Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2004., 16:14   #1
Milan Babic: Sramim se i duboko kajem zbog zločina u kojima sam sudjelovao ...

Quote:
'Sramim se i duboko kajem zbog zločina u kojima sam sudjelovao. Molim braću Hrvate da oproste braći Srbima', rekao je pred Haškim sudom bivši vođa pobunjenih krajiških Srba.


DEN HAAG - Bivši čelnik pobunjenih Srba u Hrvatskoj Milan Babić u utorak je pred Haškim sudom priznao krivnju za progon hrvatskih civila 1991/92. kao zločin protiv čovječnosti i suučesništvo u 'udruženom zločinačkom pothvatu', čiji je cilj bila okupacija i etničko čišćenje trećine teritorija Hrvatske i njegovo pripajanje novoj srpskoj državi.

'Kriv sam', odgovorio je Babić na pitanje suca osjeća li se krivim prema prvoj točki optužnice za progon na političkoj, rasnoj ili vjerskoj osnovi i za suučesništvo u udruženom zločinačkom pothvatu.

U dodatnoj izjavi Babić je izrazio 'sramotu i duboko kajanje' zbog zločina u kojima je sudjelovao, pozvao srpski narod da se suoči s istinom i rastereti kolektivne sramote, te zamolio 'braću Hrvate da oproste braći Srbima' u interesu budućeg suživota.

Babić, premijer i predsjednik tzv. Republike Srpske Krajine 1991-95., priznao je krivnju na temelju sporazuma s tužiteljstvom, potpisanog 22. siječnja ove godine.

Optužnica ga u prvoj točki, za koju je priznao krivnju, tereti za 'istrebljenje ili ubojstva više stotina hrvatskih i drugih nesrpskih civila, zatočenje i zatvaranje više stotina civila, deportacije ili prisilno preseljenje više tisuća civila te hotimično razaranje domova, druge imovine te obrazovnih, vjerskih, kulturnih i drugih civilnih objekata'.

Suučesništvo u 'udruženom zločinačkom pothvatu' je inkriminacija dodatna prvoj točki optužnice sukladno sporazumu s tužiteljstvom.

Babić se obvezao na punu suradnju s tužiteljstvom i da će svjedočiti u nekim drugim predmetima.

Prošle je godine bio značajan 'upućeni' svjedok optužbe na suđenju Miloševiću.

Tužiteljstvo se obvezalo povući ostale točke optužnice za povrede ratnog prava i običaja i izmijeniti navode o odgovornosti Babića za 'pomaganje i podržavanje' udruženog zločinačkog pothvata u 'suučešništvo'.

Tužiteljica Hildegard Ürtz-Retzlaff rekla je da tužiteljstvo neće podnositi izmjenjenu optužnicu, kao što je bilo slučaj u većini slučajeve priznanja krivnje.

Tužiteljstvo se također obvezalo da će raspravnom vijeću za Babića preporučiti najveću kaznu od 11 godina zatvora i osigurati mu zaštitu sigurnosti.

Babićevo priznanje krivnje predstavlja važan doprinos naporima tužiteljstva da dokaže navode iz Miloševićeve optužnice za ratne zločine u Hrvatskoj.

Babić je dosad jedini sudionik 'udruženog zločinačkog pothvata' u Hrvatskoj koji je priznao krivnju.
Jeff is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 18:58   #2
ma ko nas bre zavadi..........
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 19:59   #3
Re: Milan Babic: Sramim se i duboko kajem zbog zločina u kojima sam sudjelovao ...

Quote:
Jeff kaže:
'Kriv sam'.......................

.........za 'istrebljenje ili ubojstva više stotina hrvatskih i drugih nesrpskih civila, zatočenje i zatvaranje više stotina civila, deportacije ili prisilno preseljenje više tisuća civila te hotimično razaranje domova, druge imovine te obrazovnih, vjerskih, kulturnih i drugih civilnih objekata'...............................

......................tužiteljstvo se obvezalo da će raspravnom vijeću za Babića preporučiti NAJVEĆU kaznu od 11 godina zatvora...............

