Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2006., 13:31   #1
magnezij za srce

Moj dragi se hvata za srce vec neko vrijeme, niti jedna pretraga nije pokazala nista, obicno problem opise kao da mu srce "preskoci" pa zalupa. Na kraju smo i doktor i ja (svaki sa svoje strane) zakljucili da bi to moglo ici iz glave jer radi fizicki naporan i stresan posao. A probleme ima uvijek kad se opusti.
Sad je dobio magnezij i B6 vitamin. Za B znam da ga moze gutati koliko hoce, kako je s magnezijem? Sto se ono dogadja, da li je slicno kao i s kalcijem da se ne smije uzimati predugo? Uzme tablete kad se osjeca umorno ili kad zna da ce imati jako naporan dan. Na glupoj francuskoj kutiji pise samo da ne smije prekoraciti preporucenu dnevnu dozu (2 tablete s puno vode) ali ne pise kakav je sastav te iste tablete.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 14:36   #2
Quote:
njusa kaže:
Moj dragi se hvata za srce vec neko vrijeme, niti jedna pretraga nije pokazala nista, obicno problem opise kao da mu srce "preskoci" pa zalupa. Na kraju smo i doktor i ja (svaki sa svoje strane) zakljucili da bi to moglo ici iz glave jer radi fizicki naporan i stresan posao. A probleme ima uvijek kad se opusti.
Sad je dobio magnezij i B6 vitamin. Za B znam da ga moze gutati koliko hoce, kako je s magnezijem? Sto se ono dogadja, da li je slicno kao i s kalcijem da se ne smije uzimati predugo? Uzme tablete kad se osjeca umorno ili kad zna da ce imati jako naporan dan. Na glupoj francuskoj kutiji pise samo da ne smije prekoraciti preporucenu dnevnu dozu (2 tablete s puno vode) ali ne pise kakav je sastav te iste tablete.
same here. s tim da su mi najprije dijagnosticirali prolaps mitralne valvule, a sad uz i doppler ne dokazaše to u potpunosti.
enivejz, razina magnezija u org., između ostalog, smanjuje se djelovanjem stresa, a bogme i povišenim konzumiranjem kalcija (koji se veže na isti). drugim riječima, ja bih u normalnim situacijama povećala unos magnezija prirodnim putem (prehranom, pa čak i donatom, that is...), a samo u situacijama kad se zahtijeva povećani unos (stresiranost), dodala bih i tabletno, pojačani, unos.
to je,istinabog, moj pristup...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 16:32   #3
Meni je u trudnoći ničim izazvano znalo početi lupati srce.Dr mi dala šumeće tablete magnezija od 300 i sve tegobe nestale.Možda mu stvarno fali magnezija.Mislim da nema opasnosti da proba popiti jednu dozu.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 17:22   #4
U svakom slucaju, reci svom suprugu da se radi o extrasistolama, vrlo cestim i isto tako neugodnim posljedicama stresa i anksioznih stanja. Ako do sada vec nije imao, mogao bi mu se dogoditi napadaj panike, pogotovo ako se usredotoci na te fizicke simptome. Dobro je sto je bio kod lijecnika i sada ga nastoj uvjeriti da mu nije nista i da jednostavno ignorira extrasistole i nastavi normalno sa zivotom. Ako ti treba vise informacija reci, inace nema smisla da dosadjujem.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:34   #5
Hvala, to je tocno negdje kako sam mislila i kako pokusavam tome pristupiti. Da li netko zna moze li se magnezij predozirati? Malo sam Googlala i nasla sam da se ne smije pretjerati ali nigdje nema konkretnijih brojeva. Pretpostavljam da si me moze napraviti nikakvu stetu ako pije samo kad se osjeca down.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 10:39   #6
najbolje mu je da ne pije nikakve tablete i da se skulira , ocito je na bazi psihe
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 14:53   #7
Magnezij se moze predozirati, RDA je 350 mg i preko te doze ne bi se trebalo ici. Ja sam skepticna sto se tice uzimanja magnezija, pogotovo sto nisu radjene specificne pretrage koje bi opravdale njegovo unosenje. Za smirivanje extrasistola ja preporucam da tvoj suprug uzme neki od homeopatskih pripravaka, jako pazi na prehranu, jede manje obroke i polagano (da se ne napuni previse zrakom) i da apsolutno ignorira to "preskakivanje". Reci mu da to preskakivanje manje-vise svi ponekad osjete, samo sto tome ne pridaju vaznost. Od toga nitko nije umro, pa nece ni on.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 15:14   #8
Quote:
Donata kaže:
Ja sam skepticna sto se tice uzimanja magnezija, pogotovo sto nisu radjene specificne pretrage koje bi opravdale njegovo unosenje.
