Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 23:20   #4661
Orijen ima 85% mesa od čega je dosta bilo svježe prije prerade i Orijen nema žitarica u sastavu a Brit Premium ima tri vrste žitarica:kukuruz,pšenicu i rižu.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:14   #4662
hrana

Quote:
yopa1 kaže: Pogledaj post
Orijen ima 85% mesa od čega je dosta bilo svježe prije prerade i Orijen nema žitarica u sastavu a Brit Premium ima tri vrste žitarica:kukuruz,pšenicu i rižu.
za zitarice je jasno, to pustimo...ali meso

dakle prvo da razjasnimo. postotak od čega se daklarira? od ove suhe granule u vreci jel tako?

evo sastav orijena jednog:
Sastav: svježa piletina (13%), svježa puretina (7%), svježa jaja (7%), svježa pileća jetra (6%), svježi cijeli sleđ (6%), svježi cijeli iverak (5%), svježa pureća jetra (5%), svježi pileći vratovi (4%), svježe pileće srce (4%), svježe pureće srce (4%), piletina (dehidrirana, 4%), puretina (dehidrirana, 4%), cijele skuše (dehidrirane, 4%), cijele sardine (dehidrirane, 4%), cijeli sleđ (dehidriran, 4%), cijela crvena leća, cijela zelena leća, cijeli grašak, vlakna leće, cijeli slanutak, cijeli žuti grašak, cijeli pinto grah, cijeli bijeli grah, ulje sleđa (1%), pileće masnoće (1%), pileća hrskavica (1%), pileća jetra (liofilizirana),

dakle puno SVJEZE, ali svjeze nije uslo u vrecu, nego dehidrirano....ovog svjezeg ima 54% a dehidriranoga 20% plus 7% svjezih jaja i jos par posto sitnisa...

ono svjeze se tek treba dehidrirati i staviti u granulu i onda od oka gubi 70% mase na vodu i ostane 30% dehidrata od svog tog svjezeg mesa
a nastalu razliku popune sa ovim slanutcima, graskovima i sl. sto ne stoji postotak. Neznam, mozda i ne kuzim kako to ide...

a i usporedi ovu formulaciju deklaracije i britou, drugacije....izgleda da ne postoje uniformni propisi, neki standard i način po kojem se mora mjeriti udio sastojaka u hrani...pa svi driblaju.
mhad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:41   #4663
Mene to najviše živcira kod tih hrana, što nema nekog pravila niti kazni za muljanje.
Evo nedavno sam na nekoj skontala još jednu foru za muljanje, sad ću karkirati ali otrpilike ovako izgleda, 30 posto dehidriranog mesa, 17 posto riže, 15 posto integralne riže i dalje nastavi niz. Kad čovjek na prvu gleda pomisli ajd nije to tako loša klopa, nema žitarica, meso je na 1 mjestu, onda kad zbroji količinu riže skonta da riža zajedno ima preko 30 posto i da je ona na 1. mjestu ane meso al eto fino su se dosjetili kako to napraviti da ne izgleda na prvu da meso nije najzastupljenije.

Ovo za Britt premium me baš izenadilo, nisam znala da je to dehidrirano. Pa ona je u rangu, ako ne i bolja od RC-a i Hillsa. Gledala sam malo Britcare za peseke, imaju i grain free verzije. Drago mi je za vidjeti da se poboljšvaju sastavi kroz godine, prije je mačji bio puno lošiji nego sada što ima. Vjerujem da je i sa psećima bila slična priča.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:17   #4664
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Mene to najviše živcira kod tih hrana, što nema nekog pravila niti kazni za muljanje.
Evo nedavno sam na nekoj skontala još jednu foru za muljanje, sad ću karkirati ali otrpilike ovako izgleda, 30 posto dehidriranog mesa, 17 posto riže, 15 posto integralne riže i dalje nastavi niz. Kad čovjek na prvu gleda pomisli ajd nije to tako loša klopa, nema žitarica, meso je na 1 mjestu, onda kad zbroji količinu riže skonta da riža zajedno ima preko 30 posto i da je ona na 1. mjestu ane meso al eto fino su se dosjetili kako to napraviti da ne izgleda na prvu da meso nije najzastupljenije.

