Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2004., 17:38   #21
Re: Re: Re: Re: Re: bravo nobilo!

Quote:
SvogaTelaGospodar kaže:

ako se već postavlja pitanje novca, onda mislim da je prije u tome treba li se bilo kojem državljanu hrvatske po službenoj dužnosti plaćati troškove obrane u ovakvim iznosima i možda odrediti do kojeg iznosa će se takvi slučajevi financirati.
ma ovaj racun bi trebalo isporuciti jaranu pesdaunu! u sarajvo! ionako se covjek brine tko je opljackao hrvatske novce!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 17:59   #22
Quote:
Vojky kaže:
Zato što je u kaznenom postupku laganje optuženog (pa time i njegovog odvjetnika) legitiman način obrane sve dok se time ne optužuje netko treći. Ako će to dovesti do oslobađanja okrivljenika - dužnost je odvjetnika da tako postupi.

Inače - u ekstremnom slučaju - odvjetnik može letjeti iz Komore i ostati na ulici.
Mi pričamo o dvjema različitim stvarima stari moj...
Ja nisam pravnik i ne kužim se u kazneni postupak. No autor topica kaže..."valjda je svima sada jasno...", pozivajući se na tvrdnje tipa koji tvrdi nešto. Isti taj pola sata kasnije mrtav-hladan kaže kako je oslobodio ubojicu, znajući da je ovaj ubojica. Ok, to možda i je u skladu sa kaznenim postupkom. Ali jel mu treba išta vjerovati? Jesi li siguran da sada isto ne laže jer je to, kako veliš, legitiman način obrane? Ne samo njegovog branjenika već i njega samog jer je, zahvaljujući njegovim briljantnim odvjetničkim sposobnostima Blaškić osuđen na 45 godina robije. Da se razumijemo, ja bih osobno volio da Blaškić bude oslobođen. Ali ovdje nije o tome riječ.
WhiteWhaleKiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 18:13   #23
da! carli nema veze s ovim!

ovoga ... HA _HA HA ...

silvije degen ( nekad ASH a sad HNS kao i nobilo)...

ah da ! degen je branio artukovica( iako je znao da ga prisluskuju) a nobilo je ubijedio sudstvo da ga( artukovica) osude na smrt streljanjem! ok! blaza odluka neg na smrt vjesanjem!

sad, nobilo brani blaskica... tih 45 godina je ipak...



da! zlatko laslo (?) bi rekao da je klasican primjer govora mrznje, izreci da su "neki" likovi iz crtanog filma!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 19:05   #24
Quote:
WhiteWhaleKiller kaže:
OK, hajdmo ovako...
Nitko nije doveo u pitanje odvjetničku struku - oni brane okrivljenike i to je tak...
jesi. usporedio si ih sa kurvama. toliko o tvom razumijevanju odvjetničkog posla.

Quote:

Nobilo je danas izjavio kako je oslobodio ubojicu - ne da je uspio sud uvjeriti kako je tip nekog ubio u samoobrani...nego je ubojica slobodan čovjek, on, jer ga je Nobilo branio - formalno - pravno, nije ubojica. A ubio je čovjeka. Pojeo vuk magarca.
nije to izjavio. svi koji su gledali emisiji mogli su čuti da je na pitanje stankovića je li ikada branio ubojicu na sudu, nobilo odgovorio potvrdno. dobio je spor za klijenta, osjećao se profesionalno zadovoljno, a kao čovjek bio je tužan. no, to je dio njegovog posla i bit pravnog sustava je da svatko ima pravo na obranu. sud je taj koji na temelju optužbe i obrane te zakona donosi presudu, a ne odvjetnik tj. nobilo. opet si pobrkao lončiće, treba ti se sve crtat s flomasterima.

Quote:

I sve je to ok...ja da, recimo, ubijem nekog...recimo da u petak u Tvornici popizdim i s Brankicinom glavom udaram u šank dok god gad ne ispusti dušu (ups, koju dušu?), volio bih da me Nobilo brani. Premda bi me ionako oslobodili...
Ali zašto kenja o svom poštenju? I zašto bi mu netko sada trebao vjerovati? Jer, sam priznaje da je oslobodio ubojicu - dakle lagao za klijenta. Po cemu je drugacije kada prica o tim papirima koje, navodno, nije dobio?
moderatori?
SvogaTelaGospodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 19:06   #25
Quote:
WhiteWhaleKiller kaže:
jer je, zahvaljujući njegovim briljantnim odvjetničkim sposobnostima Blaškić osuđen na 45 godina robije.
Ako je Blaškić zahvaljujući Nobilovim odvjetničkim sposobnostima dobio 45 godina, zašto ga Blaškić nije otpustio?
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 20:37   #26
da je Nobilo bio posten i iskren Blaskic bi ga davno poslao u pm,al lova je slatka.
__________________
braco hrvati!
maliveliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 20:40   #27
Ako je preskup, može se naći i jeftiniji. Blaškić, za sada, nije opozvao svoje branitelje.
 
