Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 21:10   #3981
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
ja za sva službena putovanja i do 30 km pišem putne naloge(jer imam putovanje u drugi grad, a u oba smjera mi iznosi npr. 30 km) ..to su za putovanja za slobodno zanimanje koji koristi privatni auto u službene svrhe..
znači, sad po novome bi putni nalozi išli pod 17?
nije mi baš jasno jer u JOPPD U JOPPD još uvijek stoji:
17- ukupan iznos isplaćenih dnevnica u izvještajnom razdoblju
18- naknade za korištenje privatnog automobila u službene svrhe, do propisanog iznosa
ne znam dal još nisu uveli promjene u eporezna ili?
Pogledaj najnoviji Pravilnik o porezu na dohodak:
"17-Dnevnice za službena putovanja i naknade za korištenje privatnog automobila u službene svrhe, do propisanog iznosa isplaćene po osnovi službenih putovanja"
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 08:05   #3982
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Pogledaj najnoviji Pravilnik o porezu na dohodak:
"17-Dnevnice za službena putovanja i naknade za korištenje privatnog automobila u službene svrhe, do propisanog iznosa isplaćene po osnovi službenih putovanja"
vidjela sam Pravilnik i da piše tako..
no, u eporezna su još uvijek 17 - isplaćene dnevnice..., a 18 - naknada za korištenje priv. aut. u služ. svrhe???
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:48   #3983
A valjda nisu promijenili u aplikaciji. Ja ću se držat pravilnika.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:03   #3984
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
A valjda nisu promijenili u aplikaciji. Ja ću se držat pravilnika.
pa nisu promijenili...pa glupo mi je staviti putni nalog pod 17, a pišu samo dnevnice..pa sad budi pametan
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:24   #3985
Quote:
damir12pr kaže: Pogledaj post
Dohodak i porezna osnovica ti je isti iznos. Da to ti je 12. - 13.2.
Evo, ovaj put je prošao, hvala puno
LittleStar303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:25   #3986
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
pa nisu promijenili...pa glupo mi je staviti putni nalog pod 17, a pišu samo dnevnice..pa sad budi pametan
Nema veze što nisu promijenili, pravilnik je na snazi i njega se treba držati,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:48   #3987
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Nema veze što nisu promijenili, pravilnik je na snazi i njega se treba držati,
Sta sad da napravim ispravak jer sam i u 2 i u 3mj vec poslala pod krivom sifrom? Ne znam dal je i u pravilniku od 2.1. bila vec nova sifra? Jer ako je onda i onaj s 15.1. trebam ispravljat...😢😢
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:04   #3988
Quote:
lea30 kaže: Pogledaj post
Sta sad da napravim ispravak jer sam i u 2 i u 3mj vec poslala pod krivom sifrom? Ne znam dal je i u pravilniku od 2.1. bila vec nova sifra? Jer ako je onda i onaj s 15.1. trebam ispravljat...😢😢
A pusti sad, ali ubuduće koristi pravu šifru...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 10:18   #3989
Ako radimo isplatu varijabilnog dijela za 2016, koje oznake idu u JOPPD?
Da li za direktore ide 0027. Razdoblje treba biti 2016 ili?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:22   #3990
imam na 2283 mio 2, kamate od 0,28 lipa... sad bi to uplatila i preko snu povezala. ali me zanima što pišem u poziv na br, 2283-OIB (JOPPD za koji se odnose kamate ili što ?

hvala
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:22   #3991
Pozdrav!
U ovom mjesecu ću imati obračunate, a ne isplaćene putne troškove. Konkretno one 2 kn po kilometru.
E, sada da li ja moram za ovaj mjesec slati Joppd obrazac do 15.04.2017. s obzirom da troškovi nisu isplaćeni ili to moram napraviti do 15.05.2017. s obzirom da će biti isplaćeni u 4 mjesecu? Ili i do 15.04. i do 15.05.

Hvala unaprijed
MAKI28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:44   #3992
Quote:
MAKI28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
U ovom mjesecu ću imati obračunate, a ne isplaćene putne troškove. Konkretno one 2 kn po kilometru.
E, sada da li ja moram za ovaj mjesec slati Joppd obrazac do 15.04.2017. s obzirom da troškovi nisu isplaćeni ili to moram napraviti do 15.05.2017. s obzirom da će biti isplaćeni u 4 mjesecu? Ili i do 15.04. i do 15.05.

