Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 00:19   #41
E offtopic jel znate kolke su glavetine Američkih predsjednika u onoj planini
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:27   #42
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
E offtopic jel znate kolke su glavetine Američkih predsjednika u onoj planini
aaaaaa
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:23   #43
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
A recimo misli imaju veću brzinu, a to se ne može izmjeriti.
U starim Vedama doista postoji komad teksta koji se bavi ogranicenjima putovanja brzinom svjetlosti kao i jedan od nacina putovanja vecim brzinama od c a to je brzina misli.

Treba uzeti i u obzir mogucnosti i ogranicenja pojedinih vlasnika tj. tvoraca misli.
__________________
Mrzim TULJANE!!!
[KRME] is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 10:54   #44
Quote:
[KRME] kaže: Pogledaj post
U starim Vedama doista postoji komad teksta koji se bavi ogranicenjima putovanja brzinom svjetlosti kao i jedan od nacina putovanja vecim brzinama od c a to je brzina misli.

Treba uzeti i u obzir mogucnosti i ogranicenja pojedinih vlasnika tj. tvoraca misli.
Ja sam pametna Jajajajajajaja
edit:aha
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:16   #45
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Meni je to malo ograničeno ali me zanima vaše mišljenje?

kao prvo to nije dogma tj vjerovanje već je sigurno tako..osim ako svi fizilčari svijeta nisu u krivu...

nisam stephen hawking pa da ti objasnim to na razini superboga fizike, al zamisli ovo...što se brže gibaš, povećava ti se i masa...nemislim na brzine tvog auta...čudna stvar jel da...e vidiš kako ti za postizanje neke brzine treba energija tako kako ti se povećava masa treba ti i više energije za ubrzanje...uglavnom kada bi proračunao kolika bi bila tvoja masa kada bi pičio brzinom svjetlosti skužio bi da bi ti trebalo energije za takvu brzinu kao kad bi recimo isisao energiju od kojih 4 ovakva svemira...(slikovito rečeno jer se energija nemože usisavati..)
uzimi mal na netu imaš pa pročitaj teoriju relativnosti, imaš čak i pojednostavljenje verzije, pa onda nećeš postavljati ovakvo pitanje...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:30   #46
fiki, nemaš pojma, moj djed je jučer išao warp 4 brzinom od Raštana prema Smokoviću - kupio 3 kila teletine i vratio se doma, sve u 4 nanosekunde...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:53   #47
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
fiki, nemaš pojma, moj djed je jučer išao warp 4 brzinom od Raštana prema Smokoviću - kupio 3 kila teletine i vratio se doma, sve u 4 nanosekunde...
kad je mrtav.


ok recimo da postoji gigasvjetlost to je brže od svjetlosti ?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:45   #48
kak je dokazano?! kak može bit dokazano da je nešto u ovom velikom nepoznatom svijetu najbrže, ako nismo ni upoznali cijeli svemir?! ni sve elemente ne znamo, ni ne znamo niš, kak mogu reć da je moj tata najjači kad nisam ni vidla 10% ostalih tata na ovom svijetu?!
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:25   #49
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
kak je dokazano?! kak može bit dokazano da je nešto u ovom velikom nepoznatom svijetu najbrže, ako nismo ni upoznali cijeli svemir?! ni sve elemente ne znamo, ni ne znamo niš, kak mogu reć da je moj tata najjači kad nisam ni vidla 10% ostalih tata na ovom svijetu?!
E ja bi htjela postavit drugo pitanje: Što je brzina?

I zašto je velika brzina uglavnom pozitivna?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:36   #50
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
fiki, nemaš pojma, moj djed je jučer išao warp 4 brzinom od Raštana prema Smokoviću - kupio 3 kila teletine i vratio se doma, sve u 4 nanosekunde...
Bit će da je ta tri kila ipak maznuo pri toj brzini.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:21   #51
Quote:
E ja bi htjela postavit drugo pitanje: Što je brzina?
eh, ako se to ne zna... po Newtonu, brzina je promjena polozaja u jednici vremena, ilitiga ds/dt, a akceleracija je pak promjena brzine u intervalu vremena, ilitiga d2s/dt2. Trenutna brzina je jedna jako vazna cinjenica koja je dugo mucila matematicare i fizicare, do "izuma" infinitezimalnog racuna, diferencijala i ostalih matematickih perverzija.
Ako zamislite kretanje nekog tijela na grafu, onda bi trenutna brzina u datom trenutku bila tangenta na tu krivulju u nekoj tocki koja se zeli promatrati. Ta tangenta obicno zatvara neki kut sa x osi koordinatnog sustava koji koristite za prikazivanje gibanja. Ona oznacava i brzinu rasta funkcije.

