Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2004., 13:50   #81
Quote:
phoenix:kao sto sam rekao komunizam je plemenit u teoriji nasuprot nacizmu koji se temelji na rasizmu...

tvoja teza o plemenitosti komunizma je samo dokaz tvoje neukosti i skroz je



-- kako može biti plemenita teorija koja ne priznaje privatno vlasništvo, negira religije, predviđa nasilno ukidanje svih oblika života koji se ne podrede vrhovnom cilju...
-- nisu li to sličnosti sa nacizmom samo upakirane udrugačiji celofan?!

-- i molim te pomiri u sebi liberalno i komunističko jer te dvije krajnosti nikako ne idu pod ruku-- to prolazi jedino kod naših neokomunista koji bi i Boga prilagodili ako može služiti njihovim ciljevima

--stoga, stoji da bi Vienna ako želi biti demokratičan moderator u svoje upozorenje morao dodati i veliko svjetsko zlo-- komunizam
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 14:09   #82
Quote:
phoenix2012 kaže:
nije istina da je komunizam u praksi= nacizam kao sto si ti gore napisala...
(...)
btw, pravi komunizam nije bio nigdje na vlasti, to je sve bilo vise manje socijalizam.
Komunizam u praksi daje iste rezultate kao nacizam

Vise ljudi je pisalo o komunistickoj teoriji, i kako "nikada nije ostvaren komunizam". O tome se ne radi. Sto se tice tvoje izjave o socijalizmu, socijalizma nije bilo u zemljama iza Zeljeznih Zavjesa.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 19:02   #83
Quote:
Spot Perdita kaže:
Da li je tebi to ozbiljan argument? Hocu reci, imas misljenje da komunizam nije totalitaran rezim?

p.s. Usput, da mi se i pojasni jer ne razumijem po cemu je protuustavno.
Današnja Hrvatska je sljednica SRH po važećem Ustavu. Nekoć su u Saboru osim državne zastave bile i povijesne zastave, počev od prve hrvatske nacionalne zastave iz 1848. Bilo bi neobično kad se ne bi smjela izvjesiti zastava SRH i kad bi se time kršio zakon o zabrani komunističkih obilježja.

Izjednačavanje fašizma i komunizma (ili govorenje da je komunizam gori) odgovara samo neonacistima i revizionistima kojima ne odgovara da je njihov omiljeni režim i omiljene vođe (Fuehreri, Ducei, Poglavnici) na stupu srama i izazivaju odium kod svih normalnih ljudi.

Nacizam je okrutna verzija kapitalizma koja se bazira na opstanku najjačih, ropstvu, istrebljivanju, načelu vođe. Jedni od prvih komunista su bili članovi prve Crkve jer su svu svoju imovinu dali Crkvi i sve jednako dijelili.

Na kraju ispada da je nacizam sotonski a komunizam božanski.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 19:11   #84
Quote:
desna ruka:Na kraju ispada da je nacizam sotonski a komunizam božanski.

-- ponovo dobro znano pravilo izvrtanja teza--nitko od nas koji smo pisali o zlu komunizma nije rekao da fašizam nije zlo, nego vi koji branite komunizam (ne znam zašto ) izvrćete teze i to pokušavate pripisati nama
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 20:02   #85
Thumbs down

Quote:
Panonicus kaže:
-- ponovo dobro znano pravilo izvrtanja teza--nitko od nas koji smo pisali o zlu komunizma nije rekao da fašizam nije zlo, nego vi koji branite komunizam (ne znam zašto ) izvrćete teze i to pokušavate pripisati nama

...od kud ti takve nebuloze…a gdje je to komunizam bio u praksi…kako vam se da laprdati o nečem o čemu nemate pojma…zar vam nismo Mljacko, phoenix2012 i ja osnove objasnili….ili vi aproriori želite samo malo liječiti frustracije napadajući tu genijalnost ljudskog roda…?
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 22:54   #86
Quote:
a gdje je to komunizam bio u praksi…kako vam se da laprdati o nečem o čemu nemate pojma…zar vam nismo Mljacko, phoenix2012 i ja osnove objasnili….ili vi aproriori želite samo malo liječiti frustracije napadajući tu genijalnost ljudskog roda…?



