Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2003., 18:51   #61
Quote:
kokica2 kaže:
E jesi nepismena.... procitaj si ponovo post (ako mozes)
u roku 5 minuta promjenis svoje misljenje...
Sta je sad? sad je latinsko a ne srpsko?

zeno... primi se kuhace.... za drugo nisi.
Os je naucit i kuhat, kad zavrsis da je ucis o demokraciji?

FFE je potpuno korektno citirala i komentirala post.
Tebi nije jasno?
Meni je.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:52   #62
Quote:
Kiki kaže:
Buahahaha...stavila si kokicu na ignore?
Koki, ovo ti sve govori. Shtefa je jedna od najtolerantnijih clanova foruma, pa cak ni ona ne mre prozvakat tvoje nebuloze. Hi hi hi.....
Hehe, odlucila sam ne nervirati se. Odlucila sam postati netolerantni nedemokraticni snob. I tko mi sto moze?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:54   #63
Quote:
Kiki kaže:
Os je naucit i kuhat, kad zavrsis da je ucis o demokraciji?


E, luda si sto posto!!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:59   #64
Quote:
kokica2 kaže:
Shtefa... pa nisam znala da si se i ti nasla pogodjena sto vise znam od vas.
Pa tko je kriv za to?

VASI RODITELJIIIIIII

zasto??? zato sto su se sramili svog porijekla i nisu htjeli svoju djecu (vas) nauciti odkud ste.

Don't hate.... sto sam ja upucena a vi ne.
Pitajte si roditelje zasto neznate - a nemojte mene kriviti za vase neznanje.
Ti ne kuzis ili ne zelis kuzit?
NITKO se ne osjeca pogodjen time sto ti ZNAS vise od nas.
Jer ne znas.
Ti samo mislis da znas i onda projektiras svoja opterecenja i strahove na druge.
A nas boli djon.
Mene su moji i te kako dobro naucili tko sam i sto sam, ali nisu bili OPTERECENI nacionalnoscu kao tvoji roditelji ili ti recimo.
Da li ti sad hoces rec da sam ja manje Hrvat od tebe jer ne dijelim tvoje uzviseno misljenje?
Ja sam isto isla na vjeronauk, isto sam znala da sam Hrvat, isto sam se brinula kad je bio rat i prozivljavala strahove...ali...ne opterecujem se prosloscu, ne opterecujem se svojom nacionalnosti, ne mislim da je netko manje ili vise vrijedan od mene zato jer je Srbin, Cigan, Sudanac ili Amerikanac. Uzmem ljude onakvim kakvi jesu...prvenstveno vidim u njima COVJEKA sa individulanim manama i vrlinama, a tek onda njegovu/njezinu nacionalnost, boju koze, akcent....
Tebi je to ocito nepoznaniva u tvom zivotu.
Mozda bi trebala malo izic iz te tvoje kanade i upznat druge kulture, narode i obicaje na njihovom teritoriju.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 18:59   #65
Quote:
Kiki kaže:
Os je naucit i kuhat, kad zavrsis da je ucis o demokraciji?

Hahahaha, ak' tak' zna kuhati kak' lose zna o demokraciji i Hrvatskoj u kojoj je bila 2x u zivotu, onda....
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:02   #66
Eh, i jos nesto...netko je jednom napisao da mozes cijeniti druge narode, religije, kulture tek kad naucis cijenit vlastiti narod i kulturu...ali bez nacionalizma i svih ostalih opterecenja koja uz to dolaze.
Ti to ocito nisi naucila...s jedne strane kazes kako si ponosna sto si Hrvatica, kako znas nasu povijest, bla bla....
A s druge strane pljujes po svim Hrvatima koji ne dijele tvoje misljenje, kazes da smo jadni i nedemokraticni i ovakvi i onakvi.
Jedno s drugim ne ide.
Kad se naucis kulturi dijaloga, mozda ces i ti postati tolerantnija osoba.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:05   #67
Quote:
kokica2 kaže:
E jebiga - nekima je upravo tesko prozvakati istinu...
sta ja mogu?
Ljudi kao ona misle ako zmire - da se stvari nedogadjaju

Jel ona zna da Jugoslavija vise nepostoji? Posto me ima na ignore - daj ju ti obavjesti molim te - da je Hrvatska samostalna zemlja i da moze slobodno (bez straha) reci da je ponosna Hrvatica.... jedino ako nije Hrvatica.... ili nije ponosna.
Evo,Shtefa, obavjestavam te.



