Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2003., 12:55   #41
U vezi odgovora na tvoje postove

Hi Mad,
U vezi odgovora na tvoje postove: Oni ne zele znati!
Tvojim posvjestavanjem im cinis njihovo vegetiranje jos mizernijim.
Live like there is no tomorow- je njihov nacin opstanka . Razmisljanje ih depresira.
Identicna reakcija se dobiva kada npr. im spomenem cudnovatu Kunu koja monolitno stoji , dok Dollar pada 20tak% zbog za hrvatske uvjete zanemarivog povecanja platnog deficita.
bizz kaže:
Samo do kada, vanjski dug raste, a tko ce to vracat ljudi moji ?
MAD: Luzeri.
Cijela tkzv. drzava moze birati izmedju “Don’t cry for me Croatina” I Croantanamo Bay buducnosti .
See : http://www.observer.co.uk/politics/s...977842,00.html

U svrhu potiskivanja realnosti ( primjera ima bezbroj npr. 3 generacije u istom stanu koje je dobila posjeratna generacija) autogeni trening postaje pancea.
Keep walking Mad !
CRON is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2003., 13:23   #42
ima jos jedna ljepsa:

pustili u promet auto-put i o tome se prica kao da su napravili tko zna sta
kad ono
- auto-put samo 35 km
- nema prometnih znakova po auto-putu
- nema putokaza na magistralnim cestama kuda se ide do auto-puta
- busevi nisu dobili dozvolu od ministarstva za voznju auto-putom

bitno samo da je otvoren, i traka prerezana
jos kad se netko na to uzjoguni, onda dobije po "picci" od ovih agrikulturnih faca i sl. intelektualaca da je anti-drzavni element....

in nome del padre e figlio e spirito santo, amen
angelo eros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 23:58   #43
Po svemu vidjenom do sada, jedini anti-drzavni elementi su oni koji su u drzavnim ustanovama. Izgleda paradoks - ali je cinjenica. Ja nisam napravio dug od 17 milijardi dolara, jer nisam imao priliku, a ni moc da mogu dizati kredite. Da bi netko mogao napraviti stetu, mora biti u mogucnosti napraviti stetu. Jedini koji su imali mogucnost pravljenja stete su oni koji su raspolagali i upravljali Hrvatskom imovinom, a to je HDZ, a nakon njih SDP. Oni koji sjede u Saboru izglasavali su takve zakone koji su omogucavali stvaranje mocnika. Nisam ih ja stvorio. Takvi mocnici su nanijeli stetu koja se ne pamti u povijesti Hrvatskog naroda. Takvi mocnici su u 10 godina osiromasli Hrvatski narod sto bivsa jugoslavija nije mogla u 45 godina. Takvi mocnici su izdajnici Hrvatskog naroda i Hrvatskih interesa. Takvi mocnici su anti-drzavni elementi. No, kako pobjednik stvara povijest, tako i jaci stvara zakone. Kada je mocnik taj koji je anti-drzavni element, te kada je mocnik taj koji stvara zakone, onda je jasno zasto mocniku nitko nista ne moze.
Mad Nomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 14:07   #44
Ej Mad jesi ga zabrijao. Ma gle covjece ima 70% tvojh iskaza, razmisljanja, zakljucaka kako god s kojima se u potpunosti slazem. Shvacam u potpunosti i tvoj bijes i tvoju frustraciju i to vise nego sto ces mi vjerovati, ali nema do zivota kao sto je kad si doma.
Stavi politiku i kompletna gospodarsko-ekonomska pitanja po strani i samo se skoncetriraj na obicnog covjeka pojedinca u Hr i obicnog covjeka pojedinca u Ca (sebe) ili bilo gdje u svijetu. Prica je svugdje ista sve ostalo su nijanse.
Svugdje ima dobar, los, zao, ma bas svugdje, u svakom kutku ovog *ebenog planeta, ali ipak je najljepse kad si svoj na svome. Uostalom da svi mi dijasporasi imamo tako dobar i bogat socijalni zivot ili da imamo toliko para bi k.... visili po Hr forumima.

Gledam ekipu dolje, je imaju manje u financijskom smislu nego ja ali kao covjek pojedinac drustveno bice daleko vise. A sta to mi molim te imamo? Radimo ko konji od jutra do sutra, pokoji od nas se dokopaju nekretnine i grcaju u hipoteci sljedecih 30tak godina, eventulano dva prosjecna auta ili jedan novi, a drugi krntija. Muzevi uglavnom rintaju po cijele bozje dane, a zene se bakcu sa kucom i klincima. Kad poplacas sve tekuce troskove tesko da si usparas za kakvo ljetovanje npr. 2 odraslih i dva klinca, a kamoli za ljetovanje recimo na jadranu. Mozda jednom u 15 godina, a mozda ni to. I tako zivot tece. Klinci odrastu, svaki svojim putem, zena pizdi jer su joj godine prosle pa je prestara da pocne nekakav posao, a kamoli karijeru, a ti i dalje sljakas do penzije. Klinci se pozene uglavnom tamo gdje su i odrasli, a ti skuzis da sad kad se i oces vratiti i odmoriti svoje stare kosti tamo gdje je sve i pocelo ne mozes jer su stigli unuci. E nes ti zivota.
Je lakse nam je svakako, al da li nam je bolje? Otom potom.

