu farmaceutsku industriju i sva njena "zataskavanja" korisnosti C vitamina.
Ja to nikad nisam rekao - moje izjave dovodis u ekstreme. Pokazalo se da vitamin C moze pomoci u lijecenju raka - ja se samo pitam zasto ga nitko ne koristi (naravno, uz "obavezne" lijekove, ako takvi uopce postoje)!? Ako se ne koristi vitamin C, postoji veca mogucnost da ce lijecenje duze trajati, a time ce biti potroseno i vise lijekova (visa doza + veca kolicina), ne? Naravno, sad to ne znaci da ce se netko automatski izlijeciti ako uzima vitamin C.

Quote:
Ovo nije nista znanstveniji site od Doktora u kuci i slicnih. Svatko moze imati stranicu na internetu i pisati na njoj sto god zeli.

Postoji ogromna razlika od Doktora u kuci i slicnih - prva stvar: site ne zaradjuje na reklamama medicinskih/farmaceutskih proizvoda. Preko njega se prodaju nekakve supplementi, ali to je sve (ako ne kliknes na 'products' ili sto vec imaju, s tim prakticki ne dolazis u kontakt - i to samo oni suplementi, koje su testirali). Dalje, na njemu se ne nalaze samo tekstovi koje su pisali oni sami - zapravo je takvih tekstova najmanje - vec je dobar dio tekstova prenesen iz sluzbenih publikacija ili iz novina za koje autori sitea smatraju da su legitimni - obicno je iza svakog (prenesenog) teksta i njiihov komentar. 'Jaci' tekstovi, dakle ne oni preneseni iz novina, uvijek imaju napisano tko je sto napravio (a ne kako imas u jutarnjem ili u doktoru u kuci: eksperti kazu ovo... znanstvenici su otkrili ono - po koji su to znanstevnici dodjavola?) i date reference (sto je jako bitno). Takodjer prenose i tekstove kojima 'obrazuju' surfera kako da prepozna istinu izmedju gomile lazi i obmanjivanja javnosti (sad ti mozes reci da svrha tog teksta da te drzi za taj site - no, taj tekst nema nikakve veze sa samim siteom i napisan je vrlo racionalno - u biti svi mi znamo te stvari, a ovaj tekst ti omogucuje da ti to dodje do glave).

Quote:
Svojevremeno je i kruzio e-mail o nekoj doktorici koja je radila u farmaceutskoj firmi u kojem ona pise prijateljici o raku dojke koji je uzrokovan aluminijem iz dezodoransa pa se ispostavilo da doticna famozna poznata doktorica uopce ne postoji, a kamoli da radi u toj farmaceutskoj firmi.
Ljudi su naivni - sto drugo za reci - upravo o tome pise tekst koji sam spominjao. Samo je steta sto je vecina ljudi naivna na 'krivu stranu' - recimo onima koji povjeruju da je doticni e-mail istinit, ne moze biti nista - ne samo to, vec ce uciniti uslugu svome zdravlju! Znamo da je aluminij opasan (btw. ima ga u Rexoni!) - to kaj uzrokuje Alzheimera, a ne rak dojke je druga stvar. Bolje da vjeruju da uzrokuje rak dojke, nego da vjeruju da je siguran. Kao sto vjeruju da je amalgam(ziva) bezopasan... Ali to je samo vjera i nista drugo - tu tvrdnju i zubari i doktori i vecina ljudi uzima zdravo za gotovo, prihvaca bez ikakvih dokaza i racionalnog objasnjenja (naravno, isprva im se svima cini da je to tocno jer dobe 'racionalno' objasnjenje - problem je sto cuju samo jednu stranu i povjeruju u nju i onda kad cuju da su to sve gluposti i cuju pedeset puta uvjerljivije i racionalnij tvrdnje, odbacuju ju ih - samo zbog vjere!).