Quote:
I zašto je velika brzina uglavnom pozitivna?
Ovo bas i nisam razumio

Quote:
kak je dokazano?! kak može bit dokazano da je nešto u ovom velikom nepoznatom svijetu najbrže, ako nismo ni upoznali cijeli svemir?! ni sve elemente ne znamo, ni ne znamo niš, kak mogu reć da je moj tata najjači kad nisam ni vidla 10% ostalih tata na ovom svijetu?!
Vrlo jednostavno... po jednoj od osnovnih pretpostavki moderne fizike, koje je jos Gallileo naveo, jest da je prostor izotropan i homogen u svakom pravcu i smjeru i da su zakoni fizike jednaki za sve promatrace u inercijalnim sustavima(sustavi u kojima vrijede Newtonovi zakoni dinamike). Cijela nasa fizika se koristi tim principima, pa zato mislimo da bi morali biti tocni .
A svi vi koji ocajnicki zelite "shvatiti" teoriju relativnosti i ne ide vam, don't worry... jako malo ljudi bas SHVACA relativnost. Druga stvar, relativnost je samo koncept i nacin gledanja na svemir, opisan donekle jednostavnim(sad lazem ) matematickim jednadzbama. Nista vise - matematicki koncept koji u najjednostavnijim mogucim relacijama opisuje neke zadane pojave. Kao koncept, dobro se slaze s uocenim u eksperimentima i zato ga koristimo kao najbolju aproksimaciju.
A zasto je brzina svjetlosti najveca moguca brzina po tom konceptu...pa zato sto zadovoljava upravo one kriterije sa pocetka price i cini cijeli koncept teorije relativnosti upotrebljivim.
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:56   #52
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
fiki, nemaš pojma, moj djed je jučer išao warp 4 brzinom od Raštana prema Smokoviću - kupio 3 kila teletine i vratio se doma, sve u 4 nanosekunde...

onda je tvom dedi jako brzo taj mesar zapakovao teletinu...
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:05   #53
Quote:
Aerial_51 kaže: Pogledaj post
fiki, nemaš pojma, moj djed je jučer išao warp 4 brzinom od Raštana prema Smokoviću - kupio 3 kila teletine i vratio se doma, sve u 4 nanosekunde...
jebeš warp pogon, ja se svaki dan vozim na warb pogon. šta je sigurno, sigurno je!
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:42   #54
Quote:
Aleksandr_V_Fedotov kaže: Pogledaj post
eh, ako se to ne zna... po Newtonu, brzina je promjena polozaja u jednici vremena, ilitiga ds/dt, a akceleracija je pak promjena brzine u intervalu vremena, ilitiga d2s/dt2. Trenutna brzina je jedna jako vazna cinjenica koja je dugo mucila matematicare i fizicare, do "izuma" infinitezimalnog racuna, diferencijala i ostalih matematickih perverzija.
Ako zamislite kretanje nekog tijela na grafu, onda bi trenutna brzina u datom trenutku bila tangenta na tu krivulju u nekoj tocki koja se zeli promatrati. Ta tangenta obicno zatvara neki kut sa x osi koordinatnog sustava koji koristite za prikazivanje gibanja. Ona oznacava i brzinu rasta funkcije.



Daj samo reci od kud copy pasteaš te gluposti????????????????
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:46   #55
onak dubravka to nisu uopće gluposti, pa to se uči na prvoj godini faksa...ovo ds/dt iz fizike, a ovo o nagibu tangente iz matematike...mislim tko ide mal bolji faks, nemislim ekonomiju il tako neko sranje
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:55   #56
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
onak dubravka to nisu uopće gluposti, pa to se uči na prvoj godini faksa...ovo ds/dt iz fizike, a ovo o nagibu tangente iz matematike...mislim tko ide mal bolji faks, nemislim ekonomiju il tako neko sranje
Da ispričavam se stvarno ne znam ništa o tome.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:57   #57
Quote:
Da ispričavam se stvarno ne znam ništa o tome.
Nemas se meni sto ispricavati, vec gospodinu Newtonu i gospodinu Leibnitzu
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:59   #58
Quote:
Aleksandr_V_Fedotov kaže: Pogledaj post
Nemas se meni sto ispricavati, vec gospodinu Newtonu i gospodinu Leibnitzu
nije moja domena
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 02:51   #59
tamo negdje devdeset i prve jedan uvaženi zastupnik komentirao je iseljavanje mladih i obrazovanih ljudi iliti "odljev mozgova" riječima "pih.....kila mozga dvije marke"

dugo mi je ta izjava bila najbolji pokazatelj primitivizma koji je zavladao ovom zemljom

čitajući ovaj topic shvaćam koliko je proročkoga bilo u toj jednoj rečenici




Rain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:34   #60
OMFG
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:12.