Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 21:33   #21
ma daj . livada . meni to prije smrdi na nekaj sjebano u montaži . naj jače su mi kombinacije di imaš poseban potisni ležaj . onda lik kupi valeo set i što jeftiniji potisni koji samo liči potrebnome . e onda nakon 10 000 ajojjjjj . garanciju dajem na posel ako je moj materijal . tko ga sam donese kita .
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 21:50   #22
Ni Valeo ni Luk a ni Sachs nisu iste stvari kada se kupe u nas ili u Njemackoj,svi oni imaju proizvode podjeljene u klase,a ne triba pogađat koja zavrsava u nasim ducanima.
A koliko sam imao cut pojavile su se i kopije iz Kine cija je ambalaza indenticna originalima!
medes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 01:09   #23
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
I puno ti 68 kn za filter goriva?Idi se ranit
puno mi je iz dva razloga, prvi je da dođe 2.99 funti u uk, a drugi što mijenjam na 8000km, zajedno sa uljem(prljavo gorivo)
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 02:03   #24
Ok, a zakaj onda ne kupiš 10 komada odjednom, vjerojatno je ista poštarina- do 1000 kn+PDV ne plaćaš ni carinu ni PDV tak da si u plusu kak god okreneš?
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 07:04   #25
1000 kuna ako osobno doneseš na prelaz . poštom kita samo 250-300 mislim
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 07:34   #26
poštom je 160kn...sa uključenom poštarinom
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:00   #27
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smije. Jer kuplung ovog tipa je normalno zatvoren (spojen) a ne otvoren. Jasno da će se kod kvalitetnijih setova problem javiti kasnije ali nije nemoguća misija da se dogodi vrlo brzo.

Druga stvar - jesi li siguran da je druklager dobro montiran - da nije on "presavinuo" šašir? Tj da nije kod njega hod prevelik.
Ma ne smije... Nije montiran set od benzinca od 30 konja nego set koji pripada tom autu i tom momentu... Dakle i opruge i pera MORAJU biti prilagođeni. Glede ležaja on izgleda ovako http://imageshack.us/photo/my-images/580/potisni.jpg/ i stvarno treba biti talent pa ga montirati krivo... U svezi komentara za način vožnje mogu samo reći da je prvo kvačilo "duralo" gotovo 200 t km i promijenjeno je jer je "otvrdnulo"...
hreljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:47   #28
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
1000 kuna ako osobno doneseš na prelaz . poštom kita samo 250-300 mislim
Ma otkad to? Nedavno sam poštom dobio paket vrijednosti 100 eura i nisam nikaj dodatno platio...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:16   #29
zavisi kako i gdje. U Splitu rijetko kada naplate, au u Du županiji ako je i 1 kunu prešlo 150 kn drmnu ti sve moguće dažbine
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:37   #30
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Ma otkad to? Nedavno sam poštom dobio paket vrijednosti 100 eura i nisam nikaj dodatno platio...
A ti si onda imao srece,ocito je na carini bio netko dobre volje taj dan, inace je limit 300kn na posiljke postom da ne carine, meni su tako prije par tjedana lezerno carinili,bio narucio Liquid Leather,i jos mi idioti poslali samo conditioner kuci, a po cleaner sam morao ici sam na carinu jer nije bilo racuna u njegovoj kutiji, nego je racun za oba proizvoda bio u kutiji od conditionera,sto je valjda gospodi bilo tesko procitati kada su otvorili kutije
Nihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:41   #31
160kn je limit poštom.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:45   #32
160kn?Dobro da nisu stavili 16kn limit....
Nihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 15:55   #33
Kad uđemo u EU onda naručujte
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:06   #34
Banana - ak nemaš deklaraciju o podrijetlu iz eu opet plaćaš carinu...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 23:58   #35
Quote:
subaru13 kaže: Pogledaj post
Aha Luk i voda, a ne kvaliteta, stavila sam novi luk set na 307 kad pustiš kuplung u leru druk ležaj tak ronda, ko da bu sve kvragu otišlo.


kad pustiš kuplung u leru, potisni ležaj miruje.
tebi se čuje prvi ležai spojničke, unutra, u mjenjaču
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 00:22   #36
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
kad pustiš kuplung u leru, potisni ležaj miruje.
tebi se čuje prvi ležai spojničke, unutra, u mjenjaču
i koliko bi došla zamjena tog prvog ležaja spojničke...ako neko zna??????....ili postoji neka bolja ideja....polovni mjenjač ???'
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 10:23   #37
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
kad pustiš kuplung u leru, potisni ležaj miruje.
tebi se čuje prvi ležai spojničke, unutra, u mjenjaču
Nije istina. Na 307ici poluga uvijek LAGANO pritisne druk lager na korpu i ona ga vrti, ajmo reći bez jakog aksijalnog opterećenja, samo ga prisloni, nježno, ali dovoljno da se vrti. I zato ti ležajevi nemaju bog zna kolko vijek trajanja, počnu šumit kad je otpušteno kvačilo. Scena: auto u garaži (zatvoren prostor) upališ auto, u leru je, čuješ šum iz prostora motora, pritisneš kvačilo ne šumi. Zašto? Dok se druk ležaj vrti bez velikog opterećenja a ima recimo 100.000km, najčešće se tu počne čuti (može i nešto ranije i nešto kasnije) stvara šum, jel je suh, istrošen, kad ga pritisneš na korpu jače, šum nestane zato što ležaj primi aksijalne sile i "ušpanat" je, "sakrije" se zračnost kuglica i lageru.

