Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 05:07   #381
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
(...)
svi shopovi(osim ebaya) koje je smthspecial nabrojila imaju odlične kritike (..)
Sto se ebaya tice, za sigurnu kupovinu treba i tu znati neke stvari. Npr., ja narucujem samo s UK lokacija zbog carine, od prodavaca koji imaju vise od 99% pozitivnih feedbackova s tim da uvijek provjerim zbog cega su dobili one negativne, placam samo Paypalom (vracaju Vam novce na racun ako u roku od 45 ne dobijete kupljenu stvar i to prijavite) itd. Za sve koje zanima vise, postoji tema Shopping online i tema ebay. U dosad 5 kupovina s ebaya nisam ni jedno lose iskustvo imala
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:42   #382
Quote:
SmthSpecial kaže: Pogledaj post
Oke, to je tvoje iskustvo. Steta sto si odustala nakon samo jednog puta. Ja sam narucivala 10-ak puta i sve mi je dosad odgovaralo (dosad sam narucivala jakne, sakoe, topice i badic). Naravno, to ne znaci da mi se u buducnosti nece zalomiti da mi nesto jednostavno nece stajati, ali to mi se zna dogoditi i kad kupujem u trgovini... Toliko mi se nesto svidja da previdim cinjenicu da mi ne stoji
Uostalom, treba i znati kupovati preko neta, npr. ne narucivati puno odjednom da ti ne lupe carinu, uvijek se izmjeriti i traziti mjere te pogledati reviewe ako postoje, kupovati preko provjerenih sajtova i, naravno, kupovati krojeve za koje znate da vam inace stoje. Nesto novo uvijek treba prvo provjeriti u trgovini, na sebi. Treba i kontinuirano pratiti sajtove, na nekima se trenutno moze naci preslatke robe za uistinu smijesne novce.
Sto se tice putovanja u Zagreb, nekome se i isplati ako mu je usput, ali meni definitivno ne, iz nekoliko razloga:
1. ne kupujem robu dvaput godisnje/kad mi nesto treba jer tada obicno ne nadjem, sto bi znacilo da bi morala putovati barem 2-3 puta u sezoni,
2. povratna karta je skoro 200 kn iz Osijeka, a nekome jos i skuplja, pa to pomnozi s brojem dolazaka,
3. udobnije je narucivati doma iz fotelje nego trcati cijeli dan po trgovackim centrima i buticima koje prodaju vece brojeve da bi sve obisla do vremena kad mi bus/vlak krece nazad
4. na netu nadjem veci izbor nosive robe, a ne moram nesto kupiti jer jedino toga ima u mojoj velicini. JA BIRAM sto cu nositi,
5. stedim i vrijeme I NOVAC, jer vecinu stvari koje kupim online ne bih mogla za te novce naci u Hrvatskoj (cak i uz postarinu), ako uopce i nadjem to sto zelim.

Kad se sve sumira, mislim da online kupovina ima vise pluseva nego minusa!
U tvojem slučaju očito da. Meni Zg nije daleko, a i imam auto. A hodanje po shopping centru mi je neprocjenjivo . A i ne moram do Zg-a, ima sad C&A u mojoj blizini, tam mogu naći dosta toga što mi treba.

Inače, cure, imajte na umu da govorimo o modi za "punije" jer vidim da se tu spominju neke haljinice, pa mi je malo.... OK, i "punije" je širok pojam, pa sad....doduše, mene sigurno nitko neće vidjeti u haljinici. Osim spavaćici.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 22:51   #383
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
U tvojem slučaju očito da. Meni Zg nije daleko, a i imam auto. A hodanje po shopping centru mi je neprocjenjivo . A i ne moram do Zg-a, ima sad C&A u mojoj blizini, tam mogu naći dosta toga što mi treba.