--ama pa tko govori o komunizmu u praksi-- govori se o negativnim stvarima u samim osnovama kao i o neuspjelim pokušajima pripreme-

--jesi li ti uopće sposoban pročitati nešto što ima više od 5 rečenica
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 23:07   #87
Thumbs down

Quote:
Panonicus kaže:
--ama pa tko govori o komunizmu u praksi-- govori se o negativnim stvarima u samim osnovama kao i o neuspjelim pokušajima pripreme-
a koje su to negativne stvari u samoj osnovi...

Quote:
Panonicus kaže:
--jesi li ti uopće sposoban pročitati nešto što ima više od 5 rečenica [/B]
trudim se
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 23:54   #88
Quote:
Heraklit kaže:
a gdje je to komunizam bio u praksi…kako vam se da laprdati o nečem o čemu nemate pojma…
"Teorija je lijepa" i "komunizam se nikada nije ni ostvario" su jedina dva do sada navedena argumenta, ukoliko sam procitala. Ne radi se o tome, vec o tome da komunizam u praksi daje iste rezultate kao nacizam i fasizam.

Jesi li zivio u republikama Sovjetskog Saveza? Rumuniji? Tadasnjoj Cehoslovackoj? Kini? Sjevernoj Koreji? Ovo pitam posto pises kako ja nemam pojma.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 00:15   #89
Quote:
desna ruka kaže:
Današnja Hrvatska je sljednica SRH po važećem Ustavu. Nekoć su u Saboru osim državne zastave bile i povijesne zastave, počev od prve hrvatske nacionalne zastave iz 1848. Bilo bi neobično kad se ne bi smjela izvjesiti zastava SRH i kad bi se time kršio zakon o zabrani komunističkih obilježja.
Sto se zastava tice, ne vidim protuustavnost koju spominjes. Ili je u ustavu da u saboru trebaju visiti povjesne zastave? Na koji sabor ciljas? Sadasnji ili za vrijeme SFRJ?


Quote:
Desna Ruka kaze:
Izjednačavanje fašizma i komunizma (ili govorenje da je komunizam gori) odgovara samo neonacistima i revizionistima kojima ne odgovara da je njihov omiljeni režim i omiljene vođe (Fuehreri, Ducei, Poglavnici) na stupu srama i izazivaju odium kod svih normalnih ljudi.
Osudivanje komunistickih zlocina nije nista drugo nego osudivanje komunistickih zlocina.


Quote:
Desna Ruka kaze:
Nacizam je okrutna verzija kapitalizma koja se bazira na opstanku najjačih, ropstvu, istrebljivanju, načelu vođe. Jedni od prvih komunista su bili članovi prve Crkve jer su svu svoju imovinu dali Crkvi i sve jednako dijelili.
Fasizam je nastao nakon sto je nastao komunizam. Fasisticke teorije su tijekom prve polovice dvadesetog stoljeca bile prihvatljive alternative komunistickim pogledima(opisujem cinjenicu, ne ocjenjujem tu cinjenicu kao nesto pozitivno).
To o prvim komunistima nikako ne shvacam, komunist je po definiciji ateist.

Nisam dobila odgovor na moje pitanje. Da li ti smatras da komunisticki rezimi nisu (bili) totalitarni?

Cetiri
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 00:30   #90
Thumbs down

Quote:
Spot Perdita kaže:
"Teorija je lijepa" i "komunizam se nikada nije ni ostvario" su jedina dva do sada navedena argumenta, ukoliko sam procitala. Ne radi se o tome, vec o tome da komunizam u praksi daje iste rezultate kao nacizam i fasizam.
…kako daje u praksi…ako prihvaćaš argument da se nije još ostvario u praksi…gdje je tu logika?…

Quote:
Spot Perdita kaže:
Jesi li zivio u republikama Sovjetskog Saveza? Rumuniji? Tadasnjoj Cehoslovackoj? Kini? Sjevernoj Koreji? Ovo pitam posto pises kako ja nemam pojma. [/B]
nisam živio…no to nisu bile komunističke države…već socijalističke…daj malo prouči temelje marksizma…molim te..jer ovako ispadas smijesna..

Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 01:12   #91
Red face

Quote:
a koje su to negativne stvari u samoj osnovi...


