Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 21:46   #1141
ima li možda netko tko studira izvanredni studij bibliotekarstva u Orašju? zanima me kakav je studij, da li su profesori ok...da li je teško...
VaneMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 12:45   #1142
Quote:
shinny kaže: Pogledaj post
Ako dodjes ujutro ranije (preporucam prvo da kopiras to sve, ovjeris u j.b. i tek onda ides u Ministarstvo) , bit ce ti gotovo isti dan!
Inace te kopije ti trebaju jer ostaju kod njih, a oni ti daju papir o istovrijednosti svjedodzbi.
Ja sam dosla u njih oko 10 i do 2 h mi je bilo gotovo
Ako se sjećaš koji su ti dokumenti uz svjedodzbe jos trebali, molim te napisi. I jesi li trebala ovjeriti vise kopija jedne svjedodzbe ili samo jednu za svaki razred?
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 15:49   #1143
Quote:
arianne* kaže: Pogledaj post
Ako se sjećaš koji su ti dokumenti uz svjedodzbe jos trebali, molim te napisi. I jesi li trebala ovjeriti vise kopija jedne svjedodzbe ili samo jednu za svaki razred?
Rodni list, i potvrda o prebivalištu. Samo jedna za svaki razred se ovjerava u jb i to nosis u ministarstvo sta ostaje kod njih, oni ti daju potvrdu o istovrijednosti i s tim ides na Faks. A orginale svjedodzbi predajes na faksu, uz tu potvrdu, rodni list i potvrdu o prebivalistu ( + jos one uplatnice)
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 16:50   #1144
Quote:
shinny kaže: Pogledaj post
Rodni list, i potvrda o prebivalištu. Samo jedna za svaki razred se ovjerava u jb i to nosis u ministarstvo sta ostaje kod njih, oni ti daju potvrdu o istovrijednosti i s tim ides na Faks. A orginale svjedodzbi predajes na faksu, uz tu potvrdu, rodni list i potvrdu o prebivalistu ( + jos one uplatnice)
Sve sam zabilježila, hvala od sveg srca na pomoći!

Quote:
VaneMi kaže: Pogledaj post
ima li možda netko tko studira izvanredni studij bibliotekarstva u Orašju? zanima me kakav je studij, da li su profesori ok...da li je teško...
Mislim da je ovo prva godina da se uopće u BiH raspisuje natječaj za izvanredni studij biblitekarstva. I mene zanima taj studij.
Prilikom pokušaja upisa na izvanredni studij bibliotekarstva u Zagrebu načula sam nešto o tome od jedne kolegice koja mi je rekla da bi kao Mostar ove godine isto raspisivao natječaj, a da bi profesori uglavnom bili oni predaju bibliotekarstvo u Zagrebu.

