Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2004., 17:59   #1
Lightbulb Srbi & mi

koliko će godina trebati da opet između nas i Srba se uspostave normalni odnosi? Bilo je rata i nesuglasica među nama, ali svijet ide naprijed i teži zajedničkom međudjelovanju. imam jednu priču o nama i Srbima i mislim da nam ona dobro govori kakvi bi trebali biti naši budući odnosi sa Srbima. pa dakle priča glasi:

POSTOJI U KOREJI LEGENDA O RATNIKU KOJI JE UMRO I OTIŠAO U RAJ.
«PRIJE NEGO ŠTO UĐEM», REČE ON VRATARU «ŽELIO BIH DA ME POVEDEŠ U OBILAZAK PAKLA.»
VRATAR JE NAŠAO VODIĆA DA PROVEDE RATNIKA KROZ PAKAO. DOŠAVŠI TAMO, RATNIK SE ZAČUDI UGLEDAVŠI VELIKI STOL NA KOJEM SU BILA NASLAGANA MNOGA JELA. ALI OKOLO TOG STOLA LJUDI SU UMIRALI OD GLADI. RATNIK SE OKRENE PREMA SVOM VODIĆU I PODIŽE OBRVE.
«OVAKO JE TO», REČE MU VODIĆ, «SVATKO TKO DOĐE OVDJE DOBIJE PO PET METARA DUGE ŠTAPIĆE I AKO ŽELI JESTI SA NJIMA MORA IH DRŽATI NA KRAJU. ALI NE MOŽE SE JESTI SA PET METARA DUGIM ŠTAPIĆIMA UKOLIKO IH DRŽIŠ NA KRAJU... POGLEDAJ IH, SVAKI PUT PROMAŠE SVOJA USTA, VIDIŠ?» RATNIK SE SLOŽI DA JE TO STVARNO PAKAO I ZAMOLI VODIĆA DA GA ŠTO PRIJE VRATI U RAJ. KAD TAMO, NA NJEGOVO VELIKO IZNENAĐENJE UGLEDA SLIČNU SOBU SA SLIČNIM STOLOM PUNIM RAZNOVRSNE HRANE. ALI OVDJE SU LJUDI BILI SRETNI I ZRAČILI SU ZDRAVLJEM.
«PRETPOSTAVLJAM DA OVDJE NEMA ŠTAPIĆA» REČE ON VODIĆU.
«OH, DA», REČE VODIĆ, «OVI IMAJU ISTE ŠTAPIĆE, ISTE DULJINE KOJE MORAJU DRŽATI NA KRAJU ISTO KAO I U PAKLU. ALI VIDIŠ, OVDJE SU LJUDI NAUČILI DA JE ČOVJEKU POTREBAN SUSJED I DA ĆE ON SUSJEDU BITI POTREBAN.»
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:01   #2
dok god srbin razmislja kao srbin,a to znaci NIKADA.
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:07   #3
Quote:
koliko ce godina trebati da opet izmedu nas i Srba se uspostave normalni odnosi?
mi smo s nase strane odstupili da vise ne mozemo!

granica na drini ( ko i onih korejskih 54° (?) ) i brale da vidis onda ...kako su LJUDI BILI SRETNI I ZRAČILI SU ZDRAVLJEM.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:41   #4
imam par dobrih prijatelja srba... mogu samo rec da su bolji od dosta Hrvata...
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:46   #5
POGLEDAJ IH, SVAKI PUT PROMAŠE SVOJA USTA, VIDIŠ ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:50   #6
znam ja jednog "dobrog srbina" bio mi nastavnik u skoli, kasnije promijenio zanimanje u vojvodu,zanimanje mu bilo jako zahtjevno pa je protjerao iz svojih domova sve hrvate i muslimane iz rodnog mi mjesta,covjek iako ozenjen mojom rodjakom je jos uvijek jako odan svom poslu,valjalo je prodati svu tu pokradenu robu i namjestaj
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:52   #7
inace, kad sam tek upozna ovog jednog, tvrdio mi je da srbi nisu napali dubrovnik nego da je to bila JNA...

