Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 22:59   #21
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
U cilju prolaska D'Hondta, oni trebaju predizborno koalirati prije svega sa Živim zidom u što više izbornih jedinica,
To bi bilo čisto političko samoubojstvo za Živi zid, skompati se s još većim anonimusima nego li su sami.


Quote:
a po mogućnosti i s HSLSom i HSSom[…]
A ovo bi bilo njihovo i to dvocijevkom u usta...

P.S. jer, za ovo drugo, će im taj i takav "partner" u svakom slučaju pritisnuti botun za samouništenje nakon što se priključe [kojem god] izbornom dobitniku u formiranju vlasti bez njih.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 22:59   #22
Jel to ona ekipa koja je htjela da opstane vlada sa HDZ-om?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:16   #23
Quote:
kradem kaže: Pogledaj post
Cilj je potpuno drugačiji, treba otkinuti što više mandata od CK SKH na način da odu onima koji neće postizborno koalirati s njima.

U tom smislu su ovi jedni od rijetkih koje treba podržati, ali samo i iskljucivo tamo gdje imaju šanse proći D'Hondta.

Nažalost sumnjam da će ovi igdje od deset izbornih jedinica to uspjeti tako da glas njima u konačnici predstavlja glas za CK SKH koji su u pravilu ti na vrhu koji "preuzimaju" glasove onih ispod D'Hondta.

Cilj je natjerati ih na Veliku koaliciju jer je to praktički jedini način kako će narod vidjeti golog cara i na taj način stvoriti prave alternative.

Kažem, kako su najavili da neće koalirati s gamadi ok su, ali zasad ipak imo Živi zid jedini ima šanse pomoći cilju.
Ima puno nas koji bi željeli takav scenarij, ali nakon iskustva s MOST-om nisam sigurna da će bilo tko od nabrojanih ostati dosljedan i ne koalirati/surađivati sa dvoglavom nesrećom.

Kako god bilo, želim im puno uspjeha.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 23:36   #24
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post
Ima puno nas koji bi željeli takav scenarij, ali nakon iskustva s MOST-om nisam sigurna da će bilo tko od nabrojanih ostati dosljedan i ne koalirati/surađivati sa dvoglavom nesrećom.

Kako god bilo, želim im puno uspjeha.
U ove nisam baš siguran, naročito ako su sami zvali ove lešinare Ribića i Matijaševića na promociju, a ne da su ovi došli po zadatku.

Živi zid je dosegao kultni status onog trena kad je Tehnomenadžer, a Ubojica rekao kako "Sinčića nitko više ne gleda ozbiljno" tako da su za mene svakako palac gore.
kradem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:32   #25
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Lovrinović, Kulić, Ribić.

Ako ponovite imena na glas tri puta pojavi se sami Nečastivi.

Po ekonomskim rješenjima mogu jedino biti konkurencija Schwartzu, Živom Zidu i sličnima.
Ovo je na žalost većinsko razmišljanje, ali i idiotsko kad se uzme u obzir koliko se malo shvaća da je pogrešna monetrana politika (prvenstveno precijenjena kuna) bila glavni instrument samouništenja Hrvatske. I onda netko podcjenjuje Živi zid, Lovrinovića, Kulića, Ribića, ...
Pročitaj barem ovaj ilustrativni primjer, a najbolje i ostatak posta Sh@dowa:
Quote:
Sh@dow kaže: Pogledaj post

... /cut/ ...
I kao drugo, uopće se ne radi o tome što bi Mađari htjeli, nego o notornoj činjenici da trenutno danas mađarski proizvođači mlijeka prodaju svoje mlijeko po 30% nižoj cijeni od hrvatskih mljekara. To je poanta cijele priče, i upravo ta činjenica polagano ali sustavno uništava hrvatsku mljekarsku proizvodnju.

Dukat godišnje otkupi od hrvatskih mljekara cca 250 mln litara mlijeka. Ako znamo da je otkupna cijena litre mlijeka u Hrvatskoj vis-à-vis iste u Mađarskoj viša za cca 30%, to onda znači da Dukat za razliku od mađarske mljekarske industrije ima dodatni trošak od 110 mln HRK. I to samo s osnove sirovine, a gdje su onda tu još ostali troškovi poslovanja koji su u Mađarskoj niži nego u Hrvatskoj. I onda ne treba čuditi činjenica, da se na trgovačkim policama prodaje mađarsko i češko UHT mlijeko po 3.00 HRK za litru ili čak nešto ispod, dokle Dukat svoju litru UHT mlijeka ne može prodavati ispod 3.70 HRK. Što se dalje događa? Klasična supstitucija domaće proizvodnje uvoznom proizvodnjom. Smanjenje volumena proizvodnje u Dukatu sa svim drugim makroekonomskim posljedicama, dokle uvoz mlijeka, a sukladno tome i VT bilanca rastu. Naravno da dio priče leži i u činjenici da je Mađarska stavila tečajnu politiku u službu industrijskog razvoja.