Zadnje uređivanje Lady_D : 18.10.2011. at 21:32.
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 17:52   #1145
Quote:
arianne* kaže: Pogledaj post
Molila bih za pomoć!
Htjela bih na doškolovanje u Mostar za što je potrebno nostrificirati diplomu. Kad sam zvala referadu Filozofskog fakulteta u Mostaru uputili su me da diplomu nostrificiram na pmf-u u Mostaru, za što oni traže 200KM. Na ovom topiku sam naišla da se to može učiniti i u Ministarstvu pa me zanima je li tamo išta jeftinije.
Ispričavam se što upadam u konverzaciju s tobom i shinny,ali htjela sam podijelit i svoje iskustvo, ako ti bude od pomoći. Naime, ja sam nostrifikaciju svjedodžbi obavila u zgradi Vlade i nisam ništa platila. Zgrada ti se nalazi u istoj ulici kao i Merkator. Ali napominjem da je to bila nostrifikacija svjedodžbi, a ne diplome (ne znam da li tamo i to rade). PROVJERI, ali mislim da ti za doškolovanje treba nostrificirana diploma, a ne svjedodžbe! U svakom slučaju, za upis na faks trebaš ponjeti i 2 slike formata 4x6. Ukoliko si udana, uz rodni list i ostale dokumente koje ti je shinny navela, trebaš i vjenčani list. Svu dokumentaciju koju moraš ovjeriti kod javnog bilježnika- možeš i u RH- da ne gubiš vrijeme. I ne zaboravi, kad odeš predati papire za nostrifikaciju, u pošti kupi taksene marke u vrijednosti 5 KM...
phyllis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 21:03   #1146
Quote:
phyllis kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što upadam u konverzaciju s tobom i shinny,ali htjela sam podijelit i svoje iskustvo, ako ti bude od pomoći. Naime, ja sam nostrifikaciju svjedodžbi obavila u zgradi Vlade i nisam ništa platila. Zgrada ti se nalazi u istoj ulici kao i Merkator. Ali napominjem da je to bila nostrifikacija svjedodžbi, a ne diplome (ne znam da li tamo i to rade). PROVJERI, ali mislim da ti za doškolovanje treba nostrificirana diploma, a ne svjedodžbe! U svakom slučaju, za upis na faks trebaš ponjeti i 2 slike formata 4x6. Ukoliko si udana, uz rodni list i ostale dokumente koje ti je shinny navela, trebaš i vjenčani list. Svu dokumentaciju koju moraš ovjeriti kod javnog bilježnika- možeš i u RH- da ne gubiš vrijeme. I ne zaboravi, kad odeš predati papire za nostrifikaciju, u pošti kupi taksene marke u vrijednosti 5 KM...
Hvala ti phyllis, svaka informacija mi je uistinu dobrodošla!
Naravno da ću dati diplomu na nostrificiranje, spominjala sam svjedodžbe jer sam vidjela da su shinny za njezin faks trebale, ali u mom slučaju je riječ o doškolovanju pa prilažem diplomu
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 22:13   #1147
jeli meni iko ovdje moze pomoc?lampan u prazno vec par dana!
Danijel.M5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 23:58   #1148
Ja sam pokušala i u Zg-u i u Zadru...ali eto, novi zakoni i bla bla. Uglavnom, i ja sam načula nešto u Zagrebu da bi trebali otvoriti u Orašju i eto zašto ne?! Jedino mi je sve to smiješno...profesori isti, cijena ista...jedino nisam shvatila koliko traje (godinu ili dvije). Isto tako, u Zg-u su spominjali Rijeku...Uglavnom ja u ponedjeljak zovem prof. Mateljana (jer im ne namjeravam pustiti onih 350kn za 3 riječi!!) pa ću ga direktno pitati za Rijeku... a ako i tebe zanima, javim ti.
VaneMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 00:19   #1149
Quote:
VaneMi kaže: Pogledaj post
Ja sam pokušala i u Zg-u i u Zadru...ali eto, novi zakoni i bla bla. Uglavnom, i ja sam načula nešto u Zagrebu da bi trebali otvoriti u Orašju i eto zašto ne?! Jedino mi je sve to smiješno...profesori isti, cijena ista...jedino nisam shvatila koliko traje (godinu ili dvije). Isto tako, u Zg-u su spominjali Rijeku...Uglavnom ja u ponedjeljak zovem prof. Mateljana (jer im ne namjeravam pustiti onih 350kn za 3 riječi!!) pa ću ga direktno pitati za Rijeku... a ako i tebe zanima, javim ti.
Onda smo se možda i vidjele gore u Zg-u Napiši ovdje ili mi pošalji pm ako išta doznaš o Rijeci, rado bih se uvalila na bilo koji izvanredni studij bibliotekarstva.
Ovo u Mostaru traje dvije godine, pitala sam u njihovoj referadi.

ps. I ja sam ljuta zbog ZG-a, što zbog ofrlje napisanog natječaja i nespominjanja da će primati samo 20 ljudi, što zbog krađe love. Nije da su mi oni ovjeravali dokumente, plaćali za prijepis i kartu do Zg-a
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 12:53   #1150
Nije mi jasno ako Zadar vraća novac zašto i oni ne bi...pa nas je bilo 130x350=45.500kn!!!! zarade!!! Kada sam zvala tajnicu Petek, rekla mi je da sam "obrađena" i da si to riješim sama! Kultura na nivou. Uglavnom javim ti se sutra navečer kada sve izvidim...
VaneMi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 19:20   #1151
Quote:
VaneMi kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ako Zadar vraća novac zašto i oni ne bi...pa nas je bilo 130x350=45.500kn!!!! zarade!!! Kada sam zvala tajnicu Petek, rekla mi je da sam "obrađena" i da si to riješim sama! Kultura na nivou. Uglavnom javim ti se sutra navečer kada sve izvidim...
To jest, preveslali su nas samo tako. U Zadru međutim piše da onih 400kn ide na upisninu, dok su ovi u Zagrebu domišljato stavili da je to za troškove prijave.
Još više me smeta loše napisan natječaj, prema kojem ti nije jasno odakle je izabrano baš onih 26 ljudi, a zašto ne neki drugi. To što su oni nama rekli usmeno koji ljudi imaju prednost je trebalo navesti i u natječaju, kao i kvotu za koju sam prvi put čula kad sam sjela u onu njihovu dvoranu.
arianne* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:35   #1152
Thumbs up