A na kraju cijele price najmanje ce te vise bolit jedna stvar za anti-drzavni element ili ne i tko ce tada nakon 30 godina sjedit u saborskim klupama.
Kuzis poantu?
I fakat odakle ti toliko vremena?
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 15:10   #45
U vezi duga , rasprodaje i pripadnosti

Vladajuca kasta ( SKJ/SKH®HDZ®SDP®Vlasnici(OWNERS rada, roba i sudbina)) nikada nije gajila iluzije u drzavu , naciju , religiju ili u bio koje drugo sredstvo iz arsenala za ispiranje mozga sirokih narodnih masa ; a sve u svrhu sto neupitnijeg sluzenja robova(radnika®samoupravjaca®djelatnika)sto apsolutnijoj vlasti.Vidi samo kako isti covjek od sefa komiteta postaje hdzov ambasador , pa vlasnik tvornice , pa clan nadzornih odbora itd ,itd itd... Vlast je na Balkanu oduvjek bila samo licence za pljacku.I sama lingvistika tu otkriva korjene usadjene nam poslusnicke svijesti: U Engleskom Government od to govern- upravljati , u Hrvatistanskom Vlast od vladati – nad nekim! Jedini uspjeh hr politicara je u tome sto su uspjeli ubjediti stado ( kako im crkva tepa) u vlastitu neophodnost . Znaju oni dobro da je smatrati hr drzavom apsurdno . Znaju oni dobro da npr jedan Volkswagen sa 5x manje zaposlenih ostvaruje 3x veci GDP od hr. Znaju oni dobro da u buducnosti bez nacio atavizama ono sto se danas zove hr , nece imati veci suverenitet od kakvog skladista alata u Simensu , Volkswagenu , Kruppu sasvim svejedno. Upravo zato su novi vlasnici i krenuli u devastaciju i rasprodaju nekretnina novo im poklonjene imovine , jer su znali da sva ta poduzeca namaju ni teoretske sanse u globalnoj utakmici.. OTOH Opstanak politicke oligarhije , njihovih sluzbi , fondova i javnog sektora se moze ili smanjiti na onaj iz 50tih ili ga izfinancirati daljnjom rasprodajom drzavne(narodne) imovine, odnosno novim kreditima.Realna hr ekonomija ga ne moze podnjeti. Kako se nedvosmoisleno vidi u Prilog Dr. Stjepana Zdunića http://www.predsjednik.hr/dokumenti_i_poticaji_1.html
Citiram . «Zbog desetogodišnje stagnacije rasta i već desetogodišnjeg održavanja trenda na nižoj razini, ta kretanja mogu imati stoljetne posljedice. “ I
“našu recesiju valja smatrati depresijom, analogno velikoj depresiji iz godina 1929-1933” I “Ukoliko izostanu aranžmani sa EU, te zemlje čeka: hiperinflacija; enormna premija rizika razorit će proračun u funkciji servisiranja vanjskog duga. Zaključno se konstatira, da bi pozitivni efekti ulaska u EU monetarnu zonu nadmašili nužni trošak nemogućnosti amortiziranja asimetričnog šoka zbog gubitka mogućnosti korištenja tečajne politike.Tu kategoriju zemalja čine 5 zapadno balkanskih zemalja, pri čemu se Hrvatsku eksplicite uključuje. Te zemlje nemaju kredibilitet da bi mogle sanirati svoje kaotične privrede. Zbog toga im je jedini izlaz pristupiti u euro-zonu.<<<<»
S obzirom da se radi o oficjelnom siteu predsjednika RH , nemoze biti jasnije!
Besmrtnim rijecima akademika Supeka : zemlja konobara i sobarica , sto po meni vec jest
Ostaci ostataka gradjanstva su u misjim rupama , novo urbanizirani seljaci su dovrsili proces primivitizacije, tehnoloski jaz se nepovratno povecava , natalitet pada –po hr izvorima 2050 biti ce 1,000,000 manje stanovnika( ali ce konacno valjda biti stanova) «Zemlja umire» Sto je po meni i uredu.<<<< Kada bilo koja umotvorina(sto pojam pripadnosti naciji ,drzavi, religiji, vladaru, kasti , ideji , gangu, ili bilo cemu za sto su ljudi kroz povjest krvarili- jest ) koja prestane ispunjavati jedinu svrhu svog postojanja , a to je da ljudi zive bolje – treba da nestane.Za osobni suverenitet pojedinca i onako nema opasnosti (ako ga sam ne proda) Po programu Supekove alternative , politicarima bi se trebale place ukinuti , pa da vidimo sve te velike domoljube kako hrle u do sada najisplatljivije zanimanje u Croatistanu.
Cesto se medju iseljenicima zna cuti kako nasi (sto god to znacilo) ljudi vani postignu zapazene profesionalne ili materjane rezultate , dok su isti u domovini (sto god to znacilo) sputani i apaticni., pa iz toga izvlace zakljucak kako smo mi(sto god to znacilo) snalazljiva raca koja uspjeva svuda u svijetu Osim u vlastitoj drzavi (sto god to znacilo) – dodao bih . Pa upravo zato sto smo kao kolektivitet podanicka skupina ,koja se nemoze sama izorganizirati,kojom uvjek netno vlada, kojoj je gradjanska hrabrost nula(o) , koja osjecaj zajednistva i pripadnosti ne crpi iz dobrobiti i blagostanja koje to pripadanje nosi ; vec iz zajednickog djeljenja suzanjske poslusnicke sudbine. Nesto poput osjecaja pripadnosti zatocenika zatvorskoj gangi . OTOH hr i jest veliki zatvor- nema ko nebi zbriso da moze.
CRON is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 15:15   #46
Quote:
Klodvik kaže:
ali nema do zivota kao sto je kad si doma.


