Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 22:01   #981
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije, to je patriotizam.

Nacionalizam je kad pomažeš samo jednu naciju, a ostale tko ih jebe, pustiš ih da propadnu
Mene nacionalizam plasi jer je tanka linija izmedu njega i sovinizma. Zatim me plasi jer je nacionalistima nacija sve i iznad svega.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 22:37   #982
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nije, to je patriotizam.

Nacionalizam je kad pomažeš samo jednu naciju, a ostale tko ih jebe, pustiš ih da propadnu
Nacionalizam je po meni više da ideš na štetu drugih nacija jer je tvoja "bolja", ajmo reći. A realno, naravno da ćeš pomagat svoju naciju ili bolje rečeno, svoje sugrađane (s obzirom da je naša država relativno etnički homogena, ova napomena nije toliko relevantna za nas), jer onako, tko će drugi brinuti o tvojoj državi? Nijemac, Rus, Amer, Indijac? Što ne isključuje nužno da se izoliraš od svih drugih i ne pružaš im nikakvu pomoć, čak i ako si u mogućnosti, ali neka zdrava doza patriotizma, bar po meni, znači da si ipak više orijentiran na uspjeh svoje države i svojih sugrađana.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 03:36   #983
88% 'poljskih' medija u njemačkom vlasništvu,eto odakle 'opasni nacionalizam'.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 10:20   #984
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
Mislim da jesu itekako inteligentni. Što se europe tiče jedino nacionalizam ima potencijal srušiti korporativni fašizam u liberalnom celofanu kakvog propagiraju centri moći iz Brisela, Berlina, Frankfurta, Strasbourga, Pariza...
To se upravo događa. Wilders i Le Pen su primjerice dobili trećinu glasova a s obzirom da EU vodi istu politiku, za četiri godine će biti veselo. (ako izbije ekonomska kriza onda i prije) Opet će najebati jadni rusi zbog "hakiranja" izbora.

Svi žive na dug i jednog dana kad se Hans ujutro probudi i shvati da nema para za penzije onda je gotovo. Nikome nije sjala do zore pa tako neće ni bankarsko-korporativnom kartelu a zdravo tržište na kraju uvijek pobijedi.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:17   #985
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je po meni više da ideš na štetu drugih nacija jer je tvoja "bolja", ajmo reći. A realno, naravno da ćeš pomagat svoju naciju ili bolje rečeno, svoje sugrađane (s obzirom da je naša država relativno etnički homogena, ova napomena nije toliko relevantna za nas), jer onako, tko će drugi brinuti o tvojoj državi? Nijemac, Rus, Amer, Indijac? Što ne isključuje nužno da se izoliraš od svih drugih i ne pružaš im nikakvu pomoć, čak i ako si u mogućnosti, ali neka zdrava doza patriotizma, bar po meni, znači da si ipak više orijentiran na uspjeh svoje države i svojih sugrađana.
Nacionalizam je dobar kad je naš, a kad je neka druga nacija nacionalistička onda nam to ne paše.

Kad neki srbin počne pričat sa pozicije svog nacionalizma onda nam se diže kosa na glavi, odjednom nam se prestane sviđati nacionalizam
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:31   #986
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je kad pomažeš samo jednu naciju, a ostale tko ih jebe, pustiš ih da propadnu
Dakle građanina Mongolije mora jednako biti važan Brazil kao i Mongolija?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:45   #987
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dakle građanina Mongolije mora jednako biti važan Brazil kao i Mongolija?
Ne mora, nego neka ne brane svoju državu ako nekom diplomatskom ili ekonomskom radnjom zajebu brazilce.

Da smo mi oteli mađarsku naftnu kompaniju i upropastili je, našim nacionalistima to ne bi smetalo.
Dapače, bili bi sretni kako smo im ga fino smjestili
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:10   #988
Nacionalizam je vođenje brige prvenstveno o svojoj zemlji i naciji, uz poštovanje ostalih nacija i zemalja. Mnoge laži koje su izgovorene o nacional socializmu i Hitlerovoj Njemačkoj sada polako padaju u vodu.
Wesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:12   #989
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne mora, nego neka ne brane svoju državu ako nekom diplomatskom ili ekonomskom radnjom zajebu brazilce.

