Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 22:58   #1
NEPOZNATE ŽIVOTINJE DUBINA

Od davnih dana se spominju u mnogim novinskim člancima i pričama ljudi da se ponegdje na površini da li morskoj da li u jezeru ili rijeci pojavi neko misteriozno nepoznato vodeno stvorenje pa zagolica maštu. Šta reči o Loch Ness-u i njegovom poznatom misterioznom vodenom stvorenju? A što još tek kriju morske dubine kad je riječ o znanosti nepoznatim ili manje poznatim vodenim životinjama posebno onim velikog formata? Ima li novijih saznanja?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 01:50   #2
Pa, daleko je veća mogućnost da u oceanskim dubinama postoje neka još neotkrivena spektakularna bića, nego u relativno malim jezerima.

Heh, postoje neki uznemirujući povijesni izvještaji o viđenju megalodona, i divovskih lignji/hobotnica (legendarni kraken) -ako im je za vjerovati. Doduše, utvrđeno je da stvarno postoje goleme lignje, duboko dolje, i kitovi ulješure se bore sa njima.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:44   #3
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Pa, daleko je veća mogućnost da u oceanskim dubinama postoje neka još neotkrivena spektakularna bića, nego u relativno malim jezerima.

Heh, postoje neki uznemirujući povijesni izvještaji o viđenju megalodona, i divovskih lignji/hobotnica (legendarni kraken) -ako im je za vjerovati. Doduše, utvrđeno je da stvarno postoje goleme lignje, duboko dolje, i kitovi ulješure se bore sa njima.
Istina. Okeani su prilično neistraženi. Moguće je da su neka prahistoriska morska biča opstala i provukla se kroz vremenske mreže pa i danas žive. Ali Megalodon pa ne znam baš. Megalodon bi imao veliki apetit, a da li danas može da zadovolji svoj apetit. Mislim da ta zvijer postoji več bi negdje bila snimljena.
Ali dubine su kao nesitraženi vodeni svemir. Pa eto, čak kažu da su našli neke piramide pod vodama negdje gdje je misteriozni bermundski trokut.
Ali ima nekih navoda da su zmijolika biča ogromnih dimenzija viđana i da ih ima da nije šuplja priča. I u naše vrijeme i prije.

"Godine 1848. bila je senzacija kad je The Times pisao da je kapetan fregate ratne mornarice Daedalus, s devetnaest topova, izvijestio lordove Admiralite-ta kako je na plovidbi iz Indije vidio morsku zmiju. U izvještaju kapetan M'Quhae je zapisao da su dvadeset minuta gledali čudovište iz prilične blizine. »Da je to bio kakav znanac, bio bih mu lako prepoznao crte lica golim okom. Nije skretalo sa svojega kursa na jugozapad i plivalo je brzinom od dvanaest do petnaest milja na sat, očigledno s određenom svrhom«. Velika brzina kao i ostale pojedinosti koje je M'Quhae o-pisao postali su karakteristični u izvještajima o susretima sa čudovištima: velika
zmijska glava, četiri stope (1,2 m) isturena iz vode, »koja nije nikad dok smo je pratili dalekozorom zaronila pod vodu« i nešto slično konjskoj grivi smočenoj na hrptu, a veličina »uspoređena s dužinom prečke našeg najvećega vršnog jedra u vodi, iznosila bi najmanje 60 stopa (18 m".

Evo nekih interesantnih dokaza. Za sve koji ovo zanima.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/...8620043756.jpg

https://youtu.be/u6SuJ6l_AJA

https://youtu.be/BaX6BK66v9A

morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 11:28   #4
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Istina. Okeani su prilično neistraženi. Moguće je da su neka prahistoriska morska biča opstala i provukla se kroz vremenske mreže pa i danas žive. Ali Megalodon pa ne znam baš. Megalodon bi imao veliki apetit, a da li danas može da zadovolji svoj apetit. Mislim da ta zvijer postoji več bi negdje bila snimljena.
Ali dubine su kao nesitraženi vodeni svemir. Pa eto, čak kažu da su našli neke piramide pod vodama negdje gdje je misteriozni bermundski trokut.
Ali ima nekih navoda da su zmijolika biča ogromnih dimenzija viđana i da ih ima da nije šuplja priča. I u naše vrijeme i prije.

