Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 14:37   #61
Posao: Senior PHP developer
Placa: 10k+ sa tendencijom stalnog rasta (tocan iznos ne zelim iznositi)
Skola: VSS (FER) - prilicno nebitno za pricu
Ostalo: spcijalizacija za konkretan framework i high volume throughput optimizacija. Godinje barem jedna inozemna PHP konferencija. 20 godina programerskog iskustva.

Citam kako neki frontend developer ne moze nac posao i nije mi bas jasno. Meni headhunteri ne daju mira sto s poslovima u HR sto u inozemstvu...
Svaka konfa je ujedno i vrbovanje tipa "dodji nama". Da mi se ide u UK ili Nizozemsku vjerojatno bi mogao imat triput ovo sto zaradjujem tu.
igorl is offline  
Old 08.11.2016., 15:29   #62
zavisi od doba godine od 4500-6800 do 15000 kn... ali to krvav novac za koji ja radim ... dok neke moje kolege sa svime kad se skupe idu i ljeti preko 20 soma ... jel treba da napomenem sam konobar... ali pricam tri jezika i radim jako dobro svoj posao... i da godinama radim kod istog covjeka i da sam krenuo od 5000 kn ko i svi
mihajlo021 is offline  
Old 08.11.2016., 21:32   #63
Neto 4000kn
Školska sprema: VSS, diplomirani ekonomist
Godine staža: 3 god
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: privatna firma
Oblik posla: prodajni savjetnik

Zadovoljan? Naravno da ne, ali bolje išta nego ništa
sobotka is offline  
Old 12.11.2016., 20:11   #64
SSS,proizvodnja ,2600 (s prekovremenim 8 sati),mladi radnik. To vam je 112 Kn po danu ili 14 na sat. Kad pročitaš da sa VSS ima čovjek 4000.... Za sad zadovoljan jer imam donacije tako da mi je to čisti iznos no ne mislim raditi u ovoj državi kad budem stariji ako neću imati barem 4,5..odo i ja van. Ka gledam malo starije radnike,kako oni to izdrže sa 2800 max3,s time da firma ne plaća prijevoz pa postoji slučaj sa plaćom 3000 a zbog udaljenosti doma donese 2000,jedan nema što jesti za pauzu i tako. Razgovarao sa našim koji radi godinama u Njemačkoj,pa tamo ti sa minimalcem bez stana ostane lova a tu si ni stan,režije,hranu ne možeš pokriti ako si sam. Bolje ići za minimalac u Njemačku nego tu ostati samo što tamo treba doći s iskustvom. Meni ovo dobro dođe jer se želim malo i ispuhati ,stječem iskustvo da mi ne piše kako nisam ništa radio u stažu no jedanput bude mi pukao film i dat ću otkaz ili neću potpisati ugovor (na određeno jel) i pravac van. To je kad sa sss radiš poslove kv a radio sam i nkv pa mi je plaća bila veća od one sa kv.

Zadnje uređivanje Detektor : 12.11.2016. at 20:42.
Detektor is offline  
Old 13.11.2016., 03:42   #65
5400 osnovica na 168-174h/mj. Uz dodake za smjenski rad,blagdane,prekovremene,porezne olaksice,prijevoz,15 god staza krece se uglavnom od 6500 do max 8000

Sss,medicinska sestra,kbc
nisamtoja is offline  
Old 13.11.2016., 09:13   #66
Kako ljudi dođu do ovih 174h? To mi je vječni misterij, kako baš na tom broju sati griješe, i to masovno Fond uz 22 radna dana 176, uz 23(maksimum uz 4 vikenda u mjesecima od 31 dan) 184
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Old 13.11.2016., 09:35   #67
Nez za druge,ali znam da meni to nije toliko bitno. Isto tako, ne znaci da cu imati ravno 176h,kao sto bi trebala ovaj mjesec. Ovisi da li su mi u mjesecu sve smjene od 12 ili ima koja od osam,da li sam bila nocna na pocetku ili kraju mjeseca itd...tako da mogu imati i ta 2 sata manje,ali to je rijetko...a max satnica mi je bila ljetos,sa nekih 230 sati i uz to i blagdan je isla ona max placa
nisamtoja is offline  
Old 13.11.2016., 13:53   #68
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kako ljudi dođu do ovih 174h? To mi je vječni misterij, kako baš na tom broju sati griješe, i to masovno Fond uz 22 radna dana 176, uz 23(maksimum uz 4 vikenda u mjesecima od 31 dan) 184
Ovisi kako koja firma radi i koji je period godine, jer imaš sezonske.