Quote:
arianne* kaže: Pogledaj post
Hvala ti phyllis, svaka informacija mi je uistinu dobrodošla!
Naravno da ću dati diplomu na nostrificiranje, spominjala sam svjedodžbe jer sam vidjela da su shinny za njezin faks trebale, ali u mom slučaju je riječ o doškolovanju pa prilažem diplomu
Eto, drago mi je da san bila od pomoci. Da sam znala da se u zgradi Vlade ne plaća mogla sam ici tamo,a nas su svi navodili na Ministarstvo
Samo ja nisam kupovala nikakve taksene marke, sve je javni biljeznik (tj. biljeznica xD) napravio.
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 19:02   #1153
Ima li tu ikoga sa studija novinarstva u Mostaru
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 21:02   #1154
Quote:
Danijel.M5 kaže: Pogledaj post
jeli meni iko ovdje moze pomoc?lampan u prazno vec par dana!

Pomoć u vezi čega?
__________________
Big dreams, good music and expensive taste.
The Unstoppable is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 00:26   #1155
Quote:
ginger kaže: Pogledaj post
Ima li tu ikoga sa studija novinarstva u Mostaru
Prije par dana upisao 5. godinu studija.

Pitaj
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 16:07   #1156
Dogodine ćete lakše do smještaja.

Novi studentski dom: Novih čak 800 mjesta za studente dogodine!

Gradi se veliki privatni studenski dom, projekt vrijedan preko 100 milijuna kuna.

300 studentskih apartmana s 4 zvjezdice, cijena mjesta 200-220 KM.
Svaki će imati klimu, grijanje, kuhinju, kupatilo i internet. Površina preko 27 kvadrata (duplo veći nego u državnim studentskim domovima u ZG, ST ili Mostaru).


Quote:
MOSTAR - Dinko Slezak Dika, vlasnik Interinvesta i jedan od najbogatijih ljudi u Mostaru, na području Autobusnog kolodvora u Vukovarskoj ulici započeo je izgradnju projekta vrijednog 28 milijuna maraka.
Na tom području će 'niknuti' veliki studentski centar sa svim pratećim sadržajima i suvremenim Autobusnim kolodvorom. Slezak nas je dočekao na mjestu koje će uskoro postati jedno od najvećih gradilišta ne samo u Mostaru, nego i šire, te nas detaljno upoznao s cijelim projektom, koji vodi njegov sin Nino Slezak, direktor tvrtke Interinvest.

Svi prateći sadržaji

- Riječ je o projektu Studentski dom s Autobusnim kolodvorom na 10 perona. Studentski dom će imati 300 apartmana s otprilike 800 ležaja uz sve prateće sadržaje. Tu će biti velika kuhinja, menza, praonica rublja, internet bar, internet klub...onda jedna ogromna diskoteka koja će se protezati na 900 četvornih metara. Na jednom mjestu će biti smješteni svi sadržaji potrebni za studente: trgovine, knjižara, fotokopirnica, zatim kafići, restoran, picerija, gril, jedan veliki hipermarket s druge strane, priča Slezak i pokazuje na projektu kako će sve izgledati i gdje bi se točno što trebalo nalaziti.
- Mislim da će ovo biti jedan od najboljih projekata u Mostaru. Jednostavno, grad je pun tih trgovačkih centara, poslovnih prostora, što više raditi..., a studenata prema mom saznanju u Mostaru imamo između 17 i 20 tisuća, objašnjava jedan od najimućnijih Mostaraca, te nastavlja:
- Na ideju smo došli budući da masa studenata u Mostar dolazi sa strane. Oni žive uglavnom 100 - 150 kilometara odavde i dolaze autobusima. Stoga će ovdje imati još jednu prednost, jer će se odmah moći smjestiti, neće morati zvati taksije, vući kofere po gradu i tako dalje, pojašnjava Slezak.
Kad je riječ o apartmanima, oni će biti s četiri zvjezdice, a pored potrebnih uvjeta, bit će i relativno financijski povoljni.