"Godine 1848. bila je senzacija kad je The Times pisao da je kapetan fregate ratne mornarice Daedalus, s devetnaest topova, izvijestio lordove Admiralite-ta kako je na plovidbi iz Indije vidio morsku zmiju. U izvještaju kapetan M'Quhae je zapisao da su dvadeset minuta gledali čudovište iz prilične blizine. »Da je to bio kakav znanac, bio bih mu lako prepoznao crte lica golim okom. Nije skretalo sa svojega kursa na jugozapad i plivalo je brzinom od dvanaest do petnaest milja na sat, očigledno s određenom svrhom«. Velika brzina kao i ostale pojedinosti koje je M'Quhae o-pisao postali su karakteristični u izvještajima o susretima sa čudovištima: velika
zmijska glava, četiri stope (1,2 m) isturena iz vode, »koja nije nikad dok smo je pratili dalekozorom zaronila pod vodu« i nešto slično konjskoj grivi smočenoj na hrptu, a veličina »uspoređena s dužinom prečke našeg najvećega vršnog jedra u vodi, iznosila bi najmanje 60 stopa (18 m".

Evo nekih interesantnih dokaza. Za sve koji ovo zanima.

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/...8620043756.jpg

https://youtu.be/u6SuJ6l_AJA

https://youtu.be/BaX6BK66v9A

Dokaza??
Daleko je to od dokaza.

Pogledao Pacific Rim. Di ces boljeg dokaza da postoje Kaiju
Huricanechaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 20:02   #5
Ima u Dalmaciji pored Imotskog Crveno jezero.
Probao sam baciti kamen (bezbroj turista je pokušalo, ne samo ja) i nikad ne čujem buć, niti vidim gdje je kamen otišao no, ili je tamo nekakva čudna gravitacija, zračne struje, ili su izvanzemaljci napravili neko sranje.

Još nije otkrivena točna dubina tog jezera !

Imamo mi većih misterija nego Nessi
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 20:19   #6
Otkud ti ideja da se ne zna točna dubina?

I da se "ne čuje buć"?
Mrčendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 22:53   #7
Ja vjerujem da postoje velike ribe pa i znanosti nepoznata stvorenja koja joštreba otkriti i proučiti. A gledajuči na Diskaveri kanalu onu emisiju River Monsters vidio sam kako ribe mnoge kao naprimjer som mogu narasti ogromne,
zapravo koliko imaju hrane toliko rastu. I u rijekama ima velikih ribetina koje vrebaju. A zamisli onda kolike mogu biti i kakve morske nemani.
Čitao sam da je jedna lignja doslovno napala i obgrlila tanker koji preko okeana vozi naftu ali je skliznula i propeleri su od nje napravili salatu, da tako kažem.
Ali to su sve vidjeli očevidci i ima izvještaj o tome.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 13:12   #8
Quote:
Mrčendajzer kaže: Pogledaj post
Otkud ti ideja da se ne zna točna dubina?
Lažu na Webu.
Nemoj se ti pouzdati u intrnet. Ima ljudi koji znaju.
Quote:
I da se "ne čuje buć"?
Dobro da nisu bacili stijenu od pola tone.

Govorim ti o bacanju normalnom kamenju, ili dijelovima stijene težine do 2 kg.
Što misliš zašto su na videu gurali komade od 30-ak kg ?
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 20:29   #9
Dokumentarac na outdoor kanalu cini mi se, ekipa trazi megalodona, bace brdo mesa, dodje desetine ajkula, ruckaju, ovi gledaju sonar, spustili kavez ispod povrsine, odjednom SVE ajkule beze glavom bez obzira, na sonaru se pojavljuje nesto ogromno, udara brod i zamalo da ga prevrne, zena u kavezu uspeva da pogodi markerom to nesto, nekako izadju iz vode i odu u kabinu da prate marker sonarom, sta god je bilo pogodjeno je nosilo marker do 1900m dubine i tu je signal nestao jer marker jednostavno nije mogao da odasilja dublje...
halcyon82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 21:46   #10
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Ima u Dalmaciji pored Imotskog Crveno jezero.
Probao sam baciti kamen (bezbroj turista je pokušalo, ne samo ja) i nikad ne čujem buć, niti vidim gdje je kamen otišao no, ili je tamo nekakva čudna gravitacija, zračne struje, ili su izvanzemaljci napravili neko sranje.

