Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 21:35   #41
Quote:
ps. kaže se nakalemljen, a ne nakalamljen..i DA LI se ne piše zajedno…ajde, deda vrijeme je da se malo opismeniš...


--eto pojedini otvaraju i pravopisne rasprave na pogrešnom mjestu

--no kada već popuju onda bi morali znati kako je rječca DA većinomnepotrebna u našemu jeziku , stoga nije
DA LI već JESI LI ili sl.

SAD ĆU DA RADIM
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:37   #42
Vi ne shvaćate da je Hrvatska u današnjim granicama nastala na komunističkim obilježjima
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:51   #43
Thumbs up

Quote:
Panonicus kaže:
--eto pojedini otvaraju i pravopisne rasprave na pogrešnom mjestu

--no kada već popuju onda bi morali znati kako je rječca DA većinomnepotrebna u našemu jeziku , stoga nije
DA LI već JESI LI ili sl.

SAD ĆU DA RADIM
lijepo je da ispravljas svoje korifeje...ja tako daleko nisam htio ici..mislim da mu je dovoljno to sto sam ga poducio
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:54   #44
Quote:
Vi ne shvaćate da je Hrvatska u današnjim granicama nastala na komunističkim obilježjima

E, moj neshvačćajući, jedini koji ovdje ne shvaća, ne zna(ili vjerojatnije ne želi znati)-- si ti. Hrvatska je nastala na obilježjima antifašizma i to samo polovično samostalna, a pravu samostalnost je stekla na antikomunističkom pokretu,-- no i za vrijeme ww2 su komunisti unutar antifašista napravili čistku nepodobnih, koljući svoj najkvalitetniji kadar-znači nemoj zaludu lagati i krivotvoriti povijest, kao da te Goldstein školovao.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:05   #45
Quote:
Mljacko kaže:
Vi ne shvaćate da je Hrvatska u današnjim granicama nastala na komunističkim obilježjima
A ti i ovaj Heraklitorix ne shvacate, da branite zlocince, koji su pobili diljem svijeta oko 100 000 000 ljudi!
Sramite se isprani komunisticki mozgovi!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:10   #46
Thumbs down

Quote:
Secundus kaže:
A ti i ovaj Heraklitorix ne shvacate, da branite zlocince, koji su pobili diljem svijeta oko 100 000 000 ljudi!
Sramite se isprani komunisticki mozgovi!
S.
…ti si isti kao i ona laprdala o broju žrtava u Jasenovcu…lol…pa od kud samo crpite te brojke…

ps. a sto se tice sramotnosti...ja se jedino sramim sto si iste nacionalnosti kao i ja
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 01:35   #47
Quote:
Heraklit kaže:
…ti si isti kao i ona laprdala o broju žrtava u Jasenovcu…lol…pa od kud samo crpite te brojke…

Ovo je sto sam napisala o broju zrtava u Jasenovcu na strani dva teme "Osnivanje zagrebackog korpusa....":

Quote:
Spot Perdita kaze:
Ukoliko ja znam brojke nisu poznate(....)
Molim lijepo da ne pricas lazi o meni

Ovo sam napisala na strani tri iste teme:

Quote:
Spot Perdita kaze:

Zanimljivo, kad osudujem ustaske zlocine onda sam udbasica, kad postavljam pitanja o komunistima - sto je uostalom nesto drugo nego anti-fasizam, uspjeh komunizma je lezao upravo u tome sto su se poistovjecivali anti-fasizmom - onda sam ustasofil.
Blago onima koji su takovi.

Dva
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 01:38   #48
Quote:
Spot Perdita kaže:
Ovo je sto sam napisala o broju zrtava u Jasenovcu na strani dva teme "Osnivanje zagrebackog korpusa....":



Molim lijepo da ne pricas lazi o meni

Ovo sam napisala na strani tri iste teme:




Dva
nisam uopce mislio na tebe, niti sam imao pojma da si o ustaskim zlocinima pisala..sorry...vec se radi o pretjerivanju odredjene skupine bolesnika sa one strane Drine...
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 01:42   #49
Quote:
Mljacko kaže:
Vi ne shvaćate da je Hrvatska u današnjim granicama nastala na komunističkim obilježjima
Sto hoces reci sa ovim?

Usput, stara Jugoslavija je bila "socijalisticka" zemlja, a - sluzbene - granice Hrvatske su odrzane od 1918, ne '45. Vise je ipak naginjala komunizmu.

Zadnje uređivanje Spot Perdita : 24.01.2004. at 02:28.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 02:30   #50
Quote:
Heraklit kaže:
nisam uopce mislio na tebe, niti sam imao pojma da si o ustaskim zlocinima pisala..sorry...vec se radi o pretjerivanju odredjene skupine bolesnika sa one strane Drine...
Sve u svemu vec sam ranije na ovoj temi spomenula o cemu ja mislim da se na ovoj temi radi, pa bi se trebali toga predrzati
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 03:22   #51
Re: A gdje je komunizam?

Quote:
Panonicus kaže:
Vienna- moderator veli
Zabranjeno je:




Vrijedjati narode i vjeroispovijesti.

Pozivati na kriminalna djela, ili podržavati ista.

Velicanje nacizma i fašizma i stavljanje njihovog znakovlja.


e pa braca Vienna a gdje je komunizam!!??
zašto bi komunizam ikome smetao?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 04:01   #52
Re: Re: A gdje je komunizam?

Quote:
Povratak Kralja kaže:
zašto bi komunizam ikome smetao?
Komunizam u praksi daje iste rezultate kao nacizam i fasizam
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 05:26   #53
Re: Re: Re: A gdje je komunizam?

