Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2016., 16:23   #1
"Gušenje" partnera u vezi.

Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:32   #2
Naravno da je normalno htjeti vrijeme za sebe.
Netko tko te zeli stalno kontrolirati u svim aspektima, gusi te i osjecas se zarobljeno,ne moze biti dobar partner.
Nece se popraviti,a inat ce stotine "oprosti" i isprika..
Kontrola kretanja,mobitela,interneta..
I onda ce naravno radit sve da te odvoji od bliznjih..
Zasto ostajes uz takvu osobu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:32   #3
Zbog čega si s njim u vezi, što te privuklo kod njega da ga odabereš za svog partnera?
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:40   #4
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
Nije normalno. Tim prije što tip uopće ne razumije da ima problem ni nakon što si mu očito to objasnila. U svakom slučaju, ovo ne bu dobro završilo. Po njega, naravno, jer tebi će kadtad puknut film i oslobodit ćeš se tih okova.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:41   #5
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Naravno da je normalno htjeti vrijeme za sebe.
Netko tko te zeli stalno kontrolirati u svim aspektima, gusi te i osjecas se zarobljeno,ne moze biti dobar partner.
Nece se popraviti,a inat ce stotine "oprosti" i isprika..
Kontrola kretanja,mobitela,interneta..
I onda ce naravno radit sve da te odvoji od bliznjih..
Zasto ostajes uz takvu osobu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Da osjećam se nesretno i zarobljeno. U početku nije bilo tako, ali su se mogle vidjeti naznake da će se tako nešto dogoditi, pa sam to stopirala i odmah rekla da mi to nije normalno, no sad kad živimo zajedno postaje to veliki problem, jer on smatra da mi stalno moramo biti skupa u kući, da moramo skupa gledat jebeni TV ili ležati skupa na kauču ili ići svugdje skupa,jer je po njemu to normalna veza, ako nije tako onda nema ništa smisla njemu. Skupa sam još s njim radi toga sto smo se u drugi grad doselili skupa, odmah me je upoznao sa svojom mamo..al stvarno ne znam šta da radim. Ugađa mi sve, ali ja ne želim to tako,osjećam se dužna. Svojevoljno mi nameće stvari koje on želi za mene napraviti bez da me pita uopće je li ja to želim, zar to nije nepoštivanje?
__________________
Willst Du

Zadnje uređivanje Zitaa : 14.11.2016. at 16:52.
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:45   #6
Definitivno neppstovanje i stvaranje od tebe robota,koji plese kako on svira.
Moras biti zestoka i jaka,oduprijet se tome.
Inace srljas u patoloski,bolestan odnos..
Garant i da ga ides ostaviti,pripremi se na jos dugo maltretiranja..
I nema veze sta skupa zivite ili sto mu znas mamu.
Ako si s nekim nesretan i vidis da ces biti i u buduce,treba razmisliti o rjesenju

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:48   #7
Imas posla sa manipulatorom,sto dakako nije zdravo.
Ljubav treba biti jednostavna.Tvoj partner treba biti osoba koja ce ti olaksati i uljepsati slobodno vrijeme,a ne ga sebicno ugusiti.
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:58   #8
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Naravno da je normalno htjeti vrijeme za sebe.
Netko tko te zeli stalno kontrolirati u svim aspektima, gusi te i osjecas se zarobljeno,ne moze biti dobar partner.
Nece se popraviti,a inat ce stotine "oprosti" i isprika..
Kontrola kretanja,mobitela,interneta..
I onda ce naravno radit sve da te odvoji od bliznjih..
Zasto ostajes uz takvu osobu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Quote:
Jenny123 kaže: Pogledaj post
Imas posla sa manipulatorom,sto dakako nije zdravo.
Ljubav treba biti jednostavna.Tvoj partner treba biti osoba koja ce ti olaksati i uljepsati slobodno vrijeme,a ne ga sebicno ugusiti.
Da ljubav treba biti jednostavna... upravo on to meni tako prezentira, da sam ja ta koja sabotira sve, i da nije normalno to što radim.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 16:59   #9
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Naravno da je normalno htjeti vrijeme za sebe.
Netko tko te zeli stalno kontrolirati u svim aspektima, gusi te i osjecas se zarobljeno,ne moze biti dobar partner.
Nece se popraviti,a inat ce stotine "oprosti" i isprika..
Kontrola kretanja,mobitela,interneta..
I onda ce naravno radit sve da te odvoji od bliznjih..
Zasto ostajes uz takvu osobu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Definitivno neppstovanje i stvaranje od tebe robota,koji plese kako on svira.
Moras biti zestoka i jaka,oduprijet se tome.
Inace srljas u patoloski,bolestan odnos..
Garant i da ga ides ostaviti,pripremi se na jos dugo maltretiranja..
I nema veze sta skupa zivite ili sto mu znas mamu.
Ako si s nekim nesretan i vidis da ces biti i u buduce,treba razmisliti o rjesenju

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Hvala na savjetu.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:03   #10
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da ljubav treba biti jednostavna... upravo on to meni tako prezentira, da sam ja ta koja sabotira sve, i da nije normalno to što radim.

