Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 16:30   #21
Dobar prijedlog, samo ubaciti preferencijalne.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:33   #22
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Da.
I što ćemo poduzet po tom pitanju?
Ništa.
Da velim "likvidirajmo Šeksa", popušio bi ban i ljudi bi mi se smijali.
Da napišem "prosvjedujmo", opet smijeh.
Da kažem "napustimo vukojebinu", kontra je "što te drži".
Zapravo najbolje rješenje je "sjest za komp i stići će se".
Hrvati su kroz zadnjih 1.000 godina navikli da ih se gazi, pa ne prosvjeduju protiv loših stvari
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:44   #23
Vladimir Šeks je upravo nakon 50 godina karijere dosegao razinu Vesne Pusić.

- Šta god Vesna Pusić rekla, treba napraviti obratno zato da bi napravio ispravno.

Bravo, Vlajči Čunka!
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:47   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati su kroz zadnjih 1.000 godina navikli da ih se gazi, pa ne prosvjeduju protiv loših stvari
Laž.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:09   #25
Ja mislim da bi zapocetak trebali cuti sto to tocno Sheki predlaze a ne nekakva trkeljanja zastupnika Zivog zida.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:09   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati su kroz zadnjih 1.000 godina navikli da ih se gazi, pa ne prosvjeduju protiv loših stvari
Ja se nisam navikao na ništa, a kamoli da me se gazi - a bogami se i bunim kad god stignem i tu mislim i na realan život, a ne samo virtualni - i namjeravam se nastavit bunit i borit do konačne pobjede. Nego reci mi što si ti učinio da se pruži otpor korporativnim gusjenicama za boljitak lijepe naše????

Jer sa ovakvim upisima samo puniš gorivo korporativnim gusjenicama - pa ako ne možeš pomoći, a onda bar ne odmaži!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:50   #27
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Ja se nisam navikao na ništa, a kamoli da me se gazi - a bogami se i bunim kad god stignem i tu mislim i na realan život, a ne samo virtualni - i namjeravam se nastavit bunit i borit do konačne pobjede. Nego reci mi što si ti učinio da se pruži otpor korporativnim gusjenicama za boljitak lijepe naše????

Jer sa ovakvim upisima samo puniš gorivo korporativnim gusjenicama - pa ako ne možeš pomoći, a onda bar ne odmaži!!!!
Još da znam što su to korporativne gusjenice možda bih ti i odgovorio
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:21   #28
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ček malo, zašto dvostranačje?
čemu komplicirati?

jedna je partija.
Seks je u pravu.

Nije visestranacje i kapitalizam za Hrvate. Vratimo jednostranacje i SRH.
tibokca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:26   #29
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Šeksa treba zakonom zabraniti...nije ni čudo da su ga se kroz desetljeća u nekom trenutku odrekli apsolutno svi s kojima se surađivao...počevši od Tuđmana do KGK.
Ima nešto tragikomično da čovjek koji je sudjelovao u stvaranju višestranačja kao temelja samostalne RH rušenjem monopola Partije, danas zagovara ukidanje tog istog višestranačja u korist monopola dva kraka iste Partije.

S obzirom da ima ogroman utjecaj na Plenkovića (odluka o izbaivanju MOST-a) kojeg je okružio svojim kadrovima samo se nadam da će Plenković čim prije uviditi kolika je to maliciozna štetočina i da će ga se riješiti.

Samo se bojim da je upravo Šeks jedan od puppet mastera duboke države koja nas guši i davi već 25 godina.
Al kolega od kuda njemu forca???
To sam se 1000000 x pitao.
Nekada pomislim jesu li se njega odrekli ili se on odmakao iz xy razloga.
Ocito tim ima totalno mocno zaledje jer nebi on opstao u svim ovim vrimenima.
U svim sukobima je on ulje navise vode I to kakvim sukobima,najvecih u RH.

Ova zadnja recenica sto sam potamnio govori sve,al nejasno je.
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:44   #30
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Tako je, a uvijek se prdi da bi tada bilo 150 stranaka - ne bi!!!! Ključ je u zabrani predizbornog koaliranja i točka - i tada bi razne drpiga i superhik strančice potonule u roptarnicu povijesti, a omogućilo bi se i da HDZ/SDP isto odu u roptarnicu ili se bar cementiraju na pozicije gdje im i je realno mjesto. Možda bi tada guzani smislili i kakav program koji je lišen veleizdajničkih pobuda, jer drukčije bi teško formirali vlast.
Da li je HSLS i Hrast na zadnjim izborima bio u koaliciji s HDZ-om ???
Da li su njihovi zastupnici sada u Saboru ?

Kako bi to sprijećio...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:29   #31
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da li je HSLS i Hrast na zadnjim izborima bio u koaliciji s HDZ-om ???
Da li su njihovi zastupnici sada u Saboru ?

