Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2004., 23:39   #1
Pegle za kosu, sredstva i četke za ravnanje

dakle gdje (Zg molim vas) i koliko kosta. koja je kvalitetna i koje jos proizvode trebam kupiti da mi zastite kosu od topline.
thanx
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 00:33   #2
mogu ti odgovoriti na neka pitanja u vezi pegle za kosu.
u Rijeci se cijene kreću od 150 do 250 kuna. Rowenta na paru je oko 250 kn. svi spominju keramičke kao "najbolje" za kosu ali osobno mislim da je sve to isto. jer je najbolje za kosu da je se ne dira, ne pegla. sve ostalo je "tretiranje" kose. ne vidim zašto bi cijene Rijeka-Zagreb bile drastično različite, pa eto, računaj s tim cijenama. ovdje se pegle mogu kupiti u velikim trgovačkim centrima i dućanima sa lampama, lusterima, peglama za veš i sl.

kako sam već i napisala, niti jedna nije najbolji izbor za kosu jer je ipak maltretiraš s toplinom. ako imaš jako tanku i osjetljivu kosu, odustani od pegle. ako je koristiš, pokušaj ne češće od 1 tjedno i nemoj držati dugo pramen. ja "povlačim" peglu po kosi, ne držim minutu na svakom pramenu. prije "peglanja" natopim kosu silkom i nikada ne peglam mokru ili vlažnu kosu.

eto, nadam se da sam pomogla
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 00:59   #3
za dugu kosu bolje uzmi vecu ako ces moc birat. moja je dosta mala pa je tlaka ziva...
*Girlie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 07:47   #4
ja imam philopsovu na paru platila sam je na nekoj akciji 200 kn mislim da inače košta nekih 250 kn....meni je to super stavr al koristim je 1 tjedno....šta se tiče proizvoda i načina da se kosa manje uništava...ja operm kosu normalno sa šamponom i maskom (Ap) malko je prosušim ručnikom i stavim ampulu za njegu tretirane i suhe kose i onda kosu osušim i malo izvučem na četku jer je moja nemoguća i kad je skroz suha samo malo provučem peglom kroz kosu pustim da malo stane tako ispeglana i onda stavim silikona i sprej za sjaj i voila...to tako izgleda kad to radim kući što je vrlo rijetko ipak frizerke to rade najbolje
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 09:50   #5
Lissima

Je li netko probao od Rowente Lissimu (neki fen za ravnanje kose)?
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 11:35   #6
Re: Lissima

Quote:
B&B kaže:
Je li netko probao od Rowente Lissimu (neki fen za ravnanje kose)?
Ja probala. Proizvod je GENIJALAN. Izgledam kao da sam od frizera došla.

Kaj radi - izravna kosu, ali ju ne spali. Fen je relativno slabe jačine, zrak nije toliko vruć, možeš si ti staviti na 2. stupanj pa imati nešto topliji zrak, ali je bottom line da super izravna sve živo, dobiješ na volumenu i nemaš spaljenu kosu.
Prva upotreba je malo nespretna, treba se malo uvježbati, ali već nakon drugog ili trećeg puta ide super.

Preporučam svima - 259 KN u Pevcu.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 11:42   #7
ej, matsa a jel stavaljas na kosu nesto prije te lissime?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 13:46   #8
Quote:
magic blue kaže:
ej, matsa a jel stavaljas na kosu nesto prije te lissime?
Perem šampon+ regenerator i stavljam pjenu taftovu i to malo te pjene. Dakle, ništa posebno.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 13:48   #9
wow covjece jel tvoja praprabaka bila amazonka
svaka cast sretnice
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 14:04   #10
Meni ta lissima sranje,toliko je siroka i nezgrapna,ruke ma zabole

Propala investicija,evo neki 3 god mi cuci u kupatilo
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 14:08   #11
Quote:
SaraTroroga kaže:
Meni ta lissima sranje,toliko je siroka i nezgrapna,ruke ma zabole

Propala investicija,evo neki 3 god mi cuci u kupatilo
evo kupujem ja za 130kn i cokoladu
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 15:00   #12
Kako inače ravnate kosu bez tih pegli?
Imam neki, kao, nastavak na fenu koji služi za ravnanje kose, onako kao ona produžena cijev pa na široke zupce ali nemam iskustva s korištenjem istoga.
Zapravo, najbolje mi ispadne kad stavim one ogromne viklere pa doradim voskom ili silikonom.
Nema šanse da to napravim četkom, kao u salonu..
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 15:13   #13
Quote:
SaraTroroga kaže:
Meni ta lissima sranje,toliko je siroka i nezgrapna,ruke ma zabole

Propala investicija,evo neki 3 god mi cuci u kupatilo
Onda ne govorimo o istoj stvari, jerbo je to skroz novi proizvod, tek nedavno izašlo. MOžda ti imaš neku stariju verziju?
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 15:37   #14
ovo imam ja,i to tri godinemoja lissima
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 15:59   #15
Quote:
LadyInRed kaže:
svi spominju keramičke kao "najbolje" za kosu ali osobno mislim da je sve to isto.

ja imam keramicku vec par godina.koristim je 3 puta sedmicno na isti nacin ko i ti,suhu kosu i poprskanu silkom.
meni je fantasticna,kosa mi je ista kao i kad je nisam koristila,nema suhih vrhova,slame....a nije da imam neku bogzna kakvu kvalitetnu kosu.

frendica koja je kupila obicnu u isto vrijeme kad i ja svoju,presla je na keramicku jer joj je obicna presusila kosu.

najbolje su safirne,al i najskuplje.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 16:02   #16
Quote:
Samantha kaže:
najbolje su safirne,al i najskuplje.
safirane
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 16:12   #17
Quote:
SaraTroroga kaže:
ovo imam ja,i to tri godinemoja lissima
To je to - ista stvar. Koji sam ja kreten, gdje sam bila tri godine?
I zašto to tek sad dolazi na naše tržište i tek sad se počelo reklamirat... Nemoguće da je u SiCG (ako si ti tamo) došlo prije tri godine, a nama tek sad...

Ne znam, meni je super. Jest teža od fena, ali je efekt super.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 16:26   #18
Quote:
matsa kaže:
To je to - ista stvar. Koji sam ja kreten, gdje sam bila tri godine?
I zašto to tek sad dolazi na naše tržište i tek sad se počelo reklamirat... Nemoguće da je u SiCG (ako si ti tamo) došlo prije tri godine, a nama tek sad...

Ne znam, meni je super. Jest teža od fena, ali je efekt super.
Jeste,SiCG,ma ja sam to kupila,i onda sam skratila kosu,mozda zbog toga

Zadnje uređivanje SaraTroroga : 17.11.2004. at 17:29.
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2004., 17:33   #19
ja peglu imam ,pa sigurno nekih 5 godina,marka je neka (meni) nepoznata

slazem se sa Lady in red,treba biti pazljiv sa njom,jer ako fen isusuje kosu,mislim da je pegla jos gora
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2004., 00:08   #20
ja imam 2 pegle : obe philipsove. jedna na paru (ova sto je svi imaju) ,kostala je 250 kuna, a druga keramicka ,kostala 300.
e sad meni je ova keramicka puno bolja od ove na paru, zagrije se za par minuta i ravna kao one frizerske. inace imam skoro ravnu kosu samo sto ne pada kako bi ja htjela i mrsi se pa kad se speglam izgleda super. peglu koristim vec godinu ipo , i to bar 2 puta tjedno. i kosa mi je kao sto je i prije bila, svaki par mjeseci podrezem vrhove i to je to. ja zadovoljna .
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.