Siteovi poput Mercole daju ti i drugu stranu - istina, neupucenom koji cita te tekstove moze se ciniti da stvarno pretjeruju jer ispada da nista nije bezopasno. E tu nastupa pamet surfera da sam ocijeni koliko je nesto opazno za njega jer danas prakticni nema niceg potpuno zdravog (recimo, povrce je 'zdravo' - jest zdravo, ali se cesto zaboravlja da je spricano pesticidima... pa onda ipak nije zdravo... e, sad je na svakome da odluci da li ce riskirati s razlicitim bolestima ako nece jesti povrce ili ce radije riskirati s pesticidima).

[QUOTE]Ne bih znala, vjerovao ili ne - ne zalazim u apoteke i izbjegavam lijekove sto vise mogu.[QUOTE]
Dobro za tebe. Ja sam do prije par mjeseci svaki mjesec zalazio u apoteku po svoj Claritin/Telfast i Flixonase - sad to vise ne koristim jer sam uvidio da mi zapravo ne pomaze - u apoteku odlazim po kartice vitamina C, Alitol (cesnjak u perlama), kalcij i Omega-3 masne kiseline.

Quote:
Debljanje je jednostavno rezultat unosa viska kalorija, a one mogu biti i iz ugljikohidrata i iz masti. Uostalom, masti uopce nisu tako bezazlene, koliko znam ne skupljaju se ugljikohidrati na stijenkama arterija vec upravo visak masti.
Atkinsova dijeta je izuzetan nacin za sjebavanje vlastitih bubrega. Jel nije ono dr. Atkins imao problema sa srcem?
Nikad nisam ni rekao da su masti bezazlene - ja ne jedem nista imalo masnije. Prema onome sto si ti rekla, ispada da ja tvrdim: izbacite ugljikohidrate, a jedite masi - ne - ja kazem: izbacite oboje. Izbacio sam secere, ugljikohidrate ne. Ma ne kazem ja da ce covjeka ubiti ugljikohidrati - pisao samo tome par odlomaka iznad - na svakom je od nas da odluci sto ce jesti - samo je bitno da imamo sve potrebne informacije. A vecina ljudi ih nema. Sto se tice dr. Atkinsa - ne znam nista o njemu, kao ni ti. Sto je s drugim ljudima koji se nisu drzali Atkinsove dijete, a opet imaju problema sa srcem?

Quote:
Vidis tu se slazem. Ja ne pijem mlijeko i ne konzumiram stocnu hranu, ovaj kornflejkse jer mi je i jedno i drugo odvratno. Ok, stavljam mlijeko u kavu i to je sve.
Probavljivost ima veze sa nedostatkom laktaze, a ne sa pasterizacijom ili sterilizacijom. Neki je ljudi nemaju ili je nemaju dovoljno, pa tesko probavljaju mlijeko.
A pasterizacija unistava laktazu i jos neke druge tvari (http://www.mercola.com/article/Diet/milk/no_milk.htm).

Quote:
Vidis, kad bolje razmislim skoro da i ne konzumiram zitarice. Danas ni gram.

Secera se ne odricem jer se u necemu mora i uzivati. Nisam primijetila da mi skodi pretjerano.
Mi ne mozemo samo tako vidjeti da li nam neka tvar (koja je stetna samo na duge staze) skodi ili ne - to sto ti sad ne skodi (pa ne skodi osobito ni meni - samo mi se cini da me secer umara - posto ne pijem kofein nema me sto probuditi, odnosno ponistiti utjecaj secera), ne znaci da za dvadeset ili trideset godina mozda neces imati zdravstvene probleme koje inace ne bi imala da nisi trosila secer (ili da si ga trosila vrlo malo). Pogledaj si amalgam: za vecinu ljudi, dok iz ziva iz amalgama 'strefi', vec su dosta stari - a onda svoje probleme opravdavaju starackim bolestima. Jos jedan primjer: moja baka je svoj cijeli zivot jela dosta masno (kao i vecina nasih baka) i isto tako nije primijetila da joj to pretjerano skodi - sve dok joj ju u njezinim pedesetima nije strefio srcani udar.

