Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 13:32   #1001
hmm..nisam stručna za pitanje prezimena al se sjećam jednog članka j. veljače kad se udavala. naime, u RH osoba ne može imati tri prezimena. ako vec odlucis ostavit svoje i uzet njegovo, moraš odabrat samo jedno od njegova dva prezimena. ne znam da li je to točno, al tad me to zaintrigiralo pa sam zapamtila. možda će netko drugi imat provjerenije informacije od mene i članka Jelene Veljače
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 13:49   #1002
evo, ovo sam ti ja našla...lakše ti je pročitati odavde nego kopati po zakonu
http://www.vjencanja.hr/imenik/imeni...o=brak#head02a
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:45   #1003
Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
evo, ovo sam ti ja našla...lakše ti je pročitati odavde nego kopati po zakonu
http://www.vjencanja.hr/imenik/imeni...o=brak#head02a
znala sam da ne trebam vjerovati tektovima iz žute štampe . sorry na krivoj informaciji buhtlice
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:00   #1004
i ja sam to čula kad se jelena veljača udavala, međutim prezime od mog dragog je jedno prezime, trebalo bi bit...hvala puno na informacijama
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:00   #1005
hmmm..nisam sigurna da si dala krivu info, što više puta pročitam to manje kužim a to mi je struka
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:02   #1006
hmmm...ma najbolje da buhtla nazove maticarku il ode do nje pa pita... i naravno, nas sve obavijesti sta je tocno. baš me zanima
Dadolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 15:53   #1007
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
probam pitat negdje drugdje na forumu, jer su mi vratili staru osobnu. možda mogu kombinirati staru + kartonček. ugl idem tražiti dal mogu ili ne. sutra dragi vozi poslovno nekog u ljubljanu pa je rekao da mogu s njim, samo ne znam dal bi me pustili preko granice. sad sam off
Iskreno ja ne bih riskirala. Mi smo išli ako prođe prođe (jer smo kasno skužili, nije nakon vjenčanja, već je dragom istekla i imao je strau i kartončić) i nismo uspjeli.
Barba na granici nam je rekao da ne može ga s tim pustit i da već samim time što mu to pokazuje bi mu trebao napisat kaznu za pokušaj ilegalnog prelaska bla bla, al kako je bila stara godina da bi on nas i pustio, al da nas onda može ovaj s druge granice vratit, a i treba opet dvije granice prijeć za vratit se doma i da nam se ne isplati toliko riskirat jer je kazna cca 1000kn plus prijava :/ Mi smo odustali i otišli negdje unutar Hrv.

To je naše iskustvo pa sad, ako ćete se kockat... sve ovisi na koga naletite možda bude i sve ok, a možda ne stignete dalje od prve kućice.
E da i teta u policiji je rekla upravo ovo što ja govorim tebi - ako prođe prođe, ako ne nije ona kriva tj. ovisi na koga ćete naletit (sva 4 puta).
Sretno!!!
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 21:51   #1008
joj cure i ja sam danas sve obavila.....uzas...bilo je 60 ljudi prije mene na promjeni adrese i 90 ljudi na osobnima.....srecom sam istovremeno uzela oba broja tak da nisam duplo cekala....

htio dragi da uzmem zurni postupak putovnice ali bilo mi je glupo bacat pare, i dodemo na salter i kaze zena gotov za 10 dana tak da super!

usput sam obavila i radnu knjizicu i zdravstvenu

uglavnom nezaposlene osobe nis ne rjesavaju mirovinsko, to ce im poslodavac kod prve prijave...