Dom je tamo gdje si ga napravis inace ces biti nesretan cijelo vrijeme. Zasto uopce zelis zivjeti negdje gdje se ne osjecas doma ?

Quote:

Gledam ekipu dolje, je imaju manje u financijskom smislu nego ja ali kao covjek pojedinac drustveno bice daleko vise.


Je imaju, vise problema. Na kraju price sve se svede da vise ne sjedis po kaficima i da ti fali taj aspekt "drustvenoga" zivota , mda. bas patim zbog toga.

Quote:

A sta to mi molim te imamo? Radimo ko konji od jutra do sutra, pokoji od nas se dokopaju nekretnine i grcaju u hipoteci sljedecih 30tak godina, eventulano dva prosjecna auta ili jedan novi, a drugi krntija. Muzevi uglavnom rintaju po cijele bozje dane, a zene se bakcu sa kucom i klincima. Kad poplacas sve tekuce troskove tesko da si usparas za kakvo ljetovanje npr. 2 odraslih i dva klinca, a kamoli za ljetovanje recimo na jadranu. Mozda jednom u 15 godina, a mozda ni to. I tako zivot tece. Klinci odrastu, svaki svojim putem, zena pizdi jer su joj godine prosle pa je prestara da pocne nekakav posao, a kamoli karijeru, a ti i dalje sljakas do penzije. Klinci se pozene uglavnom tamo gdje su i odrasli, a ti skuzis da sad kad se i oces vratiti i odmoriti svoje stare kosti tamo gdje je sve i pocelo ne mozes jer su stigli unuci. E nes ti zivota.
Je lakse nam je svakako, al da li nam je bolje? Otom potom.


Opet se spominje rad od jutra do sutra. Daj mi molim te reci kolko stati tjedno radis , ja radim 40 , toliko bih radio i u HR ( ako bi imao posao ) znaci vremenski mi dodje na isto , financijski je drasticna razlika. Vecina ljudi koje znam da rade preko 40 sati radi tako jer zeli vise love ( pohlepa ? ) to je njihov izbor. Osobno ritam/stres rada mi je slican kao i u HR , dapace manje je stresno.

Naravno da ce se klinci ozeniti tu gdje im je dom , ne mislis valjda da ih ucim da moraju naci hrvaticu i da se moraju vratiti u HR ?

Quote:

I fakat odakle ti toliko vremena?
Mozda ipak ne radi od jutra do sutra ?
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 15:18   #47
Bravo CRON, svaka čast, odličan post -- i istinit.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 19:05   #48
Quote:
cunac kaže:


Dom je tamo gdje si ga napravis inace ces biti nesretan cijelo vrijeme. Zasto uopce zelis zivjeti negdje gdje se ne osjecas doma ?

[/B]

Je imaju, vise problema. Na kraju price sve se svede da vise ne sjedis po kaficima i da ti fali taj aspekt "drustvenoga" zivota , mda. bas patim zbog toga.

[/B]

Opet se spominje rad od jutra do sutra. Daj mi molim te reci kolko stati tjedno radis , ja radim 40 , toliko bih radio i u HR ( ako bi imao posao ) znaci vremenski mi dodje na isto , financijski je drasticna razlika. Vecina ljudi koje znam da rade preko 40 sati radi tako jer zeli vise love ( pohlepa ? ) to je njihov izbor. Osobno ritam/stres rada mi je slican kao i u HR , dapace manje je stresno.