Koliko sam dosad na Netu naucio, a i iz vlastitog iskustava, sve sam vise uvjereniji da bi vecina nas bila zdrava da izbjegavamo odredjenu hranu (i da jedemu onu koje je dobra za nas), da izbjegavamo toksine (ziva, aluminij, aspartam i druge sintetiske zasladjivace, formaldehid - majke mu, ima ga u svemu! od sampona, do namjestaja i elektronicke opreme, fluorid - neki idioti ga stavljaju u vodovod da bi djeci smanjili karijes!), da vjezbamo i radimo stvari koje su dobre za nase tijelo, smanjimo stres na najmanju mogucu mjeru itd. Sve to se jako slaze s epidemijom najrazlicitijih alergija, bolesti poput Alzheimera i multiple skleroze, gojaznosti, srcanih bolesti...
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 17:24   #9
Re: Re: Re: Re: Re: Re: life is dangeroous

Quote:
MaxB kaže:

Ne znam na koji medline sam ja isao (na vise njih) i nisam nasao nista takvo, vec upravo suprotne tvrdnje: da vitamin C moze sprijeciti i pomoci u lijecenju raka, te jos mnogo pozitivnih ucinaka. Daj mi neke linkove (takodjer, koji medline si pretrazivala?) - iskreno me zanima. Ja sam nasao samo pozitivna istrazivanja o vitaminu C, a ono jedno negativno je provodio 'znanstvenik' koji je dobio nekoliko milijuna dolara od farmaceutskih kompanija - dakle, njemu se ne moze vjerovati.
Medline je jedan jedini i nema ih vise. Upisi u google medline search i lako ces doci na te stranice. Kako sad kazes da si nalazio na istrazivanja koja potvrdjuju pozitivno djelovanje c vitamina, a malo prije si pisao kako se to zataskava. Ja sam ti upravo i napisala da sam i ja nasla istrazivanja koja podupiru korisno djelovanje c vitamina i da nitko ne zataskava i skriva istinu o c vitaminu. Sto tebi nije jasno?








Quote:
MaxB kaže:

A pasterizacija unistava laktazu i jos neke druge tvari (http://www.mercola.com/article/Diet/milk/no_milk.htm).
Laktaza je enzim u nasem tijelu. Laktoza je mlijecni secer i nisam bas sigurna da se unistava pasterizacijom.



Quote:
MaxB kaže:

Koliko sam dosad na Netu naucio, a i iz vlastitog iskustava, sve sam vise uvjereniji da bi vecina nas bila zdrava da izbjegavamo odredjenu hranu (i da jedemu onu koje je dobra za nas), da izbjegavamo toksine (ziva, aluminij, aspartam i druge sintetiske zasladjivace, formaldehid - majke mu, ima ga u svemu! od sampona, do namjestaja i elektronicke opreme, fluorid - neki idioti ga stavljaju u vodovod da bi djeci smanjili karijes!), da vjezbamo i radimo stvari koje su dobre za nase tijelo, smanjimo stres na najmanju mogucu mjeru itd. Sve to se jako slaze s epidemijom najrazlicitijih alergija, bolesti poput Alzheimera i multiple skleroze, gojaznosti, srcanih bolesti...
Znaci sad je formaldehid na recu? Uskoro ces zivjeti pod staklenim zvonom....Pa ti sve zivo izbjegavas, a jos uvijek imas simptome. Nije li to malo cudno?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 19:00   #10
Quote:
lahor:
Atkinsova dijeta je izuzetan nacin za sjebavanje vlastitih bubrega.


Sve takve slične dijete su glupost, jer nisu svi organizmi isti.
treba pronaći SVOJ zdravi način života.
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 20:06   #11
Quote:
lahor kaže:
Medline je jedan jedini i nema ih vise. Upisi u google medline search i lako ces doci na te stranice. Kako sad kazes da si nalazio na istrazivanja koja potvrdjuju pozitivno djelovanje c vitamina, a malo prije si pisao kako se to zataskava. Ja sam ti upravo i napisala da sam i ja nasla istrazivanja koja podupiru korisno djelovanje c vitamina i da nitko ne zataskava i skriva istinu o c vitaminu. Sto tebi nije jasno?
Stvarno ne znam! Sorry! Jos uvijek sam malo... Khm... "Zmesan"... Mislio sam da mi hoces dokazati da ima jos istrazivanja o 'negativnom' ucinku vitamina C... Moja greska.

