Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2004., 14:55   #41
Quote:
panced kaže:
Srbima se može oprostiti, no ja ih nikad necu zvat bracom!!!!
Uf, sad mi je laknulo.
Ruprecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:01   #42
Quote:
NakurnjakOdStridera kaže:
trebalo bi ih sve pristekat na detektor, pa vidjet kaju li se stvarno...pa ako laze, odmah 40 godina vise.
Trebalo bi ih sve pristekati na struju, pa ako im ne bude nista onda ih smatrati nevinima.
Ruprecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:05   #43
Meni je bilo super gledat začuđene face ovih sudaca dok su slušali prijevod Babićevog srceparajućeg pokajanja. Čovjek koji upravo priznaje da je sudjelovao u progonu i ubijanju Hrvata ih naziva "braćom" Pa to se stvarno uklapa u onu njihovu predodžbu o svim narodima iz ex-Juge kao o poluizgladnjelim divljacima koji se reda radi moraju poklat svakih 50 godina, a iza toga su opet "braća"

Inače, njegovo i Plavšićkino "pokajanje" je tako razumljivo... Bilo bi bolje za njih osobno da je iskreno, ali da li stvarno je ili nije mene osobno zaboli neka stvar. Nek' se kaju sv. Petru...
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:10   #44
haag samo svakim danom dokazuje da prerasta u trznicu
tocno ono sto gledamo u americkim odvjetnickim serijama
ovo dozivljavam kao nagodbu u zelji da se kazni "ribu svih riba" - milosevica
pa su onda tuzitelji razmisljali u stilu - mozda ce ovaj babic dobiti prenisku kaznu, ali priznat ce, necemo gubiti vrijeme na sudjenje i riskirati oslobadjanje, a usto ce nam njegovo priznanje pomoci da osudimo milosevica
njihov cilj nije dostizanje idealne pravde, on je mnogo realniji

jos nesto mi je apsurdno - najodgovorniji za sva sranja na ovim prostorima su "civilne" vodje, ne vojnici
a vojnici izvlace puno deblji kraj
nisu vojni zapovjednici usadili mrznju u glave ljudi (koji su kasnije mogli pociniti zlocine); mrznju su usadili civili - upravo milosevici, plavsicke i babici
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:16   #45
Quote:
stagediver kaže:
jos nesto mi je apsurdno - najodgovorniji za sva sranja na ovim prostorima su "civilne" vodje, ne vojnici
a vojnici izvlace puno deblji kraj
nisu vojni zapovjednici usadili mrznju u glave ljudi (koji su kasnije mogli pociniti zlocine); mrznju su usadili civili - upravo milosevici, plavsicke i babici
Mislis na Blaskica? E vidis, on ce morati da odlezi i Franjin deo, zato je i dobio 45. Ahahahakhhhh.
Ruprecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:24   #46
crtice, nije valjda da očekuješ da ja donesem sud o onome oko čega su se toliki eksperti skupili pa se sve hvataju za glavu. Ne bih se usudila okriviti eksplicitno nekoga. Jesam li prisustvovala karavanu koji je išao od odmarališta do odmarališta i iscrtavao karte na salvetama? Nisam. Znam li šta su pričali? Ne. Možda su se takmičili ko zna najbolji vic, otkud znam.
Jesu li moji poznanici izbegli iz Hrvatske pa uhvatili maglu na Zapad? Jesu. Jesu li mi pričali o pretnjama? Da. Napadima? Takođe. Pa nisu valjda tek tako otišli od kuće?
A jesam li čula drugu stranu? Samo ono što su mediji iscenzurisali i lepo umontirali da se uplašimo "ustaša". Znači, nisam.
I ne mogu doneti sud sve dok ne čujem sve strane. I tada neću biti sigurna. Za sada su mi krivi svi. I nije niko.
Znam da odgovor ne zadovoljava, ali pitanje i nije bilo postavljeno radi odgovora, zar ne?
A sada ja pitam: da li misliš da to što je jedna strana kriva opravdava zločine druge (treće, četvrte...) strane?
Možda ćemo istinu spoznati tek onda kada čujemo priče ovih optuženih i otvorena srca o njima razmislimo. I zato je svako pokajanje, iskreno ili neiskreno, važno, jer ako i sam prizna da je činio to što je činio moraš se dobro zamisliti nad onim na čemu si gradio svoj stav.
To važi za sve strane.
I ne sekiraj se, istoriju i onako piše pobednik...
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:26   #47
blaskicev primjer je najocigledniji i nama u hrvatskoj najbolje poznat
ali tuziteljstvo se i inace jako "upelo" podizati optuznice prema zapovjednoj odgovornosti
i optuzivati vojne zapovjednike
mozda im je teze optuzivati civilne vodje jer nema te famozne zapovjedne odgovornosti?