Quote:
Spot Perdita kaže:
Komunizam u praksi daje iste rezultate kao nacizam i fasizam
Pa kao i demokracija, ako ćemo tako gledat!
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 05:34   #54
Od samog pocetka

Quote:
Povratak Kralja kaže:
Pa kao i demokracija, ako ćemo tako gledat!
Hihihi, isti takav odgovor je dao forumas Desna Ruka na strani dva ove teme, pa mozes procitati sto sam njemu odgovorila
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:02   #55
Re: Od samog pocetka

Quote:
Spot Perdita kaže:
Hihihi, isti takav odgovor je dao forumas Desna Ruka na strani dva ove teme, pa mozes procitati sto sam njemu odgovorila
Pisala jesi, ali odgovorila mu nisi.
najprije si rekla da ne razumiješ, pa kad ti je naveo primjer USA,
ti si se brebacila na Thomposna i šta ste tamo diskutirali.
O "demokraciji" i njenim žrtvama napisala nisi ništa.

Ako imaš što, izvoli ...
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:08   #56
Re: Re: Od samog pocetka

Quote:
Povratak Kralja kaže:
Pisala jesi, ali odgovorila mu nisi.
najprije si rekla da ne razumiješ, pa kad ti je naveo primjer USA,
ti si se brebacila na Thomposna i šta ste tamo diskutirali.
O "demokraciji" i njenim žrtvama napisala nisi ništa.

Ako imaš što, izvoli ...
Hihihi, jesam mu odgovorila jer prije sto sam navela njegovu vlastitu izjavu sam napisala da je to djecje rezoniranje i da se on inace protivi tome. "Ne valja ni demokracija pa sto fali komunizmu", kuzis? (Desna Ruka je skuzio i napisao odgovor glede toga ).
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:17   #57
Dobro, pustimo sad vaše (više manje interne) prepiske, vratimo se na demokraciju.
Zašto bi to bilo dječje rezoniranje?
Pa u ime koje ideologije je palo više nevinih žrtava, u ime demokracije ili u ime komunizma.
PA U SSSR-u je po maksimalanom računanju broj žrtava bio oko miliju. I kad bi zbrojili revoluciju, i još žrtve u Evropi, dobili bi max milijuun i parsto tisuća. Pa da i kažemo dva (Kina, Vijetnam, Južna Amerika).
Koliko ih je nastradalo u ime demokracije. Još od prvih demokrata, za vrijeme francuske i američke revolucije?Pa na desetke više i više.


Šta misliš da je gore bilo zatvorenicima u SSSR-u, nego je danas onima u Gvantanamu?
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:30   #58
Quote:
Povratak Kralja kaže:
Dobro, pustimo sad vaše (više manje interne) prepiske, vratimo se na demokraciju.
Zašto bi to bilo dječje rezoniranje?
Pa u ime koje ideologije je palo više nevinih žrtava, u ime demokracije ili u ime komunizma.
PA U SSSR-u je po maksimalanom računanju broj žrtava bio oko miliju. I kad bi zbrojili revoluciju, i još žrtve u Evropi, dobili bi max milijuun i parsto tisuća. Pa da i kažemo dva (Kina, Vijetnam, Južna Amerika).
Koliko ih je nastradalo u ime demokracije. Još od prvih demokrata, za vrijeme francuske i američke revolucije?Pa na desetke više i više.


Šta misliš da je gore bilo zatvorenicima u SSSR-u, nego je danas onima u Gvantanamu?
Djecje rezoniranje je zato sto se tako moze i govoriti da i "nacizam i fasizam nisu tako losi".

Kao sto mozes procitati tema je komunizam a ne demokracija.

Tri
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:55   #59
Quote:
Spot Perdita kaže:
Sto hoces reci sa ovim?

Usput, stara Jugoslavija je bila "socijalisticka" zemlja, a - sluzbene - granice Hrvatske su odrzane od 1918, ne '45. Vise je ipak naginjala komunizmu.
Hrvatska je cak bila veca u staroj Jugoslaviji nego u komunistickoj, uspostavom Banovine Hrvatske...

Ali, nakon ubojstva Radica i mnogih drugih...Too little, too late, moj Maceku...
__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 06:56   #60
komunizam i demokracija

Quote:
Spot Perdita kaže:
Djecje rezoniranje je zato sto se tako moze i govoriti da i "nacizam i fasizam nisu tako losi".

Kao sto mozes procitati tema je komunizam a ne demokracija.

Tri
Još ti na ovo odgovaram, pa na ostalo neki drugi dan.
Fašizam i nacizam su jako loši i nikako se ne može reći "da nisu baš tako loši" Jer su oni loši u korjenu, temelju, teoriji. I iz toga nikako, a ma baš nikako ne može izaći i toga dobro.
Za razliku od demokracije i komunizma , koji su u korjenu i teoriji nešto savršeno (samim time i utopijski, ali to je već nešto šire). Nešto dobro, nešto pozitivno. I iz toga može ispast i dobro i loše. Može biti zloupotrebljeno, a ne mora.

Zato kad kažeš i misliš na fašizam i nacizam, onda je to nužno zlo. Kada kažeš i misliš komunizam i demokracija, to nije nužno zlo (isto tako, nije ni nužno dobro, ali to već nije tema).

Žrtve nacizma i fašizma su zamišljene i utkane u samu teoriju fašizma i nacizma. I fašizam i nacizam ne mogu bez njih, oni se temelje na zločinima. Demokracija i komunizam ne. Žrtve su rezultat zabune ili zloupotrebe komunizma i demokracije, nikako nešto na čemu počivaju osobine demokracije i komunizma.

nadam se da sam bio jasan.
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.