Naravno da ce se klinci ozeniti tu gdje im je dom , ne mislis valjda da ih ucim da moraju naci hrvaticu i da se moraju vratiti u HR ?



Mozda ipak ne radi od jutra do sutra ? [/B]
Ma gle stoji i to sta ti velis, vec rekoh da se slazem s Madom 70%, ali zadrzavam onih 30% odstupnice i to
BINGO! za kafice u tkalci, jadran (bilo me podosta posvuda al jadran je jadran) i taj jedan svojstveni slow motion light nostalgicnosti hrvatskog mentaliteta.

Nekom mozda ogovara poluhistericnost kanadjana i njihov amero mentalitet ugrizi do kostiju radi vlastitog uspjeha (ne generalno naravno, al pretezno sigurno) ili "kultura" njemaca (veci cigani od samih cigana, tu negdje sa amerima i kanadjanima) i njihov mentalitet osmjeh u lice iza ledja poziv na sud (ne generalno naravno, al pretezito sigurno) ili prepotencija nizozemaca (gotovo ravna o presvijetlom sjevernoamerickom kontinentu, kasljuc kasljuc klanjam se) i tako dalje i tako blize.

Hrvatska definitvno nije najbolje mjesto za zivot, ali definitvno ni najgore stari moj i ti to dobro znas kao i ona mala Winona (ili si pozabil skupa s njom), uh 30 godina u Zagrebu, ma daj i reci mi da tih 30 godina nije obiljezilo tebe kao danasnjeg covjeka, supruga, oca. Ne obiljezila te Kanada, kanadski uvjeti zivota i kanadsko hibridno drustvo zbog kojeg si danas kakav jesi... bull...

A sad drugi je par opanaka sto neki imaju muda za priznati da lova koja se moze ubrati na zapadu i ZIVOT u Hrvatskoj bi bila ipak najbolja kombinacija. No isto tako cinjenica je i da Utopija nikad nije pronasla svoje uporiste i zazivila djelom.
Kapis
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2003., 22:55   #49
Quote:
Klodvik kaže:

Nekom mozda ogovara poluhistericnost kanadjana i njihov amero mentalitet ugrizi do kostiju radi vlastitog uspjeha (ne generalno naravno, al pretezno sigurno) ili "kultura" njemaca (veci cigani od samih cigana, tu negdje sa amerima i kanadjanima) i njihov mentalitet osmjeh u lice iza ledja poziv na sud (ne generalno naravno, al pretezito sigurno) ili prepotencija nizozemaca (gotovo ravna o presvijetlom sjevernoamerickom kontinentu, kasljuc kasljuc klanjam se) i tako dalje i tako blize.


Generalizacije te nece daleko odvesti. Sto bi onda rekao za Hrvate ?

Quote:

Hrvatska definitvno nije najbolje mjesto za zivot, ali definitvno ni najgore stari moj i ti to dobro znas kao i ona mala Winona (ili si pozabil skupa s njom), uh 30 godina u Zagrebu, ma daj i reci mi da tih 30 godina nije obiljezilo tebe kao danasnjeg covjeka, supruga, oca. Ne obiljezila te Kanada, kanadski uvjeti zivota i kanadsko hibridno drustvo zbog kojeg si danas kakav jesi... bull...


Obiljezilo me je i to na vise nacina, ono sto zelim reci nije da nisam nikada zivio u HR , dapace zivio sam veci dio svoga zivota pa mi je onda malo glupo da mi se imputira da nemam pojma kako je zivjeti u HR ili Europi jer , eto zla , svidja mi se tu gdje jesam. Vecina je vec rekla ako ti se ne svidja, ne budi lud i pati idi tamo gdje ti se svidja.

Quote:

A sad drugi je par opanaka sto neki imaju muda za priznati da lova koja se moze ubrati na zapadu i ZIVOT u Hrvatskoj bi bila ipak najbolja kombinacija. No isto tako cinjenica je i da Utopija nikad nije pronasla svoje uporiste i zazivila djelom.
Kapis
Cak niti to ne bi bila najbolja kombinacija dok se ne rijesi dosta toga.
Da mi danas u HR daju ovo sto zaradjujem ovdje opet se ne bih vratio u HR kakva je sada. Da li ti to dovoljno govori.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 00:42   #50
Quote:
cunac kaže:


Generalizacije te nece daleko odvesti. Sto bi onda rekao za Hrvate ?