Hvala unaprijed
ako ih isplatiš u 4.mjesecu, joppd šalješ najkasnije do 15.05. više se neisplaćeni ne prijavljuju u joppd, već dugo.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:40   #3993
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
imam na 2283 mio 2, kamate od 0,28 lipa... sad bi to uplatila i preko snu povezala. ali me zanima što pišem u poziv na br, 2283-OIB (JOPPD za koji se odnose kamate ili što ?

hvala
Da, oznaku tog joppda stavljaš.
(Za ostale kamate doprinosa ide npr. 17000 kao oznaka joppda ako se odnose na 2017., ali za MIO II ide taj konkretan joppd)
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 07:30   #3994
jel može ići akontacije plaće za ožujak ? obračunavam onda sve prema nekom bruto iznosu ili koji je postupak ako je netko imao?
hvala
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 09:21   #3995
Pozdrav,
kako da ispravim JOPPD obrazac u kojem sam greskom unijela pogresno obracunsko razdoblje? Kolona 10.1 i10.2 na B strani. Pokusala sam ispraviti samo to sa sifrom 2 i svi drugi podaci isti, ali mi ne prolazi punu kontrolu uz opasku da podaci od 1-9 i 10.1.-10.2 moraju biti istovjetni originalnom obrascu.
Je li se susreo netko s time?
neva nevicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 11:05   #3996
Quote:
neva nevicica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
kako da ispravim JOPPD obrazac u kojem sam greskom unijela pogresno obracunsko razdoblje? Kolona 10.1 i10.2 na B strani. Pokusala sam ispraviti samo to sa sifrom 2 i svi drugi podaci isti, ali mi ne prolazi punu kontrolu uz opasku da podaci od 1-9 i 10.1.-10.2 moraju biti istovjetni originalnom obrascu.
Je li se susreo netko s time?
Joj, imala sam nešto slično, ali nije mi bilo krivo razdoblje, nego oib ili općina, ne sjećam se više.
No, znam da sam prvo morala skroz "stornirati" taj red putem ispravka (vrsta izvješća 2) tako da 1-9 i 10.1-10.2 bude isto, a sve ostalo nule.
I nakon tog sam radila dopunu (vrsta izvješća 3) s potpuno novim redom gdje mi je taj podatak bio ispravljen uz ostatak obračuna kako treba.
Znači, šalješ dva izvješća zapravo da popraviš kaj treba.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 12:57   #3997
Hvala, tako sam napravila i sve je proslo
neva nevicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:55   #3998
Dva pitanja

Imam dva ne vezana pitanja ako se netko razumije;

1. Radnica kod obrtnika od 01.03. uzima komplikacije u trudnoći, hzzo će joj direktno isplaćivati naknadu. Knjigovođa svejedno mora slati joppd svaki mjesec sa svim nulama osim ukupno sati i neodrađeni sati?

2. Rdnica – obrtnica uzima komplikacie u trudnoći, hzzo će joj direktno isplaćivati naknadu. Paušalist je i do sada nije ni slala joppd za sebe. Ne treba ni dalje? Isto tako, obveze – doprinosi – za koje ju zadužuje porezna uprava će joj se svaki mjesec stornirati na poreznoj kartici? Od 01.03. također uzima komplikacije – to znači da za ožujak ne treba platiti doprinose (samo porez i komorski jer obrt i dalje radi)? Tko javlja poreznoj isto to kako bi znala obračunavati doprinose i iste stornirati?

Hvala znalcima!
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 09:41   #3999
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Imam dva ne vezana pitanja ako se netko razumije;

1. Radnica kod obrtnika od 01.03. uzima komplikacije u trudnoći, hzzo će joj direktno isplaćivati naknadu. Knjigovođa svejedno mora slati joppd svaki mjesec sa svim nulama osim ukupno sati i neodrađeni sati?

2. Rdnica – obrtnica uzima komplikacie u trudnoći, hzzo će joj direktno isplaćivati naknadu. Paušalist je i do sada nije ni slala joppd za sebe. Ne treba ni dalje? Isto tako, obveze – doprinosi – za koje ju zadužuje porezna uprava će joj se svaki mjesec stornirati na poreznoj kartici? Od 01.03. također uzima komplikacije – to znači da za ožujak ne treba platiti doprinose (samo porez i komorski jer obrt i dalje radi)? Tko javlja poreznoj isto to kako bi znala obračunavati doprinose i iste stornirati?

Hvala znalcima!
1. Tako je. JOPPD se normalno šalje, samo s odgovarajućom šifrom (ne znam sad napamet kojom) i dalje s nulama.

2. Ako je paušalist, ne šalje nikakav JOPPD. Preporučam da odmah po otvranju komplikacija ode kod svog poreznog referenta s doznakom i onda bi oni to trebali srediti da se ne zadužuju doprinosi. Ne bude im nitko ovak javio, ako ne ode sama. Hm, za porez iskreno nisam sigurna jel ide il ne ide obveza Frendica je nedavno to obavljala, HOK-u je poslala doznake i obećali su joj da će stornirati i komorski doprinos. Ona nema radnike, tako da obrt neće raditi sigurno godinu dana.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:05   #4000
Firma zapošljava umirovljenika na pola radnog vremena.
Da li umirovljenik ima neke posebne šifre u JOPPD obrascu?
I da li mu se plaća računa kao i svakom drugom radniku, znači svi doprinosi, porez, prirez i olakšica?

Hvala.
duksy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.