.........................'Sramim se i duboko kajem zbog zločina u kojima sam sudjelovao. Molim braću Hrvate da oproste braći Srbima'
I ja bih se "sramio i duboko kajao" za ovakav dil ............ i još bih molio "braću" Hrvate da oproste braći Srbima

.ebo te dobit će 7-8 godina vjerovatno izići (rehabilitiran) nakon 5-6 (zbog dobrog vladanja) .............. koja jebena pravda

Ko će u 100 ojra da će Gotovina odguliti bar duplo više???? (ako bude lud pa ode u Hag)
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 20:04   #4
ma kaj ti je, gotovina je sitna riba..ima veliki problem, kapo di makina je riknul prije vremena
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 20:09   #5
meni je zanimljivija pupovceva izjava...

"nek se on kaje u svoje ime, a ne u moje" ili nesto slicno
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 21:54   #6
Pupovac..
To je onaj kaj je u koaliciji sa Sanaderom
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 22:39   #7
Thumbs down

Jebiga, ljudi skuzili ako se ispricaju, da ce dobiti ako ne trecinu, onda bar pola. Pogledajte koliko je Biljana Plavsic dobila, a koliko neki nasi osudjenici. Ma shema radi, zasto je neiskoristiti, nazalost.
Zgembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:32   #8
Thumbs down

Krivci uvek treba da budu kaznjeni ali ovo postaje smesno. Haski tribunal nije ni svestan koliko smo mi sposobni da i rodjenu majku prodamo ne bi li spasli svoje dupe. Imam utisak da neki od "pokajnika" priznaju cak i zlocine u kojima nisu ucestvovali, samo da bi dobili vise popusta.

Definitivno je jasno da Tribunalu nije stalo da kazni konkretne krivce vec Milosevica po svaku cenu. Milosevic je svakako kriv, ali bre svi oni cuvari konc-logora dobijaju po 5 godina, konkretni izvrsioci ubistava isto toliko .... a sve to radi opravdavanja postojanja suda i bombardovanja 1999.
Vlada R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:34   #9
bormes iskajao se nas mile i isplatilo mu se. vise nego sto se i nadao...


e, pa sad, ratni zlocinci, propagatori mrznje, netolerancije, demagozi svih zemalja- ujedinite se! nema brige.

os mrezu konc logora i planska masovna silovanja na pragu treceg milenija? nema brige. na kraju se pokaj kad projekt propadne. ne gine ti jebenih 15 godina u zatvoru sa 5 zvijezdica.

os lazi i manipulacije masama i neposredno organiziranje masovnih egzekucija i pljacki? nemaj straha. pokaj se. i dobit ces okrutnu 11-godisnju robiju uz mogucnost pomilovanja.

os 500-ak zrtava tvojih snajperista, os pola razrusenog grada i tisuce mrtvih, os glad i bolest zbog tvoje bolesne megalomanije? no trt-mrt. dok se udostoje pronaci te i usude uhvatiti, mozes mirno cekati smrt u nekom luksuzom podzemnom sklonistu.

os premlacivanje ratnih zarobljenika, odvodjenje usred noci i egzekucije u vukojebini, politicka ubojstva? tja. slobodan si kao ptica plus zasluzena i cijenjena politicka funkcija. jer "kontekst" je taj sto te cini herojem. jer ti "znas kako je to"...

a os tek podjeb cijelog svijeta zbog fingiranog oruzja za masovnu egzekuciju, zbog strateski najvaznijeg naftovoda na svijetu, zbog
nekoliko stotina mlrd dolara potrosenog na proizvodnju oruzja, koje se mora isplatiti? jos zaprijetis cijelom svijetu da nema sanse da neko uhapsi tvog covjeka ako on u nastupu ludilu uzme M16 i pobije pola grada... fiju. nema frke. samo kazes:" ladies and gentlemen, we've got him". i sve 5.
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 23:45   #10
Jebote, da je "pokajanje" koje su mu napisali uspeo nauciti napamet, umesto sto ga je citao sa papira, mozda bi ga odmah pustili na slobodu!?

Stvarno nikada necu skapirati tog coveka, Svetozara Marovica i njima slicne - najpre, i nogama i rukama kopaju da postanu politicki lideri, onda uvedu narode u krvavi rat, ne preduzme nista da sprece ratne zlocine, niti podnesu ostavke na svoje funkcije i na kraju se zbog svega pokaju i izvinjavaju i u ime onih Srba koji su deset godina glasali protiv njih i dobijali batine po demonstracijama zbog toga!?
Ruprecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 00:17   #11
Re: Re: Milan Babic: Sramim se i duboko kajem zbog zločina u kojima sam sudjelovao ...

