Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 12:24   #1721
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ma kakva vijest, to pump dump grupe svaki dan na Bittrexu i Poloniexu pumpaju-dumpaju bar 2 coina. Tu mislim samo na one koji narastu bar 50%. Neki put pumpaju bez ikakvog teksta o coinu, a neki put objave na redditu ili bitcoitalku par tekstova u kojima tobože taj pumpani coin vrijedi ludo. Npr. na dan početka pumpanja Vertcoina su na redditu objavili da je taj coin tobože superioran BTC i LTC. Isto je bilo sa Groestlom. To su najdrastičniji slučajevi jer traju već danima. Međutim najčešće pump-dump traje pol ure ili uru i gotovo.
Da, vidim da nema razloga tolikom rastu, tj. ja ga ne znam
Samo bi trebalo uletiti u taj pump i pokupit malo vrhnja pa se vratit....
dalmato86 is offline  
Old 05.11.2017., 12:28   #1722
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ma kakva vijest, to pump dump grupe svaki dan na Bittrexu i Poloniexu pumpaju-dumpaju bar 2 coina. Tu mislim samo na one koji narastu bar 50%. Neki put pumpaju bez ikakvog teksta o coinu, a neki put objave na redditu ili bitcoitalku par tekstova u kojima tobože taj pumpani coin vrijedi ludo. Npr. na dan početka pumpanja Vertcoina su na redditu objavili da je taj coin tobože superioran BTC i LTC. Isto je bilo sa Groestlom. To su najdrastičniji slučajevi jer traju već danima. Međutim najčešće pump-dump traje pol ure ili uru i gotovo.
Slažem se, ali VTC jest dobra valuta, na dobrim temeljima, koja će uskoro vjerojatno PnD grupama postat nepovoljna za PnD.
Explorer_HR is offline  
Old 05.11.2017., 12:57   #1723
Quote:
Explorer_HR kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali VTC jest dobra valuta, na dobrim temeljima, koja će uskoro vjerojatno PnD grupama postat nepovoljna za PnD.
Teoretski je dobra ali nema nikakvu primjenu zasad.
hevi is offline  
Old 05.11.2017., 13:09   #1724
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Da, vidim da nema razloga tolikom rastu, tj. ja ga ne znam
Samo bi trebalo uletiti u taj pump i pokupit malo vrhnja pa se vratit....
Teško ih je pratit. Probao sam uletit u te pumpove zadnjih mjesec dana puno puta i ukupno sam u minusu jer obično zakasnim. Najveći problem je što ima puno malih pumpova do 20% i onda natrag dump. Na takvima sam dosta izgubio jer ne mogu znat hoće li biti pump 50, 100 ili samo 20%. Pa kad uđeš nekoliko puta kad je već naraslo 20% i misliš ide to do 50 ili 100, a onda stane i pljus natrag. Začas izgubiš veliki postotak. Zato sad do daljneg ne ulažem nego samo pišem na papir koje su valute pumpane, koliko % i koliko često. Najmanje mjesec dan treba to zapisivat. Pa ako uspijem naći neki obrazac po kojem bi se moglo na tome zaradit onda ću tek ponovo ulagat u te pumpove. Dotle držim skoro sve u BTC i čekam fork.
hevi is offline  
Old 05.11.2017., 13:37   #1725
Pa to im je i poanta jer tako funkcioniraju. Odabrana ekipa sa lovom ostvaruje ogromne dobitke dok velika većina gubi novac. Da svi imaju info ne bi uopće funkcioniralo.
Quorgyle is offline  
Old 05.11.2017., 13:57   #1726
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Teško ih je pratit. Probao sam uletit u te pumpove zadnjih mjesec dana puno puta i ukupno sam u minusu jer obično zakasnim. Najveći problem je što ima puno malih pumpova do 20% i onda natrag dump. Na takvima sam dosta izgubio jer ne mogu znat hoće li biti pump 50, 100 ili samo 20%. Pa kad uđeš nekoliko puta kad je već naraslo 20% i misliš ide to do 50 ili 100, a onda stane i pljus natrag. Začas izgubiš veliki postotak. Zato sad do daljneg ne ulažem nego samo pišem na papir koje su valute pumpane, koliko % i koliko često. Najmanje mjesec dan treba to zapisivat. Pa ako uspijem naći neki obrazac po kojem bi se moglo na tome zaradit onda ću tek ponovo ulagat u te pumpove. Dotle držim skoro sve u BTC i čekam fork.
nisam ovo probao, ali bas zbog ovoa sto si ti napisao. imam osjecaj da kada god bih uletio na 20% bi palo, a onda kada bih cekao, bi oslo na 200% ))

mislim da se tu moze vise izgubiti nego dobiti
karatas_os is offline  
Old 05.11.2017., 15:18   #1727
Na tim grupama ce zaraditi oni koji ih otvore i to jako zaraditi. Tko se zeli baviti time, nek napravi telegram grupu, skupi ljude sto se treba potruditi, tjedan dana prije objave dokupljuje valutu koju ce objaviti za pump i kad skoci 20% dumpa ju i zajebe 80% ljudi koji su se prijavili i znali koji je rizik ali ima lijepu zaradu
__________________
"I long for a time when I think of myself as a European first and an Englishman second. I crave a United States of Europe with one currency, one army and one type of plug." - Jeremy Clarkson
pepeto1 is offline  
Old 05.11.2017., 17:34   #1728
Quote:
Mackomir kaže: Pogledaj post
Što mislite o Electroneumu (ETN)? Prikupili su 40mil USD na ICO-u.