Inače, cure, imajte na umu da govorimo o modi za "punije" jer vidim da se tu spominju neke haljinice, pa mi je malo.... OK, i "punije" je širok pojam, pa sad....doduše, mene sigurno nitko neće vidjeti u haljinici. Osim spavaćici.
ja više ne spadam u ovu kategoriju(treba mi 40- 42 kod jako uskih modela)...prije godinu dana sam spadala....i nosila sam haljinice pogledaj malo ovaj blog:http://www.leblogdebigbeauty.com/ ...nju ne sputava to kaj je punija
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 23:00   #384
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
ja više ne spadam u ovu kategoriju(treba mi 40- 42 kod jako uskih modela)...prije godinu dana sam spadala....i nosila sam haljinice pogledaj malo ovaj blog:http://www.leblogdebigbeauty.com/ ...nju ne sputava to kaj je punija
Ovo je tema o modi za punije. Pa mi nema smisla da netko tko nije puniji piše o naručivanju haljinice sa neta. Stvarate dojam kod ljudi koji ne znaju da je izbor za punije isto jako šarolik i jeftin. Zato sam i napisala da se više isplati otići u veći grad, neki bliži, u shopping. Ne mora biti Zg, ako ja u Vž-u nađem, sigurno ima i po Rijeci, Osijeku. OK, možda nema, ali....moramo se nekako snaći. Naravno da je sad tu faktor da nećete ići javnim prijevozom u shopping - to ne bi ni ja - iz jednostavnog razloga što fizički to nema smisla, da teglite vrećice i sl. Pa onda ni ne važi argument za on-line naručivanje, jer vam drugo ionak ne preostaje. A kao drugo, mislim da u shopping, ako ima auto i prilike, neće ići samo osoba koja se boji da nema njene veličine, da joj je koma. A to jednostavno mora prežvakati jer sad ima dućana. Nekad nije bilo, pa je bilo teror ići u butike i sl.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 23:07   #385


SmthSpecial i 5rich su sve već rekle. naravno da je bolje naručivat preko neta, em je jeftinije, em imaš puno veći izbor nego samo jedan jedini dućan u ZGu.

i da, haljinice. zamisli.