Ovo za Britt premium me baš izenadilo, nisam znala da je to dehidrirano. Pa ona je u rangu, ako ne i bolja od RC-a i Hillsa. Gledala sam malo Britcare za peseke, imaju i grain free verzije. Drago mi je za vidjeti da se poboljšvaju sastavi kroz godine, prije je mačji bio puno lošiji nego sada što ima. Vjerujem da je i sa psećima bila slična priča.
ma to nesto ne stima sa tim britom, predobra im je deklaracija, bolja od orijena....ima tu neka caka, no nema veze...

moja bokserica je upravo uspjesno presla na Acanu lamb (roza) jede je sa gustom, trci iz druge sobe do padelice, dođemo doma i lupa nosom po padelici kao ajde, ajde...daj klopu !
smaze skroz SUHU, naglasavam jer smo joj do sada uvijek morali malo zamirisati sa malo mokre konzerve...sada ne, jede suho direktno iz vrecice.

a kakica, odlicna, jede manje, kaka manje, suho, cevpacici...
za sada bolje od ocekivanja, nadam se da ce tako ostati. skuplje mi je duplo od dosadašnje hrane, ali ....
mhad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 01:24   #4665
Quote:
mhad kaže: Pogledaj post
Neznam, mozda i ne kuzim kako to ide...
kužiš. i u pravu si.

Meni je najbolje kad za dehidrate i konzerve kažu svježe. Pa to ne da nije svježe nego ne znam ni sama kaj bi rekla. Iako Orijen i Acana kakti spadaju pod naj dehidrate, daleko su od svježeg, baš kao i sva ostala procesuirana hrana. Jedina svježa hrana je ona koju kupiš i daš sirovu ili skuhaš.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 09:19   #4666
Cini mi se da je Platinum tu najbolji, kazu najmanje 70% svjezeg mesa i svasta nesto...
Nama je bio dobar ali je kuji dosadio pa smo promijenili na Acanu, mogli bi se vratiti...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:55   #4667
Quote:
mhad kaže: Pogledaj post
ma to nesto ne stima sa tim britom, predobra im je deklaracija, bolja od orijena....ima tu neka caka, no nema veze...

moja bokserica je upravo uspjesno presla na Acanu lamb (roza) jede je sa gustom, trci iz druge sobe do padelice, dođemo doma i lupa nosom po padelici kao ajde, ajde...daj klopu !
smaze skroz SUHU, naglasavam jer smo joj do sada uvijek morali malo zamirisati sa malo mokre konzerve...sada ne, jede suho direktno iz vrecice.

a kakica, odlicna, jede manje, kaka manje, suho, cevpacici...
za sada bolje od ocekivanja, nadam se da ce tako ostati. skuplje mi je duplo od dosadašnje hrane, ali ....
Ta acana od janjetine je mom muzjaku super pasala doduse ko i sve ostalo al bio sam zadovoljan. Samo da malo je skupa ak ti pas puno jede
Boerboel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:38   #4668
Quote:
Boerboel kaže: Pogledaj post
Ta acana od janjetine je mom muzjaku super pasala doduse ko i sve ostalo al bio sam zadovoljan. Samo da malo je skupa ak ti pas puno jede
pa davati cu joj 35 dkg po danu. tako cu poceti.
Pise tamo za neaktivnog 270g za aktivnog 400g za 30-40 kg psa. moja ima 28-31.

tako sam nekako dosao do 350 za pocetak. za sada se cini da joj je dosta,al onako da veceru doceka gladna

tako da ce to biti nesto manje vrece, od 11.4 kg, na mjesec. one prije sam trosio 13kg na mjesec plus jos konzervi par...a da...sve skupa. duplo mi je skuplje sada ali to smo htjeli ,pa eto sada imamo.
mhad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:42   #4669
Taste of the wild je danas snižen na mall.hr, Pacific stream i High prairie su po 350 kn.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:10   #4670
Pozdrav,
imam psa od 12 tjedana i hranim ga Brit Premiumom jer su ga time hranili prije nego što sam ga udomila. Pročitala sam nekoliko stranica unazad, ali i dalje mi nije jasno je li ta hrana dobra ili ne i kakva je u usporedbi s Brit Careom. Inače mi pas bez pogovora jede tu hranu i nema nikakvih problema Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
lnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:28   #4671
Ok je klopa, eto Yopa je linkao da je u pitanju dehidrirano meso na prvom mjestu. Doduše ima i hrpetinu žitarica pa milsim da ću zaobilaziti čisto iz tog razloga.

Brittcare ti je bolji po sastavu, imaju grain free verzije.