Da smo mi oteli mađarsku naftnu kompaniju i upropastili je, našim nacionalistima to ne bi smetalo.
Dapače, bili bi sretni kako smo im ga fino smjestili
Realno gledajući, u izboru između našeg benefita i mađarske štete i potencijalnog mađarskog benefita na našu štetu, mislim da je odgovor sasvim logičan. Naravno, uzimajući u obzir ipak da to bude relativno srazmjerno.

Quote:
Wesson kaže: Pogledaj post
Nacionalizam je vođenje brige prvenstveno o svojoj zemlji i naciji, uz poštovanje ostalih nacija i zemalja. Mnoge laži koje su izgovorene o nacional socializmu i Hitlerovoj Njemačkoj sada polako padaju u vodu.
Ma da, Hitler i Wehrmacht su proveli 6 godina sadeći cvijeće po Europi da bi Židovi, ali i svi europski narodi bolje živjeli, što bi bio savršen svijet, što se Anglosaksoncima/Amerima/masonima/iluminatima nikako nije svidjelo pa su ih prvo bezrazložno napali, a danas šire gnjusnu propagandu o wellness centru Auschwitzu i zabavnome parku Dachauu, jelda?
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:46   #990
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post



Ma da, Hitler i Wehrmacht su proveli 6 godina sadeći cvijeće po Europi da bi Židovi, ali i svi europski narodi bolje živjeli, što bi bio savršen svijet, što se Anglosaksoncima/Amerima/masonima/iluminatima nikako nije svidjelo pa su ih prvo bezrazložno napali, a danas šire gnjusnu propagandu o wellness centru Auschwitzu i zabavnome parku Dachauu, jelda?
Da li ti znaš tko je i kada započeo 2. svjetski rat ?
Wesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:30   #991
Poljaci naravno, napadom na Gleiwitz.
BrokenEmpire is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 03:15   #992
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
(s)hit piis članak o poljskoj.

http://www.sfgate.com/news/world/art...t-12359055.php

jedan od komentara na yahoo (evo screenshot) kaže da su razlozi napda medija i političra vrlo prizemni. radi se o novcu.



benny, ima kaj istine u boldu?
To mi nije poznato, barem nisam vidjeo ovdje u tekstovima kojih sam ćitao ali śto se tiće nezaposlenosti -nije ju nitko u Poljskoj smanjio, nego manja nezaposlenost proizlazi iz fakta, da je par miliona Poljaka od ulaska u EU otiślo iz Poljske raditi diljem EU.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:09   #993
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
To mi nije poznato, barem nisam vidjeo ovdje u tekstovima kojih sam ćitao ali śto se tiće nezaposlenosti -nije ju nitko u Poljskoj smanjio, nego manja nezaposlenost proizlazi iz fakta, da je par miliona Poljaka od ulaska u EU otiślo iz Poljske raditi diljem EU.
pa to je ko kod nas kad uštipak garantira smanjenje nezaposlenosti (valjda tjeranjem ljudi u njemačakistan, jer se iz zraka poslovi ne stvaraju...)

več smo prije diskutirali o toma da poljaci nisu ko blesavi hravetki radili autoputeve do dugobaba na kredit, ali sad ste nadrapali sa najavljenom modernizacijom infrastrukture za potrebe premještanja herr grubera...

Quote:
“Mi također mora osigurati da ceste i mostovi budi dovoljno jaki da izdrže tranzit naših velikih vozila i da željezničke mreže mogu podnijeti brzo premještanje tenkova i teških vozila”, rekao je Stoltenberg.
https://www.logicno.com/politika/nat...vemu-sute.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:11   #994
Donaldu Tusku uslikalo djeda.
https://i2.wp.com/theduran.com/wp-co...=758%2C379
Quote:
http://theduran.com/donald-tusk-says...the-puppet-of/
The Tusk bloodline knows a thing or two about being the “puppet” of a dictator. Here is Donald Tusk pictured alongside his SS Grandfather…Too similar to sleep well…

What lies behind the determination of the new head of the European Union, the world has yet to learn. However, the determination of the grandfather of Donald Tusk, Joseph, is known in Europe firsthand. He was an accomplice of Adolf Hitler and served in a reserve SS death squad. This information was leaked to the media during the so-called “war of compromising materials”, which began during the presidential elections in Poland in 2005.

