Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2019., 17:42   #2101
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
kako je lijepo vidjeti kada čapite jednu rečenicu iz teksta pa opalite po njoj



ajd dajte nešto konstruktivno



Fascinantno - em si se glupo izrazio, em činjenično netočno, ali eto bez previše srama se prenemažeš i ispijaš virtualne forumske kave
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 21:24   #2102
Ja sam mislio da smo to već odavno riješili, da ne ponavljam sada druge dokaze, nego je dovoljan samo jedan - "Meduza" je u stvari - sama voda, 99,9% vode i nešto minerala, a u toj meduzi se voda ponaša kao živo biće. A ta meduza koja je ustvari sama voda se i stvarno "knjiži kao živo biće". Treba dalje?
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 09:42   #2103
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da smo to već odavno riješili, da ne ponavljam sada druge dokaze, nego je dovoljan samo jedan - "Meduza" je u stvari - sama voda, 99,9% vode i nešto minerala, a u toj meduzi se voda ponaša kao živo biće. A ta meduza koja je ustvari sama voda se i stvarno "knjiži kao živo biće". Treba dalje?
Ovo se dogodi kad je lokalna birtija primamljivija od satova u školi..prije ili kasnije to ispadne na svijetlo dana.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 13:56   #2104
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Ovo se dogodi kad je lokalna birtija primamljivija od satova u školi..prije ili kasnije to ispadne na svijetlo dana.
Ima jedan još bolji primjer toga da je morska voda - živo biće.
Naime, to si ti sam obznanio. Po tvojoj teoriji piramidu - kompleks Yonaguni
su osmislile, projektirale i izgradile vodene morske struje. Mrtvaci ne razmišljaju, osmišljuju, ne mjere, ne klesaju, ne oblikuju. Znači ta tvoja voda - projektantica i graditeljica je po tvojoj nepobitnoj teoriji - živo biće. Možeš tu još staviti svoj potpis i lupiti žig, jer ovu temu smo apsolvirali i riješili.

p.s.bravo monty, već i prije smo zaključili da je voda uistinu živo biće, a ti si to i debelo potvrdio odličnim primjerom i odličnim zapažanjem.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 14:27   #2105
Previše opijata djeluje opako, vidi se po tekstu.
A ubacujući svoje deluzijske zaključke u jednu sasvim debilnu teoriju zavjere koja je razbucana na dijelove nakon tri posta, jednako kretensku kao i onu o Titanicu, onda stvarno ne znam što bi ti htio i na koji način razmišlja tvoj mozak.
Nije bed ne znati, čovjek čita, uči, gleda, razvija se. Ali ako kao volina tupi po svom i tvrdi nešto što je samo po sebi u startu debilizam, onda, a) debil je ili b) namjerno to piše jer se želi svađati. Ako je a), potraži pomoć, a ako je b) potraži pomoć. U oba slučaja liječničku.
hehehehe.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 15:06   #2106
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Previše opijata djeluje opako, vidi se po tekstu.
A ubacujući svoje deluzijske zaključke u jednu sasvim debilnu teoriju zavjere koja je razbucana na dijelove nakon tri posta, jednako kretensku kao i onu o Titanicu, onda stvarno ne znam što bi ti htio i na koji način razmišlja tvoj mozak.
Nije bed ne znati, čovjek čita, uči, gleda, razvija se. Ali ako kao volina tupi po svom i tvrdi nešto što je samo po sebi u startu debilizam, onda, a) debil je ili b) namjerno to piše jer se želi svađati. Ako je a), potraži pomoć, a ako je b) potraži pomoć. U oba slučaja liječničku.
hehehehe.
Hahahahahaha. Opet si upao u grotlo vulkana. Znaš onog Koyota??? Ma znaš, znaš, kako ne bi znao - xyz puta si već bio u njegovoj ulozi. Sam si iskonstruirao dokaz da je voda živo biće i sada je gotovo. A pokušavaš se izvući....taaahahahahaheeee. Zavjere...zavjere...- pa ti sve "zavjere" pretvoriš u istinu.Hahahahahahahaaaaa.
:cic e:
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 15:19   #2107
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da smo to već odavno riješili, da ne ponavljam sada druge dokaze, nego je dovoljan samo jedan - "Meduza" je u stvari - sama voda, 99,9% vode i nešto minerala, a u toj meduzi se voda ponaša kao živo biće. A ta meduza koja je ustvari sama voda se i stvarno "knjiži kao živo biće". Treba dalje?
Kako se čovjek sastoji od oko 62% vode...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2020., 21:57   #2108
Supercool experiment reveals water is actually two liquids in one