Inače moj kad sam ga udomila je bio na Brittu za štence. Kako nije stolica bila formirana na toj klopi prebacila sam ga na Rustican i kako smo i dalje muku mučili s mekanom stolicom prebacila sam ga na Brittcare Junior i stolica je savršena (da pokucam o drvo). Sad jel do toga što on više nije malo štene pa je probava sazrila ili mu zbilja nisu pasale ove dvije klope, ne znam. Mislim da je ipak stvar u klopi jer mi od konzervi zna imati mekšu stolicu, čim mu dam za sljedeći obrok suhu stisne ga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:52   #4672
Hvala na odgovoru, onda ću ipak probati s Brit Careom
lnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:12   #4673
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Inače moj kad sam ga udomila je bio na Brittu za štence. Kako nije stolica bila formirana na toj klopi prebacila sam ga na Rustican i kako smo i dalje muku mučili s mekanom stolicom prebacila sam ga na Brittcare Junior i stolica je savršena (da pokucam o drvo). Sad jel do toga što on više nije malo štene pa je probava sazrila ili mu zbilja nisu pasale ove dvije klope, ne znam. Mislim da je ipak stvar u klopi jer mi od konzervi zna imati mekšu stolicu, čim mu dam za sljedeći obrok suhu stisne ga.

Moja klopa Brit care Junior i kakači su joj ok, tu i tamo gumbeki, ali rijetko i spojeno je sve..radili smo prijelaz s one s kojom je došla iz legla i prošlo je odlično

Također dok čitam te deklaracije, mrak mi padne na oči

Kad bi netko tko dulje proučava sastave napravio listu dehidriran koji bi bio poredak
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:40   #4674
Quote:
lnc kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, onda ću ipak probati s Brit Careom
probaj brit petit jos je bolja od brit carea sitne su i masnije
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 00:49   #4675
Citam temu i osjecam se blagoslovljeno sto moje prase hoce jest vise manje sve osim pedigrea S Clanom je bio najsretniji, sjajne dlakice i uzorne kakice.
Medjutim, unatrag godinu dana se poceo bas gadno cohati pa smo nakon eliminacije drugih faktora zakljucili da je mali alergicar i sad se ne usudjujem dati mu ista osim hipoalergene klope. Rado bih mu tu i tamo nesto skuhala, al nemam pojma sto. Od peradi ima najgore reakcije.

Ne znam bi li (i koje) iznutrice bile prihvatljiv izbor u ovoj situaciji? Savjeti su dobrodosli.

Kako sam se ponukana situacijom odlucno bila zaputila u shopping da mu kupim Hills ili Royal canin jer skupo je, valja, ostadoh paf koliko je sastav nikakav za tu cijenu.

Trenutno smo na Brit Care Lamb & rice dehidratu i zadovoljna sam. Granulice ima uvijek dostupne i izuzetno ih rado jede, a jednom dnevno (za "rucak") ih dobije malo razmocene vodom i pomjesane s par zlica Rustican lamb konzerve. Nema vise cohanja i lagano se skidamo s Decortina. Planiram mu rotirati hipoalergene Brit Care okuse, no rado bih mu nekada nesto i skuhala.

U pitanju je nepotvrdjeni Cairn terrier od cca 3 godinice, dolutao preko Bistre burazovoj curi u dvoriste
__________________
Deceleration is for pansies... We're headed for the stars.
Aennea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:23   #4676
Srca su dobre iznutrice, moja se davila u telećem srcu.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:27   #4677
Našla sam još jednu zgodnu formulu za izračun dnevne količine hrane. Dakako, vrijedi za odrasle pse, ne za štence koji najveći dio hrane troše na rast, a treba znati i kalorijsku vrijednost hrane.

kalorije (dnevna potreba) = tjelesna težina (kg) x 30 + 70

Možda kome posluži. Nama štima u gram.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 08:32   #4678
Gledala sam sada na vreći klope kolika se gramaža preporuča za ovog moga kad naraste, poklapa se sa ovim izračunom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:10   #4679
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Našla sam još jednu zgodnu formulu za izračun dnevne količine hrane. Dakako, vrijedi za odrasle pse, ne za štence koji najveći dio hrane troše na rast, a treba znati i kalorijsku vrijednost hrane.

kalorije (dnevna potreba) = tjelesna težina (kg) x 30 + 70

Možda kome posluži. Nama štima u gram.
cca 8 (kg) x 30 + 70 = 240 + 70 = 310 kcal

Jede 250 g sirovog, uglavnom HB.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 12:14   #4680
Smile Bordoska Doga ishrana - POMOC

Dobar dan, molim Vas
ako tko ima iskustva s bordoskim dogicama, kako ih hraniti, koliko suhe hrane ( dehidrata)/dnevno za stene 4-5mjeseci...koji eventualni dodaci(vitamini il slicno proteini)...Hvala
dizaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:17.