-- e pa Heraklite nabrojao sam ti ih nekoliko , nekoliko postova prije- i ovo je još jedan dokaz kako ne čitaš nego
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 01:16   #92
Quote:
Panonicus kaže:
-- e pa Heraklite nabrojao sam ti ih nekoliko , nekoliko postova prije- i ovo je još jedan dokaz kako ne čitaš nego
nisam nasao niti jedna argument sorry..jesi li ti uopce procitao koji Marxov rad, ili u cemu je problem?
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 01:40   #93
Quote:
Heraklit kaže:
…kako daje u praksi…ako prihvaćaš argument da se nije još ostvario u praksi…gdje je tu logika?…
Taj se argument moze i okrenuti:ako nikada nije ostvaren, znaci da ne znamo da li je dobar ili los. Jedino su tu pokusaji ostvarivanja, koji su sami po sebi vrijedni proucavanja.


Quote:
Heraklit kaze:
nisam živio…no to nisu bile komunističke države…već socijalističke…daj malo prouči temelje marksizma…molim te..jer ovako ispadas smijesna..
U Aziji, Juznoj Americi i u zemljama iza Zeljezne Zavjese je bilo zemalja koje su se prozivale socijalistickima, medutim partija je bila komunisticka partija.
Socijalizam je igrao ulogu pri emancipaciji radnika u zapadnoeuropskim zemljama u okviru demokratskog drustvenog uredenja.


Nemam pojma, lijecim svoje frustracije, ispadam smijesna....kako ti mene dobro poznajes Zanimljivo, uzimajuci u obzir da donedavno nisi ni znao da uopce postojim
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 01:52   #94
Quote:
Spot Perdita kaže:
Taj se argument moze i okrenuti:ako nikada nije ostvaren, znaci da ne znamo da li je dobar ili los. Jedino su tu pokusaji ostvarivanja, koji su sami po sebi vrijedni proucavanja.
nije ostvaren jer nisu bili uvjeti…ali sad se ostvaruju…na samom smo pragu komunizma…

Quote:
Spot Perdita kaže:
U Aziji, Juznoj Americi i u zemljama iza Zeljezne Zavjese je bilo zemalja koje su se prozivale socijalistickima, medutim partija je bila komunisticka partija.
Socijalizam je igrao ulogu pri emancipaciji radnika u zapadnoeuropskim zemljama u okviru demokratskog drustvenog uredenja.[/B]
čuj to kako se nešto zove to ništa ne znači…i na plotu piše p…. pa ne znaci da treba ići lizati ili j…..
dakle komunizam nije nigdje zaživio…zaživio je bio samo socijalizam….
Quote:
Spot Perdita kaže:
Nemam pojma, lijecim svoje frustracije, ispadam smijesna....kako ti mene dobro poznajes Zanimljivo, uzimajuci u obzir da donedavno nisi ni znao da uopce postojim [/B]

Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 02:12   #95
Drustveno uredenje i neuredenje

Quote:
Povratak Kralja kaže:
Žrtve nacizma i fašizma su zamišljene i utkane u samu teoriju fašizma i nacizma. I fašizam i nacizam ne mogu bez njih, oni se temelje na zločinima. Demokracija i komunizam ne. Žrtve su rezultat zabune ili zloupotrebe komunizma i demokracije, nikako nešto na čemu počivaju osobine demokracije i komunizma.

nadam se da sam bio jasan.
Sad, sto se tice fasistickih teorija:neke su vrlo jasne i otvorene, a neke vrlo podle. Ovo samo usput.

Demokracija je u nekim zemljama uspostavljena preko konflikta (i ubijanje koje automatski ide uz to), ali ne u svim zemljama koje su adaptirale taj sistem. Cak su ove prve iznimka.

Komunizam je u zemljama u kojima je vladao - vec sam rekla sto sam imala reci o argumentu "ali nikada nije ostvaren" u svom odgovoru Heraklitu malo gore, pa necu ponavljati - ne samo uspostavljem ubijanjem, vec takav i ostao. Zar ne mislis da je pripisivanje zrtve komunizma obicnoj "zabuni ili zloupotrebi" blago receno cudno?
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 09:56   #96
Thumbs down Re: Drustveno uredenje i neuredenje

Quote:
Spot Perdita kaže:
.