evo ti jedan shop gdje možeš sebi kupit odjeću.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2010., 23:16   #386
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Inače, cure, imajte na umu da govorimo o modi za "punije" jer vidim da se tu spominju neke haljinice, pa mi je malo.... OK, i "punije" je širok pojam, pa sad....doduše, mene sigurno nitko neće vidjeti u haljinici. Osim spavaćici.
Ne razumijem. Ja nosim 42-44, ovisno o modelu i nijedna sila ovog svijeta me ne bi mogla spriječiti da obučem haljinicu, šorc ili minicu. Štoviše, većinu vremena i proovodim u tome jer mislim da mi haljine i suknje stoje bolje od hlača. Ne treba bit tako ograničen zbog kilica
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 00:39   #387
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o modi za punije. Pa mi nema smisla da netko tko nije puniji piše o naručivanju haljinice sa neta. Stvarate dojam kod ljudi koji ne znaju da je izbor za punije isto jako šarolik i jeftin. Zato sam i napisala da se više isplati otići u veći grad, neki bliži, u shopping. Ne mora biti Zg, ako ja u Vž-u nađem, sigurno ima i po Rijeci, Osijeku. OK, možda nema, ali....moramo se nekako snaći. Naravno da je sad tu faktor da nećete ići javnim prijevozom u shopping - to ne bi ni ja - iz jednostavnog razloga što fizički to nema smisla, da teglite vrećice i sl. Pa onda ni ne važi argument za on-line naručivanje, jer vam drugo ionak ne preostaje. A kao drugo, mislim da u shopping, ako ima auto i prilike, neće ići samo osoba koja se boji da nema njene veličine, da joj je koma. A to jednostavno mora prežvakati jer sad ima dućana. Nekad nije bilo, pa je bilo teror ići u butike i sl.
kao što rekoh,do prije godinu dana (i manje) sam spadala u ovu temu, imam 20 godina (znači bila sam punija kao teenagerica) i da nije bilo online shoppinga i graza, bila bi osuđenda na tunike i hlače kakve nosi moja baba...i da,dok sam bila punija,nosila sam i haljinice i šoseve koje su mi puuuno bolje stajale jer su mi sakrile bedra i istaknule struk,ne vidim razlog zašto punija osoba ne bi obukla haljinicu.. živim blizu varaždina i zagreba, ali eto,jako rijetko sam uspjela nać nešto za sebe i u jednom i u drugom...a i sad kad idem s mamom,koja je i dalje punija, ima jako malo stvari koje bih obukla..obožavam dorothy perkins,ali ova ponuda većih brojeva koja je kod nas je doslovno mizerna u odnosu na online shop( jedini je problem što ne shippaju u hrvatsku..ja sam naručivala baki u njemačku ili ako imate nekog u bosni,jer u bosnu shippaju)...volim ja i c&a,ali vidi vraga,ponuda u online shopu i vani je opet puno veća...
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 03:53   #388
A zasto se ne bi na Modi za punije govorilo o haljinama Ja sam engleski 24/26 i nosim haljine! Obozavam haljine, to mi je najdraza ljetna roba - udobno, prozracno i LIJEPO. Mislim da svakoj bucki bolje stoji haljina nego hlace pod uvjetom da nadje prikladnu za svoju gradju i obline, a danas ima takav izbor modela i duzina - da ti pamet stane. Kupujem ja i u trgovinama kod nas, ali na netu nadjem povoljnije (trenutno ih ima za 8, 10, 12 funti!) i ljepse i veci je izbor, pa zasto da ne
Ove su mi naj trenutno
http://www.asos.com/Asos/Asos-Curve-...t=-1&clr=Black
http://www.asos.com/Asos/Asos-Curve-...rt=-1&clr=Navy
http://www.yoursclothing.co.uk/P/Plu...ss-(6881).aspx
http://www.yoursclothing.co.uk/P/Bla...re-(7299).aspx

Vidim da je 5rich spomenula blog Big Beauty. Ta zenska mi je fenomenalna, prava inspiracija za modne kombinacije i, sto je najbolje, samo je dokaz da i bucke mogu nositi SVE, samo je pitanje prilagodbe svojoj gradji. Bravo za Big Beauty

Zadnje uređivanje SmthSpecial : 13.09.2010. at 03:59.
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:12   #389
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno. E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju. A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.
Bolje je izaći, prošetati, a ne skrivati se iza ekrana i kupovati iz naslonjača. A opet, tko to želi, svaki izgovor mu je dobar - skupo je, nema mojih brojeva, nemam auto i sl. Ostajem pri tome da je on-line shoppingiranje manje dobra opcija iz više, već navedenih razloga.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 12:23   #390
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno. E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju.
Djelomično se slažem s ovim, treba znati mjeru, ali dosta se garderobe može jako dobro skombinirati bez da se izgleda nakaradno. Npr. ova ženska koju su cure spomenule
http://www.leblogdebigbeauty.com/
Žena fakat zna nositi odjeću iako je veličine 50 (po mojoj procjeni)
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.
Bolje je izaći, prošetati, a ne skrivati se iza ekrana i kupovati iz naslonjača. A opet, tko to želi, svaki izgovor mu je dobar - skupo je, nema mojih brojeva, nemam auto i sl. Ostajem pri tome da je on-line shoppingiranje manje dobra opcija iz više, već navedenih razloga.
Nisam baš sigurna u veliki izbor, u zadnje vrijeme kupujem puno više na netu nego u trgovinama. Kod nas su većinom babski krojevi, užasni printovi i sve je većinom plahtasto. Ok, nismo svi jednako debeli, ali zašto bih ja koja imam struk nosila šator od majice? A hlače mi je posebna muka naći jer su mi sve preširoke u struku (ako stanem u njih). I fenomenalno mi je kako je nemoguća misija pronaći suknje, mislim, one su makar univerzalne za sve tipove građe tijela ali ih nema ni za lijek a da nisu babaste
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 13:51   #391
Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
Za mene nije "punije" ništa ispod veličine 46. Tako da sav komentar koji se odnosi na manje veličine je suvišan, ne spada pod ovu temu. A tko nosi tu ili veću veličinu, nek se obuče kako želi, naravno.
a gledaj,osoba koja nosi veličinu 46 i ima 1,60 ne izgleda isto ko osoba koja kupuje 46 i ima 1,80,tak da ni veličine nisu mjerilo...ne možeš reći da nije punije ništa ispod veličine 46...