[/B]

Obiljezilo me je i to na vise nacina, ono sto zelim reci nije da nisam nikada zivio u HR , dapace zivio sam veci dio svoga zivota pa mi je onda malo glupo da mi se imputira da nemam pojma kako je zivjeti u HR ili Europi jer , eto zla , svidja mi se tu gdje jesam. Vecina je vec rekla ako ti se ne svidja, ne budi lud i pati idi tamo gdje ti se svidja.



Cak niti to ne bi bila najbolja kombinacija dok se ne rijesi dosta toga.
Da mi danas u HR daju ovo sto zaradjujem ovdje opet se ne bih vratio u HR kakva je sada. Da li ti to dovoljno govori. [/B]
Nemoj se srdit, ali ovak najiskrenije cini mi se da negdje onak duboko u tebi i ne cvjetaju bas lopoci od srece. Naime jasno je da si se snasao i da je i tebi i tvojoj family daleko ugodniji zivot nego sto je bio u Hr. I meni je isto tak, bila bi laz tvrditi suprotno. No, izmedju redaka tvoje kategoricko tvrde obrane Kanade, malo pazljivijem citacu da se iscitati i ono neizreceno ne brini.

Pa recimo naravno da se covjeku mora svidjati tu gdje je (barem u ocima drugih, ah ta stara dobro poznata tastina) pogotovo ako se bas i nema previse izbora.

Samo daj budi malo obzirniji za one samozatajne citace ovih postova koji se spremaju tamo ocekujuci juj, a bilo bu joj fuj.

Cunac moj svi smo mi dijasporasi u prilicno slicnim situacijama prilicno slicnih razloga, zato i jesmo dijaspora kaj ne. A koliko smo stvarno TOLIKO prezadovoljni dokaz su upravo ovi nasi postovi po hrvatskom forumu.

A za nas hrvate cu ponoviti kao sto vec danas napisah: jedan svojstveni slow motion light nostaligican mentalitet (ne generalno naravno, ali pretezito sigurno).
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 04:50   #51
Quote:
Klodvik kaže:
Nemoj se srdit, ali ovak najiskrenije cini mi se da negdje onak duboko u tebi i ne cvjetaju bas lopoci od srece. Naime jasno je da si se snasao i da je i tebi i tvojoj family daleko ugodniji zivot nego sto je bio u Hr. I meni je isto tak, bila bi laz tvrditi suprotno. No, izmedju redaka tvoje kategoricko tvrde obrane Kanade, malo pazljivijem citacu da se iscitati i ono neizreceno ne brini.


Nemoj se truditi citati izmedju redova jer tamo nista ne pise. Sve sam ti napisao vrlo nedvosmisleno tako da nema potrebe traziti neka skrivena znacenja kojih nema.

Quote:

Pa recimo naravno da se covjeku mora svidjati tu gdje je (barem u ocima drugih, ah ta stara dobro poznata tastina) pogotovo ako se bas i nema previse izbora.


Naravno da ti se ne more svidjati , onda se trudis otici tamo gdje ti se svidja, a sto se tice izbora imao sam ga tada ,a imam ga i sada i to vise nego jedan.

Quote:

Samo daj budi malo obzirniji za one samozatajne citace ovih postova koji se spremaju tamo ocekujuci juj, a bilo bu joj fuj.


Svatko tko ocekuje med i mlijeko se naravno vara, tj. ako ocekuje da ce mu stvari same doci bez da ulozi malo truda. Cinjenica je da ce taj trud biti bolje nagradjen nego u HR.

Quote:

Cunac moj svi smo mi dijasporasi u prilicno slicnim situacijama prilicno slicnih razloga, zato i jesmo dijaspora kaj ne. A koliko smo stvarno TOLIKO prezadovoljni dokaz su upravo ovi nasi postovi po hrvatskom forumu.


Bedast argument. Izanosim svoje misljenje gdje hocu isto tako pisem i po stranim grupama i o sasvim drugim tematskim cjelinama. Cudna "logika"

Quote:

A za nas hrvate cu ponoviti kao sto vec danas napisah: jedan svojstveni slow motion light nostaligican mentalitet (ne generalno naravno, ali pretezito sigurno).
Ja to zovem lijenost i inertnost no ja obicno volim zvati stvari pravim imenom
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 13:38   #52
Sto bi to znacilo cinjenica je trud ce ti (u Kanadi) biti bolje nagradjen nego u Hrvatskoj? (Generalizacija?!)

Pa tocno lakse je pljuvati po Hrvatskoj i hrvatima, daklem svojim korjenima nego priznati da mozda u nama lezi problem. Neki su se ipak jako dobro snasli i u Hrvatskoj samo svojim radom i trudom, neki jednostavno nisu kao npr. MI.

Mozda si npr. bas ti od tih lijenih i inertnih hrvata, a mozda jednostavno nisi imao srece. Jer i za uspjeh u Kanadi bogami treba malo srece, kao na koncu bilo gdje. Prava struka u pravo vrijeme na pravom mjestu i ide. A nekako mi se kod tebe cini da je bas bilo to. Jer u protivnom i tamo se tesko dise. Malo realnosti molim.