U prijevodu, devizni tečaj im nije bio cilj ( kao RH ) nego sredstvo pomoću kojeg će doći do određenog cilja. U to ime je tada ( listopad 1993. ) DEM, danas EUR vrijedio 110 HUF-a, dokle danas vrijedi 310 HUF-a. U slučaju RH se dogodilo upravo suprotno, tadašnja DEM je vrijedila 4.44 tada HRD-a, danas HRK-a, ili današnji EUR = 8.70 HRK, dokle isti danas vrijedi 7.50 HRK-a. Kada gledamo vrijednost valutnog para HRK/HUF onda vidimo da je te 1993. za HRK trebalo izbrojati samo 13, dokle danas 41 HUF. Da smo slijedili mađarsku tečajnu politiku onda bi danas EUR vrijedio cca 24 HRK-a. Eto, u tolikoj mjeri je jedna Mađarska poticala domaću proizvodnju i onda stoga danas ne treba čuditi da liberalizacijom tržišta proizvodnje mlijeka su neusporedivo konkurentniji od hrvatski proizvođača mlijeka. Hrvatska je sve podredila uvozu, dokle Mađarska proizvodnji. Stoga danas ne treba čuditi, da dodana vrijednost per capita u hrvatskoj prerađivačkoj industriji ne iznosi niti 60% mađarske razine, dokle robni izvoz per capita iznosi tek 31% mađarske razine ( 2.800 EUR vrs 9.000 EUR ). Dakle RH u odnosu na Mađarsku ( koja btw nije poster boy tranzicijskog razdoblja ) izgleda kao zemlja trećeg svijeta.
... /cut/ ...
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:36   #26
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Ovo je na žalost većinsko razmišljanje, ali i idiotsko kad se uzme u obzir koliko se malo shvaća da je pogrešna monetrana politika (prvenstveno precijenjena kuna) bila glavni instrument samouništenja Hrvatske. I onda netko podcjenjuje Živi zid, Lovrinovića, Kulića, Ribića, ...
Pročitaj barem ovaj ilustrativni primjer, a najbolje i ostatak posta Sh@dowa:
Ovako to izgleda kad bi se djeca igrala ekonomije ........
Nemojte više molim vas....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 11:47   #27
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ovako to izgleda kad bi se djeca igrala ekonomije ........
Nemojte više molim vas....
A tko se igrao ekonomije od uvođenja kune? HDZ-SDP-Škegro-Linić woodoo ekonomija,
za razliku od aktivne monetarne politike Poljske, Češke, Mađarske (a uostalom i susjedne ex-Yu kolegice Slovenije do uvođenja Eura).

Vidi malo i ovdje koliko je pametena i bez alternative bila dosadašnja HDZSDP monetrana politika (jesu li to možda živozidaško-lovrinovićevski mediji?):

Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:05   #28
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
A tko se igrao ekonomije od uvođenja kune? HDZ-SDP-Škegro-Linić woodoo ekonomija,
za razliku od aktivne monetarne politike Poljske, Češke, Mađarske (a uostalom i susjedne ex-Yu kolegice Slovenije do uvođenja Eura).

Vidi malo i ovdje koliko je pametena i bez alternative bila dosadašnja HDZSDP monetrana politika (jesu li to možda živozidaško-lovrinovićevski mediji?):
A vođenjem takve monetarne politike bi štitio šta industriju koje nema ili poljoprivredu koja je najneprofitnija grana industrije?????
Ono zajebimo 90% države da bi onih 10% i dalje moglo parazitirati na tuđi račun.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:27   #29
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A vođenjem takve monetarne politike bi štitio šta industriju koje nema ili poljoprivredu koja je najneprofitnija grana industrije?????
Ono zajebimo 90% države da bi onih 10% i dalje moglo parazitirati na tuđi račun.....
IMALI SMO INDUSTRIJU pa smo je uništili HDZSDPŠkegroLinićRohatinskiVujičićevom monetarnom politikom, koja je tebi evo draža iako je očito pogubna.
Samo možemo žaliti da od uvođenja kune njen tečaj nije pratio našu inflaciju. Da je od 1994 kuna deprecirala samo 1% godišnje, ne bismo bili ni u četvrtini problema u kojima smo sada, jer bismo sačuvali mnogo više naše proizvodnje (a valjda bi došle i neke greenfield investicije).