Quote:
sigurnost kaže: Pogledaj post
E sad, druga je stvar kako to izgleda. Nikome lijepo. Jer treba znati mjeru. Meni ne bi i nikad nije, palo na pamet da mogu nositi istu odjeću kao netko tko ima skladnu figuru. Možemo mi sebe zavaravati koliko hoćemo i nije to stvar samopouzdanja nego dobrog ukusa. Jer je jednostavno ružno i ljudi će se smijati i ne, neće misliti kako je super kaj imate samopouzdanja, nego će misliti da nemate ukusa, u najboljem slučaju. A to opet ne znači da moramo nositi vrećaste i ružne stvari. Ima izbora. I ne samo u jednom dućanu.
meni se ona cura s bloga jako lijepo oblači i lijepo izgleda...ne dopušta da kile nose nju,nego ona nosi njih...osim toga, oblačiš se zbog sebe ili drugih? ako se tebi nekaj sviđa,boli te briga kaj drugi misle...zašto da se obazirem na plitke komentare? ako se tebi nešto sviđa, go for it...samo treba znati kombinirati i naravno nosit kombinaciju i kile,a ne da one nose tebe...nisi ti dio kila, one su dio tebe, imala ih ti 47, 57,87,107...nije bitno....ni osoba savršenog omjera kila i visine po meni ne izgleda dobro ako nema samopouzdanja i ako ne hoda s osmjehom na licu...većina toga je u glavi...
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:44   #392
Ah sve je relativno...nosim broj 46, ali to za neke modele hlača bude i 48 a za neke suknji i haljina i majca 42. ...Građena sam tak da imam jake bokove i uski struk i drama mi je nači hlaće ako npr. nemaju elastina...Nitko kod velikih brojeva nije spomenuo Marks & Spencer, svašta se da naći..imaju brojeve do engleskog 22, meni odgovara 16, hlače možda i 18.
Meni nije jasno zašto nebi nosila haljinice....mislim haljine do koljena ljetne i zimske, meni osobno to bolje stoji nego sto hlača, prikrije bokove, nemam prejake listove...a istakne mi struk. Na petu to punijoj osobi stoji sto puta bolje od preširoke majce i hlača.
Inače u potrazi sam za skiny trapkama, a ne da m i se do Graza u H&M. Ima li tko prijedlog?
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 14:53   #393
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
Inače u potrazi sam za skiny trapkama, a ne da m i se do Graza u H&M. Ima li tko prijedlog?
dorothy perkins (cc1 ili ilica)
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 15:35   #394
Sorry, Sigurnost, al mislim da to kaj ti pričaš nema veze s mozgom. Ajde mi molim te objasni zašto bi se ljudi smijali nekome kog vide u suknji il haljini i nosi broj 46 il 48? Ako si ti ograničena izbog svog izgleda i ako je tebi ružno ne znači da je i drugima. Ja nosim 44, i naravno, imam komplekse, ima dana kad se gadim sama sebi, al znam i tvrdim da se nikad nisam obukla tako da bi mi se netko imao razloga smijati. Ako je tebi neugodno u takvoj odjeći i imaš osjećaj da bi te svi gledali "omg, kak je to mogla obuć", probaj pa ćeš vidjet da si malo fulala. Naravno, i suknja i haljina mogu bit nošene sa ukusom, a mogu izgledat prestrašno. Al to može i na ženi koja nosi 38.
Slažem se i s 5rich, to kaj mi tu nabacujemo veličine ne znači puno, jer netko sa brojem 44 može bit loptica a može bit i tek ugodno popunjena osoba, ovisno o visini.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:11   #395
Quote:
SmthSpecial kaže: Pogledaj post
A zasto se ne bi na Modi za punije govorilo o haljinama
Ne znam za vas, ali meni je s haljinama (ljetnim) problem bio tarenje bedra o bedro i zato nisam nosila haljine nikad.. jer bolni crveni plikovi nisu bili vrijedni toga. Po zimi sam znala nositi suknje, ali ljeti jedino ako sam ispod obukla bicke (a onda mi je bilo vruce...). I ne, pudranje nije pomagalo.
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:18   #396
Doria...pudranje je nula, baby ulje je zakon. I da utješim, moja sestra ima 57 kg na 178, i povremeno ima isti problem - stvar je u građi ne u debljini.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:25   #397
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas, ali meni je s haljinama (ljetnim) problem bio tarenje bedra o bedro i zato nisam nosila haljine nikad.. jer bolni crveni plikovi nisu bili vrijedni toga. Po zimi sam znala nositi suknje, ali ljeti jedino ako sam ispod obukla bicke (a onda mi je bilo vruce...). I ne, pudranje nije pomagalo.
Ja to rješavam podsuknjom-hlačama, od laganog materijala, lepršavo a nije ti vruće
chmichak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:32   #398
Baby ulje, za to nisam nikad cula . Mozda probam sljedeco ljeto
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 17:39   #399
I da postoje hrvatski kreatori s velikim brojevima, prije svega IgorDobranić (car je čovjek sto posto), imam njegove lanene hlače, nosila ih cijelo ljeto nisu se izvukle, nisu se izvisile, nisu se poderale između nogu i crne su ko noć ko prvog dana. TUnike i suknje su mu isto super. Ako slučajno nema taj čas vašeg broja možete naručiti, naravno osim na sniženju.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:09   #400
Ovako da se nadovezem na temu i ja sam punija, mada kazu neki da nisam da samo imam velike bokove al eto opet nosim velike brojeve !
Al ja apsolutno sve nosim sto pozelim od suknjice,haljinica svih duzina, topica, korzeta, kratih jaknica, taica ma apsolutno sve nosim !
Stvar je u tome da trebas smisliti nacin da ti to funkcionira na tvoju gradu ! npr. ako cu nositi kratku suknjicu necu je nositi ljeti nego zimi, dole cu obuci 2-3, nekada i 4 hulahopke crne da se apsolutno nista ne vidi i obuti naaaaj vece stikle i preko blejzer ili tako nesto! i to super prolazi ! (zato volim zimu )
A ljeti maaaxi haljine koje zakon , za koji smatra da bi svaka djevojka trebala imati bila bucka ili ne ! npr kada mene ljeti vide u njima svatko pita jesi li smršala, ma ne to je samo moja maxi haljinaa !! ali naravno caka je kod mene sto je sjecena ispod grudi i dole je polukrug, nekada puni krug, te preepree dobro stoje al je problem sto ih nema bas kupiti pa ja svoje sijem !
Onda topice nosim apsolutno sve, preko neki blejzer ili kardigan i sve za 10 !
Taice preko neke zanimljive tunike i tako, snalazim se !
Navecer uvijek stikle jer s njima izgubim 5kg a po danu sada ide zime neke cizmice, baletanke i sve super !! hihi

I kao sto tara08 kaze ljeti bejbi ulje koristim a sada u zadnje vrijeme ispod dimija nosim od hulahopka onih obicnih 20 dena odsjecem ono do koljena i gore mi budu ko bicke, malo iih duze ostavim da ih mogu podignuti, i jos bodi da me zategne fino i izravna nabore na stomaku hihi i onda sve obuci mogu !
Smekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.