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:38   #28
zanimljivo je isto jos sto je Nobilo do sada na slucaju Blaskica zaradio 10.000.000 KN od Hrvatske drzave.

Mislim da Nobilo moli svaku vecer krunicu da se sto dalje produzi taj proces, dobra satnica.
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:42   #29
Quote:
Hrvoje kaže:
zanimljivo je isto jos sto je Nobilo do sada na slucaju Blaskica zaradio 10.000.000 KN od Hrvatske drzave.

Mislim da Nobilo moli svaku vecer krunicu da se sto dalje produzi taj proces, dobra satnica.
vidjet ćemo što ćeš reć kad uskoro puste blaškića....il bi ti rađe da ga ne puste?
SvogaTelaGospodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:43   #30
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Ako je preskup, može se naći i jeftiniji. Blaškić, za sada, nije opozvao svoje branitelje.
ne samo što ih nije opozvao neg je molio nobila da ostane
SvogaTelaGospodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:45   #31
Quote:
WhiteWhaleKiller kaže:
Da se razumijemo, ja bih osobno volio da Blaškić bude oslobođen.
ne zvučiš tako
SvogaTelaGospodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:46   #32
Quote:
SvogaTelaGospodar kaže:
vidjet ćemo što ćeš reć kad uskoro puste blaškića....il bi ti rađe da ga ne puste?
ne radi se o mome misljenje nego o tomen da je Nobilo dobija masnu paru.

Nadam se da ce ga pustit i oslobodit krivnje.

A sta je sa 10.000.000 KN ? Ipak su to poreznici platili, ili??

Koliko TI moras rintat za tu svotu?
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 21:50   #33
Quote:
Hrvoje kaže:
ne radi se o mome misljenje nego o tomen da je Nobilo dobija masnu paru.

Nadam se da ce ga pustit i oslobodit krivnje.

A sta je sa 10.000.000 KN ? Ipak su to poreznici platili, ili??

Koliko TI moras rintat za tu svotu?
gledaj hrvoje u principu ja se slažem s tobom. pročitaj par postova gore. to je velika lova, ali toliko top advokati zarađuju. država tj. mi plaćamo.

zašto? ne znam. valjda je od velike političke važnosti ili je tako uređeno zakonom. no u svakom slučaju na MORHu i vladi je da odluči hoće li to država plaćati ili ne. ako da, ne vidim zašto odvjetnik koji preuzme slučaj ne bi imao pravo na honorar. pa neće valjda radit badava? a priznat ćeš, za obranu u ovakvim procesima ne možeš poslat diletante.
SvogaTelaGospodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 22:04   #34
ako pogledam tvoje prijasnje upise na razno razne teme stekne se dojam da imas jako jako negativno misljenje o MORHu, FT, HDZ-u ..... itd.

E sad, Nobilo dobiva posao od MORHa, FT, HDZ........

pa kako to da Nobilo dobiva dobro placen posao od "lopova" kako ih ti znas etiketirat.

Meni je cila prica oko Blaskica mutna, a dio te price je i Nobilo.
Ali on je za tebe cool faca, koji zna ponekad i udarit svoju zenu

a cuj
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 00:29   #35
Quote:
WhiteWhaleKiller kaže:
Mi pričamo o dvjema različitim stvarima stari moj...
Ja nisam pravnik i ne kužim se u kazneni postupak.
Očigledno ne kužiš, jer ti je Vojky lijepo objasnio.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 01:09   #36
Talking "krasan gospodin"

urbana elita-Čačića,Linića,Pusićeve,Goldsteina, Puhovskih.......
-pa onda i Nobilo
--ovaj što gospodari svojim tijelom ali mu um vrluda i to debelo--vjerojatno je studirao pčelarstvo---
--Nobilo se ispričao za razbijenu frnjokalicu svje supruge ali jebiga--otkuda su zatvorili Golać pa se po Zagrebu šeću politički zatvorenici-kojima nije drago kad vide da čovjek koji je gajio usku suradnju sa udbom, i njih osudio za VERBALNI DELIKT GLUMI DEMOKRATU TAMO NEKOJ TV
--TAKO nOBILO OPET POTEŽE RUKU--dobro da nije nogu(tako on razmišlja) i od lahora njegove inače nježne ruke na licu postarijeg čovjeka kojemu je sudio zbog ljubavi prema Hrvatskoj ostaje pljuska

