Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 16:19   #121
Quote:
gerrit kaže: Pogledaj post
Beljki i Jelena ......... moze pitanje ?
Da li je za vas David Icke isti sarlatan kao i Sai Baba ?
bokic !
beljki ni sam ne zna da li je sve to što piše istina. jednostavno sam nije 99% siguran. ali di će priznati ......
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 16:40   #122
Quote:
neki sedmogodišnjii dečko izašao je iz te njegove sobice plačući, dva dana se nije mogao smiriti, pa ga je doktor koji je tu živio pregledao i razgovarao s njim i ustanovio da je mali analno silovan.Doktor se skupio i napustio ašram i ispričao tu priču. TAj čovjek nije anonimac, ima ime i prezime, i radi u nekoj bolnici, do njega bi bilo jednostavno doći .....
Ne znam što je bilo sa dječakom.....
Za mene netko tko može učiniti djetetu takvo nešto je dno, šljam, smeće, ljudski otpad, jer ništa, ama baš ništa ne može opravdati silovanje djeteta.
Da nije tužno bilo bi smješno, priča kao da je ju izmislio blago retardirani čovjek, pa onda se ti kao zgražaš i kao stalo ti je.... Da ti je stalo do zlostavljane djece, i da pratiš to, karma bi te odvela do crkve, i do pravih slučajeva, gdje to rade manijaci po svijetu, svećenici, bolesnici, a ne da te put vodi i dovede do utjelovljene ljubavi na zemlji i da jedno takvo biće ideš povezivati sa time. LOL....
Ako već idu izmišljati i raditi klopke Saiu neka to bolje naprave a ne ovako .... Šta je ovo ? Odmah se sjetim da se ovakve stvari događaju djeci sa određenim svećenicima i da će se sigurno događati ubuduće. Jel to možda crkva širi takve laži ili netko drugi kome smeta sva ta popularnost Saia.

Sada su došlo do faze da tvrde da taj čovjek ima ime i prezime, očito su očajni u želji da sruše Sai Babu, a nejde im, pa nejde nikako, jer danas Sai Babi dolazi više ljudi nego ikada prije.

Zadnje uređivanje Xavi Espana : 22.02.2009. at 16:46.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:02   #123
Quote:
Njegovom srecom uglavnom se obraca njuejdjerima koji ionako nemaju pojma o vezi

iako i sam volim dosta meditirati i više me nadahnjuju jogiji od sai babe, uzmi ovako : imaš ljude čiji ego radi do kraja i oni moraju svaki dan meditirati i poznavati sve te tekstove, raditi jogu po nekom sustavu, pravom poznatom i priznatom, jer po njima to je veća razina duhovnosti od naprimjer onoga što sai baba kaže nudi i daje, a to je prije svega služenje i čisto srce, pomogni drugome, voli čisto.... kod njega nema neke najkonkretnije prakse ili sustava. on sam veli da služiti dva dana, ali iskreno, više znači nego meditirati dva mjeseca, mislim kužiš kaj hoče reći, da je čisto ona dobrota u čovjeku i čisto srce i želja za pomaganjem najvažnija stvar u OVOM vremenu, neka to izađe van u čovjeku, da čovjek bude zaista takav, zaista! a ne da isfurava. a i danas nije više vrijeme za pećine i meditacije, ali ima ih koji si umišljaju da su za to, ovi na zapadu što glume jogije. danas ogromna većina duhovnih tragaoca nema ni čisto srce a di će onda ići na stupanj meditacije ... umišljanja su to... ništa drugo....
jedan lik je snimao aure nekih indijskih jogija i uglavnom nije našao ništa što bi ih činilo istinski duhovnima....čak ni kod njih.... a di će onda ovi....
e, ajde prodaj tu sai babinu priču nekom tko brije na drugi način i svaki dan meditira po dva sata itd. Sai baba često zna ismijavati jogu....egoistu se sve to čini prešarlatanski, jer on mora meditirati, on poznaje tekstove, on čita....on zna...praksa je bitna jako....a sai baba zapravo pojma nema.... i tako sami sebe zasljepe ! u realnosti ego ih tjera na sve to.