Quote:
posmatrač kaže:
I ja bih se "sramio i duboko kajao" za ovakav dil ............ i još bih molio "braću" Hrvate da oproste braći Srbima

.ebo te dobit će 7-8 godina vjerovatno izići (rehabilitiran) nakon 5-6 (zbog dobrog vladanja) .............. koja jebena pravda

Ko će u 100 ojra da će Gotovina odguliti bar duplo više???? (ako bude lud pa ode u Hag)
Ako se nagodi neće!
Povratak Kralja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 02:57   #12
zasto bi se nevin covjek uopce nagadjao? i skim?
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 08:01   #13
Babic, koji je i sam priznao krivnju dobije 11 godina a Blaskic koji je za Babica ipak sitnija riba i cija krivica nije dokazana dobije 45 godina. Ovima u Haagu se ocito zuri da osude Milosevica pa su spremni na ovakve kompromise sa njegovim saradnicima. Najljepse mi zvuci ono: "Oprostite braco hrvati..." Ko' nas bre zavadi... Bas me zanima da li ce se i Martic ovako nagoditi?
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 08:42   #14
ovaj govor Babica je pozitivan za pomirdbu i normalizaciju odnosa Hrvata i Srba ,a 11 godina;mislim da nije red komentirati sudsku presudu.
pitanje je sad gdje ce sluziti kaznu.Hoce li kao Biljana dobiti full komoditet u Svedskoj ili ce zaglaviti u nekom zatvoru u juznoj Italiji.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:50   #15
E Ruprecht, stvar je u tome da ovaj dil smeta tebi i meni, ali šire gledano nije loš za one koji su glasali ZA njih. Jako je teško ubediti ljude da snose deo krivice jer nisu mislili svojom glavom već padali u trans gledajući RTS. Pa vidi samo ko je sada pobedio u Srbiji.
Čekam da čujem komentare na ovo priznanje. Verovatno će reći da laže, znaju oni bolje...
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 09:52   #16
Quote:
Roko kaže:
ovaj govor Babica je pozitivan za pomirdbu i normalizaciju odnosa Hrvata i Srba ,a 11 godina;mislim da nije red komentirati sudsku presudu.



no comment
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 11:27   #17
trebalo bi ih sve pristekat na detektor, pa vidjet kaju li se stvarno...pa ako laze, odmah 40 godina vise.
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 12:43   #18
Quote:
Roko kaže:
ovaj govor Babica je pozitivan za pomirdbu i normalizaciju odnosa Hrvata i Srba ,a 11 godina;mislim da nije red komentirati sudsku presudu.

Ako je i od Roka, previše je!

Radi se o tipičnoj Srpskoj lukavštini i podlosti.

Sjećam se za vrijeme rata nekog snimka srpske televizije kad su pokazivali kako su humani prema Hrvatskim izbjeglicama. Neka strarija žena izlazi iz autobusa i govori "nemojte me ubiti" a neki govedasti četnik sa bradom i šljemom je dočekuje raširenih ruku, ljubi je i govori "Majko, majko, ne boj se ništa majko".

Kladim se da su ih zaklali kad se ugasila kamera.


I tako će Babić za nagradu zbog pokoravanja, dobiti najviše 11 godina. dok je Blaškić, ni kriv ni dužan dobio 45, kažnjen što nije priznao ono za što Haška inkvizicija "zna" da je kriv.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 12:43   #19
Plavšićka i Babić zajedno imaju upola manje od Blaškića.
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 13:20   #20
Dragi moji, vidim da se stvara još jedan vid sukobljavanja izmedju bliskih suseda: sledećih 100 godina ćemo prebrojavati zatvorenike i dužine kazni, raditi poredjenja na raznim osnovama, bivati večito zakinuti sa obe strane i plakati za nevino osudjenima...
Radiće se dijagrami i histogrami, iscrtavati u bojama (i tu ćemo se takmičiti: ko ima više bojica) i sezati u istoriju onoliko koliko nam odgovara.
Možda sam preterala, 100 godina...
Smislićemo nešto životnije.

Mogu oni u Hagu suditi i osuđivati koliko hoće, svest nam se slabo menja .
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.