Sad je naravno puno teže, ali moramo neku proizvodnju obnoviti ili uvesti ako želimo preživjeti.

A poljoprivredna proizvodnja je pogotovo ključna, jer ako seosko stanovništvo iseli i veliki dijelovi zemljišta budu napušteni, propast i nestanak nacije je vrlo, vrlo blizu.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 12:40   #30
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
IMALI SMO INDUSTRIJU pa smo je uništili HDZSDPŠkegroLinićRohatinskiVujičićevom monetarnom politikom, koja je tebi evo draža iako je očito pogubna.
Samo možemo žaliti da od uvođenja kune njen tečaj nije pratio našu inflaciju. Da je od 1994 kuna deprecirala samo 1% godišnje, ne bismo bili ni u četvrtini problema u kojima smo sada, jer bismo sačuvali mnogo više naše proizvodnje (a valjda bi došle i neke greenfield investicije).

Sad je naravno puno teže, ali moramo neku proizvodnju obnoviti ili uvesti ako želimo preživjeti.

A poljoprivredna proizvodnja je pogotovo ključna, jer ako seosko stanovništvo iseli i veliki dijelovi zemljišta budu napušteni, propast i nestanak nacije je vrlo, vrlo blizu.
Industriju nije uništio tečaj nego lopovi ......
Poljoprivreda je niskoprofitbna industrija i ukoliko se ona želi održati mora se prebaciti iz pojma selo i seljaci u ono što je u svijetu industrisko tehnološka grana.....
Seljak s 4 razreda osnovne škole nemože biti poljoprivrednik kad to shvatite onda možda prestanete prodavati demagogiju o seljaku i seljacima....
Poljoprivredno zemljište je zapušteno jer svaka šuša u RH ima par klaftri zemlje s kojom niti zna niti želi gospodariti a nedaj bože prodati nekome ko zna......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:20   #31
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ali pazi svi oni rukama i nogama bore da se promjeni izborni zakon i da se prag s 5% spusti na 3 i manje %......
Pa ti zamisli funkcionalan Sabor s 35 stranaka i isto toliko Bulja ili Glasnovića
Ako sam dobro shvatio tvoj stav, ti si za ovakvu ekonomiju kakvu smo imali do sad? Ono Čačić, Jakovčić, Škegro, Linić...

Zar doista misliš, da nas njihova politika može izvuć?


Možda bi Linići i Škegro mogli izvuć državu, da je državu uništio ŽZ ili Lovrinović, ali državu su uništavali upravo ovi koji nam sad nameću reforme.


Tvrdiš, da ono što nas dovelo u siromaštvo, da će nas to i izvuć
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:21   #32
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel to ona ekipa koja je htjela da opstane vlada sa HDZ-om?
Koja hebena vlada sa hebenim HDZeom?


Most je nudio Lovrinovića, a onda je odjebo Lovrinovića i postavio Oreškovića, koji je ponudio rasprodaju Hrvatske, a kroz zdravstvo i poreze na nekretnine bi platili trošak takve katastrofalne politike!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:24   #33
Još više ekonomskog ljevičarenja i etatističkog orgijanja da bi se poparavila šteta uzrokovana ekonomskim ljevičarenjem i etatističkim orgijanjem. Neka, hvala.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:27   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Koja hebena vlada sa hebenim HDZeom?


Most je nudio Lovrinovića, a onda je odjebo Lovrinovića i postavio Oreškovića, koji je ponudio rasprodaju Hrvatske, a kroz zdravstvo i poreze na nekretnine bi platili trošak takve katastrofalne politike!
Ma molim te, u posljednjem kvartalu je prvi put pao i dug i deficit drzave od 1998.
I onda mi netko prica protiv vlade.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 16:58   #35
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Još više ekonomskog ljevičarenja i etatističkog orgijanja da bi se poparavila šteta uzrokovana ekonomskim ljevičarenjem i etatističkim orgijanjem. Neka, hvala.
Hebem ja kapitalizam, ako moram kopat po bajama.

Vlasništvo nad kapitalom, to je ono pravo.

Što vrijedi afrikancima da imaju rudnike dijamanata, kad su vlasnici stranci, a afrikanci šljakeri?


U Hrvatskoj nije problem, da se sposobnim ljudima omogući da sebi stvore kapital, nego se u ime kapitalizma, Hrvatska rasrpodaje strancima.