Komunizam je u zemljama u kojima je vladao - vec sam rekla sto sam imala reci o argumentu "ali nikada nije ostvaren" u svom odgovoru Heraklitu malo gore, pa necu ponavljati - ne samo uspostavljem ubijanjem, vec takav i ostao. Zar ne mislis da je pripisivanje zrtve komunizma obicnoj "zabuni ili zloupotrebi" blago receno cudno?

o.k….ali tako ne možeš očekivati ozbiljnu diskusiju…kažeš da je vladao…a jasno sam ti rekao..a i još neki…da nije nikada praktički zaživio…nemas argumente vec bezveze i neargumentirano pises....iz ovog povezujem da ti je cilj samo laprdati o komunizmu…o.k. samo izvoli…
Heraklit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 12:23   #97
Quote:
Spot Perdita kaže:
Fasizam je nastao nakon sto je nastao komunizam. Fasisticke teorije su tijekom prve polovice dvadesetog stoljeca bile prihvatljive alternative komunistickim pogledima(opisujem cinjenicu, ne ocjenjujem tu cinjenicu kao nesto pozitivno).
To o prvim komunistima nikako ne shvacam, komunist je po definiciji ateist.
Hitler je bio Timesov čovjek godine. Sapienti sat. Britanci su dobro poslovali s Hitlerom do rata. Dakle, fašizam i kapitalizam se mogu fino družiti. Da ne spominjem kako je Hitler svoj Reich izgradio na američkom i britanskom kapitalu.

Glede ateizma, uzmi u ruke Bibliju i okreni na Djela Apostolska da vidiš kako je prva Crkva živjela u zajedništvu.

Znam ja na što ti ciljaš, na sovjetski boljševizam, Lenjina, Staljina i ekipu, represiju i gulage.
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:16   #98
Quote:
Heraklit kaže:
nije ostvaren jer nisu bili uvjeti…ali sad se ostvaruju…na samom smo pragu komunizma…
Hihihi, zadnji put kad sam pogledala zemlje u Europi su imale demokratsko drustveno uredenje. Uz to ove zadnje godine se vidi naginjanje konzervativnim partijama sa strane glasaca.


Quote:
Heraklit kaze:
čuj to kako se nešto zove to ništa ne znači…
Upravo to. Kao sto sam vec prije rekla, samo po sebi je vrijedno proucavati sto je u tim zemljama zazivljelo u tom vremenskom periodu.

Glede ove izjave:

Quote:
Heraklit kaze:
o.k….ali tako ne možeš očekivati ozbiljnu diskusiju…kažeš da je vladao…a jasno sam ti rekao..a i još neki…da nije nikada praktički zaživio…nemas argumente vec bezveze i neargumentirano pises....iz ovog povezujem da ti je cilj samo laprdati o komunizmu…o.k. samo izvoli…
Dakle zbog toga smatras da je diskusija bezvrijedna?
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:26   #99
Quote:
desna ruka kaže:
Dakle, fašizam i kapitalizam se mogu fino družiti. Da ne spominjem kako je Hitler svoj Reich izgradio na američkom i britanskom kapitalu.
Bogami, i komunizam i kapitalizam isto mogu fino na kavicu!

See Wall St. and the Bolsheviks.

See U.S and China.

__________________
"All that Communism needs to make it successful is someone to feed and clothe it."
-'Columbia Record'
Broadway Blueshirts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 13:33   #100
Quote:
desna ruka kaže:
Hitler je bio Timesov čovjek godine. Sapienti sat. Britanci su dobro poslovali s Hitlerom do rata. Dakle, fašizam i kapitalizam se mogu fino družiti. Da ne spominjem kako je Hitler svoj Reich izgradio na američkom i britanskom kapitalu.
Ukoliko sam informirana Saveznici su se borili protiv Hitlera. Sa ovim je povezano i nesto drugo na sto cu se malo kasnije vratiti.


Quote:
Desna Ruka kaze:
Glede ateizma, uzmi u ruke Bibliju i okreni na Djela Apostolska da vidiš kako je prva Crkva živjela u zajedništvu.
Prvi krscani su bili sekta zidovskih renegata, ni manje ni vise.

Quote:
Desna Ruka kaze:
Znam ja na što ti ciljaš, na sovjetski boljševizam, Lenjina, Staljina i ekipu, represiju i gulage.
Svatko normalan ce taj rezim ocjeniti kao nesto totalitarno. Ali stvar je vise komplicirana od toga.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.