Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 23:53   #241
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da to njega udaljava od fizičkog svijeta? Možda po tome što nije sukladan tvojem iskustvu?
Prije svega: tvoje iskustvo nije mjerilo fizičkog svijeta nego je njegova posljedica.
Drugo, ako nešto nema masu, računaj si sam.
Čak i mehanički, kako ide formula? Jel ide F=ma? Ide. Odlično. Uzmi bilo koju silu F. Bilo koju. Mozes i minimalnu.
Koliko je a? a=F/m. Jel tako? Je.
Super. Sad stavi m=0. Foton nema masu.
jesi?
Odlicno.
Koliko je a=F/0? Beskonacno.

Super. Jesi shvatio poantu ili da zovem skeptika?
U ovome odgovoru, iz recenice u recenicu, sve manje slicis na osobu sa teme "Vizualne vise dimenzije". Pjenis jednako snazno, ali na puno sofisticiraniji nacin od enabanda. Vitlas mi pred ocima formulicama iz sedmog razreda osnovne skole i perfidno - podcjenjivacki me vodis, korak po korak, kroz razlomacku algebru. Predpostavljas mi nekakvog forumasa kao ultimativni autoritet, i to nekoliko postova zaredom.

Objasni mi beskonacno ubrzanje i foton bez mase.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 23:58   #242
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Polako. Kakvu beskonačnu brzinu? O čemu mi ovdje govorimo?
Jel ti znaš razliku između brzine i UBRZANJA?
Odlično.
A što sam ja rekao? Jesam li rekao da je brzina beskonačna ili ubrzanje?
Brzina je KONAČNA. Ona iznosi 300 000 km/s
Ubrzanje je beskonačno.

Jesi povezao to dvoje? Ili da lupam glavom o stol nad svojim besmislenim objasnjavanjem onima koji bas nista ne mogu shvatiti?
Da crtam?
Tko je spominjao beskonacnu brzinu???
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 11:50   #243
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
U ovome odgovoru, iz recenice u recenicu, sve manje slicis na osobu sa teme "Vizualne vise dimenzije". Pjenis jednako snazno, ali na puno sofisticiraniji nacin od enabanda. Vitlas mi pred ocima formulicama iz sedmog razreda osnovne skole i perfidno - podcjenjivacki me vodis, korak po korak, kroz razlomacku algebru. Predpostavljas mi nekakvog forumasa kao ultimativni autoritet, i to nekoliko postova zaredom.

Objasni mi beskonacno ubrzanje i foton bez mase.
Mislim da je sve više nego dobro objasnio. Neznam što tu nije jasno osim samog postojanja. Foton je čista energija, nema masu prema tome ima beskonačno ubrzanje. Kreće se konstantnom brzinom c i nemože se kretati manjom brzinom od te.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:05   #244
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
nacrto si mi da si odličan demagog , hvala na odgovoru
aha brzina v
ubrzanje a (akceleracija)
Akceleracija, http://en.wikipedia.org/wiki/Acceleration , na hrvatskom jeziku kaže se ubrzanje.
Brzina, http://en.wikipedia.org/wiki/Speed

To dvoje nije isto, osim kod novinara.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:06   #245
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
U ovome odgovoru, iz recenice u recenicu, sve manje slicis na osobu sa teme "Vizualne vise dimenzije". Pjenis jednako snazno, ali na puno sofisticiraniji nacin od enabanda. Vitlas mi pred ocima formulicama iz sedmog razreda osnovne skole i perfidno - podcjenjivacki me vodis, korak po korak, kroz razlomacku algebru. Predpostavljas mi nekakvog forumasa kao ultimativni autoritet, i to nekoliko postova zaredom.

Objasni mi beskonacno ubrzanje i foton bez mase.
Eto vidiš. Vitlam formulama iz osnovne škole, a i dalje ti je neshvatljivo.
Foton nema masu.
Foton je propagatar elektromagnetske sile. Kao takav nema masu. http://en.wikipedia.org/wiki/Photon

Composition: Elementary particle
Family: Boson
Group: Gauge boson
Interaction: Electromagnetic
Theorized: Albert Einstein (1905–17)
Symbol: γ or hν
Mass: 0
Mean lifetime: Stable[2]
Electric charge: 0
Spin: 1

Na hrvatskom:
Sastav: elementarna čestica
Obitelj: bozon
Grupa: baždarni bozon
Međudjelovanje: elektromagnetsko
Teorijski opisao: Albert Einstein (1905-1917)
Simbol:γ (gama) ili hν (ha ni)
Masa: 0
Poluživot: stabilan
Električki naboj: neutralan
Spin: 1