Osobno poznajem mnogo ljudi u Hrvatskoj koji su SAMO svojim radom postigli i vise nego sto ces ti imati ikad u Kanadi, no tocno je znam i one koji su postigli jednako i vise na teret poreznih obveznika i politickih poena. Ali daj molim te koja drzava je cjepljena protiv toga. Kanada?


Ali moram priznat da me tvoja upornost da budes kanadjanin (ma sto to znacilo) fascinira.
Nego, samo daj
Meni je nekak draze ostat to sto jesam i ponosno reci ja sam vam iz one male drzavice na Balkanu. Natuknica Suker - Brijuni - Kravata.

Ali ups kanadjani to ioanko ne bi shvatili.
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 14:48   #53
Quote:
Klodvik kaže:
Sto bi to znacilo cinjenica je trud ce ti (u Kanadi) biti bolje nagradjen nego u Hrvatskoj? (Generalizacija?!)


Ne, gola cinjenica. Za isti posao ces dobiti vise novaca nego u HR, znaci tvoj trud/rad ce biti bolje nagradjen.

Quote:

Pa tocno lakse je pljuvati po Hrvatskoj i hrvatima, daklem svojim korjenima nego priznati da mozda u nama lezi problem. Neki su se ipak jako dobro snasli i u Hrvatskoj samo svojim radom i trudom, neki jednostavno nisu kao npr. MI.


U mome rijecniku snasli nije pozitivna rijec. Ja se ne zelim snalaziti i izigravati zakon nego raditi posteno i zaraditi posteno. Problem HR i je u tome sto se puno ljudi "snalazi" ,a rijetki postenim radom normalno zive. Kao jedna crtica , prica mi covjek (iz HR) kako on posteno radi i muci se i onda u istoj recenici kaze kako vara na prometu i placa manji porez jer mu inace ne bi nista ostalo. Zalosno je da on uopce ne vidi problem u tome tj. on stvarno smatra da je to OK. I takova je nazalost vecina.

Quote:

Mozda si npr. bas ti od tih lijenih i inertnih hrvata, a mozda jednostavno nisi imao srece. Jer i za uspjeh u Kanadi bogami treba malo srece, kao na koncu bilo gdje. Prava struka u pravo vrijeme na pravom mjestu i ide. A nekako mi se kod tebe cini da je bas bilo to. Jer u protivnom i tamo se tesko dise. Malo realnosti molim.


Ja nisam imao los standard niti u HR, dapace oboje smo radili i imali smo relativno velike place u odnosu na HR populaciju. Isto tako i danas bih imao posao koji je dobro placen no od dvije place ne mozes kupiti stan i imati normalnu egzistenciju ,a "snalaziti" se nismo htjeli. Sto se tice srece , da potrebno je imati ii srece. Inace ovo sto imam i kako mi je ne smatram nekim posebnim uspjehom , ili mozda smatras da je normalno zivjeti uspjeh.


Quote:

Osobno poznajem mnogo ljudi u Hrvatskoj koji su SAMO svojim radom postigli i vise nego sto ces ti imati ikad u Kanadi, no tocno je znam i one koji su postigli jednako i vise na teret poreznih obveznika i politickih poena. Ali daj molim te koja drzava je cjepljena protiv toga. Kanada?



Niti jedna, no u HR je to normalno i stil zivota u Kanadi nije to je ona suptilna razlika.

Quote:

Ali moram priznat da me tvoja upornost da budes kanadjanin (ma sto to znacilo) fascinira.
Nego, samo daj
Meni je nekak draze ostat to sto jesam i ponosno reci ja sam vam iz one male drzavice na Balkanu. Natuknica Suker - Brijuni - Kravata.


Ja sam ono sto jesam niti vise niti manje , nikada se ne sramim svoji korjena no to ne znaci da oni nisu podlozni kritici, za razliku od nekih koji smatraju da je to odmah protudrzavni element i nije pravi Hrvat jer pravi Hrvati ne kritiziraju majku Hrvatsku. Rodjenu majku kritiziram ako zasluzuje ,a isto tako i tu grudu zemlje u kojoj sam se rodio.

Quote:

Ali ups kanadjani to ioanko ne bi shvatili.
Pateticno i bez argumenata. Mozda da jos kazes "za dom spremni" ili tako nesto da upotpunis dojam
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 15:07   #54
Cuj pocel si se malo gubit

Daj malo citaj moje postove, nemoj se izletavati. A kaj bi mi to inace znacilo da se 70% slazem sa Madom? (mislim da to vec po treci put isticem u istom topicu) Je sigurno samo kaj ne viknem za dom spremni.