Evo ti primjer kod mog oca, recimo, mjesec od 30 dana:

Jesen/Zima - (22 * 8) + (4 * 6) = 200 sati
Ljeto - (22 * 7) + (2 * 6) = 166 sati
Proljeće - (22 * 9) + (4 * 6) = 222 sati

Konkurentska firma ima drukčije, njima ispadne 178 sati mjesec, tako cijelu godinu osim ljeti.
rocker1987 is offline  
Old 13.11.2016., 16:55   #69
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Kako ljudi dođu do ovih 174h? To mi je vječni misterij, kako baš na tom broju sati griješe, i to masovno Fond uz 22 radna dana 176, uz 23(maksimum uz 4 vikenda u mjesecima od 31 dan) 184
pa ovisi da li se radi ili "radi"
ja sam znao toliko odguliti,ali radiš u hostelu, što znači da sjediš za stolom i pričaš, tu i tamo chekiras nekoga i mail odgovoriš, uglavnom više hengaš nego radiš
a smjene mogu biti i 9-13 sati, nema pravila,pa ispadnu čudni brojevi
KILLERDOG is offline  
Old 14.11.2016., 01:48   #70
Neto: 7000 + 360 prijevoz
Sprema: VSS
Staz: <1
Mjesto rada: Zagreb
Posao: IT - development
__________________
What a waste my life would be without all the beautiful mistakes I've made.
Ayian is offline  
Old 14.11.2016., 12:49   #71
neto 7200-7900 (nemam uzdrzavanog clana!) i to je s prijevozom! i vrijeme je za neku povisicu uskoro od bar 500kn, vidjet cemo
Školska sprema: VSS, FER
Godine staža: 5god
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: privatna velika, nije IT
Oblik posla: uredski, programiranje (IT)
ostalo: bonus tu i tamo, bozicnica, placena klopa(rucak: puni meni) i piće, neograničeno, radi se oko 40 sati tjedno, malo vise, prekovremeni nisu placeni, ostajem duze kad mi se da(uglavnom ostajem), nije stresno, laganini...
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die

Zadnje uređivanje rusterka : 14.11.2016. at 13:50.
rusterka is offline  
Old 15.11.2016., 15:41   #72
Neto 4500 + 430 putni
Školska sprema: SSS
Godine staža: 8 god
Tvrtka: Banka
Mjesto rada: Bjelovar

Za posao koji obavljam čisto ok ali za neki "normalni" život nije ok
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Old 21.11.2016., 22:01   #73
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Neto 4500 + 430 putni
Školska sprema: SSS
Godine staža: 8 god
Tvrtka: Banka
Mjesto rada: Bjelovar

Za posao koji obavljam čisto ok ali za neki "normalni" život nije ok
Sa SSS do bankara?
prek veze jel? ili što su to vidjeli u tebi? - ak smijem znati pp.

Zadnje uređivanje Don Michael : 21.11.2016. at 22:12.
Don Michael is offline  
Old 23.11.2016., 13:53   #74
neto: oko 6.000
Školska sprema: VSS, dipl. ing. građ.
Godine staža: 5 god.
Mjesto rada: Rijeka
Tvrtka: državna
Oblik posla: uredsko - terenski
ostalo: stručni ispit i ovlaštenje komore

Kako nisam došao (niti bio guran dalje) po vezi stagniram na ovoj plaći, te sam usredotočen da povećam neke druge prihode dok ove zadržim.

Zanimljivo vezano za raspravu o plaćama u RH je da ljudi uglavnom surađuju i druže se onima koji imaju slične plaće pa tu ima različitih stavova.

Neki bi mi rekli da se do penzije držim sigurnosti državnog posla i zaradim neku siću sa strane...dok se neki zgražaju da je tako malo plaćen projektant s ovlaštenjem HKIG tj. pečatom (prije krize je to bilo nezamislivo).
Ovo prvo mi odgovara dok se ne bi pojavio neki projektantski posao koji bi uz 8-satno vrijeme nudio više za slične uvjete, što danas nije lako naći.
__________________
"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today." James Dean
Lord_Vader is offline  
Old 05.01.2017., 00:05   #75
Neto plaća: 8.500,00 kn + prijevoz (5 minuta autom od firme)
Školska sprema: VSS, mag. ing. mech.
Godine staža: 2 godine i 3 mjeseca od završetka studija - prvi "pravi" posao (+ razne studentske prakse tijekom studija)
Mjesto rada: Rijeka
Tvrtka: privatna
Oblik posla: uredsko-terenski (cca. 70-30 %)
Ostalo: za sada ništa - u planu je polaganje stručnog ispita

Na prvu rekao bi čovjek "Odlično! Ubo si pravi posao". I nije daleko od istine, ali kvaka je u tome što se jebeno naradim. Radne subote su standardne, a radno vrijeme tijekom radnog tjedna po danu praktički nije nikad ispod 10-11 sati.
B91 is offline  
Old 05.01.2017., 22:47   #76
Neto plaća: 10.500 kn
Školska sprema: VSS, mag.oec.
Godine staža: 6
Posao: direktor financija i računovodstva
Radno vrijeme: dok se posao ne napravi.. dosta prekovremenih
Mjesto rada: Zagreb
Tvrtka: privatna
Ostalo: Ovlašteni revizor, ovlašteni međunarodni računovođa