I još nešto: foton je kvant svjetlosti. Da ima masu, ne bi mogao ići brzinom svjetlosti. Drugim riječima, kada bi svjetlost imala masu (a nema) ne bi mogla ići brzinom svjetlosti. Budući da ide...
http://math.ucr.edu/home/baez/physic...ight_mass.html

Zadnje uređivanje Batt_X : 26.11.2007. at 12:41.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 12:43   #246
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Akceleracija, http://en.wikipedia.org/wiki/Acceleration , na hrvatskom jeziku kaže se ubrzanje.
Brzina, http://en.wikipedia.org/wiki/Speed

To dvoje nije isto, osim kod novinara.
demagog
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 14:29   #247
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
demagog
Volim filozofe upravo radi ovakvih stvari. Potrošit će dane diskutirajući o stvarima za koje će tvrditi da se ne mogu dokučiti i spoznati.
Razvit će sve moguće subjektivne filozofije oko toga, a sve samo zato što ne znaju o čemu govore, a kada im se kaže nešto o tome, onda su nezadovoljni jer se to ne poklapa sa njihovim iskustvom.

Na žalost, istina je takva kakva jest. Ona se ne ulizuje našem iskustvu, i nikakva pojednostavljenja tu ne mogu proći.

Foton nema masu.
Poremećaj elektromagnetskog polja se širi prostorom brzinom koja u vakuumu iznosi c.
Taj poremećaj se naziva elektromagnetski val.
Interakcija sa elektromagnetskim poljem opisuje se pomoću baždarnog bozona koji se naziva foton.
Bozon je jer ima cjelobrojni spin (1) za razliku od fermiona koji imaju polubrojni spin.
Nema masu, i zato se može kretati brzinom svjetlosti.
Pri tome nosi paket (kvant) energije E=hν gdje je h planckova konstanta a ν je frekvencija.

O kako je to grozno kada se ne može filozofirati jer je demagog razjasnio većinu stvari.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:20   #248
Sjajno Batt

Nije to gradivo 7. nego 8. razreda
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:26   #249
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Eto vidiš. Vitlam formulama iz osnovne škole, a i dalje ti je neshvatljivo.
Foton nema masu.
Foton je propagatar elektromagnetske sile. Kao takav nema masu. http://en.wikipedia.org/wiki/Photon

Composition: Elementary particle
Family: Boson
Group: Gauge boson
Interaction: Electromagnetic
Theorized: Albert Einstein (1905–17)
Symbol: γ or hν
Mass: 0
Mean lifetime: Stable[2]
Electric charge: 0
Spin: 1

Na hrvatskom:
Sastav: elementarna čestica
Obitelj: bozon
Grupa: baždarni bozon
Međudjelovanje: elektromagnetsko
Teorijski opisao: Albert Einstein (1905-1917)
Simbol:γ (gama) ili hν (ha ni)
Masa: 0
Poluživot: stabilan
Električki naboj: neutralan
Spin: 1


I još nešto: foton je kvant svjetlosti. Da ima masu, ne bi mogao ići brzinom svjetlosti. Drugim riječima, kada bi svjetlost imala masu (a nema) ne bi mogla ići brzinom svjetlosti. Budući da ide...
http://math.ucr.edu/home/baez/physic...ight_mass.html
Sve je to jasno i poznato, nista novoga nisi kazao, samo si reproducirao milijarde puta reproducirano. Izlijepio si mnostvo etiketa, naziva, cak si se drznuo i prevoditi sa engleskog na hrvatski!!??
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:44   #250
Ne možeš sve znati i zaključiti samo na temelju mašte. Matematika i fizika su te koje omogućuju da nešto shvatimo dalje od mašte. Zašto je c konačna brzina za čestice s masom? Jer je formulski tako dokazano. Ima li neka čestica bez mase s većom brzinom od svjetlosti? E na ovo pitanje nitko nezna odgovor. Možda ima, možda nema. Ako ima, tada ta čestica sigurno ne može ''kroz'' prostor tako da ga siječe jer bi po tome mogla izać iz svemira, što je zasad neprihvatljivo. A da li uopće postoje čestice brže od svjetlosti, naravno da je moguće uz uvjet da nemaju masu.
Foton je zapravo energija. Energija je dio svega što postoji.
Što ograničava brzinu kretanja te energije, nezna se.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:55   #251
Quote:
PhoeNiX_ReMinD kaže: Pogledaj post
Ne možeš sve znati i zaključiti samo na temelju mašte. Matematika i fizika su te koje omogućuju da nešto shvatimo dalje od mašte. Zašto je c konačna brzina za čestice s masom? Jer je formulski tako dokazano. Ima li neka čestica bez mase s većom brzinom od svjetlosti? E na ovo pitanje nitko nezna odgovor. Možda ima, možda nema. Ako ima, tada ta čestica sigurno ne može ''kroz'' prostor tako da ga siječe jer bi po tome mogla izać iz svemira, što je zasad neprihvatljivo. A da li uopće postoje čestice brže od svjetlosti, naravno da je moguće uz uvjet da nemaju masu.
Foton je zapravo energija. Energija je dio svega što postoji.
Što ograničava brzinu kretanja te energije, nezna se.
Postoje ljudi koje zanima ono sto se ne zna. Ono sto se zna, zna se i nije zanimljivo. Matematika je cisti produkt uma i ne vidim razlog zbog cega bi ona bila ta koja sve moze, i mora objasniti. Ako zaista mora i moze, onda to radikalno mjenja odnos uma i svijeta.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:57   #252
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve više nego dobro objasnio. Neznam što tu nije jasno osim samog postojanja. Foton je čista energija, nema masu prema tome ima beskonačno ubrzanje. Kreće se konstantnom brzinom c i nemože se kretati manjom brzinom od te.
Rekavsi da je foton cista energija, zapravo nisi nista rekao, sto ces ti naravno demantirati, ali od toga nikakve koristi. I Bog je cista energija!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:23   #253
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Koliko je a? a=F/m. Jel tako? Je.
Super. Sad stavi m=0. Foton nema masu.
jesi?
Odlicno.
Koliko je a=F/0? Beskonacno.