Quote:

Da ovdje dizem u nebesa Srbe i Jugoslaviju - onda bi koka bila diskutant godine

e to nebudete dozivjele..... ne zato sto imam nesto protiv Srpskog naroda ili ex-Jugoslavije... nego jednostavno
Ja volim i ponosim se na svoje - a postujem tudje

Oni sebe dizu u nebesa, mislim srbi.... po svojim forumima...
ali Hrvati - jadna li vam vasa majka - samo pljuju po svome.
Aha...pocevsi s tobom. Ti pljujes po svim Hrvatima koji ne misle kao ti.
I ne, ne bi bila diskutant godine da dizes u nebesa Srbe i Jugoslaviju. Za njihov nacionalizam imam isto toliko vremena kao i za hrvatski, nula!!!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:07   #68
Quote:
kokica2 kaže:
meni nije jasno...
rastumaci mi, moderatorice.... drzis li se teme, moderatorice??
dajes li ban ljudima koji vrijedjaju ili skrecu sa teme, moderatorice???
Naravno da se drzim teme.
Pa jesi li ili nisi spomenula kuhanje i kuhacu?
Ja sam se samo nadovezala.
Reci nam, kuhas li stogod ovih Bozicnih dana?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:10   #69
Evo jedna zgodna pricica o hrvatskim grbovima.
grb
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:17   #70
Kokica:
Quote:
Jel ona zna da Jugoslavija vise nepostoji? Posto me ima na ignore - daj ju ti obavjesti molim te - da je Hrvatska samostalna zemlja i da moze slobodno (bez straha) reci da je ponosna Hrvatica.... jedino ako nije Hrvatica.... ili nije ponosna.
Ma evo vish zasto te imam na ignore. Ili prolijevas neku zuch, ili pises nerelevantne stvari.

Ajd sad procitaj moje postove ponovno s razumijevanjem i nadji gdje sam napisala da Hrvatska nije samostalna zemlja, gdje sam napisala da ne mogu bez straha reci da sam Hrvatica.

A ovaj dio:
Quote:
da moze slobodno (bez straha) reci da je ponosna Hrvatica.... jedino ako nije Hrvatica.... ili nije ponosna.
mi zvuci kao (NEDEMOKRATICNO I NETOLERANTNO, sto se kosi sa tvrdnjama koje volis iznositi o samoj sebi) intimmidiranje svakoga tko svoje hrvatstvo dozivljava razlicito od tvog dozivljaja hrvatstva.

Jako tuzno da nisi iskoristila iznimno demokraticnu kanadsku sredinu u kojoj si odrasla da integriras neke demokraticne stavove.

Kiki, kaskader, FFE, ja i ostali morali smo jako puno raditi na svojoj demokraticnosti bas zato sto smo odrasli u sredini koja je dosta zatvorena, jako izolirana za svakoga tko je drugaciji (Zidovi su morali sutiti o svojoj religiji, pravoslavci o svojoj, katolici su donekle morali sutiti o svojoj. Da ne govorim kako u hrvatskoj prolaze Muslimani bosanskog ili albanskog porijekla).

Vidim da si ti odrasla u Torontu, i znam da je Kanada napravila sve da u svom drustvu integrira sve segmente. Tako da ne razumijem kako Hrvati druge generacije ostaju ovako opsesivno vezani za samo neke teme, ostale teme potpuno ignoriraju (selective blindness, is that what it's called? )
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:17   #71
Honey, ja cijenim svoje, ali nisam opterecena. Koji dio toga ne razumijes?

I o kavim dokazima, vrijedjanjima itd...ti pricas?
Ti dodjes ovdje, izvrijedjas sve koji ne dijele tvoje misljenje, onda kad tebi netko, Boze oslobodi, uputi privatni komentar, grizes ko bijesni pas.
Zar ne znas onu anglo-saksonsku narodnu, "If you can't take it, don't dish it out"?
BTW, SVI smo odgovorili NA TEMU, samo sto se tebi nasi odgovori ne svidjaju.