Zadnje uređivanje Xavi Espana : 22.02.2009. at 17:24.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:26   #124
Xavi E.

ok si . potegnul si vise zdrave logike nego cuvenim nam dvomotorac
Cessna kaj se srusil na planinama zdrave nam Like . Lika ? a kaj ne bi taj
forumski dvomotorac otisel tam di nam je sveta nam planina Velebita i pokusal da tam meditiraju ? kaj ce nam Himalaja kad imamo Liku ! Bas me zanima , jedan Zeljko Malnar koji je u zivotu prosel vise zivotnih opasnosti nego nam cuveni dvomotorac koji sipa trojstvo nam svetoga , bio je u ozbiljnoj zivotnoj opasnosti - znate i sami da su ga jedva spasili , ali ono kaj me je fasciniralo - kod njega nisu uocili nikakve kuknjave ili ocajanja .
Ocito , Malnar je davno SHVATIO kaj je to - smisao zivota . Cak je i jedan
Monty P. lakrdija prema salonskim izjavama dokonjeg dvomotorca .
Tak je ! rum i punc i dvomotorac leti . u prazno.
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:45   #125
Quote:
gerrit kaže: Pogledaj post
Beljki i Jelena ......... moze pitanje ?
Da li je za vas David Icke isti sarlatan kao i Sai Baba ?
bokic !
to je onaj s reptlima? ako nije lud onda je gori
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:46   #126
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
jelena ivanjcki ti bi trebala potražiti stručnu pomoć. Fakat. i bez uvrede. Usput obavezno popričaj i o svojoj seksualnosti, jer vidi se da je tu nešto precrno kod tebe. Sama činjenica da u biću kao što je Sathya Sai Baba vidiš pedofila, i još na to glumiš priču kako ti je žao djece, sve je to prejadno i preprozirno, u stvarnosti nitko tu nije zlostavljan, osim hiljada djece od strane svećenika i raznih bolesnika diljem svijeta. Pogledaj statisitike pedofilije unutar krščanske crkve..... Ja nisam njegov sljedbenik jer su mi učenja preopćenita, jogiji su mi jači, a i praksa, volim meditirati puno, a ovo što se vidi kao dokazi protiv njega, sve je to na razini imbecila, sve mi djeluje kao da su sve to smišljali svećenici iz crkve koji i inače pričaju kontra njega. On doista ima sposobnost materijalizacije, što su potvrdili najeminentniji svjetski mađioničari još 1980-tih. Jedan od takvih je bio Dug Hennig koji je tada bio broj 1 u svijetu mađioničara i on sam je rekao da ono što Sai Baba radi u Putapartiju da on sam ne bi mogao bez potrebne opreme koja ne postoji u Putapartiju. Tu dilema nema. you tube klipovi su uvjerljivi za imbecile i za one koji unaprijed žele vikati varalica prevarant. Što se tiče ovih što ga optužuju za zlostavljanja, misli šta reći, puno je bolesnih ljudi vani. danas bez ikakavih problema na netu izađe ružna priča o nekome ako ga se želi ocrniti, ubaciš bilo što. ali to nema težine u očima normalnih zdravih ljudi koji su osjetili Boga u sebi. Ja sam pogledao sve živo što ga kao provaljuje, filmove, you tube, tekstove, i sve je to imbecilno i bez ikakve težine. ali sasvim dovljno za razno razne prekrivene bolesnike i zle ljude.
.
naravno. Izjave dugogodisnjih sljedbenika (koje nam ne pasu), video materijal itd su imbecilni, a sasvim je razumno pak vjerovati osobi kada za sebe kaze da je Bog kao i odusevljenim sljedbenicima. To je definicija razumnosti i fakticnosti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:48   #127
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
beljki ni sam ne zna da li je sve to što piše istina. jednostavno sam nije 99% siguran. ali di će priznati ......
on je 90% siguran, no kako nije 100% (to ne moze biti buduci nije osobno svjedocio icemu neugodnom vec samo zakljucuje na osnovu dostupnih informacija sa svih strana) ne moze tvrditi da je to sto misli sigurno i istina, ali je najvjerojatnija mogucnost
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:49   #128
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
Da nije tužno bilo bi smješno, priča kao da je ju izmislio blago retardirani čovjek
jes vala coek je Bog, copio ga skorpion pa se prosvjetlio, drvo koje ispunjava zelje, dizanje himalaja (a kad ce to vec jednom dignut vako iz kolica jadan).. to su fakat vrlo inteligentne price. Ma sta price, fakti
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:50   #129
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
iako i sam volim dosta meditirati i više me nadahnjuju jogiji od sai babe, uzmi ovako : imaš ljude čiji ego radi do kraja i oni moraju svaki dan meditirati i poznavati sve te tekstove, raditi jogu po nekom sustavu, pravom poznatom i priznatom, jer po njima to je veća razina duhovnosti od naprimjer onoga što sai baba kaže nudi i daje, a to je prije svega služenje i čisto srce, pomogni drugome, voli čisto.... kod njega nema neke najkonkretnije prakse ili sustava. on sam veli da služiti dva dana, ali iskreno, više znači nego meditirati dva mjeseca, mislim kužiš kaj hoče reći, da je čisto ona dobrota u čovjeku i čisto srce i želja za pomaganjem najvažnija stvar u OVOM vremenu, neka to izađe van u čovjeku, da čovjek bude zaista takav, zaista! a ne da isfurava. a i danas nije više vrijeme za pećine i meditacije, ali ima ih koji si umišljaju da su za to, ovi na zapadu što glume jogije. danas ogromna većina duhovnih tragaoca nema ni čisto srce a di će onda ići na stupanj meditacije ... umišljanja su to... ništa drugo....
jedan lik je snimao aure nekih indijskih jogija i uglavnom nije našao ništa što bi ih činilo istinski duhovnima....čak ni kod njih.... a di će onda ovi....
e, ajde prodaj tu sai babinu priču nekom tko brije na drugi način i svaki dan meditira po dva sata itd. Sai baba često zna ismijavati jogu....egoistu se sve to čini prešarlatanski, jer on mora meditirati, on poznaje tekstove, on čita....on zna...praksa je bitna jako....a sai baba zapravo pojma nema.... i tako sami sebe zasljepe ! u realnosti ego ih tjera na sve to.
u prevodu saijevci ne trebaju nista nego obozavati njegovu osobu kao Boga. Kult licnosti najtipicniji
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:35   #130
........

