Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 20:41   #701
Quote:
_malicka_ kaže: Pogledaj post
Vjerojatno 18 godina ili pristanak roditelja ako je manje.
Ja isto mislm da je do 18 godine ako si mlađi oda u odobrenje roditelja ili kao se tok to kaže uz staratrlja.
Lillly is offline  
Old 14.01.2009., 21:16   #702
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
thnx pepi, vec sam zvala jednu poznanicu koja je operirala i rekla mi je da ona 2 i 3 dan nije vidjela na oci, to me utjesilo. Jel tebi i dugi dan jos malkice curila sukrvica?
Ja sam ti ful kihala pa sam prvi dan u jednom trenutku osjetila kak mi se nos ispunio krvlju.Tamponi u nosu mogu upit samo određenu kol. krvi pa je moguće ak si jako krvarila za vrijeme op.,što vjerojatno jesi budući da si tak natečena,da su se tamponi "napili" a u nosu možda ti još ima sukrvice pa izlazi malo van(nemojte moje logičko zaključivanje uzimati kao medicinsko objašnjenje to su samo moja razmišljanja)Mislim da se ne trebaš zabrinjavati jedino ak ti krene krv ili ti se počne sljevat niz grlo.
pepi svjetlić is offline  
Old 14.01.2009., 23:20   #703
da, tako to i meni izgleda. Tamponi se napitijaju i onda malo, ali cist malkice ide van.
dinote is offline  
Old 14.01.2009., 23:36   #704
Cure koje ste operirale nos molim vas recite mi da li vam je drugi dan nakon op. jos uvijek malkice kapalo iz nosa i dokle ste drzali onu gazu dolje? Citam da je krvarenje iz nosa nakon vadjenja tampona jedna od mogucih komplikacija, pa sam se sad malo uplasila
dinote is offline  
Old 14.01.2009., 23:50   #705
Evo ovo sam nasla na www.mediteranskihiruskicentar.com u vezi krvarenja : Malo krvarenje uobičajeno je tokom nekoliko prvih dana nakon operacije, i možda ćete nekoliko nedelja osećati izvesnu ukočenost. Vaš hirurg će Vas savetovati da nedelju ili više ne izduvavate nos, dok ne zarastu tkiva.
dinote is offline  
Old 15.01.2009., 00:28   #706
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Cure koje ste operirale nos molim vas recite mi da li vam je drugi dan nakon op. jos uvijek malkice kapalo iz nosa i dokle ste drzali onu gazu dolje? Citam da je krvarenje iz nosa nakon vadjenja tampona jedna od mogucih komplikacija, pa sam se sad malo uplasila
ja sam jako često mijenjala onu gazu, što znači da mi tamponi nisu uspjeli upiti svu krv i to ti nije ništa strašno...a kad sam vadila tampone počela mi je jagano kapati krv pa su mi ugurali vatu,tako da još 3 dana nisam disala,al ništa strašno jer se već naučiš...a kad ti vade tu vatu ništa ne osjetiš!
Lunasana is offline  
Old 15.01.2009., 00:32   #707
Mene zanimaju iskustva ljudi koji su se operirali kod Borića!!! ako vas ima please javite mi se please!!!
Lunasana is offline  
Old 15.01.2009., 00:33   #708
Mene zanimaju iskustva ljudi koji su se operirali kod Borića!!! ako vas ima javite mi se please!!!
Lunasana is offline  
Old 15.01.2009., 17:37   #709
Danas sam vadila tampone. Nista strasno. Nema krvarenja. Osjecam da otecenost polako pocinje prolaziti. Divan osjecaj je bio kad sam osjetila kako mi sal mirise .
dinote is offline  
Old 15.01.2009., 20:15   #710
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Danas sam vadila tampone. Nista strasno. Nema krvarenja. Osjecam da otecenost polako pocinje prolaziti. Divan osjecaj je bio kad sam osjetila kako mi sal mirise .

jel vidiš kak ti nos izgleda?jel onak prema gore i jel ti rekao da će ga dizat il šta?jel pokazuje glumičić fotke svojih radova?
lina1706 is offline  
Old 15.01.2009., 20:30   #711
Quote:
lina1706 kaže: Pogledaj post
jel vidiš kak ti nos izgleda?jel onak prema gore i jel ti rekao da će ga dizat il šta?jel pokazuje glumičić fotke svojih radova?

Pokaze ti nesto slika. Cura prije mene mu je rekla da ne bi htjela miss piggy nosic, a kad sam ja dosla kod njega na finalni dogovor sam mi je unaprijed rekao "nece vam biti ovak" i sa prstom digao svoj nos . Mislim da mu dosta cura to trazi. Za sada jos imam kalup i sva sam natecena i nemam pravu sliku. Cini mi se da je malo dignut, ali tako mora biti na pocetku, jer se svaki nosic vrmenom spusta.
dinote is offline  
Old 15.01.2009., 23:14   #712
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Danas sam vadila tampone. Nista strasno. Nema krvarenja. Osjecam da otecenost polako pocinje prolaziti. Divan osjecaj je bio kad sam osjetila kako mi sal mirise .