Njihov ICO mi se nije svidio zato što su davali ogromne bonuse u presale, a to uvijek znači da ti investitori imaju priliku da svoje tokene prodaju po ICO cijeni i da im taj % bonusa bude zarada. Što uostalom u velikoj mjeri i rade. Uđu u presale sa 1000 ETH, dobiju bonusa 300 ETH i sve to prodaju po ICO cijeni gdje im ostane 300 ETH čistog profita. Negdje imaju bonusi i do 100%.

Pitao sam ih da li su presale tokeni locked za neki period na šta nisam dobio odgovor, tako da mi je to bio signal da ih više ne diram.

Na kraju se ispostavilo da sam bio u pravu, cijena je otišla debelo ispod ICO jer presale investitori odmah prodaju svoje količine.

Postali su previše bahati, ICO hardap im je na desetine miliona dolara i to više nije ona stara ICO priča na kojoj smo svi uzimali veoma dobre novce. Sad je svakako loše vrijeme za alts, tako i za ICO, pa treba pauzirati neko vrijeme.
Virtu4l is offline  
Old 06.11.2017., 14:55   #1729
pitanje za gospodu koja je claimala bitcoin cash...jel ima tko da je to radio preko "electron cash"?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 15:02   #1730
ja (linux).
nema problema, samo pazi da ga skines sa official stranice.
kolega ga je isto koristio.
geronimo666 is online now  
Old 06.11.2017., 15:53   #1731
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
pitanje za gospodu koja je claimala bitcoin cash...jel ima tko da je to radio preko "electron cash"?
Jesam ja. Brzo i bezbolno.

No ja sam pratio preporuke pa sam prije toga Bitcoin prebacio na novu adresu (napravio sam novi seed). Nakon toga sam s postojećim "starim" seedom zatražio Bitcoin Cash.

Tako je bilo napomenuto na Electrum web stranicama za Electron Cash wallet, jer nisu vjerovali previše tom walletu.

Quote:
Therefore, *after* the BCC fork, but *before* you enter a seed or
private key in a BCC wallet, you should move all your funds to a new
Electrum wallet, with a new seed. You will still be able to use the
old seed or private key with BCC, because BCC has replay
protection. Wait until your funds are confirmed in your new Bitcoin
wallet, before you enter the old private key in a BCC wallet. This
will protect your BTC funds from rogue/untrusted software.
Preuzeto s:
https://electrum.org/bcc.txt
rossonero is offline  
Old 06.11.2017., 17:47   #1732
ok, vidim da se razumijemo

dakle, ako bi radio novi seed u novom electrumu, morao bi slat svoj btc u taj novi seed. i koliki ce mi mineri uzeti fee za to?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 19:11   #1733
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ok, vidim da se razumijemo

dakle, ako bi radio novi seed u novom electrumu, morao bi slat svoj btc u taj novi seed. i koliki ce mi mineri uzeti fee za to?
To nije obavezna procedura, al nakon čitanja linka koji sam ostavio u prijašnjem postu, bilo mi je puno draže i sigurnije tako postupiti.

U electrumu možeš staviti fee koji hoćeš, ja sam stavio neki smješno niski fee i očekivao da će transakcija proći za par sati, ali prošla je puno prije.
rossonero is offline  
Old 06.11.2017., 20:38   #1734
@rossonero
a onda si mozda imao srece.
jer ja sam jednom stavljao niski fee kad sam prebacivao btc na burzu i cijela transakcija mi je zapela!

evo ovdje pise da je 'median' fee 0.000678 BTC, sto je oko 5$.

https://bitcoinfees.earn.com/
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 20:41   #1735
@593, sta tocno znaci zapela? trajalo satima/danima, ili uopce nije prolazilo?
geronimo666 is online now  
Old 06.11.2017., 21:40   #1736
trajalo tjedan dana i uopce nije prolazilo. tak to ide kad stavis premalu naknadu za minere

bilo je na blockchainu dosta potvrda, al' nedostatan broj da bi transakcija prosla. dosta sam zivaca izgubio dok sam isao vracati btc koji je ostao negdje u 'medjuprostoru'
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 21:41   #1737
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@rossonero
a onda si mozda imao srece.
jer ja sam jednom stavljao niski fee kad sam prebacivao btc na burzu i cijela transakcija mi je zapela!

evo ovdje pise da je 'median' fee 0.000678 BTC, sto je oko 5$.

https://bitcoinfees.earn.com/
Evo provjerio, prva transakcija na novi seed mi je bila testna (mala količina) i fee sam stavio 0,00001 BTC.
(67 puta manje od ove koju si naveo )
Screenshot ovdje https://imgur.com/a/Qd8zm

Kod glavne transakcije sam malo podebljao.
rossonero is offline  
Old 06.11.2017., 21:53   #1738
@rossonero
pa ne znam pricamo li o istoj stvari.
ja pricam o tome da mislim preko electruma slati na novu adresu. a sve u svrhu claimanja bitcoin casha.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 06.11.2017., 22:07   #1739
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@rossonero
pa ne znam pricamo li o istoj stvari.
ja pricam o tome da mislim preko electruma slati na novu adresu. a sve u svrhu claimanja bitcoin casha.
Nemam pojma.
Ovo moje je slanje bitcoina (ne btc cash! ) iz Electruma. Standardna bitcoin transakcija.

Nakon što sam bitcoin ispraznio s electruma, na neko sigurnije mjesto, claimao sam btc cash. (u electron cash walletu)
rossonero is offline  
Old 06.11.2017., 22:07   #1740
ok, sve jasno
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.