Super. Jesi shvatio poantu ili da zovem skeptika?
Dakle akceleracija, promjena brzine u vremenu, je beskonacna. Beskonacna akceleracija ubrzava foton do konacne brzine. Nisu li akceleracija i brzina upravo proporcionalne velicine?
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:07   #254
A ja vjerujem da je zemlja ravna ploča koja se nalazi na leđima 4 slona. Naravno, za sve to imam naučne dokaze. Tu se šamarate dokazima i formulama, puni sebe i svog znanja. A da malo u tišini razmislimo o svemu što nas okružuje. Koliko je krhko naše znanje. Koliko ćemo dugo čekati novog "genija" kojeg će slaviti slijedećih 100 godina, jer ukazao je na dosadašnje gluposti.
bujin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:20   #255
Quote:
bujin kaže: Pogledaj post
A ja vjerujem da je zemlja ravna ploča koja se nalazi na leđima 4 slona. Naravno, za sve to imam naučne dokaze. Tu se šamarate dokazima i formulama, puni sebe i svog znanja. A da malo u tišini razmislimo o svemu što nas okružuje. Koliko je krhko naše znanje. Koliko ćemo dugo čekati novog "genija" kojeg će slaviti slijedećih 100 godina, jer ukazao je na dosadašnje gluposti.
svaka ti cast to i ja pokusavam nekima poruciti na ovom forumu da onaj truncic znanja koji imaju u stvari moze bit i truncic naznanja.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:23   #256
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Dakle akceleracija, promjena brzine u vremenu, je beskonacna. Beskonacna akceleracija ubrzava foton do konacne brzine. Nisu li akceleracija i brzina upravo proporcionalne velicine?
Kažu mi da ponavljam gradivo 7. ili 8. razreda. Ali ne mogu si pomoći. Moram. Bez baze ne možemo dalje.

Akceleracija JEST promjena brzine u vremenu. Beskonačna akceleracija ubrzava do konačne brzine, da, ali u beskonačno kratkom vremenu. Tu smo već u području limesa.

Akceleracija i brzina nisu proporcionalne nego je akceleracija DERIVACIJA brzine po vremenu.
Ali ako baš voliš proporcionalnost tj. a=v/t na što si vjerojatno mislio, onda te moram razočarati. I uz taj uvijek opet si na istom: a=v/0=beskonačno.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:42   #257
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Sve je to jasno i poznato, nista novoga nisi kazao, samo si reproducirao milijarde puta reproducirano. Izlijepio si mnostvo etiketa, naziva, cak si se drznuo i prevoditi sa engleskog na hrvatski!!??
A od svih etiketa najbitnija je: Masa:0
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:47   #258
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
A od svih etiketa najbitnija je: Masa:0
druze sta je masa de nama koji ne znamo malo pojasni.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:10   #259
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
druze sta je masa de nama koji ne znamo malo pojasni.
Ono što se suprotstavlja promjeni brzine.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:20   #260
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ono što se suprotstavlja promjeni brzine.
mozes li malo jednostavnije ne razumijem , jebiga IQ . sta cu ja !!!
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.