The apple does not fall far from the tree
Sad postaju jasniji Donijevi stavovi prema EU...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:29   #995
sramotna podrška rezoluciji protiv Poljske!
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:48   #996
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 15:26   #997
U Poljskim medijima u zadnjih par dana piśu i govore o samoubojstvu ratnog zloćinca (tako piśe/govori većina njih) Slobodana Praljaka.

Na internetskim forumima je dosta negativnih komentara o nedjelima Hrvata za vrijeme zadnjeg rata na naśim prostorima. Bude i poneki glas "odbrane" ali su u manjini.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:51   #998
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
U Poljskim medijima u zadnjih par dana piśu i govore o samoubojstvu ratnog zloćinca (tako piśe/govori većina njih) Slobodana Praljaka.

Na internetskim forumima je dosta negativnih komentara o nedjelima Hrvata za vrijeme zadnjeg rata na naśim prostorima. Bude i poneki glas "odbrane" ali su u manjini.
vidio sam njih dosta koji su branili ratka mladića i četno ekipu po portalima, kao borca protiv islama i sl gluposti, tako da to gore nije ništa neočekivano.
glume velike katolike a ližu se s četnicima (čista šizofrenija), untoč tome što su isti porušili stotine katoličkih crkava po RH i po protektoratu.

bolje bi bilo za njih da se izliječe kompleksa od nimaca i rusa, nego da turaju nos u naše poslove.

upravo zbog te njihove šizofrenije sam na strani rusa, što se tiče poljsko ruskih odnosa.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:19   #999
Treba imati na umu da u Poljskoj żivi śaćica Hrvata i mnogo, mnogo viśe Srba, a logika govori da neće previśe hvaliti Hrvate, pa niti na internetskim forumima, a nerijetko je najvażnije pokrenuti lavinu a onda...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 12:17   #1000
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
U Poljskim medijima u zadnjih par dana piśu i govore o samoubojstvu ratnog zloćinca (tako piśe/govori većina njih) Slobodana Praljaka.

Na internetskim forumima je dosta negativnih komentara o nedjelima Hrvata za vrijeme zadnjeg rata na naśim prostorima. Bude i poneki glas "odbrane" ali su u manjini.
Je li bilo u međuvremenu nešto u prilog Hrvatima i/ili Hrvatskoj?

Na primjer, nešto od strane katoličke crkve? Naime kod Vatikana je uvijek upadalo u oči koliko su Hrvati drugorazredni u odnosu na "značajne" narode, pogotovo Talijane (na pr. Zadar za KC još uvijek nije dio hrv. dijela KC organizaciono!), pa se to reflektiralo i kod drugih "nacionalnih podružnica" KC (na pr. sjećam se kako je neki francuski kardinal za vrijeme Domovinskog rata naribao u TV prilogu kardinala Kuharića kad je došao moliti pomoć) ... ali je KC ipak pomagala Hrvatima jer je bila osjetljiva na "gubitak terena i utjecaja", a to je očita posljedica onog što u donjem linku Višnja Starešina opisuje netom prije presude 29. 11 (dugogodišnje sudsko tretiranje bosansko-hercegovačkih Hrvata kao drugorazrednih građana u odnosu na Muslimane, čak se i dva različita zakona primjenjuju ):
http://vijesti.hrt.hr/417704/staresi...zemo-ocekivati

Ili na pr. situacija kako ju opisuje gen. P. Miljavac - dakle postoje li u poljskoj javnosti neka sazanja/gledišta o situaciji kako ju opisuje Miljavac:
https://www.vecernji.hr/premium/gene...raljak-1211503
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.