Nego, ja se moram spremat na date s Brazilcem-nehrvatom.
Fala Bogu i svim svecima, bar je katolik.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:20   #72
Quote:
Shtefitza kaže:
Kokica:


Ajd sad procitaj moje postove ponovno s razumijevanjem i...
Mad, jel to tebi moram platiti tantijeme sto sam koristila recenicu?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:22   #73
Quote:
Kiki kaže:

Nego, ja se moram spremat na date s Brazilcem-nehrvatom.
Fala Bogu i svim svecima, bar je katolik.


Ajde, uzivaj i cuvaj taj kriz oko njegovog vrata!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:27   #74
Quote:
kokica2 kaže:
kiki draga - evo upravo si rekla sve u ovoj recenici...

kako mozes cijeniti tudje ako nemozes svoje...

Ocito nemas pojma sto znaci rijec "nacionalizam"
Znam. Znas li i ti?
Meni patriotizam i nacionalizam imaju drugacije konotacije.
Nacionalizam - nationalism - A sense of national consciousness that exalts one nation above all others; one of the most divisive and destructive forces in history.
Patriotizam- patriotism - love of country and willingness to sacrifice for it.
Vidis li ti razliku?
Moram priznat da se, citajuci tebe, ozbiljno brinem za stanje edukacije u Kanadi.
I jos....nacionalnost nije isto kao i nacionalizam.

Quote:

Ovo je za plakati... i jos slavis Bozic??
for what?
Evo, da te utjesim, ove godine sam odlucila ne slavit Bozic. Nemam bor, necu kuhat puricu, nisam kupila poklone jer ne zelim ucestvovat u konzumerskom orgijanju.
Umjesto toga se spremam u Brazil gdje cu za Novu Godinu sudjelovat u brazilskom obicaju davanja offering bozici mora (Nova Godina dijeli u Brazilu datum sa Festa de Iemanja i iako je Brazil katolicka zemlja, i jedno i drugo slave SVI Brazilci bez obzira na religiju i svi bace cvijece, parfeme, voce i slicno u more kao offering Iemanji i za good luck u Novoj Godini), a poklone cu svojim najmilijima donijet od tamo.
A slijedece godine mozda opet slavim Bozic.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:30   #75
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Patriotizam?

Quote:
BadCompany kaže:
Da ne ostanes bez reply samo odgovor na ovo.
Konstatacija - ti imas neki izrazito antisrpski stav bilo da se radi o bivsoj drzavi, sadnji krumpira ili ljubavnom zivotu sumskih mrava u africkoj dzungli. Toliki sovinizam ti bas i nije potreban, ne?
Ajde oladi s tim, odaje tvoju nekulturu, ipak se tu ne takmicimo u sovinizmu prema bilo kome.
Vidis kako si preuzeo retoriku komunista. Netko tko je rekao bilo sto protiv grupe korumpiranih komunista, odmah mu je prigovoreno da je protiv SFRJ. Isto tako i ti kazes "ti imas neki izrazito antisrpski stav" cim se srbija spomene u losem kontekstu (kao sto mi se kaze da sam anti Hrvat ako progovorim o ovim danasnjim banditima u Hrvatskoj). Kritika je upucena velikosrpskoj ideji koja je prisutna od osnutka kraljevine SHS i SFRJ i stimulirana je 72 godine. Nista protiv srba nemam.

Ako kazem da nije u redu da se negira hrvatski rijecnik koji je nastao tri stoljeca prije Vuka Karadjica onda to nije moj sovinizam, vec zaustavljanje TVOG sovinizma koji kaze da je hrvatski jezik nastao u 19-tom stoljecu zahvaljujuci Vuku Karadjicu. U te 72 godine su se brisala sva dostignuca hrvatske kulture i pismenosti, te je sve pripisivano Srbiji. Kada ja branim (samo to - BRANIM) hrvatsku povijest, to je po tebi sovinizam, a kada se negira hrvatska povijest, onda je to prava stvar.