Još nije otkrivena točna dubina tog jezera !

Imamo mi većih misterija nego Nessi
Iskreno nisam znao za ovo jezero. Ali čuje se buč. Pogledo sam snimak na youtube. Vrlo zanimljivo.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 22:19   #11
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Lažu na Webu.
Nemoj se ti pouzdati u intrnet. Ima ljudi koji znaju.
Došli su do dna, ali je svejedno ostao jedan sifon koji nije dostupan čovjeku, a pretpostavlja se da je povezan s podzemnim vodama sve do Vrulje na Dubcima.
Istraživali su ga Nijemci još 1998.

Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
Dobro da nisu bacili stijenu od pola tone.

Govorim ti o bacanju normalnom kamenju, ili dijelovima stijene težine do 2 kg.
Što misliš zašto su na videu gurali komade od 30-ak kg ?
Ovo je 'kriva', sjeverna strana jezera s koje dica bacaju kamenje, bolje rečeno stine. Naravno da kamen padne u jezero s koje god strane, ali litice jezera s južne strane nisu strme kao one sa sjeverne, već su konveksne, tj. ispupčene zbog čega se let, odnosno pad kamena u vodu, ne vidi.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:03   #12
Quote:
halcyon82 kaže: Pogledaj post
Dokumentarac na outdoor kanalu cini mi se, ekipa trazi megalodona, bace brdo mesa, dodje desetine ajkula, ruckaju, ovi gledaju sonar, spustili kavez ispod povrsine, odjednom SVE ajkule beze glavom bez obzira, na sonaru se pojavljuje nesto ogromno, udara brod i zamalo da ga prevrne, zena u kavezu uspeva da pogodi markerom to nesto, nekako izadju iz vode i odu u kabinu da prate marker sonarom, sta god je bilo pogodjeno je nosilo marker do 1900m dubine i tu je signal nestao jer marker jednostavno nije mogao da odasilja dublje...
To je neki film.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:28   #13
Nije film

https://www.youtube.com/watch?v=Ffq8dQSE8Hg

http://www.discovery.com/tv-shows/sh...s-sperm-whale/


nesto sto lici na nekakvu dzinovsku ajkulu izgleda da zaista postoji.....sad da li je to bas onaj megalodon.....nadam se da ce se saznati....
Ritter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 14:03   #14
problem s megalodonom je u stvari vrlo jednostavan jer isti je već prije cca 2,6 mil godina izumro.
Netko možda misli da nije... pa ajmo ovako, da "tu i tamo" još koji i postoji kako bi se razmnožavao? Kako bi našao partnera/partnericu? Pa ajmo dalje... postoji nešto što se zove "genetski bazen". Kad broj jedinka neke vrste padne ispod broja od par stotina komada bez ljudske intervencije (točno kontrolirano razmnožavanje) ta vrsta više ne može preživjeti... barem ne na duže staze.

Da skratimo... da megalodon do današnjeg dana i postoji morali bi ih biti minimalno nekoliko stotina komada a nekoliko stotina komada te ribetine ne bi prošlo ne primječeno bez brige

Ista stvar i s famoznom Nessy... osim ako to nije neki stvor koji živi tisuće godina naprosto je ne moguće da ona postoji jer jedna jedina bi odavno umrla a da ih ima više pa našli bi ih... jest da je to dosta veliko jezero ali nije baš tolko veliko