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
naravno. Izjave dugogodisnjih sljedbenika (koje nam ne pasu), video materijal itd su imbecilni,
Beljki pokušaj napisati jedan normalan zdravi post, možeš ti.

Kada se realno pogleda jasno se vidi da je sve to teška izmišljotina. Barem ja to tako vidim, i osjećam intuitivno, kao i milioni koji su bili kod njega ili su u kontaktu sa njim. Kod swamija je bilo pa valjda na desetine miliona ljudi, tamo dolje baš kod njega u putapartiju, svi oni su osjetili ono ljepo i čisto u sebi uz malu pomoć swamija, i sada šačica tvrdi da ih je zlostavljao, seksualno, i još je kao i malu djecu zlostavljao ?! Daj me nemoj .... progutao bi to kada bi bio imbecil. Pa kakav je to profil ljudi koji to tvrde i kakvi su oni koji vjeruju u to ?? Bože me sačuvaj, zato kažem to su zli ljudi, lagano imbecilni. znam ljude koji nikako ne vjeruju da je sai baba avatar ali na ove priče o pedofiliji se lagano smiju jer i oni vide da je to jadan pokušaj ocrnjivanja. a ovi što sve to rade i pokreću ....Prvo su ubacili dva tri čovjeka sa tim pričama, pa su skužili da ne prolazi jer milioni kažu da je sai baba božanski a tamo dvojica pričaju da ih je zlostavljao, mislim ono .... pa su ubacili 20-30 imena da bi stvar kao dobila na težini. Imbecilno i bolesno.

"a sasvim je razumno pak vjerovati osobi kada za sebe kaze da je Bog kao i odusevljenim sljedbenicima"

čini mi se da si pisao da si bio čak i kod njega u indiji, ali vidim da nisi ono što je dosta lako osvjestiti osvjestio. Daleko si ti čovječe .... Nije čudo da pišeš to kaj pišeš.

Swami je masu puta rekao da je taj izvor mira u nama, da je ta bezuvjetna ljubav sami Bog, što je živa istina, to je najlakši način da doživimo boga, sada na ovom stupnju razvoja, najdirektnija veza, i da bi čovjek trebao biti svjestan da je on sam ljubav i blaženstvo u svojoj suštini, da je u tom smislu Bog, jer Bog i ljubav su jedno, i u TOM SMISLU swami za sebe kaže da je bog i kaže da je svaki čovjek utjelovljenje blaženstva, božanskosti, ljubavi, boga itd. Ljudi koji nisu otkrili taj izvor u sebi tu njegovu izjavu shvaćaju krivo što je čisto njihov problem.