Pitam se koliko se doktora sluzi Internetom pa da citaju studije o tome... U SAD-u ih valjda ima dobar postotak, kod nas sigurno ne. A u staroj medicinskoj literaturi naglasak na korisnost vitamina C sigurno nije snazan (ako su to uopce spominjali jer valjda u to vrijeme jos nisu ni znali)... Hm... Trebalo bi pitati sadasnje studente medicine da li uce o C vitaminu... I da li spominju njegov pozivitan utjecaj na lijecenje raka...

Quote:
Laktaza je enzim u nasem tijelu. Laktoza je mlijecni secer i nisam bas sigurna da se unistava pasterizacijom.
Nisam odmah skuzio da si napisala laktoza, a ne laktaza - laktoza se ne unistava pasterijzacijom - bas je to problem. Da se unistava, prakticki svi ljudi bi mogli jesti/piti pasterizirano mlijeko.

S ovog (http://digestive.niddk.nih.gov/ddise...ance/index.htm) sitea: In rare cases, children are born without the ability to produce lactase. For most people, though, lactase deficiency is a condition that develops naturally over time. After about the age of 2 years, the body begins to produce less lactase. However, many people may not experience symptoms until they are much older.

Sad ne znam, vezano uz tvrdnju da se pasterizacijom unistava i laktaza - mozda se prenaglil, a mozda zna nesto sto drugi ne znaju... Mercola kaze: Their milk is then pasteurized so that all valuable enzymes are destroyed (lactase for the assimilation of lactose; galactase for the assimilation of galactose; phosphatase for the assimilation of calcium). Na drugim mjestima nisam nasao tu informaciju - laktazu jedva da i spominju, a ako ju spominju, onda je to samo nesto tipa "laktaza je enzim potreban za probavljanje laktoze". Laktaze ima u mlijeku - ili ne? Bilo bi cudno da pasterizacija unisti sve ostale enzime, a laktazu, onak, jednostavno zaobidje...
No, cinjenica je da je pasterizirano mlijeko jako losa prehrambena namirnica (osim, mozda, u /ranom/ djetinstvu kad je nase tijelo sposobno proizvesti dovoljno laktaze). Vidio sam na Netu cak i laktoze-free mlijeko koje je "obradjeno laktazom koja je unistila laktozu". E, da - za one koji vole panicariti - pogledajte stranicu http://www.supernatural.com/Wavelengths/Alerts/Milk.asp - o mlijeku su digli puuuuno vecu galamu nego drugi. A sve napisano izgleda vrlo uvjerljivo (jedino sto je tekst napisan tako da cete poslije citanja misliti da je mlijeko 10x opasnije nego stvarno jest - a tko zna, mozda i jest...).

Quote:
Znaci sad je formaldehid na recu? Uskoro ces zivjeti pod staklenim zvonom....Pa ti sve zivo izbjegavas, a jos uvijek imas simptome. Nije li to malo cudno?
A ti opet pretjerujes i moje izjave guras u ekstreme. Formaldehid jos nije na redu - jos cekam rezultate za zivu. No, kaj je lose da pazim na sebe koliko je to moguce? Pa i dalje znam pojesti nesto slatko (ali ne cesto), povremeno pojedem sladoled (znam da u njemu ima mlijeka, ali eto... - inace sam alergican na mlijeko), i dalje svaki dan jedem kruh, povremeno kakve kekse, i dalje zivim kuci u kojoj je koncentracija formaldehida >0, i dalje si perem zube pastom s fluoridom, i dalje se tusiram u kloriranoj vodi (dobro, bar ju ne pijem) itd.