...da, ali ako ti srce dnevno skakuče, zastajkuje (poslije 22h u mirovanju adi "potrese"), a mjestimice diže puls na 230 te ako kažu da 97% ljudi s prolapsom mitralne valvule imaju prenizak magnezij - između betablokatora i magnezija, što bi izabrala? da se razumijemo - podržavam prirodni put unosa magnezija no ponekad...

vratimo se na gospodina supruga njusa. činjenica da je to odokativnom metodom utvrđeno no držim i dalje da pojačani unos namirnica bogatim magnezijem te pripomoć tabletama magnezija u naročito stresnim situacijama ne more naškodit. samo se ne smije uzet zdravo za gotovo i dugo prakticirat...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 15:42   #9
Moj savjet je bio namijenjen iskljucivo osobi kojoj nije nista dijagnosticirano. Ako je s njegovim srcem sve u redu znaci da je problem preskakivanja negdje drugdje, problem mitralne valvole je nesto drugo. Sto se tice izbora izmedju betablokatora i unosa magnezija sigurno ne bi izbor bio na meni, vec na kardiologu koji procjenjuje stanje srca. Ponavljam da je moja skepticnost posljedica dijagnoze od oka, nikakve pretrage nisu provedene koje bi potvrdile da tom covjeku uistinu nedostaje magnezija. Isto tako moja namjera nije strasiti bilo koga, ali dovoljno je da se malo googla, pa da se vidi da postoji i nalicje vecih kolicina magnezija. Da skratim, opcenito sam protiv unosenja razno raznih dodataka, tipa minerali i vitamini bez prethodnih testova i provjera. Samo zato sto se moze kupiti bez recepta ne znaci da je i bezopasno i pogodno za svakoga.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:34   #10
Joj, samo se nemojte sada svadjati
Donata, please, znam za dnevne doze i predoziravanje ali da li si moze napraviti neku stetu ako pije tu dozu ili manje ali kroz duze vrijeme? Recimo tjednima?
U medjuvremenu ce nastaviti s pretragama, dobio je neku malu glupost, neki ekg monitor velicine dzepnog adresara na koji se treba usnimiti i telefonom poslati kardiologu koji je 24/7 na telefonu.
Hvala svima na trudu, a ono o skuliravanju i urednom zivotu... bit ce i to jednom kad provedemo "plan B". Za sada s ovim poslom...
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:45   #11
Glavno je da ne prekoracuje RDA doze. Sigurno mu nece trebati tjednima, pogotovo ako su mu dali holter da vide EKG kroz 24 sata i ako rezultati budu dobri. Na zalost jako dobro znam koliko su extrasistole neugodne, ali ako i holter pokaze da je s njim sve u redu onda tu vise nemate sta organski lijeciti jer covjek ima zdravo srce. U tom slucaju potreban mu je drugi oblik pomoci.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2006., 20:48   #12
Zaboravih jos jedno, pripravci magnezija imaju cesto laksativni ucinak, zato ako muz osjeti uzbunu u crijevima ili proljev, to je od magnezija.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 23:06   #13
Hvala, ako mu pomogne super, ako mu ne odmogne - opet super. Mogla bih ga sad opanjkavati i pisati ostale simptome srednjih godina ali to valjda spada na ZuD.:-)
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 16:51   #14
Quote:
njusa kaže:
Hvala, ako mu pomogne super, ako mu ne odmogne - opet super. Mogla bih ga sad opanjkavati i pisati ostale simptome srednjih godina ali to valjda spada na ZuD.:-)
jel' kupio harleya?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 18:45   #15
Quote:
ssnjoff kaže:
jel' kupio harleya?
nije! a nadam se da nije ni ljubavnici stan, bar ne prije nego sto kupi nama.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.