Quote:
BadCompany kaže:
Bivsa federalna drzava je bila san drzava u usporedbi sa svime sto danas postoji na tom prostoru. Sve njene mane padaju u vodu pred tuznom i ruznom stvarnoscu danas na exyu prostorima time i u Hrvatskoj takodjer. Ne kazem ja to zato sto je meni bilo posebno dobro tamo, dapace imala je ta drzava svojih mana i falinki ali u usporedbi sa 'razvijenim' zapadom je bila vrlo pozeljno i bolje mjesto za zivljenje nego tzv zapad. Gušt ili merak i ne postoje u engleskom rjecniku? Nije ni cudo. Jer ga tamo i nema.
Da, merak je bio meni gledati kako se u MOJEM Splitu zaposljavaju dodjosi s istoka bez iti jednog dana radnog iskustva, sa sumnjivom skolskom spremom (otac pukovnik bre), a moji odlikasi nisu mogli naci posla. Razumijem da je takvima sada tesko ("case lomim ruke mi krvave" ).

Quote:
BadCompany kaže:
A vidi tek sad ovo sto kazes? 'Kulturne' Hrvate kao austrijske/madjarske sluge i podanike (moja opaska) zajahali 'nekulturni' Srbi koji su opet bili turski podanici i sluge (tvoja opaska). E *ebes takav zivot kad te stalno netko jasi. Fali ti tvrdnja kako su i Hrvati bili podanici i sluge austrijskog/hungary dvora - ili nije bas oportuno i to spomenuti?
Plakace i ti Hrvati i Srbi za bivsom drzavom budi siguran. Vec pomalo i placu. A jahanje jednih od strane drugih postoji samo u tvojoj glavi. Tko danas jasi Hrvate i Hrvatsku pa da zato tonu i narod i drzava sve dublje? Teorija o iskoristavanju Hrvata od strane Srba ti nikako ne drzi vodu.
Hrvakski je Sabor u Austro-Ugarskoj imao veca prava nego u Srpskoj kraljevini nakon sestojanuarske diktature. Atentat na Hrvatske sabornike je vrsen samo u jugoslaviji, a ne u Austriji. Za vrijeme "jahanja" Austrije, moj je djeda dobio struju i vodu u kuci, sagradjena je cesta i mostovi i nikada bolje nisu zivjeli. Ja zivim losije nego sto je on zivio u Austro-Ugarskoj. Ako bih zaplakao, zaplakao bih Austro-Ugarskom. Za vrijeme TE drzave su Hrvatski znanstvenici napravili prodor na svjetskoj razini (izum propelera, torpeda, izmjenicne struje ...), a sve to zahvaljujuci obrazovnom sustavu zemlje koja nas je "jahala", a ne zato sto smo mi nesto strasno pametni.
SFRJ je sve to prepustala zaboravu, a velicala boj na kosovskom polju i druge pizdarije.

Quote:
BadCompany kaže:
A Slovenca i Makedonca veze puno vise toga nego sto vezuje kanadjanina britanskog porijekla u BC sa stanovnikom Quebeca francuskog porijekla ili njih oboje sa potomkom indijanskog bilo kojeg plemena a ciju su djecu bijeli kolonisti (britanci?) bilo otimali od roditelja bilo ih slali na silu u krscanske skole i otudjivali od vlastitog naroda i indijanske kulture. Genocid, nista novo.
Slovenci i Makedonci nisu vrsili genocid jednih nad drugima - ispravi me ako sam u krivu. Ma i ta federal sfrj je bila za dva koplja ispred te federal kanade.....
Viva la rock'n'roll.
Prvo i prvo, Slovenac ne razumije Makedonca kada progovori makedonski - i obrnuto. Dakle, sto to oni imaju zajednicko? Glede Quebec-a, u Kanadi su Engleski i Francuski ravnopravni u drzavnim sluzbama. U SFRJ je Srpsko-Hrvatski (srpski u biti) bio jezik kojim se govorili u drzavnim sluzbama. Inzistiranje na svojem jeziku je povlacilo za sobom konzekvence (nacionalista, sovinista, kulak, unutrasnji neprijatelj ... samo biraj iz bogatog repertoara). Dakle, opet govorimo o neravnopravnosti, jer Makedonac nije mogao u Zagrebu (ili Beogradu - svejedno) govoriti Makedonski ako je radio u opcini.