Smatram se među najslabije plaćenim radnicima u RH, jer kad bi podijelio plaću radnim satima radim za jedva prosječnu plaću, ali za razliku od onih koji i rade za tu prosječnu plaću, ja imam ništavnu kvalitetu života, odnosno život i slobodno vrijeme nemam. U firmi me drže jedino lažljiva obećanja o bonusima, od čega je do sada na jedvite jade viđeno ravno 7.000 eura. Nevjerojatno mi je da živiš u inozemstvu, ne donosiš nikakve odluke, 2 ljudi ti zaradi desetke milijuna, a tebi je puno i par posto bonusa nagrade. Na zapadu ne bi prošao bez da 20-30% kapitala ostaviš onima koji su ti ga i zaradili, ovdje im je i 99% spremljenog u džep malo.. ciganska posla.
google1 is offline  
Old 07.01.2017., 16:06   #77
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Apsolutno.
Pa citava Dalmacija se bavi iznajmljivanjem, placa se 500tinjak Kuna poreza po krevetu a uprihodi se na tisuce Eura koji naravno nisu placa. Pa i dobiti koje spominjes, crnu ili sivu ekonomiju da niti ne spominjemo, obrtnike dobitase, autorska djela, ugovori o djelu...ali evidencija koja bi obuhvatila sve te prihode ne postoji, zato se mozemo ograniciti jedino na podatke koje imamo - dohodak od nesamostalnog rada, oliti "placa" kako ga kolokvijalno zovemo.
Upravo tako
Recimo moja je plaća otprilike kao od prije spomenutog direktora financija (s tim da je moje radno vrijeme ipak nešto normalnije i nemam bonuse). Prijatelj koji radi za 3.500KN, uprihodi (ako gledamo prosjek cijele godine) puno više od mene zahvaljujući 3 apartmana + što ponekad radi u fušu.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Old 09.01.2017., 15:35   #78
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
i ja sam vjerovao u sve te ideologije fašističkog žrtvovanja za posao jer drugačije ne dođeš do pravih para. Bio sam mlad i iz provincije pa nisam znao kakav se sve kurac događao u Zg od sredine 90-ih do danas...

naime, i u provinciji imaš ljude, lokalne plemenske ljude, koji su u strukturama, koji su stari, u sustavima/firmama još od Juge, ili koji su u novim strankama, pa tuku ogromnu lovu za ono koliko (ne) rade.

No, u Zg imaš ljude koji koji su imali sreće. Ljude koji su recimo 90-ih (ili 00s) kvalitetno penetrirali dobre firme i fine pozicije. Plaćetine ogromne.
Raducka se pomalo. Intenzitet posla ne postoji.
radno vrijeme također nije sumanuto...upravo suprotno..jako je casual.
pozicijice k tome omogućavaju da glumiš "šefa" pa doma spavaš i jebeš dok prodaješ priču da "hendlaš stvari od doma"...

Da, hendlaš seksi guze :klap: pa spavaš, pa opet guze, pa spavanac, pa guze...pa spavanac
A lovetina ide oveća..10-20k kn ili 20k+

Imaš familijicu, divnu ženicu, imovinu, dječica, masu putovanja i para za sve to. Ekipa ima sve...barem neko vrijeme dok im se san ne raspline..

Ima se stanova, love za luksuze, za jebeno sve što se sjetiš. Standard europske srednje klase....posao daleko ispod razine koja bi zaslužila da toliko primaju.

To je hrvatska stvarnost.
Trade-off u kojem žrtvuješ život za dobru lovu uopće nije toliko čest koliko naivni misle.
I zato puno Hrvata nije ni pomišljalo na emigraciju...i sada su etablirani i potkoženi. Iako ispodprosječni.
Dok najbolji novijih generacija žrtvuju život za lovu...jer misle da se to tako mora....jer se u njihovoj generaciji ekčuli i mora otići van po lovu.
Ovi iz ranijih generacija nisu treba žrtvovati NIŠTA. A dobili su vrlo dobar standard.

To sto si ti opisao znaci da se netko naguzio u neku drzavnu firmu na neku poziciju po stranackoj ili po rodjackoj vezi i sada je recimo u 50-tima svog zivota na nekoj "poziciji" gdje je OK lova a posao nula bodova i jos ima 15 do penzije; taman da i svoju djecu uguzi prije nego sto ode.

To isto tako znaci da ga niti njegov posao, karijera i dokazivanje u struci da ipak nekog vraga i napravis u tom svom zivotu ne zanima niti uopce. Radio on u HEP-u ili Gradskim Trznicama Zagreb - briga ga. Bitno da kapne svaki mjesec, a on nekih svojih profesionalnih interesa i afirmacija uopce nema.

Meni je to osobno izgubljen zivot i ja ne znam sto to uopce ta osoba znaci bilo kome u ovom drustvu a i on/ona samom sebi.

Ako je to tebi vrh - samo naprijed. Meni su to osobno luzeri i rak naseg ili bilo kojeg drustva.
europe2seoul is offline  
Old 14.01.2017., 01:08   #79
Offtopic chat pobrisan. Vratite se na temu, a to je konkretni primjeri plaća u RH.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 14.01.2017., 01:29   #80
banderas ili netko od modova, ajde taj offtopic prebacite u zasebnu temu ( odnosno otvorite ju, šteta da se sve pobriše ), zanimljiva se rasprava stvorila i to se slažu svi sudionici. Hvala.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.