ako usporedimo milosevicevu odgovornost u oblikovanju kolektivne svijesti s odgovornoscu one starcadi iz generalstaba jna u podljednjim danima bivse juge, jasno je da je odgovornost milosevica/karadzica/plavsicke/babica/gorana hadzica/milana martica/, a da dodam i pokojeg hercegovca mate bobana/darija kordica mnogo veca
starcad je pokusavala braniti i svoje ideale i svoje pozicije, ali oni mrznju stvorili nisu - stovise, i sami su zrtva mrznje koju je stvorila jedna posve druga ekipa
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:32   #48
neveni - sasvim je logicno da ce srpskoj strani uvijek biti malo teze prihvatiti istinu
jer je rat krenuo iz srbije

vec sam trabunjao o tome na forumu, ali neke stvari vrijedi ponavljati
kad smo ucili povijest, ucili smo kako postoje uzroci i povodi povijesnim dogadjajima
pa smo ucili kako je uzrok prvog svjetskog rata bili nezadovoljstvo sila osovine raspodjelom kolonija ili tako nesto, a povod je bio atentat na onog nekog cara/austrijanca/habsburgovca u sarajevu
ispricavam se, ali povijest nisam volio pa nisam popamtio sve detalje
princip mi je ostao u glavi

uzrok rata - nezadovoljstvo srbije raspadom jugoslavije, neprihvacanje prava republika na odcjepljenje, neprihvacanje cinjenice da srbi u hrvatskoj ne mogu vise biti konstitutivan narod vec nacionalna manjina, neprihvacanje bosne i hercegovine

povod rata - sasvim je za povijesno sagledavanje dogadjaja nebitno tko je ispalio prvi metak, jesu li najprije srbi ubili hrvatskog policajca na plitvicama, ili su mozda hrvati ubili nekog pripadnika srpskog naroda

rat je uzrokovala psihoza, a psihoza je krenula iz beograda
a, po dobro poznatom iz skole takodjer, principu akcije i reakcije
nuzno je nastala psihoza i u ugrozenim drzavama
prije svega u hrvatskoj i bosni i hercegovini
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:38   #49
Quote:
Nevena kaže:
crtice, nije valjda da očekuješ da ja donesem sud o onome oko čega su se toliki eksperti skupili pa se sve hvataju za glavu.blaa bla bla...
Eksperti su potrebni da bi se dao odgovor?!


jer nemaš hrabrosti napisati "Srbi nisu krivi" ili "Hrvati su krivi" ili "Svi smo jednako krivi" ili već koju god floskulu...

Ista si ko' i oni koji su pucali.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:40   #50
Nevena, moje pitanje je bilo postavljeno upravo zato da čujem tvoj iskreni odgovor. Da ne ispadne da generaliziram i krivo zaključujem.

Nije bilo retoričko.