Kako bi to sprijećio...
Koka pobogu, pa to je jasno kao dan - oni jednostavno ne bi ušli u sabor ako ne bi prešli 3% i ne bi mogli služit kao koalicioni materijal jer ih ne bi bilo (naravno to podrazumijeva da nema predizborne koalicije) - kao ni drugih stranaka npr. HNS - a ujedno bi bilo zanimljivo vidjeti koliko bi HDZ/SDP uzeli mandata na kraju - nekako mi se čini da bi imali između 20-30, a ne kao sada između 50-60. Još kad ne bi bilo manjinaca - uf - morali bi stvarno počet pisat nekakve ekonomske programe s kojima bi išli pred birače i poštovat te programe inače bi kazna bila osjetna, a ne kao sad.

Ovaj usrani sistem koji je potpuno zastranio u duopol treba protrest, a s ove dvije preinake bi se omogućile tektonske promjene - svježi zrak je itekako dobrodošao.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:34   #32
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
ček malo, zašto dvostranačje?
čemu komplicirati?

jedna je partija.
I jedna je Kumrovečka škola!
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:36   #33
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Koka pobogu, pa to je jasno kao dan - oni jednostavno ne bi ušli u sabor ako ne bi prešli 3% i ne bi mogli služit kao koalicioni materijal jer ih ne bi bilo (naravno to podrazumijeva da nema predizborne koalicije) - kao ni drugih stranaka npr. HNS - a ujedno bi bilo zanimljivo vidjeti koliko bi HDZ/SDP uzeli mandata na kraju - nekako mi se čini da bi imali između 20-30, a ne kao sada između 50-60. Još kad ne bi bilo manjinaca - uf - morali bi stvarno počet pisat nekakve ekonomske programe s kojima bi išli pred birače i poštovat te programe inače bi kazna bila osjetna, a ne kao sad.

Ovaj usrani sistem koji je potpuno zastranio u duopol treba protrest, a s ove dvije preinake bi se omogućile tektonske promjene - svježi zrak je itekako dobrodošao.
nisi mi odgovorio na sasvim jednostavno pitanje...
da li jesu ili nisu bili u koaliciji i da li su danas u saboru...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:57   #34
Ja vidim da je ovo vino dosta jako. Krajnje je vrijeme da se na ulasku u sabor zastupnici podvrgnu alkotestu jer mogu napraviti puno veću štetu nego u prometu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:04   #35
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ja vidim da je ovo vino dosta jako. Krajnje je vrijeme da se na ulasku u sabor zastupnici podvrgnu alkotestu jer mogu napraviti puno veću štetu nego u prometu.
Šeks više nije u Saboru
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:04   #36
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
nisi mi odgovorio na sasvim jednostavno pitanje...
da li jesu ili nisu bili u koaliciji i da li su danas u saboru...
da, bili su u predizbornoj koaliciji inače bi kur... bili u saboru.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:18   #37
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
da, bili su u predizbornoj koaliciji inače bi kur... bili u saboru.
probaj ponovno.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:18   #38
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
HDZ priprema giljotinu za male stranke
https://www.vecernji.hr/vijesti/sabo...bunjac-1203307
Hoće većinski izborni sustav da stranka koja dobije najviše glasova bude pobjednik. HDZ niti ne skriva da im je cilj eliminirati sve strane osim SDP-a i HDZ-a – kazao je zastupnik Živog zida.

Osim što želi i povećati zastupnike manjina, šeks želi da stranke poput hns-a nikad više ne uđu u vladu.
Još se želi uvesti izborni prag od 7% i ukinuti predizborno koaliranje.

Mislite li da je ovo fašizam i zadnji čavao u lijesu hrvatske demokracije?
Nije fašizam nego Tuđmanovska vrsta kvazidiktature.
Ništa od ovoga ne treba pretjerano čuditi i sve će se gotovo sigurno i obistiniti.

Jedino s čim se ne slažem je ovo da će se uništiti sve osim dvije partije. Uništava se SDP i to sad već neko vrijeme sustavno iznutra, makar da se razumijemo ni za to lijevo krilo partije me nije briga.
Briga me što su ljudi nakon MOST-a izgubili svu nadu da se netko 3. može pojavit.
U doslovce svim zemljama okruženja javljaju se treće opcije, neke iz ničega postanu nešto, jedino kod nas je to nemoguće. A tako će i bit dok mrtvi glasaju.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:26   #39
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
probaj ponovno.....
što da probam koka - da počneš pričat nekim razumljivijim jezikom???
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 23:35   #40
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
što da probam koka - da počneš pričat nekim razumljivijim jezikom???
pa daj malo prati kaj te se pita i šta odgovaraš....
na zadnje izbore HDZ je izašao samostalno i nije imao nikakve koalicije i opet je u saboru HSLS, HRAST, Hasan i njegovi još njih par HDS ili kak se več zovu...

Dakle proičaš gluposti da zabrana koalicija spriječava ulazak u Sabor male stranke...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.