Opet cisti primjer manipulacije.
Probaj mu pojasniti znacenje rijeci 'kompromis'.
Zapamti nisi nicije vlasnistvo.
__________________
Imperfection is beauty, madness is genius and it's better to be absolutely ridiculous than absolutely boring.
Jenny123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:14   #11
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da osjećam se nesretno i zarobljeno. U početku nije bilo tako, ali su se mogle vidjeti naznake da će se tako nešto dogoditi, pa sam to stopirala i odmah rekla da mi to nije normalno, no sad kad živimo zajedno postaje to veliki problem, jer on smatra da mi stalno moramo biti skupa u kući, da moramo skupa gledat jebeni TV ili ležati skupa na kauču ili ići svugdje skupa,jer je po njemu to normalna veza, ako nije tako onda nema ništa smisla njemu. Skupa sam još s njim radi toga sto smo se u drugi grad doselili skupa, odmah me je upoznao sa svojom mamo..al stvarno ne znam šta da radim. Ugađa mi sve, ali ja ne želim to tako,osjećam se dužna. Svojevoljno mi nameće stvari koje on želi za mene napraviti bez da me pita uopće je li ja to želim, zar to nije nepoštivanje?
Uh
Kakav zatvor, grozno.

Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Skupa sam još s njim radi toga sto smo se u drugi grad doselili skupa, odmah me je upoznao sa svojom mamo..al stvarno ne znam šta da radim. Ugađa mi sve, ali ja ne želim to tako,osjećam se dužna. Svojevoljno mi nameće stvari koje on želi za mene napraviti bez da me pita uopće je li ja to želim, zar to nije nepoštivanje?
Ocekivala sam da ces reci 'skupa smo jer ga volim' ili nesto slicno, a ti kazes ovo
Ovo boldano - ne bi se smjela tako osjecati, niti jedne jebene sekunde u svojoj vezi.

Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da ljubav treba biti jednostavna... upravo on to meni tako prezentira, da sam ja ta koja sabotira sve, i da nije normalno to što radim.
Nije normalno ono sto ON radi.
On vas sabotira, jer te udaljuje od sebe, sto je normalno da se u ovoj situaciji dogadja.

Reci, sto bi se desilo da ti predlozis prekid npr?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:16   #12
Kaj ti tocno znaci 5 dana da sredis misli kada zivis sa osobom? Kako to konkretno izgleda?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:17   #13
Nesigurni i nesamostalni parazit.
Ali nasao je tebe da se hrani tobom i crpi tvoju energiju i unistavajuci tebe svjesno, jer za ostale nije dovoljno jak, nadograduje svoje slabosti i ima osjecaj nadmoci.
Da se to rjesavati ali traje predugo i iscrpljujuce je.
Budi nepopustljiva i hladna.
Jedino tako ce se nauciti zivjeti samostalno, tj. prestati te ugnjetavati.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:24   #14
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav. U vezi sam i živim s osobom koja je jako nesigurna, i tu nesigurnost prenosi na mene, osjećam se loše, stalno traži bliskost kad nije tako onda se naljuti, za glupost misli da ga varam, osjećam se kao da me guši, radi toga mi je postaje odbojan, misli da sve moramo skupa raditi, meni treba vremena za sebe on to ne razumije, inače sam osoba koja voli nekad biti sama sa sobom. U toj mjeri mi je to počelo biti odbojno da sam počela biti bezobrazna, i došlo je do konflikta, nakon više puta što sam pokušala objasniti da trebam ponekad vremena za sebe.
Vidiš, do ovdje bih se složio sa svima drugima koji su komentirali i ne bih ništa ni rekao.

Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Molim vas za pomoć, da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli, bez da vam netko visi nad vratom, ili da se naljuti,ne znam vise kako da se postavim?
Ovo me muči. Kako ti misliš živjeti s nekime i imati 5 dana za sebe i svoje misli? Mislim, imate neke zajedničke obaveze i aktivnosti i ne možeš ih ignorirati 5 dana da se postaviš na glavu. Što ti uopće znači imati vremena za sebe i svoje misli? pa imaš svoje misli u svakom trenutku svakog dana. I dok gledate film, možeš odjebati film i biti sama sa svojim mislima, kao i većinu ostalog vremena dok ne vodite direktno razgovor, tipa dok kuhaš, usisavaš ili se praviš da čitaš.
Mislim, i ja volim biti sam sa sobom, ali to je luksuz u zajedničkom životu. Čak i sa cimerom, a kamoli s partnerom.