Ej daj se saberi onda mozemo dalje diskutirati i nemoj se tak grcevito branit nitko te ne napada, jedino sto mene osobno (a cini mi se ima nas ovdje jos) izuzetno smeta sto zelis prikazati tamosnji zivot drugacijim od onoga kakav doista je na svim spiralama u svim segmentima kanadskog drustveno - socijalnog zivota. A to nalazim nezdravim i prvim pokazateljem da nesto ne stima.
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 15:36   #55
Quote:
Klodvik kaže:
Cuj pocel si se malo gubit


Niti najmanje.

Quote:

Daj malo citaj moje postove, nemoj se izletavati. A kaj bi mi to inace znacilo da se 70% slazem sa Madom? (mislim da to vec po treci put isticem u istom topicu) Je sigurno samo kaj ne viknem za dom spremni.


Citam,citiram i komentiram.
"Za dom spremni" se odnosi na isticanje hrvatstva ne na ustastvo u ovome konekstu tj. na recenicu kanadjani to ne mogu razumjeti. ( znaci samo pravi hrvati mogu ? )

Quote:

Ej daj se saberi onda mozemo dalje diskutirati i nemoj se tak grcevito branit nitko te ne napada, jedino sto mene osobno (a cini mi se ima nas ovdje jos) izuzetno smeta sto zelis prikazati tamosnji zivot drugacijim od onoga kakav doista je na svim spiralama u svim segmentima kanadskog drustveno - socijalnog zivota. A to nalazim nezdravim i prvim pokazateljem da nesto ne stima.
Slobodno me citiraj i ispravi svaku neistinu koju sam napisao, dapace. Ako jos nisi primjetio ti prises generalizacije i trazis skrivene misli ja pisem konkretne cinjenice. Uopce ne tvrdim da je lako i tece med i mlijeko no isto tako tvrdim da je okolina refleksija tvoga ponasanja prema njoj i naravno ako pristupis negativno ne ocekujes valjda da ces dobiti pozitivni odziv.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 15:46   #56
Quote:
cunac kaže:
Ne, gola cinjenica. Za isti posao ces dobiti vise novaca nego u HR, znaci tvoj trud/rad ce biti bolje nagradjen.
Ma kakav ti je ovo molim te argument? Koja je pak to logika?! Kaj ti vrijedi kaj ti je trud bolje nagrađen kad su i cijene režija i hrane takve da sve kaj zaradiš ode i ostaneš na pozitivnoj nuli, ili blizu nje? Samo obrazovani sa strukama koje se traže ili visoka klasa može zaraditi toliko da ima ekstra love a da može uživati s njom, ostalima se sve svodi na egzistenciju od mjeseca do mjeseca.

Quote:
U mome rijecniku snasli nije pozitivna rijec. Ja se ne zelim snalaziti i izigravati zakon nego raditi posteno i zaraditi posteno. Problem HR i je u tome sto se puno ljudi "snalazi" ,a rijetki postenim radom normalno zive. Kao jedna crtica , prica mi covjek (iz HR) kako on posteno radi i muci se i onda u istoj recenici kaze kako vara na prometu i placa manji porez jer mu inace ne bi nista ostalo. Zalosno je da on uopce ne vidi problem u tome tj. on stvarno smatra da je to OK. I takova je nazalost vecina.
U tvome rječniku. Snalažljivost je vrlina a ne mana. Nisu ti drugi krivi ako tu vrlinu ne posjeduješ, ali onda ju nemoj pokušati ni prikazati kao manu samo zato jer je ti nemaš.

A kaj se tiče crtice, svaka čast čovjeku iz crtice. Dok se država ne opameti i ne prestane biti lopovska, dotle joj treba vraćati milo za drago na sve moguće načine. Država bi trebala biti tu za dobrobit svojih građana, a ne obrnuto. Moral nije nikakvo mjerilo jer je individualan, baš kao i ukus, prema tome ne smije netko gore navedenu akciju ocjenjivati kao dobru ili lošu. To bi bila besmislica.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 16:09   #57
Quote:
cunac kaže:


Citam,citiram i komentiram.
"Za dom spremni" se odnosi na isticanje hrvatstva ne na ustastvo u ovome konekstu tj. na recenicu kanadjani to ne mogu razumjeti. ( znaci samo pravi hrvati mogu ? )
E sad ne kuzim. Jel kod tebe problem nerazumjevanje, nenacitanost ili brzopletost.

Ovo se uopce nije ticalo hrvatstva, nego cinjenice da u dijelu zap. Europe gdje ja trenutno zivim svima je dovoljno da spomenem Sukera, Brijune i Kravatu da odmah znaju dobiti predodjbu o tome tko sam i sto sam, dok kada vecini kanadjana kazes cak i Hrvatska blene u tebe sto je sasvim prirodno (ne osudjujem), a kamoli da mogu s icim povezati spomenute asocijacije.