pa to je donekle i istina zar ne?
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 18:56   #8
Quote:
maliveliki kaže:
znam ja jednog "dobrog srbina" bio mi nastavnik u skoli, kasnije promijenio zanimanje u vojvodu,zanimanje mu bilo jako zahtjevno pa je protjerao iz svojih domova sve hrvate i muslimane iz rodnog mi mjesta,covjek iako ozenjen mojom rodjakom je jos uvijek jako odan svom poslu,valjalo je prodati svu tu pokradenu robu i namjestaj
sorry man, al nije to zato sto je bia srbin nego zato sto je bio picka od covika... a dosta srba su ispale pizde 'ovih zadnjih' godina al ako je neko dobar ka covik nije vazno jel iz srbije, turske ili indije... a valjda znas i sam da je malo dobrih ljudi na ovom svitu
madmax3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:53   #9
Ako skrenete u raspravu o 'dobrim' ili 'lošim' Srbima, biti ce to off topic. Jer, u postotku, sigurno ih je otprilike jednako dobrih ili jednako toliko loših, kao i u bilo kom drugom narodu.
No druga je priča njihov odnos prema Hrvatima i Hrvatskoj. O tome, ako to već netko nije shvatio kada su Beograđani raznježeno cvijećem zasipavali tenkovske kolone koje su kretale razarati Vukovar, možda dovoljno govore rezultati predsjedničkih i parlamentarnih izbora u Srbiji.
Dakle - Srpska radikalna stranka je uvjerljivo jajjača parlamentarna stranka - jedna od glavnih odrednica njihovog programa je Šešeljeva 'granica': Vijovitica, Kajlovac, Kajlobag.
Njihov trenutni vođa (operativno zamjenjuje Šešelja koji je u Haagu) kaže kako su Hrvati i kuga najveći neprijatelji srpskog naroda. S tim programom dobili su skoro 30 posto glasova, a Nikolić je pobijedio na predsjedničkim izborima (nije postao predsjednik zbog izbornog zakona, no uskoro će ponovo izbori...)
Druga parlamentarna stranka je Koštuničin DSS. Koji koalira s Miloševićevim SPS-om. I čiji se program i politički stavovi od radikalnih razlikuje tek po taktici, dinamici i retorici.
Tu je SPO s Vukom Draškovićem (jednim od ideologa rata - sjećate se Noža?)...
WhiteWhaleKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 19:56   #10
Re: Srbi & mi

Quote:
Ludi konj kaže:
koliko će godina trebati da opet između nas i Srba se uspostave normalni odnosi? Bilo je rata i nesuglasica među nama, ali svijet ide naprijed ...
Na žalost, - SVE SU TO MILOŠEVIĆEVCI ZNALI I PRIJE "BALVAN REVOLUCIJE", I PRIJE "GAZIMESTANA", i prije četvrt milijuna posijanih žrtava. ...

Zašto bi "žabokrečina mira" postojala samo onda kad to njima odgovara, i dokle im odgovara!? ...
I ne bismo li bili upravo poput prasadi na koritu, kad bismo pristali uz takvu politiku i logiku!?

Sa Srbima i nismo bili u ratu. Ali, to nisu ni Srbi između sebe rašćistili, a - gle čuda ni silni hrvatski političari, pa ni oni antifašistički borci, pa čak ni oni humanisti koji tvrde kako ne može biti kolektivne krivnje ... - pa ni europa, pa ni svijet....
Tako - eto: - i kolektivne krivice Srba, ali i NAS SAMIH.

U takvim okolnostima - NEMA TOG NAPRETKA, NEMA TIH GODINA, što bi trebale proći prije no što PLJUNEMO NA VLASTITI PONOS!
Mogu političari raditi što ih volja, ili oni ugojeni prasci pričati ljigavosti kojih smo se i ranije naslušali - no kad god sretnem Srbina, prvi je refleks (samoupit) : "Je li normalni, ili ludi Srbin!"





Quote:
Ludi konj kaže:

... ALI VIDIŠ, OVDJE SU LJUDI NAUČILI DA JE ČOVJEKU POTREBAN SUSJED I DA ĆE ON SUSJEDU BITI POTREBAN.»
Naravno, ali tek kad sudjed postane ČOVJEK.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:28   #11
Ja ne vjerujem da je neko dobar samo zato što je Hrvat ili loš samo zato što je Srbin
A da ima budaletina svuda to vjerujem, itekako, srećom to su uglavnom kukavice koje samo galame
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 20:48   #12
istina je da neki Srbi provociraju i te stvari, ali zar zbog toga cijela zemlja ne valja? Zar mislite da u Srbiji nema ljudi koji žele imati dobre odnose sa Hrvatima? Ima ih 100%, samo kad smo svi mi na žalost svih nas još daleko na Balkanu, a htjeli bi u Europu. Ne može se u Europu samo tako. Šta ćemo biti pred EU? Samo jedna maskirana država koja je puna zatucanih balkanaca. Nije mržnja sve. A ni svađama se mnogo toga ne postiže. Nitko ne kaže da netko mora voljeti Srbe jer su učinili ono što su učinili, ali ne morate ih ni mrziti jer mržnja je jedna ozbiljna riječ. Nemojte ih mrziti, samo ih ne volite i to je to. Svi smo mi ljudi rođeni pod istim nebom i nebo iznad nas je jednako za sve, bio netko Srbin ili ne. Svi mi imamo istog Boga, mislim postoji samo jedan Bog kojeg svi drukčije nazivaju, ali svi mi smo njemu isti, nitko nije bolji jer je Hrvat ili Srbin, ili možda neki Musliman. Shvatite da smo svi isti i da nitko od nas nije bolji po nečemu od nekoga drugog. Drugačiji smo samo u nekim stvarima koje si sami stvorimo, ali svi se rađamo isti i kad umremo opet smo isti. Ljudi su ljudi, a ne životinje!
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 21:03   #13
Ma kakvi srbi?!Sta rec o narodu u kojemu milijun (preko 30%) glasa za stranku koja zagovara Veliku Srbiju (citaj granica Virovitica-Karlobag), teoriju jednog naroda u jednoj drzavi. Za suradnju da ali ne pod svaku cijenu.Nek prvo plate ratnu odstetu (zivote nazalost ne mogu vratiti).A ne da mi idemo u Srbiju (kao nas dragi predsjednik) da im se ispricavamo. Znam da ce sad neki pomislit da san ludi nacionalist ali to je tako.
Eric Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 21:13   #14
Velika Srbija je ideologija koja postoji od davnina i na to ste se već miogli priviknuti. Nestat će te ideologije jednog dana isto kao što je nestala i ideologija o Velikoj Mađarskoj koja bi se protezala od Volge na sjeveru pa sve do sičušne Albanije i dalje. Dajte netko mora nekad popustiti. Svi smo mi tvrde bukve, ali neka se među nama pojavi neki bor koji je mekan i neka popusti. Ali ako sve to samo tako gledamo, popustili smo mi njima do sad već puno puta, i sad je logički njihov red, ali oni ne poduzimaju ništa. Ne trebaju nam dobrosusjedski odnosi zbog njih samih nego zbog nas. Dakle ako ste toliko egoistični pokušajte razvijati te dobrosusjedske odnose zbog vas samih jer i vama će to biti od koristi jednog dana. Trebat će nam naši komšije. Inače nemojte sad pomisliti da sam Srbin ili srpski nacionalist ili još gore Šešeljev radikal==>budala, samo sam za mir u cijelome svijetu i ako nam je netko nekad stao na žulj, prijeđite preko toga jer i vi ste puno puta drugima stali na žulj, a oni se nisu obazirali.

Pa valjda ste navikli da Vam stoka gazi po nogama.
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 21:17   #15
ne sudi čovjeka po odječi koju nosi ili po nacionalnosti, sudi ga po onome kakav je iznutra. To je bit svega i bez toga svi smo izgubljeni jer nije bitna vanjština, bitno je ono što je u nama. zato ne sudite svim Srbima jednako jer nisu svi radili sranja po Hrvatskoj. sudite pojedincima, ne narodu. to možete vidjeti na vlastitoj koži jer nakon drugog svjetskog rata zbog našeg predragog poglavnika cijeli hrvatski narod je u svijetskim očima ostao zabilježen kao narod koji propagira i veliča nacizam.
__________________
Ko je lud ne budi mu drug!!!
Ludi konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 21:19   #16
Mirotvorac svaka cast.Ali srbi nisu madjari.Malo su oni gluplji (normalno ne mislim na sve).Koliko su samo ratova zapoceli i izgubili. Malo mi je glupo ljudske zrtve koje su nam oni napravili usporediti sa stajanjem na zulj.Nema tu one: pametniji popusta,...Mislim da smo se za ovu fazu sasvim dovoljno priblizili I DA im ne trebamo previse podilaziti.Mi smo njima potrebniji nego oni nama.
Eric Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2004., 22:03   #17
Srbi su nasi vjeciti neprijateji. I ne zaboravite da oni imaju samo jedno na umu a to je nase istrebljenje i zato budimo spremni i oprezni! Oni jos uvjek nisu odustali od svoji ludih planova..

A koje jos uvijek mogu ostvariti i to zahvaljujuci Tudmanu i njegovoj suludoj politici u Bosni. Da nije bilo nje mogli smo ukopati tu ideju o velikoj Srbiji za sva vremena!
DEPRESIJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 00:07   #18
koliko dobrih srba ima pokazuju njihovi izbori,sto znaci da ih je 80% u dusi cetnici,one ostale mi se neda upoznavati,jer nemam vremena za gluposti
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 02:21   #19
Za neke ovde je svaki srbin cetnik mada vecina njih ni nezna sta je cetnik jer je rodjena posle rata kao sto nije svaki hrvat ustasa samo zato sto je hrvat to mogu da pisu samo oni koji su zadojeni sa toliko mrznje da nevide nista drugo.Ostavite se uopstavanja i mrznje jer ona nevodi nikuda a po najmanje za Europu u koju tako zarko zelite da udjete.Evropi takvi "evropljani"nisu potrebni zivi bili pa videli.
schipperke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 02:30   #20
Quote:
Ludi konj kaže:
Velika Srbija je ideologija koja postoji od davnina i na to ste se već miogli priviknuti.
jel ti to ozbiljno!?

...al u pravu si... stvari su takve kakve jesu zato sto smo se svi vec privikli! oni od toga nece odustati, i to ti je to. kako planirati bilo kakav suzivot s takvim ljudima?
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.