Ja sam pokusao u JNA reci "razumijem" umjesto "razumem" i vodnik se odmah okomio na mene: "aaaa, vidi, vidi pametnjakovica" - i dobio redarstvo WC-a. To je ta tvoja "ravnopravna" SFRJ za kojom treba plakati. Ali naravno, oni koji su govorili "razumem" umjesto "razumijem", e njima nije falilo nicega u toj zemlji (placi i dalje).
Ovdje mozes i Francuski i Engleski - biraj.
Mad Nomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:38   #76
Quote:
kokica2 kaže:


ma vidim ja kako ti mene ignoriras..




Naravno da te ignorira, al vidi ono sto ja citiram u svojim postovima.

Quote:

Kako je moguce biti opsjednut ili opterecen sa onim sto jesi. To ti je isto kao da bi ti ja rekla kako si obsjednuta ili opterecena sto si zensko.
Moguce, ti si cisti primjer covjeka opsjednutog svojom nacionalnosti.
Moguce je bit i opsjednut time sto si musko ili zensko...recimo neke radikalne feministice su opsjednute time.


Quote:

kako to da su srbi uspjeli svoju djecu nauciti kako biti ponosan cetnik za vrijeme Jugovine - a Hrvati cak nisu stigli nauciti da su Hrvati. Sramota. Evo, to ti dokazuje koliko ste ovce.
Najveca OVCA ovdje si ti jer si upila informacije koje su ti servirali tvoji roditelji bez da razmislis i svojom glavom.
I ovo da su Srbi uspjeli svoju djecu naucit kako bit "ponosan cetnik" je jedna od vecih gluposti sto sam imala prilike procitat ove godine.
Da smo sad na Politici, odmah bi uslo u nominaciju za "shits of the year".


Quote:
Kanada je jedina zemlja na svijetu koja dozvoli ljudima da zadrze svoje i prime kanadsko drzavljanstvo.
Buahahahahahahahahaha

Daj se malo informiraj prije nego kaj se dodjes ovdje opet sramotit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:41   #77
Quote:
kokica2 kaže:
Kiki - nisam ja napisala "Za njihov nacionalizam imam isto toliko vremena kao i za hrvatski, nula!!!
nego si ti... to su tvoje rijeci...

ovaj topic veliko opterecenje za tebe - jer pocela si se gubiti onoga sto si rekla a sto zapravo mislis.... drzi se ti Brazilijanca...
Ionako nemas nista zajednicko sa Hrvatima.

Poslje Brazilijanca mozes i Srbina.... jer sa njim ces imati vise in common... oni vole Jugoslaviju

Freedom of choice, sweetheart... freedom of choice.
Wow! Gledaj sad...sad cu te malo izvrijedjat, al drzim da imam pravo nakon sto si nas nazvala OVCAMA.
Honey, ti si toliko glupa da beggars belief.
Da, ja sam rekla to...
Ajd sad idi vidi ponovo moju definiciju nacionalizma za koju sam si dala truda i specijalno je za tebe izvukla iz rjecnika.
Ja za NACIONALIZAM bilo koje vrste nemam vremena.
Patriotizam je druga stvar.
Ajd sad si uzmi malo vremena pa provari ovo sto sam napisala s razumijevanjem. (copyright by Mad. )
A sad stvarno idem.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:46   #78
Joj, cure, sto se zamarate s tom Kokicom, to je isto kao da se zamarate s onim Il-om ili slicnima. S njom se ne isplati diskutirati. Osim toga dosadna je i nema stila.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:50   #79
Quote:
FFE kaže:
Joj, cure, sto se zamarate s tom Kokicom, to je isto kao da se zamarate s onim Il-om ili slicnima. S njom se ne isplati diskutirati. Osim toga dosadna je i nema stila.
Nekad gnjavatori potaknu dobru temu. Ok, nemaju stila, ali su na stol donijeli dobru temu i procitala sam par odlicnih postova od par odlicnih ljudi!

Evo vis, kako sam sad pozurila vidjeti sto si napisala... a kad tamo - prevara!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2003., 19:52   #80
Quote:
Lokacija: s njim u potrazi za idealnom zemljom...
FFE, jel ti to nama zelis nesto reci?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.