Zadnje uređivanje Xavi Espana : 23.02.2009. at 21:00.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:41   #131
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
u prevodu saijevci ne trebaju nista nego obozavati njegovu osobu kao Boga. Kult licnosti najtipicniji
Vjerovatno postoje i takvi, vrlo ih je malo, obožavanje je meni jadno, obožavanje .... ali sigurno većina ljudi nakon susreta sa swamijem ide U SEBE. Bio sam dvaput na bajanima u ZG, i nekim predavanja sai sljedbenika, i ti ljudi mi se čine sasvim ok.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:19   #132
Beljki , ti si - horoskopski Bik ?
pa to ondak sve veliju kak si zdenfan za pod
gmazovski
.... a nijesi mi odgovorija ... kak si uspel srusiti Cesnnu u Lici ??
Prosel si Himalaje , a nijesi nasu Liku ??? hmmm , oliti te zaheba najzubatiji gradjevinar na preletu Maslenice

......... jadan ti ga ........ ni Monty Python ti nije ni do kolinja

---------------------------
ja bih meda ali sahin neda
kuzis ???
ma vraga .........
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 23:26   #133
.....nego Beljki ............ am jel da trpas i Malnara pod sarlatane ?

pital sam te za Malnara ? imas li tri ciste da kazes nesto o tom svetom
covjeku ? ne odgovoris li . ondak si njegov - Jajan
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 08:17   #134
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
Vjerovatno postoje i takvi, vrlo ih je malo, obožavanje je meni jadno, obožavanje .... ali sigurno većina ljudi nakon susreta sa swamijem ide U SEBE. Bio sam dvaput na bajanima u ZG, i nekim predavanja sai sljedbenika, i ti ljudi mi se čine sasvim ok.
jes vala, bice da nakon dva puta na bhajanima imas bolji uvid u sljedbenike, Babine folove i organizaciju od nas koji smo godine proveli u njoj
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:21   #135
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
jes vala, bice da nakon dva puta na bhajanima imas bolji uvid u sljedbenike, Babine folove i organizaciju od nas koji smo godine proveli u njoj
Većina ljudi ide u sebe nakon susreta sa njim. Da iznutra nisu spremni nikada ne bi ni došlo do kontakta sa Swamijem. To je sasvim dovoljno da vidim kakvi su to ljudi, a oko njega su i inače dobri ljudi. Ne moram visiti tamo dolje ili po Sai organizacijama.

Možeš provesti beljki 20 godina u Sai organizaciji ali ako si bolestan čovjek pa ideš tvrditi da je Sai Baba nekoga silovao ili pak vjeruješ u takve nebuloze i priče bolesnih umova, pravdajući to nekim "dokazima", e svako zna o čemu se tu onda radi, a na bolesnika trošiti vrijeme neću ni pod razno. Ja ću izvući jedan zaključak, da tebe i tvoju miloklizno žabokrečinarsko pisanje na ovom sajtu više neću gledati.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:50   #136
Quote:
Xavi Espana kaže: Pogledaj post
Većina ljudi ide u sebe nakon susreta sa njim. Da iznutra nisu spremni nikada ne bi ni došlo do kontakta sa Swamijem. To je sasvim dovoljno da vidim kakvi su to ljudi, a oko njega su i inače dobri ljudi. Ne moram visiti tamo dolje ili po Sai organizacijama.
Svaki saijevac je sljedbenik kulta licnosti. Kao sto je svaki Krishnijevac sljedbenik kulta licnosti Krishne, krscanin Isusa itd tako je Saijevac sljedbenik kulta licnosti Sai Babe. Razlika od ovih drugih je sto tu imamo zivog covjeka koji za sebe tvrdi da je bog i sljedbenike koji u to vjeruju. Ako ces vjerovat (u vjeri ionako nema dokaza) vjeruj, no nema nikakvog smisla niti podloge tvrditi da se ne radi o takvoj vrsti kulta licnosti posto je to centar postojanja organizacije i sljedbenika, sve drugo proizlazi iz toga Druga je stvar sto ce se na van nekada ici sa "razblazenim" pricam tipa svi smo ionako Bog itd.. jer svatko zna da ce djelovati sektaski ako dodje na ulicu propovjedajuci kako je Sai Baba The Bog

Quote:
Možeš provesti beljki 20 godina u Sai organizaciji ali ako si bolestan čovjek pa ideš tvrditi da je Sai Baba nekoga silovao ili pak vjeruješ u takve nebuloze i priče bolesnih umova, pravdajući to nekim "dokazima", e svako zna o čemu se tu onda radi, a na bolesnika trošiti vrijeme neću ni pod razno. Ja ću izvući jedan zaključak, da tebe i tvoju miloklizno žabokrečinarsko pisanje na ovom sajtu više neću gledati.
aj super da ti se tako svidjam, ali osobni napadi i misljenja nisu argumenti niti znace ista u dokazivanju stajalista, obicno su samo odraz frustracije uslijed nedostatka argumenata
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:32   #137
.....nego Beljki ......
da ti nisi u sekti - Plecka crkvena Drago ???
naj se sramiti da priznas . bez obzira kaj je tvoj gore spomenti guru
onomad pootroval pola cajeva ....