Ostalo je Annatar sasvim dobro iskomentirao. Nema smisla da se ponavljam.
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 16:15   #58
Quote:
Klodvik kaže:
E sad ne kuzim. Jel kod tebe problem nerazumjevanje, nenacitanost ili brzopletost.

Ovo se uopce nije ticalo hrvatstva, nego cinjenice da u dijelu zap. Europe gdje ja trenutno zivim svima je dovoljno da spomenem Sukera, Brijune i Kravatu da odmah znaju dobiti predodjbu o tome tko sam i sto sam, dok kada vecini kanadjana kazes cak i Hrvatska blene u tebe sto je sasvim prirodno (ne osudjujem), a kamoli da mogu s icim povezati spomenute asocijacije.

Ostalo je Annatar sasvim dobro iskomentirao. Nema smisla da se ponavljam.
Samo jos dodatak. Hocu reci tamo si samo jedan u moooru imigranata koji ceka drzavljanstvo. No identitet je nekome u zivotu jednostavno nebitan i sve ono sto ide uz to.

Inace samo da napomenem (u svezi kak se ti postavis prema njima tak ce i oni prema tebi) u mojem drustvu nema ni hrvata, ni bosanaca, ni srba ni slovenaca. Nije bilo namjerno, jednostavno cisto slucajno.
__________________
The older I grow, the more I value Pawns.
Klodvik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 17:46   #59
Quote:
Annatar kaže:
Ma kakav ti je ovo molim te argument? Koja je pak to logika?! Kaj ti vrijedi kaj ti je trud bolje nagrađen kad su i cijene režija i hrane takve da sve kaj zaradiš ode i ostaneš na pozitivnoj nuli, ili blizu nje? Samo obrazovani sa strukama koje se traže ili visoka klasa može zaraditi toliko da ima ekstra love a da može uživati s njom, ostalima se sve svodi na egzistenciju od mjeseca do mjeseca.


Hrana je jeftinija nego u HR.
Stanovanje , iznajmljivanje pristojnoga stana u ZG je cca 1000DEM , pristojan stan tu je cca 1000CND. Da radis minimalac u Kanadi to je 16000 godisnje * 2 zaposlena -> daleko bolje nego 2 * minimalac u HR ili sam opet nesto pogrijesio ? Ako ne radis onda je tesko bez obzira gdje jesi.


Quote:

U tvome rječniku. Snalažljivost je vrlina a ne mana. Nisu ti drugi krivi ako tu vrlinu ne posjeduješ, ali onda ju nemoj pokušati ni prikazati kao manu samo zato jer je ti nemaš.


Hrvatska snalazljivost je mana, obicna normalna snalazljivost je vrlina, u tome i je razlika. Iskrivljene vrijednosti u HR nisu ono cemu treba teziti. Sto se tice moje normalne snalazljivosti ja sam sasvim zadovoljan.

Quote:

A kaj se tiče crtice, svaka čast čovjeku iz crtice. Dok se država ne opameti i ne prestane biti lopovska, dotle joj treba vraćati milo za drago na sve moguće načine. Država bi trebala biti tu za dobrobit svojih građana, a ne obrnuto. Moral nije nikakvo mjerilo jer je individualan, baš kao i ukus, prema tome ne smije netko gore navedenu akciju ocjenjivati kao dobru ili lošu. To bi bila besmislica.
Drzava su ljudi koji u njoj zive. Moral nema veze sa zakonom, ja sam jako naivan pa smatram da zakon treba postivati bez obzira da li je los ili dobar , a moze se promijeniti adekvatnom procedurom ( i o tome je bio topic )
Ako ti zelis zivjeti u drustvu koje promovira lopovluk samo izvoli , ja ne zelim. Crtica je losa po svim normalnim mjerilima i nema tu nicega apstraktnog kao osobni ukus, covjek krsi zakon prema tome njegova akcija je losa ili je u Europi sada dobro i pozitivno krisiti zakon ?

Inace kako ces uciti svoju djecu, reci ces im da je OK ukrasti jer i netko drugi krade ?
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 17:51   #60
Quote:
Klodvik kaže:
Samo jos dodatak. Hocu reci tamo si samo jedan u moooru imigranata koji ceka drzavljanstvo. No identitet je nekome u zivotu jednostavno nebitan i sve ono sto ide uz to.
Da, nacionalni identitet mi nije primaran. Ne sramim ga se niti ga isticem. Smatram da za moj identitet kao osobe su bitnije moje radnje nego ono sto sam rodjenjem i da me to bolje definira kao osobu. Druga je stvar sto neki ne znaju razluciti tu razliku, their loss.
cunac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.