Dobro se zna sto je formaldehid i koje pribleme moze uzrokovati. Kod mene je mali problem i to sto imam alergijski rinitis pa mi je tesko razluciti da li mi probleme u odredjenom trenutku radi formaldehid ili pelud. Prije nesto vise od godinu i pol dana kupio sam novi monitor - 17" LCD u crnom plasticnom kucistu. Od kad sam ga kupio, dva-tri mjeseca (a mozda i duze) sam imao natecene, crvene oci, a u njegovoj blizini gotovo da nisam mogao gledati (u to vrijeme sam trebao duze vrijeme nesto raditi na racunalu pa sam taj LCD stavio u hodnik i radio na 'dobrom' starom CRT monitoru). Jednom mom frendu, koji isto muku muci s alergijama, kad je dosao k meni skoro su potekle suze i dulje vrijeme nakon sto sam kupio monitor uvijek kad je dosao zalio se da tu 'nesto nije u redu sa zrakom' jer mu je odmah poceo curiti nos. Sad jel mi (nam) je bio kriv formaldehid ili procvala marelica pred mojom sobom - nisam 100% siguran - vjerojatno obadvoje. S vremenom se monitor 'zluftal', ali jos uvijek mi se dogadja da osjetim stezanje u ocima ili blagu glavobolju kad dulje vrijeme radim za svojim monitorom (kompjuterom - ipak imam otvoreno kuciste, a prosli tjedan sam kupio novu graficku). Trebam napomenuti i to da vecina mojih simptoma nema veze s tim i nije mogla biti uzrokovana formaldehidom (ionako sam sam vecinu simptoma dobio davno prije).

Kao sto sam vec rekao: bitno je da imamo informacije. Sto ce svaki od nas uciniti s njima - njegova stvar. Recimo ja si nikad vise necu prati glavu nekim samponom koji sadrzava formaldehid (Head&Shoulders je jedan od takvih), niti koristiti sprejeve koji sadrzavaju aluminij ili slicna sranja. Da bi stvar bila gora, svinje (ne znam kak ih drugacije nazvati - ovo je zapravo uvreda za svinje) na etikete ne napisu formaldehid, vec Polyquaternium-10 - ako je formaldehid jedna tako bezopasna stvar, pa zasto onda to ne napisu na etiketu nego stavljaju nekakve kripticne nazive?! Pa cak i na picu napisu koji je otrov u njemu (npr. aspartam ili ciklamati) - ne napisu na etiketi "ovo pice sadrzava umjetne zasladjivace". Ako imamo alternative - zbog cega da koristimo otrove? Zato sto je proizvodjacima proizvoda na tome ostvarju veci profit? Za svoje zdravlje u prvom redu odgovorni ste si sami.

Zadnje uređivanje MaxB : 12.08.2003. at 20:51.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2003., 21:54   #12
Exclamation

nego, koliko od vas obraca paznju/pokushava zaobici te E321.. sastojke? da li uopce ima u vasoj prodavaonici namirnica bez npr. tih E338?

npr. pakovani prshut moguce je dobiti bez konzervansa!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 20:08   #13
Quote:
jimmy kaže:
nego, koliko od vas obraca paznju/pokushava zaobici te E321.. sastojke? da li uopce ima u vasoj prodavaonici namirnica bez npr. tih E338?
Ja gledam na sastojke, ali moram priznati da ne znam napamet koji E-dodaci su prihvatljivi, a koji nisu, a ne da mi se ici u shopping s listom koju sam si isprintao s interneta.

Ono sto mene najvise brine prilikom kupovanja namirnica je zataskavanje, tj. ne pisanje svih sastojaka koji su u jednom proizvodu. Na primjer, neke nase tvornice (konkretno, Kras) na hrvatski proizvod stave samo odabrane sastojke, a za izvoz za Ameriku stave puno, puno detaljniji popis sastojaka, u skladu s americkim pravilima, koja su puno stroza. Tko zna koliko dodataka, pesticida i GM proizvoda zapravo pojedemo, a da to ni ne znamo?!

Posebno me strah "prirodnih" proizvoda od kumica na placu. Uvijek tvrde da "nista nije spricano", a to je sve veliko pitanje (i ne mozes provjerit).