obavila banku i poreznu karticu tak da je bio dobro iskoristen dan
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 19:40   #1009
curke,može savjet, mogu li putovati s putovnicom sa starim prezimenom? 2 mj. nakon vjenčanja??išla bi u Egipat
star 69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:34   #1010
ako si promijenila prezime, ne možeš zakonski rok za promjenu osobnih podataka je 15 dana. radije promijeni prije puta...
__________________
don`t worry, be happy, štrumf stigao :D
ana55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 11:24   #1011
Quote:
Dadolina kaže: Pogledaj post
hmmm...ma najbolje da buhtla nazove maticarku il ode do nje pa pita... i naravno, nas sve obavijesti sta je tocno. baš me zanima
Nažalost se ne može, ja imam dva a dragi jedno = tri ali ne može! Mogla sam ostaviti jedno svoje i uzeti njegovo ako želim, mogu biti samo dva prezimena. S time da ima jedna novinarka starija koja ima 3 prezimena!
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 11:21   #1012
Quote:
Medo&Mačak kaže: Pogledaj post
Nažalost se ne može, ja imam dva a dragi jedno = tri ali ne može! Mogla sam ostaviti jedno svoje i uzeti njegovo ako želim, mogu biti samo dva prezimena. S time da ima jedna novinarka starija koja ima 3 prezimena!
jel ti imaš crticu? kažu da ako je u prezimenu crtica da to onda nisu 2 nego jedno u u tom slučaju se može kao alenka košiša čičin-šajn... moj dragi u svom ima crticu tako da bi mogla ostavit svoje i dodat njegovo...ugl idem baš sutra vadit rodni list pa ću pitat nekog tamo ako znaju pa javim ))
__________________
buhtlica
buhtla_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 11:28   #1013
Quote:
buhtla_os kaže: Pogledaj post
jel ti imaš crticu? kažu da ako je u prezimenu crtica da to onda nisu 2 nego jedno u u tom slučaju se može kao alenka košiša čičin-šajn... moj dragi u svom ima crticu tako da bi mogla ostavit svoje i dodat njegovo...ugl idem baš sutra vadit rodni list pa ću pitat nekog tamo ako znaju pa javim ))
Imam crticu! Ja sam pitala na par mjesta i ne može se (tako su meni rekli) Mogla sam ostaviti jedno svoje i uzeti njegovo, da imam dva, ali sva tri ne mogu tako su meni rekli u Os u matičnom! ti još provjeri ali ne znam!
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:20   #1014
Question

Quote:
ana55 kaže: Pogledaj post
ako si promijenila prezime, ne možeš zakonski rok za promjenu osobnih podataka je 15 dana. radije promijeni prije puta...
Jesi ziher da se ne može?...ja sam čula priče da su ljudi promjenili prezime i napravili novu osobnu, a putovnicu ne i da to nitko ne granici ne može vidjeti u tim njihovim kompovima/aparatima kaj već?
bzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 10:26   #1015
ja se ne bi igrala. ja sam sa starom osobnom došla vaditi novu i žena na informacijama mi je provjerila, moje prezime je već u sustavu bilo neko vrijeme! rekla mi je pa vi ne postojite
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:01   #1016
Moja prijateljica nije promjenila ime na putovnici ali na osobnoj je i svako malo ide preko granice s putovnicoma uredno!
Medo&Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:46   #1017
moj muz je napravio putovnicu tjedan dana prije kupnje stana i onda je mjenjao prebivaliste ali mu nije palo na pamet ic mjenjat putovnicu tak da ce ovu imat dok ne istekne
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 13:30   #1018
a jooooj...ja ću možda trebati ići preko granice za cca 3 tjedna...hmmm sad ti budi pametan, dal da riskiram ili ne, joooj
bzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 13:34   #1019
Quote:
kayla kaže: Pogledaj post
moj muz je napravio putovnicu tjedan dana prije kupnje stana i onda je mjenjao prebivaliste ali mu nije palo na pamet ic mjenjat putovnicu tak da ce ovu imat dok ne istekne
i ja imam staru adresu i na osobnoj i putovnici iako tamo ne živim (tj obje su u procesu izrade). ali prezime je nešto drugo.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:41   #1020
da, ja se ne bi igrala s prezimenom!! bolje promjenit, pogotovo kaj ima sadn taj zurni postupak
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.