https://www.newscientist.com/article...iquids-in-one/

Supercooled Water Is Actually Two Different Liquids in One, Physicists Reveal

https://www.sciencealert.com/superco...entists-reveal

Znanstvenici su hlađenjem tekuće vode na do sada najnižim postignutim temperaturama otkrili nove dokaze koji pokazuju da voda može istovremeno postojati kao dvije različite tekućine.

Od tada se pojavljuje sve više dokaza da te fluktuacije (varijacije u gustoći) zapravo ukazuju na postojanje dvije različite tekućine u jednoj, s time da se neke molekule vode nalaze bliže jedne drugima, dok su druge više međusobno udaljene.

"Pokazali smo da tekuća voda na ekstremno hladnim temperaturama postoji u dva strukturna motiva. To daje odgovor na dugogodišnje pitanje kristalizira li se super ohlađena voda uvijek prije nego što se uravnoteži. Odgovor je: ne", rekao je Kimmel.

a "sutra" će dati odgovor i na dugogodišnje pitanje dali je voda živa
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 23:21   #2109
Lightbulb VODA odličan dokumentarni film o vodi

https://www.youtube.com/watch?v=b39ruFrswQ0&t=3s

vrijedi pogledati, pogotovo što ima dosta znanstvenih obrazloženja
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 18:13   #2110
Lightbulb

Nešto se čudno može dogoditi kapljicama vode. Spontano postanu opasna kiselina?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2388377.aspx

"Mislimo da znamo toliko o vodi, supstanci s kojom se najčešće susrećemo, ali onda shvatimo da to nije tako", rekao je kemičar Richard Zare sa Sveučilišta Stanford.

Točno tako, uzimamo vodu zdravo za gotovo, a ona krije tolike tajne
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2022., 20:54   #2111
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Nešto se čudno može dogoditi kapljicama vode. Spontano postanu opasna kiselina?



https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2388377.aspx



"Mislimo da znamo toliko o vodi, supstanci s kojom se najčešće susrećemo, ali onda shvatimo da to nije tako", rekao je kemičar Richard Zare sa Sveučilišta Stanford.



Točno tako, uzimamo vodu zdravo za gotovo, a ona krije tolike tajne
Bezveze mistificiraš jer u ovom nema ništa alternativno ni mistično, a kamoli da ima veze s naslovom teme o vodi kao živom biću.
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2022., 22:10   #2112
Da ne tražim sad originalni komentar, preumoran sam za to:

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio da smo to već odavno riješili, da ne ponavljam sada druge dokaze, nego je dovoljan samo jedan - "Meduza" je u stvari - sama voda, 99,9% vode i nešto minerala, a u toj meduzi se voda ponaša kao živo biće. A ta meduza koja je ustvari sama voda se i stvarno "knjiži kao živo biće". Treba dalje?
Sva živa bića se skoro u potpunosti sastoje od praznog prostora. Po logici iz gorecitiranog komentara ispada da je prazan prostor živo biće.

Da otvorim novu temu?
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2022., 11:50   #2113
Lightbulb

Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Bezveze mistificiraš jer u ovom nema ništa alternativno ni mistično, a kamoli da ima veze s naslovom teme o vodi kao živom biću.
Ti si to znao, tebi je to bilo poznato?

Svako novo saznanje o vodi pokazuje naše neznanje, mistično ili alternativno.



Pa tko zna, za koju godinu saznamo i pravu istinu
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.