Osobno znam da ona Zlata-kak-se-vec-preziva koja kao fol ima svoju farmu i prodaje svoje "ekoloski proizvedene" namirnice u nekoj garazi u Zvonimirovoj (mozda sam krivo zapamtio) veci dio onog sto prodaje uredno kupuje od seljaka iz okolice Bjelovara, i to u Bjelovaru na placu! Dakle, kupuje voce i povrce proizvedeno kod ljudi koje ni ne pozna i ne zna jesu li ili nisu kemijski tretirali hranu, i onda to uvaljuje Zagrepcanima po astronomskim cijenama pod "ekolosku ishranu".
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 20:52   #14
Quote:
jimmy kaže:
nego, koliko od vas obraca paznju/pokushava zaobici te E321.. sastojke? da li uopce ima u vasoj prodavaonici namirnica bez npr. tih E338?

npr. pakovani prshut moguce je dobiti bez konzervansa!
Pa većina namiranica ima sve te silne Emulgatore, recimo strašno puno i one najgore imaju raznorazni slatkiši, keksi, bomboni....jedan od gorih i kancerogenijih je i sam sladoled, a iza njega odmah puding od vanilije, šlagovi, kreme....
Izbjegavam sve te proizvode u 99% svoje prehrane, mada se nekad počastim nečim slatkim "emulgatorom", s vremena na vrijeme,ali opet dovoljno rijetko da mi ga organizma može eliminirati...ili se ja to samo tješim...

A jeste ikad čuli za to da se bijeli šećer kako bi dobio na kristalnoj bjelini izbjeljuje smjesom u kojoj su i smrvljen kosti životinja...što je jedno od glavnih uzroka diabetesa,...navodno....za ovo nemam nikakve znanstvene dokaze, ali..eto...
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:15   #15
Znash, jimmy, neko vrijeme sam stalno razmishljala o svojoj utrobi...o tome kako izgledaju crijeva, da li ce mi slezena pasti na bubrege ako popuste veze, o svim tim pregadnim procesima koji se dogadjaju u mojoj nutrini da bih zhivjela...chesto ni zaspati ne bih mogla od uzasa i gadjenja prema toj gomili stanica...

Jednastavno sam to prihvatila i prestala time razbijati glavu - ne mogu to izmjeniti.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 21:27   #16
Svi ti dodaci hrani, svi emulgatori, konzervansi i slične gluposti su rezultat činjenice da ovaj planet teško može na kvalitetan način sve ljude i životinje prehraniti... Ne znam koliki je broj ljudi optimalan za Zemlju ali sam siguran da nitko za sebe ne smatra da je višak... A cijenu plaćamo...
__________________
Život je najveća umjetnost!
More zemlja vino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:02   #17
E 330 je najopasniji dodatak koji izaziva rak. Poznat je kao i limunska kiselina.
evo link na neke od opasnih dodataka : http://metajna.com/bhagavat/pozor.htm

http://www.magea.hr/aditivi.doc - VAŽNO!
Gilad Pellaeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:27   #18
Quote:
Gilad Pellaeon kaže:
E 330 je najopasniji dodatak koji izaziva rak. Poznat je kao i limunska kiselina.
evo link na neke od opasnih dodataka : http://metajna.com/bhagavat/pozor.htm

http://www.magea.hr/aditivi.doc - VAŽNO!
Totalna glupost. Limunska kiselina nije opasna.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:30   #19
Ma tu treba biti precizan. Priznajem da ne znam odgovor pa postavljam pitanje: Da li je E330 zaista limunska kiselina ili je to supstitut limunske kiseline? Mislim da je ipak ono drugo točno.
__________________
Život je najveća umjetnost!
More zemlja vino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2003., 22:45   #20
Ili je nesto limunska kiselina C6H8O7 iliti E330 ili nije.

Sto mislis koliko je opasno nesto sto imas u svim stanicama i sto je neophodno potrebno za metabolicke procese u stanici?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.