To traje neko vrijeme. Iduća faza je da je toliko potrošen (kuglice), da počinje škirpit u vožnji. Scena; Voziš se u 5oj brzini recimo 90km/h i iz prosotra motora čuješ cvilkanje, kvačilo otpušteno ali čuje se cvilkanje, tj konstatno počne fućkat druk lager (kažem vrti se i kad je kvačilo otpušteno), kad ti dosadi fijućkanje, lagano u vožnji pipkaš po kvačilu, dok ne prestane, pa se opet javi, pa opet....

Na kraju zadnja faza je da nestane fijućkanje, a recimo dok auto radi, lagano 1-2cm stisneš kvačilo, tj, čim prođe prazan hode pedale osjetiš pod nogom "turpijanje" u pedali kvačila, dakle ne jako pritisnuta predala, samo taknuta. Raspao se druk lager.

Zamjeniš druk lager, auto u garaži u leru ne šumi, ne šumi ni sa pritisnutim kvačilo, ne fijućka u vožnji.

A ležaj sponjičke nek mjenja ko neće slušat. (kad se radi o 307ici, benzinac, za druge neću tvrdit)

Naravno, može biti i ležaj sponjičke (to nitko ne isključuje), no ako su simptomi kako sam opisao, a ionako se mora skidat mjenjač, i ako je druk lager raspadnut, garantirano da je do njega, ne treba dirati ležaj sponjičke.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:00   #38
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Nije istina. Na 307ici poluga uvijek LAGANO pritisne druk lager na korpu i ona ga vrti, ajmo reći bez jakog aksijalnog opterećenja, samo ga prisloni, nježno, ali dovoljno da se vrti. I zato ti ležajevi nemaju bog zna kolko vijek trajanja, počnu šumit kad je otpušteno kvačilo. Scena: auto u garaži (zatvoren prostor) upališ auto, u leru je, čuješ šum iz prostora motora, pritisneš kvačilo ne šumi. Zašto? Dok se druk ležaj vrti bez velikog opterećenja a ima recimo 100.000km, najčešće se tu počne čuti (može i nešto ranije i nešto kasnije) stvara šum, jel je suh, istrošen, kad ga pritisneš na korpu jače, šum nestane zato što ležaj primi aksijalne sile i "ušpanat" je, "sakrije" se zračnost kuglica i lageru.

To traje neko vrijeme. Iduća faza je da je toliko potrošen (kuglice), da počinje škirpit u vožnji. Scena; Voziš se u 5oj brzini recimo 90km/h i iz prosotra motora čuješ cvilkanje, kvačilo otpušteno ali čuje se cvilkanje, tj konstatno počne fućkat druk lager (kažem vrti se i kad je kvačilo otpušteno), kad ti dosadi fijućkanje, lagano u vožnji pipkaš po kvačilu, dok ne prestane, pa se opet javi, pa opet....

Na kraju zadnja faza je da nestane fijućkanje, a recimo dok auto radi, lagano 1-2cm stisneš kvačilo, tj, čim prođe prazan hode pedale osjetiš pod nogom "turpijanje" u pedali kvačila, dakle ne jako pritisnuta predala, samo taknuta. Raspao se druk lager.

Zamjeniš druk lager, auto u garaži u leru ne šumi, ne šumi ni sa pritisnutim kvačilo, ne fijućka u vožnji.

A ležaj sponjičke nek mjenja ko neće slušat. (kad se radi o 307ici, benzinac, za druge neću tvrdit)

Naravno, može biti i ležaj sponjičke (to nitko ne isključuje), no ako su simptomi kako sam opisao, a ionako se mora skidat mjenjač, i ako je druk lager raspadnut, garantirano da je do njega, ne treba dirati ležaj sponjičke.
Zahvaljujem Joža, nisam imal inspiracije objašnjavat, sve sami doktori automehanike, a mi kaj smo išli 3+1 godinu u školu i na praksu smo bedaki, danas su svi automehaničari.Meni je govno počelo šumit nakon kaj je bil na autu 2 dana, novi novcati, pustiš kuplung na leru sve te sram kak ljudi gledaju valjda misliju da bu se nekaj raspalo, nisu to baš šumovi to je nekakav grdi zvuk.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:28   #39
Ti francuzi stvarno imaju sama kretenska rješenja. Nije ni čudo da to krepava ko muhe. Pa kome je moglo past na pamet da stalno vrti lager? Zašto? Da traje čim manje?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 11:53   #40
Borg&beck, ugrađen u Clia, za sada ok!
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:54.