Znam,osjećaj kao da prvi put udišeš zrak,ja se i nakon osam dana privikavam na disanje na nos.Malo dišem na usta,malo na nos.Jedino mi se znao začepit pa sam od sebe odčepit. Jesu li i tebi mirisi onak ful intenzivni?Mislim da mi trenutačno ne funkcionira baš najbolje osjetilo okusa,sve mi čudno dok jedem.
Sad me svrbe ti konci.
pepi svjetlić is offline  
Old 16.01.2009., 10:24   #713
Prošlo mi 9 dana od op. još uvijek me boli korijen nosa,onak pulsira s vremena na vrijeme i malo je crveno,stavljam hladne obloge na taj dio.Please nek se netko javi kome su lomili kosti na nosu jel to normalno budući je sve ostalo dosta splasnulo pa ne znam jel imam hematom na tom dijelu il što?
pepi svjetlić is offline  
Old 16.01.2009., 11:31   #714
Ja stalno disem na usta, jer mi je nos stalno zacepljen. Tu i tamo se sam od sebe odcepi ali se jos brze opet zacepi. Ne smijem ga ispuhivati, jedino malo sa antibiotskom masti pocistiti. Nadam se da ce biti bolje za koji dan. Meni su takodjer lomili kost, danas mi je cetvrti dan tako da ti ne mogu pomoci (jos sam natecena). Ja vise ne stavljam obloge. Pepi kod kog si ti operirala?
dinote is offline  
Old 16.01.2009., 12:22   #715
ja sam op.nos prije mj.dana,vjeruj da je sve to normalno,prve dane pogotovo.Meni je dosta toga rađeno pa...I jos sad me boli na dodir ali i to je normalno,ipak je to operacija
marry11 is offline  
Old 16.01.2009., 12:29   #716
Quote:
pepi svjetlić kaže: Pogledaj post
Prošlo mi 9 dana od op. još uvijek me boli korijen nosa,onak pulsira s vremena na vrijeme i malo je crveno,stavljam hladne obloge na taj dio.Please nek se netko javi kome su lomili kosti na nosu jel to normalno budući je sve ostalo dosta splasnulo pa ne znam jel imam hematom na tom dijelu il što?
a jesu ti skinuli kalup?kak ti izgleda nos,jesi zadovoljna?
lina1706 is offline  
Old 16.01.2009., 12:41   #717
Quote:
dinote kaže: Pogledaj post
Ja stalno disem na usta, jer mi je nos stalno zacepljen. Tu i tamo se sam od sebe odcepi ali se jos brze opet zacepi. Ne smijem ga ispuhivati, jedino malo sa antibiotskom masti pocistiti. Nadam se da ce biti bolje za koji dan. Meni su takodjer lomili kost, danas mi je cetvrti dan tako da ti ne mogu pomoci (jos sam natecena). Ja vise ne stavljam obloge. Pepi kod kog si ti operirala?
Kod Tončića.Ja ti znam ak se ful baš začepi pa me iritiraju šmrklji uzet štapiće za uši i nježno očistiti iako mi je sestra strogo zabranila kopanje.Doktor mi je rekao da sam oni koji su imali osim estetske i popravljanje funkcije trebaju čistiti,al ja bi to najrađe iznutra očistila.Jesi li ti možda imala devijaciju septuma pa trebaš čistiti ili?Kak ta antibiotska mast,za što?
pepi svjetlić is offline  
Old 16.01.2009., 12:42   #718
Cure da li se panicno bojite da se ne udarite u nos? Koliko sam ja shvatila treba biti oprezan 6 mjeseci .
dinote is offline  
Old 16.01.2009., 12:45   #719
Quote:
pepi svjetlić kaže: Pogledaj post
Kod Tončića.Ja ti znam ak se ful baš začepi pa me iritiraju šmrklji uzet štapiće za uši i nježno očistiti iako mi je sestra strogo zabranila kopanje.Doktor mi je rekao da sam oni koji su imali osim estetske i popravljanje funkcije trebaju čistiti,al ja bi to najrađe iznutra očistila.Jesi li ti možda imala devijaciju septuma pa trebaš čistiti ili?Kak ta antibiotska mast,za što?
Nisam imala devijaciju. Kod Glumicica to stoji u naputcima - lagano ciscenje nosa sa vatenim stapicima i antibiotskom kremom - geocorton.
dinote is offline  
Old 16.01.2009., 12:49   #720
Quote:
marry11 kaže: Pogledaj post
ja sam op.nos prije mj.dana,vjeruj da je sve to normalno,prve dane pogotovo.Meni je dosta toga rađeno pa...I jos sad me boli na dodir ali i to je normalno,ipak je to operacija
Ma nos mi super izgleda,velim totalno liči na nos sa jedne slike kad sam mala bila kao da je po njoj radio,sam me brine taj osjećaj,ne boli me jako pa da bi trebala popit tablete nego kao da imam na tom dijelu uteg od 5kg,sinoć sam teško zaspala jer je osjećaj iritantan pa sam malo ledila i imam kao malu kuglicu pod dodirom i malo se vidi kad se zagledaš da je izbočenje.Znam da bi trebalo na dodir bolit još neko vrijeme,al jel ti sad splasnulo skroz.Please opiši...malkice sam zabrinuta
pepi svjetlić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.