-------------------------
ja bih meda ali sahin neda
kuzis Beljki ?
ma vraga kuzis .........
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 16:56   #138
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
u prevodu saijevci ne trebaju nista nego obozavati njegovu osobu kao Boga. Kult licnosti najtipicniji
sai sadhana nema veze sa kultom ličnosti niti je sljedbenistvo bilo koje religije kult ličnosti.tvoji napisi su izraz tvojih frustracija i ne razočaranja u babu nego religije općenito.nikog ti nevoliš.ni isusa ni babu ni krishnu.to je sad jedan tvoj frustracijski kuršlus koji vjesto pakiras u anti sai pokret.i da ga nema tog anti pokreta ti bi bio razočaran.zato poslozi stvari i imenuj ih pravim imenom.ova tvoja pakiranja pokazuju nesto drugo a ne dal je sai lazan ili ne.
izgubio si kontakt sa duhovnim i sada traziš opravdanja a nema boljeg utočista nego ta anti sai propaganda.

umjesto da za tvoje skretanje s puta nalaziš razloge u sebi ti ih vjesto projiciras na saija.eto vidiš ako ti to pomaze da u tvom slučaju baba i takav negativan tebi sluzi da ti olaksa.on je kriv za tvoju duhovnu pustoš ,ne ti.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 18:54   #139
Dragi Sumski, Xavi, Gerrit i ostala draga djeco,
sve je u redu, bez uzrujavanja i po redu.
Treba vam tatica, veeelika duhovna figura u koju cete biti sigurni, koji ce vas stititi i pruziti vam sigurnost.
Jos kad je onako nasmijesen, u narancastom, sa skembicom i velikom frckavom kosicom, pa jos u crvenom mercedesu, milina jedna...
Sve je to u redu, samo nemojte ga nazivati Bogom ili avatarom, nisu to rijeci za djecu. I vidjet cete, kad odrastete, nece vam vise trebati, i tada vam se mozda odskrinu vrata duha. I prozor Boga. Da o Sinu i ne govorim.
A sada lijepo pusa i u krpe!
Dominicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:58   #140
Quote:
Dominicus kaže: Pogledaj post
Dragi Sumski, Xavi, Gerrit i ostala draga djeco,
sve je u redu, bez uzrujavanja i po redu.
Treba vam tatica, veeelika duhovna figura u koju cete biti sigurni, koji ce vas stititi i pruziti vam sigurnost.
Jos kad je onako nasmijesen, u narancastom, sa skembicom i velikom frckavom kosicom, pa jos u crvenom mercedesu, milina jedna...
Sve je to u redu, samo nemojte ga nazivati Bogom ili avatarom, nisu to rijeci za djecu. I vidjet cete, kad odrastete, nece vam vise trebati, i tada vam se mozda odskrinu vrata duha. I prozor Boga. Da o Sinu i ne govorim.
A sada lijepo pusa i u krpe!
Velecasni dominikus , kam si me to strpal ?
zaboravil si kaj je nas Isus rekal
"nebo i zemlja ce proci , ali moje rijeci nece proci "

koga ti to keftas sa pusama ? i krpama ? krvavim krpama od keftanja ?
to ti os po crno-bijelom podu da keftas bez vazelina ??

Znaci , naucil sam lekciju , da je ponovim
Dragi Dominikus i ostala draga keftana djeco, sve je u redu , samo bez panike , sve je pod vazelinskom kontrolom.
Treba vam tatica , otocko krcka tatica Sudac , veeelika duhovna figura u
koju cete biti sigurni, koja ce vas vazelinski stititi i pruziti vam obrisanom krpom sigurnost.
jos kad je onak nasmijesen u crnom , sa skebicem medju ohoho dolinom,
pa sa caplinovskom obrvom pa jos u hercegbemveejcu , milina koja se
uspricano topi u ustima , stono zemsko veliju -- mmmljac........
sve je u redu , samo ga nemojte nazivati bogom ili avatarom, nisu to rici za
kacunkove sljedbenike . I vidjet cete kad odrastete,nece vam vise trebati vazelin , i tada ce vam se ukazati Marija Magdalena . i prozor krhkog cimbenistva. da i o Plecki crkvenoj Dragi ne govorim.

a sad lipo i cvrsto spijte na trbuhu.

---------------------------------------------------

ja bih meda ali sahin neda
Beljki kuzis ?
ma vraga kuzis ......
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.