Stoga pustite te priče... u oceanskim dubinama sigurno ima svega i svačega (svojevremeno me to jako zanimalo i dosta sam o tome čitao) i doslovno kod svakog novog urona otkriju neku novu vrstu ali Megalodon
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:02   #15
ali koliko sam ja shvatio iz onih youtube filmova,ti NAVODNI megalodoni zive u velikim okeanskim dubinama....i realtivno retko se pojavljuju na povrsini...

e sad,u tolikim okenaima tj tolikim vodenim prostranstvima,TEORIJSKI je moguce da nekoliko desetina ili stotina jedinki neke vrste funkcionise i zivi,a da nisu bas preterano primeceni....

mada,zanimljivo iz onog videa,zasto su juznoafricke vlasti zabranile dalja istrazivanja u njihovim podrucjima....
Ritter79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 23:37   #16
Quote:
Ritter79 kaže: Pogledaj post
Nije film

https://www.youtube.com/watch?v=Ffq8dQSE8Hg

http://www.discovery.com/tv-shows/sh...s-sperm-whale/


nesto sto lici na nekakvu dzinovsku ajkulu izgleda da zaista postoji.....sad da li je to bas onaj megalodon.....nadam se da ce se saznati....
Pregledao sam ovaj video sa velikim zanimanjem.
Mislim da je ovaj video lažni dokumentarac, interviju. Nisam siguran.
Nekako mi svi izgledaju kao dobro uvježbana filmska ekipa.
Danas se može jako lako lažirati i video snimci. Samo treba dobra filmska oprema i specijalni efekti.
Naravno, ja bi volio da ova životinja megalodon postoji, premda me strah takve životinje.
Ja vjeruje da u dubinama okeana ima takvih zvijeri poput mega ajkule.
Lijepo je istraživati u potrazi za novim dokazima nepoznatih životinja u moru. Hvala ti za video prijedlog.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 01:55   #17
Čekaj, jesi ti ozbiljan sa ovim "bad CGI" linkom ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 09:35   #18
Quote:
Ritter79 kaže: Pogledaj post
ali koliko sam ja shvatio iz onih youtube filmova,ti NAVODNI megalodoni zive u velikim okeanskim dubinama....i realtivno retko se pojavljuju na povrsini...

e sad,u tolikim okenaima tj tolikim vodenim prostranstvima,TEORIJSKI je moguce da nekoliko desetina ili stotina jedinki neke vrste funkcionise i zivi,a da nisu bas preterano primeceni....

mada,zanimljivo iz onog videa,zasto su juznoafricke vlasti zabranile dalja istrazivanja u njihovim podrucjima....
Ma zaboravite na te priče... megalodon je, koliko se može znati-pretpostaviti, vodio dosta sličan život kao i velika bijela psina, znači nije obitavao u velikim dubinama... u konačnici u dubinama nema dovoljno hrane za njih. Zaboravite na ogromne lignje i sl... želiš obilje hrane koja ti neminovno treba poradi veličine onda ideš u pliće vode a ne da se skrivaš u dubinama.
Da postoje nihova omiljena hrana bili bi kitovi... nisam baš primjetio da nešto jede kitove

Toliko od mene na ovoj temi
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:16   #19
Quote:
Rostilj-peka kaže: Pogledaj post
Ma zaboravite na te priče... megalodon je, koliko se može znati-pretpostaviti, vodio dosta sličan život kao i velika bijela psina, znači nije obitavao u velikim dubinama... u konačnici u dubinama nema dovoljno hrane za njih. Zaboravite na ogromne lignje i sl... želiš obilje hrane koja ti neminovno treba poradi veličine onda ideš u pliće vode a ne da se skrivaš u dubinama.
Da postoje nihova omiljena hrana bili bi kitovi... nisam baš primjetio da nešto jede kitove

Toliko od mene na ovoj temi
Čekaj da se probudi moj dragi
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:17   #20
Megalodon je bio dugačak 15-20 m. Najveća lignja koju su ikad ulovili je bila dugačka 18m, a lignja zvana "Kraken" snimljena u atlanskom oceanu vrlo lošim fotoaparatom pretpostavlja se ima duljinu oko 40m,
te bi megalodona mogla konzumirati kao da je koštica marelice.
Leksington is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.