--e pa taj Nobilo tvrdi da je samo štitio sustav u kojemu je radio--pa isto to je činio i Hitler-no to braca Nobilu ne smeta

--jer on je sudio za teško djelo VERBALNOG DELIKTA što je bilo i pjevanje Ustani Bane

-taj isti Nobilo sa 9 000 000 000 kunića od jedne-samo jedne sudbine, je tužan jer eto on plaća i porez--drugi to ne čine

-- taj isti Nobilo kaže da je sud nepravedan--no Gotovina se treba predati--pa neće Nobilo sjediti
--a o dokumentima--račan 2000. ponosno izjavljuje "imamo dokumente koji pobijaju presudu Blaškiću"--vidim

--a od uspješne obrane Blaškić je posjedio jer je osuđen na najvišu kaznu do sada izrečenu, a i ako oslobode Blaškića(a dat će Bog) nobilova obrana je jedino dvostruka crta zapovijedanja---ništa muslimani su agresori-što dokazuje povijesna kronologija događaja
--smjesti svojoj zemlji jer ti je sjebala sustav u kojemu si punio Golać,i imao puno više vremena za pičit po ženamai gradu,sportu...pa ipak je zaslužni radni Nobilo osudio Artukovića

--i na kraju kao pravi demokrata veli: nema pojma gdje je Artukovićevo tijelo--ne zna jadnik--a udba mu bila majka i on njoj sin--sve zna samo to ne
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 06:14   #37
Vidim, jucer ste skoro "zakuhali", ali ste sve dobro govorili i priveli kraju. Imate moj blagoslov.
__________________
La vraie musique est entre les notes.
W.A Mozart
Otton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:29   #38
Quote:
SvogaTelaGospodar kaže:
fali ti U na kacigi


interesantno kako nikoga ne zanima blaškić.
Stvarno si glup ko ***** (nije točak). To je naslovnica albuma grupe U2 "BOY". Idi i pokri se ušima....
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:36   #39
Što se tiče Nobila i UDBE...
Željko Olujić je, u vrijeme kad je Nobio obnašao funkciju zamjenika državnog odvjetnika, bio državni odvjetnik.
Shodno tome je današnji glavni HDZ-ov odvjetnik bio Nobilov šef u UDBI.
Ako tome pridodamo da je Šeks izgradio karijeru braneći deklarirane četnike po beogradskim sudovima pišući ekavicom i ćirilicom možem zaključiti da je Šeks u vrijeme Nobilovog bivstvovanja u UDBI bio pripadnik Pop Đuićeve Ravnogorske bratije.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 09:49   #40
Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
Što se tiče Nobila i UDBE...
Željko Olujić je, u vrijeme kad je Nobio obnašao funkciju zamjenika državnog odvjetnika, bio državni odvjetnik.
Shodno tome je današnji glavni HDZ-ov odvjetnik bio Nobilov šef u UDBI.
Ako tome pridodamo da je Šeks izgradio karijeru braneći deklarirane četnike po beogradskim sudovima pišući ekavicom i ćirilicom možem zaključiti da je Šeks u vrijeme Nobilovog bivstvovanja u UDBI bio pripadnik Pop Đuićeve Ravnogorske bratije.
No, za razliku od Šeksa koji je 80-ih završio u buksi, g Nobilo je koju godinu kasnije sudio Artukoviću. To je ipak bilo rezervirano za provjereni kadar. A činjenica da je i dalje nastavio djelovati u državnom odvjetništu govori sve o Tuđmanovom "režimu".

A taj isti Željko Olujić je branio Artukovića, by the way.

Do sutra možemo nabrajati što je tko od naših političara radio u vrijeme socijalističkog režima, obzirom na žalost nije bilo lustracije barem u sudstvu, no činjenica boravka u zatvoru, puno govori.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.