Hvala na tvom odgovoru. Sapienti sat.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:47   #51
crtice, pre će biti da su oni koji su pucali znali sve odgovore i o svemu znali jedinu, svetu istinu.
Da su malo više razmišljali manje bi se pucalo.
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 15:54   #52
Quote:
Nevena kaže:
crtice, pre će biti da su oni koji su pucali znali sve odgovore i o svemu znali jedinu, svetu istinu.
Da su malo više razmišljali manje bi se pucalo.
Prijateljski savjet, odi na neki srpski forum i nastavi tamo u revijalnom tonu. Postaje sve gadnije za čitati "oni koji su pucali....svetu istinu....manje bi se pucalo...."



__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:06   #53
Quote:
crtica kaže:
Prijateljski savjet, odi na neki srpski forum i nastavi tamo u revijalnom tonu.
well
cemu ova recenica? mislim, koji je to rezon?

valjda svatko ima slobodu reci ono kaj misli bez da ga se odmah tjera.

k tome jos, pricam iz svoje perspektive jelte, dok smo mi ovdje se bar uspjeli skupiti na Trgu zarad stojedinice, a na kraju se mirno razisli, tuplji nego smo bivali tupi kad smo se skupili, moji vrsnajci po bgd i sire su danonocno u nekim fazama raznih godisnjih doba i klimatskih uvjeta iskazivali svoju hrabrsot, dispet i protivljenje ludilu pod kojim su zivjeli

mi nismo cak ni to..mi smo mudro tipicno hrvatski sutjeli, pa u takvoj istoj sutnji je stari gad i riknul..

a sutimo i dalje. osim ovih "casnih " iznimaka kojiu svemu vide poznatu srpsku urotu i zelju za laganjem i moci..jaooo dosta vise tih sranja fakat
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:21   #54
Quote:
revolution kaže:

moji vrsnajci po bgd i sire su danonocno u nekim fazama raznih godisnjih doba i klimatskih uvjeta iskazivali svoju hrabrsot, dispet i protivljenje ludilu pod kojim su zivjeli


možeš i ti za komšinicom, pa nek' ti objasni koliko su to oni antiratnih demonstracija imali
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:39   #55
O, crtice, pa lepo kaži šta hoćeš da mislim pa da onda "priznam" i "drugovi će mi oprostiti što su me tukli".
Očigledno nisi shvatila ironiju o svetoj istini.
Možda i bolje da odem na srpski forum. Pa kada pospremiš mene, onda lepo pređeš na "nepoćudne" Hrvate. Kada sve pročistiš od onih na koje ti se , imaćeš lep, "istinski" forum na kome vlada demokratija.
Nevena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:41   #56
Quote:
revolution kaže:
well
cemu ova recenica? mislim, koji je to rezon?

valjda svatko ima slobodu reci ono kaj misli bez da ga se odmah tjera.

k tome jos, pricam iz svoje perspektive jelte, dok smo mi ovdje se bar uspjeli skupiti na Trgu zarad stojedinice, a na kraju se mirno razisli, tuplji nego smo bivali tupi kad smo se skupili, moji vrsnajci po bgd i sire su danonocno u nekim fazama raznih godisnjih doba i klimatskih uvjeta iskazivali svoju hrabrsot, dispet i protivljenje ludilu pod kojim su zivjeli

mi nismo cak ni to..mi smo mudro tipicno hrvatski sutjeli, pa u takvoj istoj sutnji je stari gad i riknul..

a sutimo i dalje. osim ovih "casnih " iznimaka kojiu svemu vide poznatu srpsku urotu i zelju za laganjem i moci..jaooo dosta vise tih sranja fakat
Pa dobro kaj je u Hvatskoj ponestalo cjepiva protiv bjesnoće.
Off skroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 16:56   #57
Quote:
Nevena kaže:
O, crtice, pa lepo kaži šta hoćeš da mislim pa da onda "priznam" i "drugovi će mi oprostiti što su me tukli".
Očigledno nisi shvatila ironiju o svetoj istini.
Možda i bolje da odem na srpski forum. Pa kada pospremiš mene, onda lepo pređeš na "nepoćudne" Hrvate. Kada sve pročistiš od onih na koje ti se , imaćeš lep, "istinski" forum na kome vlada demokratija.
Nevena, lijepo sam te pitala, tko je po tebi kriv za rat. A ti mi odgovaraš uvijeno i traktatom. Kakva ironija? Još se usuđuješ proglasiti žrtvom "napada"?! I uvrijeđeno ćeš otići s foruma zbog mene primitivne i agresivne?! A ja ću nastaviti sa fašističkom politikom istjerivanja "nepoćudnih". Demagogija čista, znaš.