Nije u RH problem ekonomski sustav, nego je problem, što nemamo suverenitet!!


Kad ti imaš suverenitet, ti lako doneseš zakon da sposobni ljudi izgrade svoje tvornice koje će konkurirati svjetski tvornicama, ali dok si kolonija, sve što vrijedi u RH pruzima strana kompanija!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:00   #36
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma molim te, u posljednjem kvartalu je prvi put pao i dug i deficit drzave od 1998.
I onda mi netko prica protiv vlade.
Kad imaš dijete od 10 godina i starca od 80 godina, statistika kaže da su to dva muškarca od 45 godina (optimum mudrosti i snage).

Ako se ne varam, Most je već počeo sa kampanjom.

Neki veliju da se i busevi vraćaju koji su odveli naše mlade vanka na šljaku, ko u doba udbe. Vraćaju vraćaju, ali prazni.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:09   #37
Ne može mala država poput Hrvatske imati neki suverenitet jer bi to smanjilo dotok nužnog kapitala od automobila,kompa,odjeće,obuće i td. Država se rasprodaje zbog lošeg društvenog upravljanja. Podjela na strano i domaće je iluzija jer će nove generacije gledati ne što je strano ili domaće nego što je moje a što je tvoje. Nije u poslovanju važna pripadnost nego efikasnost.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:28   #38
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio tvoj stav, ti si za ovakvu ekonomiju kakvu smo imali do sad? Ono Čačić, Jakovčić, Škegro, Linić...

Zar doista misliš, da nas njihova politika može izvuć?


Možda bi Linići i Škegro mogli izvuć državu, da je državu uništio ŽZ ili Lovrinović, ali državu su uništavali upravo ovi koji nam sad nameću reforme.


Tvrdiš, da ono što nas dovelo u siromaštvo, da će nas to i izvuć
Moj stav je da su bolje promjene u sitnim koracima nego neke nadobudne teorije koje iz stuboka mjenjaju sve a počivaju na dvojbenim teorijama.....
To kaj neki koji nisu maknuli iz svog sela misle da je Hrvatska u rangu sa nekim plemenom u amazoni je njihov problem...
Hrvatska je u gornjoj polovini svijeta po svemu i uz neke sitne promjene možemo ići prema gore....
To kaj neki vjeruju da mi možemo biti švicarska su floskule i gluposti...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:29   #39
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Ne može mala država poput Hrvatske imati neki suverenitet jer bi to smanjilo dotok nužnog kapitala od automobila,kompa,odjeće,obuće i td. Država se rasprodaje zbog lošeg društvenog upravljanja. Podjela na strano i domaće je iluzija jer će nove generacije gledati ne što je strano ili domaće nego što je moje a što je tvoje. Nije u poslovanju važna pripadnost nego efikasnost.
Krivo.

Amerikanac, dobro plaćen
Indijac slabo plaćen
Kinez, slabo plaćen
Etipoljanin, slabo plaćen
Englez, dobro plaćen
Niskozemac, dobro plaćen
Albanac, slabo plaćen

Navedi pripadnost naciji, i ja ti kažem kako je plaćen.

Zašto je to tako.

Indija je kolonija
Engleska ima kolonije
Njemačka ima industriju kojoj kolonije ne mogu konkurirati
Švicarska u ratu bila na strani na kojoj i NDH skoro
Bangladeš, kurac od države, kolonija
Hrvatska, mora se zaduživati i kupovati uvoznu robu, kojom pomaže tu stranu industriju

Sirija, kažu vratila "dug", dobila po pički
Libija, kažu vratila "dug", dobila po pički

A sad malo neka mi netko kaže od kud lova za zaduživanje: http://www.dnevno.hr/planet-x/zavjer...-138502-775388
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 17:33   #40
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Moj stav je da su bolje promjene u sitnim koracima nego neke nadobudne teorije koje iz stuboka mjenjaju sve a počivaju na dvojbenim teorijama.....
To kaj neki koji nisu maknuli iz svog sela misle da je Hrvatska u rangu sa nekim plemenom u amazoni je njihov problem...
Hrvatska je u gornjoj polovini svijeta po svemu i uz neke sitne promjene možemo ići prema gore....
To kaj neki vjeruju da mi možemo biti švicarska su floskule i gluposti...
A zašto ne možemo biti švicarska?

Kao da kažeš da Hrvatice ne mogu biti ljepše od Švicarki, mogu

Da smo dug investirali u znanje i tehnologiju, sad bi imali industriju.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.