Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2006., 15:15   #81
Poljuprivredna apoteka ili poljotrgovina koja drži sredstva za zaštitu bilja.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:07   #82
Daj mi neki hint u zg-u, plaese.

Da li toga ima i u centrima tipo bauhaus i sl?
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 17:13   #83
Quote:
kurjoza kaže:
Daj mi neki hint u zg-u, plaese.

Da li toga ima i u centrima tipo bauhaus i sl?
Probaj u Kalii na Žitnjaku ili u Cpm-u isto na Žitnjaku.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 21:13   #84
Quote:
kurjoza kaže:
Moju prekrasnu fuksiju su napali grozni mali zeleni nametnici

Što napraviti, gdje da kupim ušomor, koliko često špricati, kako postići da listovi ostanu zeleni, a ne zaflekani tekućinom za špricanje???

Please help!

pokušaj ih ručno odstraniti. Ili probaj s pripravkom od koprive ; izreži koprivu i namoči je vodi. Nakon 24 sata procijedi i prskaj biljku. ponoviti nekoliko puta.
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2006., 00:08   #85
Ruža mi je bila prepuna ušiju pa sam odrezala te grane (iako su cvale). Ne bu se sad valjda posušila? Gnusno mi je bilo vidjet te nakaze.
Arijela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 23:35   #86
Ja to isto imam na boru. Prosle godine sam probala s pripravkom od koprive, nasipam u kantu s ružom, na ljestve i poljevam odozgo. Malo je pomoglo, u donjem dijelu nema više, ali je nagornjim granama sve bijelo. Moram angažirati vatrogasce sa šmrkom, al ne znam jel bi hjeli doći....
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 11:23   #87
reznjevima cesnjaka, samo ih zarezi da ne niknu. Pojavilo se i meni i na ovaj nacin eliminirah ih za 2-3 dana
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 22:26   #88
Ja sam danas na svojim prkosima našla neke ružne male crne... I prva mi je reakcija bila da otkinem tu granu na kojoj su bile.

I sad gledam - ima ih i na drugim - al samo po jedna/dvije...

A prvi put u životu uzgajam svoje cvijeće :-(

Jeli i za mene vrijedi onaj savjet na početku topica?
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:32   #89
u konzumima sam vidla (na odjelu cvjeca) Bio plantella. Imam kod sebe prospekt pa prepisujem: prirodni insekticidni koncentrat iz biljke dalmatinski buhac.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 08:43   #90
Tužna vijest - rekla mi teta kod koje sam kupila fuksiju da špricanje neće pomoći ako je blizu biljke breza ili grab jer će doći novi primjerci

...a oko mog stana na desetke breza...
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:02   #91
a da pokusas s nekim insekticidom zaliti? Citala sam na drugim forumima da zalivaju benjamine i kaktuse sa Confidorom. Ne znam dal ga ima kod nas, nisam probala, ali pogledaj na ovaj link http://www.bayercropscience.com.au/p...label_0704.pdf

Prosurfaj po googleu o tom proizvodu, ali mislim da je otrovan za toplokrvne zivotinje i ne smije se koristiti u zatvorenim prostorijama.
A druga ideja je da ih povremeno spricas sa vodom u kojoj su stajale neke jake cigarete, otprilike 10-tak cigareta na 1 l vode. Ni to nisam osobno probala, ali je probala frendica na ruzama i kaze da joj je uspjelo zatrti usi.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 19:05   #92
Ja sam špricala s Biokilom i za sad dobro izgleda. Držite fige.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 00:14   #93
moja baka je to rješavala sapunicom.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:07   #94
Sapunica mi se cini kao najbolje rjesenje, ili kopriva, samo, ne znam kako do koprive u zg, a i nije bas da mi se bere kad se sjetim plikova & stuff...

Ma otfurat cu ja nju na more, mislim da je to najbolja ideja, daleko od breza & co., pošpricat ću je jednom, i oporavit će se sirota.

Cats javi novosti, da li su mali zeleni nestali?
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 09:49   #95
meni je pomogao neki pesticid koji sam kupio na branimirovoj tržnici u onom dučanu za biljke (sjev. dio tržnice, ulaz izvana, nedaleko od Rubelja). Ne znam kak se zove, neki koncentrat bijele boje koji se razrijedi s vodom i time se šprica. Jedino šta biljka nakon toga mjesecima smrdi po kemiji.
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:37   #96
Quote:
Cattleya kaže:
A druga ideja je da ih povremeno spricas sa vodom u kojoj su stajale neke jake cigarete, otprilike 10-tak cigareta na 1 l vode. Ni to nisam osobno probala, ali je probala frendica na ruzama i kaze da joj je uspjelo zatrti usi.
Ispraznila sam jutros pepeljeru u vodu

A sinoć sam otkinula još par napadnutih grančica... Jutros malih crnih nije bilo... Vidjet ćemo veceras.

Prvo će se prkosi okupat u cigaretnoj vodi, a ako ne uspije, onda ću ih okupat sapunicom... U međuvremenu ću pokušat doći do neke biljne apoteke...
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 08:18   #97
Begonia, Begonija, Belagonija, Pelagonija, Pelargonija

... i tako je svake godine, cim sunce postane jace one dobiju neku bolest, netko mi je rekao da je to neki virus. Imate vi problema s tim? Kako to rjesavate?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 17:14   #98
Quote:
Sanja :o) kaže:
... i tako je svake godine, cim sunce postane jace one dobiju neku bolest, netko mi je rekao da je to neki virus. Imate vi problema s tim? Kako to rjesavate?
kako se suse? Jesu li to iste kao i one proslogosinje il si kupila nove? Jel ih dovoljno zalijevas?
Pelargonije izvrsno podnose diretno jako sunce i tesko da im moze nauditi.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 10:55   #99
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
kako se suse? Jesu li to iste kao i one proslogosinje il si kupila nove? Jel ih dovoljno zalijevas?
Pelargonije izvrsno podnose diretno jako sunce i tesko da im moze nauditi.

S donje strane lista imaju bijele tockice. Zena u cvjecarni mi je jucer rekla da u poljoprivrednoj apoteci moram kupiti sprej protiv usiju.

Inace, sve su nove i bas ih dosta zalijevamo. I bas su do sad bile lijepe i sad to
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 15:53   #100
te bijele tockice, jesu li nametnici ili mrlje na listovima?
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.