Ne radi se ovdje o istjerivanju priznanja, nego o jednostavnom pitanju, na koje bi ti trebala biti spremna obzirom postaš na forum.hr. I trebala imati hrabrosti reći svoj odgovor. Jasno i bez ironije.

Ma, what the fuck, samo ti izigravaj žrtvu....
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:17   #58
crtici, "povijesne istine" i osobne tragedije ne treba stavljati u istu recenicu

kad vec ovoliko "prasis" po neveni i uzivas u "poziciji moci" na kojoj mislis da si u razgovoru s njom, zapitaj se koliko ljudi i danas u hrvatskoj nije spremno "priznati" ustaske zlocine
a takodjer je rijec o "povijesnoj istini"

a za postanje na forum.hr nije potrebno proci nikakve "pravovjernicke" kvalifikacije - forum je otvorem svima
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:23   #59
Quote:
stagediver kaže:
crtici, "povijesne istine" i osobne tragedije ne treba stavljati u istu recenicu

kad vec ovoliko "prasis" po neveni i uzivas u "poziciji moci" na kojoj mislis da si u razgovoru s njom, zapitaj se koliko ljudi i danas u hrvatskoj nije spremno "priznati" ustaske zlocine
a takodjer je rijec o "povijesnoj istini"

svakako ih ima više od onih koji su spremni "priznati" partizanske iliti "antifašističke" zločine a također je riječ o povijesnoj istini.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2004., 17:34   #60
Quote:
stagediver kaže:
crtici, "povijesne istine" i osobne tragedije ne treba stavljati u istu recenicu

kad vec ovoliko "prasis" po neveni i uzivas u "poziciji moci" na kojoj mislis da si u razgovoru s njom, zapitaj se koliko ljudi i danas u hrvatskoj nije spremno "priznati" ustaske zlocine
a takodjer je rijec o "povijesnoj istini"

a za postanje na forum.hr nije potrebno proci nikakve "pravovjernicke" kvalifikacije - forum je otvorem svima
Ovdje se ne radi o nikakvim povijesnim istinama, već o jednom pitanju koje je meni OSOBNO jako bitno. Jer mene ti JAKO boli činjenica da su srpski pobunjenici započeli hajku (pod plaštom straha od ustaša), da ih je većina lokalnih Srba u HR podržala i da je zato i došlo do rata. Pa živili smo svi u Hr i znamo kako je bilo 91. Nacionalni zanos koji se nije nikako mogao uzeti kao opravdanje za rat.

Razmišljam kako je tragično da mi se nakon svega čini da su Srbi kao gđa Olga Carević u takvoj manjini. Da npr. diljem Slavonije u jamama leže tijela nestalih Hrvata, a ljudi koji znaju za te grobnice šute i ne žele nazvati anonimno telefone i dati informaciju.

JAKO me boli, kad nakon 13 godina, nema iskrenog kajanja s te druge strane. Već, opet suhe fraze u stilu dijeljenja krivnje. Nismo svi jednako krivi, ma kako to mnogima i u Hr i Srbiji i vani pasalo.

Kad već dotičeš ustaše i hrvatske zločine, za mene nema opravdanja za njih, i meni to nije nikakav problem priznati.
I nitko od Hrvata nema opravdanja da zbog Domovinskog rata, počinje nekakve buduće bitke. Nema.

No, Neveni je lakše uvijeno odgovarati. A ova cijela prepiska je između dvije osobe, nikakvo povijesno sučeljavanje.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.