Ali iz svega što si napisala, očito je da ti čovjek s kojim živiš ide na živce, i da razgovor to ne uspjeva popraviti.
Takva situacija može samo na gore.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:26   #15
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Kaj ti tocno znaci 5 dana da sredis misli kada zivis sa osobom? Kako to konkretno izgleda?
Da se zatvorim u sobu i čitam knjigu..npr..
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:26   #16
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
...
Zato sam i pitao kako to konkretno izgleda, ne znam jel to njoj preneseno znacenje ili stvarno ocekuje da on odjebe negdje na 5 dana da ona sredi misli.

Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Da se zatvorim u sobu i čitam knjigu..npr..
I kaj, on ti uleti i pocne te navlaciti ili? Ajmo film/veceru/nesto trece? Gnjavi?
Nemres citat knjigu pored njega na kaucu jer stalno hoce paznju? Ili te smeta samo njegova prisutnost?
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:27   #17
Čini mi se da i jedno i drugo imate svašta za naučiti. On, da ne postoji kontrola koja će nekog spriječiti da vara, i da je to stvar odnosa, a ne kontrole, ti, da više nemaš svoju sobu, a skupa, što je to i kako se postiže kompromis.

Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
.. da li je normalno u vezi ako želite imati 5 dana vremena za sebe i svoje misli..
Isto kao i sve ostalo. Normalno je ako se to dogovorite.
Jar-jar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:30   #18
Quote:
tabu82 kaže: Pogledaj post
Vidiš, do ovdje bih se složio sa svima drugima koji su komentirali i ne bih ništa ni rekao.



Ovo me muči. Kako ti misliš živjeti s nekime i imati 5 dana za sebe i svoje misli? Mislim, imate neke zajedničke obaveze i aktivnosti i ne možeš ih ignorirati 5 dana da se postaviš na glavu. Što ti uopće znači imati vremena za sebe i svoje misli? pa imaš svoje misli u svakom trenutku svakog dana. I dok gledate film, možeš odjebati film i biti sama sa svojim mislima, kao i većinu ostalog vremena dok ne vodite direktno razgovor, tipa dok kuhaš, usisavaš ili se praviš da čitaš.
Mislim, i ja volim biti sam sa sobom, ali to je luksuz u zajedničkom životu. Čak i sa cimerom, a kamoli s partnerom.

Ali iz svega što si napisala, očito je da ti čovjek s kojim živiš ide na živce, i da razgovor to ne uspjeva popraviti.
Takva situacija može samo na gore.
Drugo je imati zajedničke obaveze, a drugo je imati svoje slobodno vrijeme. Žao mi je ali ne razmišljamo jednako, smatram da moj partner ima puno pravo raditi što ga čini sretnim bez mene,bez pritiska, dok god me ne vara..Npr. nikad mu nisam uzela mobitel u ruke, on meni je i to skrivečki. Nikad ga nisam pitala da li me vara, on mene je, jer nisam odmah poslije posla došla kući, mene takve stvari odbijaju jako, i to mu pokušavam objasniti..
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:33   #19
Quote:
Zitaa kaže: Pogledaj post
Drugo je imati zajedničke obaveze, a drugo je imati svoje slobodno vrijeme. Žao mi je ali ne razmišljamo jednako, smatram da moj partner ima puno pravo raditi što ga čini sretnim bez mene,bez pritiska, dok god me ne vara..
To svakako imaš pravo, međutim po uvodnom postu ti ispada doslovno da ga ne želiš vidjet ni čut na 5 dana, a ne da želiš jedno popodne u teretanu, a drugo s frendicama na kavu a on ti ne da..
mislim, izmišljam, ali kad živiš s nekim skupa možeš dobiti slobodno poslijepodne/večer, eventualno vikend ako odeš negdje bez njega, ali 5 dana baš i ne
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:37   #20
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Zato sam i pitao kako to konkretno izgleda, ne znam jel to njoj preneseno znacenje ili stvarno ocekuje da on odjebe negdje na 5 dana da ona sredi misli.



I kaj, on ti uleti i pocne te navlaciti ili? Ajmo film/veceru/nesto trece? Gnjavi?
Nemres citat knjigu pored njega na kaucu jer stalno hoce paznju? Ili te smeta samo njegova prisutnost?
Napisala sam da ponekad volim biti sama sa sobom, još više me privlači ta činjenica kad me netko guši, stalno gleda šta radim, moram se ponašati kako je "normalno"u vezi. Da mislim doslovno 5 dana, ako je potrebno.
__________________
Willst Du
Zitaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger