Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 13:53   #1
hrvatski TRAVEL časopis


napokon!!!! švrljam po kiosku i našao sam časopis TRAVEL na hrvatskom jeziku.....
jel ga netko vidio, čitao?
inace redovito čitam strane travelere i mogu reci da mi se ovaj prvi broj sviđa.Ima svari koje bi trebalo mjenjat al napokon ga imamo i mi!


samo_u_prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 20:29   #2
meni se iskreno ništa ne sviđa. kao da sam uzeo vodič kroz aranžmane neke turističke agencije. Članci su tako površno pisani, neinformativno etc. Ukratko očekivao sam puno više.
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 10:47   #3
Ma meni je Ok, strani su jako nepregledni...krcati reklamama uopće ne kuzis di je reportaža di je reklama, vidjet cemo sa drugim brojem
samo_u_prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:05   #4
Stranica, cijena?
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 17:18   #5
20 kuna
www.media-graphics.hr/travel
samo_u_prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 13:08   #6
yupiiii

izašao novi broj!!!!!!
samo_u_prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 15:41   #7
evo prolistala i treci broj i moram priznati da sam dosta razocarana Travelom, ono sto sam im progledala kroz prste u prva dva broja ponavlja se opet u u trevem, zhnaci nema spasa...
zato me ugodno iznenadio caposis Putovanja (za dvoje) www.putovanjazadvoje.com, dobar omjer cijene i kvalitete
(ispricavam se ako je vec otvoren topic o ovom casopisu)
__________________
*L_____inea______*
linea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 13:06   #8
Quote:
linea kaže:
evo prolistala i treci broj i moram priznati da sam dosta razocarana Travelom, ono sto sam im progledala kroz prste u prva dva broja ponavlja se opet u u trevem, zhnaci nema spasa...
Slažem se potpuno... već od prvog broja se vidjelo da su površno odradili posao.
Da li je netko primjetio da nisu uopće objavili rezultate nagradnog izvlačenja koje je trebalo biti 20.12.
Mislim da se tu lovi u mutnom
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 14:25   #9
Meni je isto totalno bezveze. Ništa pametnog ne možeš saznati iz toga, čini se kao jedna opširnija reklamna brošura turističkih agencija. Prelistao sam ga i drugi dan vratio (veza na kiosku ), ne pada mi na pamet za to dati ni 5kn, kamoli 20.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:31   #10
katastrofa!!!!

ovo je strasno!!!!

ma nek se ogledaju u strane novine o turizmu i putovanjima?!?!?!?

jel itko ikad otiso van zagreba od njih tamo pa da nam naspise kakav je bio izlet na sljemenu npr.... to bar nije daleko

tko to kupuje uopće ili je to jedna od onih novina čije remitende kruze firmama iz glupe i bezvrijedne promocije

komentar

daj te nam mozda bolje prođu
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 05:05   #11
katastrofa
__________________
http://rogergaraudy.blog.hr/
roger_garaudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 22:15   #12
imajući u vidu da nemamo niti jedan filmski magazin, budimo malo skromniji pa recimo da nije tako loše imati i ovakav magazin, možda tokom vremena bude bolji, a ako bude političke volje forumaša, možda netko počne pisati za njih pa podignu kvalitetu magazinu...vidim da ima hrpa ekipe koja je prošla masu toga, pa vjerujem da bi to mogli unovčiti
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 16:16   #13
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
imajući u vidu da nemamo niti jedan filmski magazin, budimo malo skromniji pa recimo da nije tako loše imati i ovakav magazin, možda tokom vremena bude bolji, a ako bude političke volje forumaša, možda netko počne pisati za njih pa podignu kvalitetu magazinu...vidim da ima hrpa ekipe koja je prošla masu toga, pa vjerujem da bi to mogli unovčiti
ali da je njima u interesu ( i primozgu) takva vrsta časopisa krenuli bi tako od početka. Meni ovo pokazuje prema čemu oni idu. Suhoparni agencijski izvještaji. Pa svi već znamo gdje jesti u Rimu, kako šopingirati u Parizu ili kampirati na iSlandu. Dajte nam malo životnih tekstova, kolumni........ ja mislim da oni nažalost nemaju političke volje niti novinarskog znanja da naprave bolji časopis. Ovo je reklamna brošura. Kupila sam jedan broj i nikada više jer reklamne turističke brošure mogu dobiti i bespaltno u svakoj agenciji.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 19:14   #14
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
ali da je njima u interesu ( i primozgu) takva vrsta časopisa krenuli bi tako od početka. Meni ovo pokazuje prema čemu oni idu. Suhoparni agencijski izvještaji. Pa svi već znamo gdje jesti u Rimu, kako šopingirati u Parizu ili kampirati na iSlandu. Dajte nam malo životnih tekstova, kolumni........ ja mislim da oni nažalost nemaju političke volje niti novinarskog znanja da naprave bolji časopis. Ovo je reklamna brošura. Kupila sam jedan broj i nikada više jer reklamne turističke brošure mogu dobiti i bespaltno u svakoj agenciji.
hm...kažeš "mi"...tko smo/ste to mi/vi? koliko ljudi zaista u RH zna te činjenice koje navodiš? koliko ljudi odista putuju na način koji opisuješ? koliko god sebe smatram pasioniranim putnikom, oko sebe to ne primjećujem previše. mi nemamo još uvijek tu kulturu putovanja o kojoj bi htjeli raspredati u jednom takvom magazinu....nemamo ni specijaliziranih agencija za putovanje (znam da generaliziram) jer sve nude uglavnom iste/slične programe....za putovanja kakva mene zanimaju moram u pravilu posegnuti za stranim agentima, pa mi je nekako logično da je njihov početak izgleda kao nešto već doživljeno...mada evo u ovom broju govore o Madagaskaru....
intrepidCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 14:25   #15
Časopis "Meridijani"

Iako ovaj Travel nisam vidio (a čini se da se ni nemam razloga osobito truditi), samo da spomenem da sam nekidan i više nego slučajno (u Billi!!) nabasao na časopis Meridijani, za koji nisam imao blagog pojma da postoji.

Kao što se može vidjeti, pišu čak i neki poznati putnici/putopisci (poput Rostuhara), a časopis definitivno nije nalik reklamnom kolažu agencija. Loša je strana što je to "časopis namijenjen popularizaciji znanosti", a "obuhvaća teme iz područja zemljopisa, povijesti, ekologije i putovanja", što znači da se na 100-injak stranica puno mjesta troši na koješta drugo (i da je zapravo časopis orijentiran na školsku populaciju, i reklo bi se, intoniran u skladu s tim).

No eto, kad je već krenula diskusija, a pod pretpostavkom da ima još ignoranata koji nisu znali za ovu publikaciju (sorry ako sam jedini takav), možda se nekome dopadne više od Travela.
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 16:16   #16
Quote:
intrepidCRO kaže: Pogledaj post
hm...kažeš "mi"...tko smo/ste to mi/vi? koliko ljudi zaista u RH zna te činjenice koje navodiš? koliko ljudi odista putuju na način koji opisuješ? koliko god sebe smatram pasioniranim putnikom, oko sebe to ne primjećujem previše. mi nemamo još uvijek tu kulturu putovanja o kojoj bi htjeli raspredati u jednom takvom magazinu....nemamo ni specijaliziranih agencija za putovanje (znam da generaliziram) jer sve nude uglavnom iste/slične programe....za putovanja kakva mene zanimaju moram u pravilu posegnuti za stranim agentima, pa mi je nekako logično da je njihov početak izgleda kao nešto već doživljeno...mada evo u ovom broju govore o Madagaskaru....
slažem se s tobom ali to ne znači da časopis mora biti loš! Loše novinarstvo je loše novinarstvo.

Eh da, imala sam nekoliko brojeva meridijana. To je puno bolja novina. Slažem se s cosmom da je šteta što nije više stranica posvećeno putovanjima.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2007., 16:40   #17
Dobar je,imam svaki broj,ali mogo bi biti malo sadrzajniji.Svidja mi se TraveandFly sekcija
dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 00:18   #18
Quote:
El Cosmo kaže: Pogledaj post
Iako ovaj Travel nisam vidio (a čini se da se ni nemam razloga osobito truditi), samo da spomenem da sam nekidan i više nego slučajno (u Billi!!) nabasao na časopis Meridijani, za koji nisam imao blagog pojma da postoji.

Kao što se može vidjeti, pišu čak i neki poznati putnici/putopisci (poput Rostuhara), a časopis definitivno nije nalik reklamnom kolažu agencija. Loša je strana što je to "časopis namijenjen popularizaciji znanosti", a "obuhvaća teme iz područja zemljopisa, povijesti, ekologije i putovanja", što znači da se na 100-injak stranica puno mjesta troši na koješta drugo (i da je zapravo časopis orijentiran na školsku populaciju, i reklo bi se, intoniran u skladu s tim).

No eto, kad je već krenula diskusija, a pod pretpostavkom da ima još ignoranata koji nisu znali za ovu publikaciju (sorry ako sam jedini takav), možda se nekome dopadne više od Travela.
Meridijani su genijalni, upravo ih čitam.
Za Travel neman pojma, kad san vidila na kiosku, poželjeh kupit jedan broj, al nakon ovih komentara, teško.
bembula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 09:46   #19
Quote:
El Cosmo kaže: Pogledaj post
Iako ovaj Travel nisam vidio (a čini se da se ni nemam razloga osobito truditi), samo da spomenem da sam nekidan i više nego slučajno (u Billi!!) nabasao na časopis Meridijani, za koji nisam imao blagog pojma da postoji.

Kao što se može vidjeti, pišu čak i neki poznati putnici/putopisci (poput Rostuhara), a časopis definitivno nije nalik reklamnom kolažu agencija. Loša je strana što je to "časopis namijenjen popularizaciji znanosti", a "obuhvaća teme iz područja zemljopisa, povijesti, ekologije i putovanja", što znači da se na 100-injak stranica puno mjesta troši na koješta drugo (i da je zapravo časopis orijentiran na školsku populaciju, i reklo bi se, intoniran u skladu s tim).

No eto, kad je već krenula diskusija, a pod pretpostavkom da ima još ignoranata koji nisu znali za ovu publikaciju (sorry ako sam jedini takav), možda se nekome dopadne više od Travela.

Ja sam prije bio pretplacen na njega.Lakse se dobije petica iz zemljopisa
dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 13:26   #20
Question Časopisi o putovanjima

koje časopise o putovanjima čitate? počela sam se interesirat za to, a znam ih samo 2... putovanja za dvoje i onaj travel...
jel ima još kojih ?
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:33.