- Svaki će imati klimu, grijanje, svoju kuhinju i kupatilo sa svim normama. Najmanji dvokrevetni studentski apartman će biti od 27 četvornih metara. S ekspres sadržajima koje smo već spomenuli cijena će se kretati između 200 i 220 maraka po krevetu, navodi.

Zatvorena financijska konstrukcija

Zadnji radovi, pripreme i projekti započeli su prije nekih otprilike mjesec dana, a kad je riječ o financiranju projekta, oko toga za Slezaka neće biti problema.
- Zatvorili smo cijelu financijsku konstrukciju. Projekt je ukupne veličine 22 tisuće četvornih metara i koštat će ukupno oko 28 milijuna maraka. Sve sami investiramo, naravno uz pomoć banaka. Investitor je Interinvest, a izvođači razni kooperanti. “Građevinar” je zadužen za građevinski dio, a najmanje će biti stotinu kooperanata.

Izgradit će se i 40 apartmana za profesore sa strane
- Planirali smo izgradnju 40 apartmana na 40 do 45 četvornih metara, ustvari jednosobni “stančići” za sveučilišne profesore, koji dolaze sa strane, žive u Mostaru i imaju problema sa smještajem. Na to smo došli pričajući s rektorom Vladom Majstorovićem, koji nam je dao tu ideju. Rekao nam je kako više od dvadeset njegovih kolega profesora ima problema sa smještajem, pa će i za njih biti osiguran smještaj, rekao je Slezak.

Tekst i foto: Dalibor Drlje
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 21:39   #1157
cure moje...redovne... kako vam ide?? kakvi su vam prvi utisci?
sunnyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 22:59   #1158
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Dogodine ćete lakše do smještaja.

Novi studentski dom: Novih čak 800 mjesta za studente dogodine!

Gradi se veliki privatni studenski dom, projekt vrijedan preko 100 milijuna kuna.

300 studentskih apartmana s 4 zvjezdice, cijena mjesta 200-220 KM.
Svaki će imati klimu, grijanje, kuhinju, kupatilo i internet. Površina preko 27 kvadrata (duplo veći nego u državnim studentskim domovima u ZG, ST ili Mostaru).

Procitah to danas...

No, kad se pogleda, 3 osobe, to je 600 maraka, a za taj novac se moze vrlo lako pronaci neki dvosoban, pa cak i trosoban stan, svaki ima kuhinju, kupatilo, grijanje... i bude 50-60 kvadrata, a ne samo 27... ako se dodaju tu rezije, nek bude i 750 maraka za 3 osobe, ali imas 2 puta veci stan, svoj mir, nema partija i slicno, a kamoli buke od autobusa...


Da su sobe bolje od danasnjih soba u domovima jesu, ali je malo preskupo.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2011., 19:07   #1159
Kolike troškove imate studiranja?

Hrana?

Stan?

Ostale potrepštine?

Da li ima netko da radi neke sitne studentske poslove dok studira, ili vas 100% starci financiraju?
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 02:40   #1160
Quote:
Robbie MO kaže: Pogledaj post
Kolike troškove imate studiranja?

Hrana?

Stan?

Ostale potrepštine?

Da li ima netko da radi neke sitne studentske poslove dok studira, ili vas 100% starci financiraju?

Mene mjesecno sve izadje 500BAM, toliko dobijem i toliko mi je dovoljno.

150 placam stan, tako da mi za sve ostalo ostaje 350...


Mislim, nikad nije dovoljno, ali prosle godine sam dobijao 450 i stan, tv i internet sam placao sve ukupno 230, i sa 220 sam zivio taman. Sad nas je troje i dijelimo sva placanja i sad je puno puno lakse. Rezije ostale ukljucene u cijenu od 150 maraka...



Jedino vise novca treba kad krece ponovno faks, treba kupit biljeznice, knjige (tj kopirat ), stvari koje ce mi bit potrebne.



Za sad me starci financiraju, a dokle ce tko zna
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.