Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 15:02   #1
Ugradnja plina u BIH i atestiranje u HR

Nedavno sam bio u BiH u Bijeljini i pitao za ugradnju direktnog plina u moj w124 220E. Cijena je u kunama otprilike 4650 kn i dijelovi su Lovato (kupuju ih iz HR Fažane od uvoznika kao i svi ostali u bivsoj jugi).
Zanima me da li je moguće nakon ugradnje plina u BiH atestirati plin u HR (ipak su dijelovi isti kao i oni koji se ugrađuju HR).
__________________
ja mogu sve i nista vise
Vlado666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 05:30   #2
sigurno jest no dok platiš sve poreze, homologaciju i ko zna koje sve gluposti može te doć isto ko i tu ako ne i više...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:19   #3
Ne mora to biti tako komplicirano, nađeš servis koji ugrađuje takav uređaj lovato, oni ti izdaju papire bez kojih nemožeš atestirati plin na autu. Koliko će oni tražiti za to novaca to ti ne znam.
Imaš jednu temu na kojoj se dotakao i takav slučaj uvoza automobila s plinom https://www.forum.hr/showthread.php?t=619172
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:52   #4
Ne isplati se s današnjom cijeno uređaja. Pa danas se kvalitetniji uređaji daju nać za 6000 kn. E sad, ovo u bosni te dođe skoro 4650, a mislim da je netko ovdje napisao da pregled instalacije i izdavanje hrvatskih papira za istu u ovlaštenom servisu košta oko 1000 kn. I sad se zapitaš jel tih 350 kn vrijedno svih tih pizdarija.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:36   #5
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ne isplati se s današnjom cijeno uređaja. Pa danas se kvalitetniji uređaji daju nać za 6000 kn...
Bilo bi super za vozače da je tako, no gdje možeš naći lovato direkciju za 6 000 kn?
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:33   #6
Pa bilo je tih akcija sad. Neznam sad baš za Lovato, ali bilo je drugih kvalitetnih sustava.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:42   #7
Question

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa bilo je tih akcija sad. Neznam sad baš za Lovato, ali bilo je drugih kvalitetnih sustava.
Kojih je bilo za 6 000 kn?
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:07   #8
Quote:
justic kaže: Pogledaj post
Kojih je bilo za 6 000 kn?
Baš ne pratim jako forum zadnjih mjeseci ali izgleda da niti neki od vas ne prate kretanje cijena ugradnje plinskih uređaja . Naime , 6000 kn je redovna cijena za plaćanje u gotovini za Lovato Smart sa cilindričnim spremnikom, novi uređaj firme Lovato namjenjen automobilima sa motorima od 4 cilindra i snage do 110-120 Kw . Sigurno se pitate gdje . http://www.autofortuna.com.hr/

Uz to za svaki ugrađeni uređaj kupac dobiva i 2000 l plina po 3 % nižoj cijeni na dan točenja kod našeg fauwea :-) .


Znam da će sad biti korekcije ovog posta od strane moderatora , al zaboli me .

Kad se drugi reklamiraju mogu i ja .
__________________
svašta :-)
plinko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 18:57   #9
Talking

Ajd me sad pobij ak si faca.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 10:50   #10
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ajd me sad pobij ak si faca.
tebe ne treba pobijati jer nisi ti iznio dokaz već se pokušavaš skriti iza plinko1 posta. Ti si jasno napisao
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Neznam sad baš za Lovato, ali bilo je drugih kvalitetnih sustava.
Prema tome za tebe i dalje vrijedi pitanje, koji drugi?

No posve je jasno da se uz ovu cijenu od 6000 kn ne isplati ugrađivati lovato u BiH i poslije to legalizirati osim ako netko nije jako dobar s nekim ugrađivačem iz Hrv koji bi tu legalizaciju proveo za nekakav sitniš.
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 16:40   #11
Pa ako se ja dobro sjećam i tvoja tiha patnja Miroslav, tj. Auto-tim je imao sličnu akciju prije nekog vremena. A za ostale priznam da nisam siguran jer sam svoj auto plinificirao još prije 4 godine pa me baš iskreno i ne zanima. Osim eventualno za dizela, al mislim da se za njega to još ne isplati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:03   #12
KERBIIIIIIIIIII
Tj plinkooooooooooooo 1111111111111111111

I da , senzori su od 300 kn pa na dalje , a posao je ... ovisi koji auto i koji senzori . sa monitorom , bez ...
__________________
svašta :-)
plinko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 17:05   #13
I znaš da oni koji trebaju znati da ti i ja nismo jedno , iste duše , isto tijelo , to i znaju . Kaj te onda briga za provokatore .
__________________
svašta :-)
plinko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 10:34   #14
Angry proljeće i behar

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa ako se ja dobro sjećam i tvoja tiha patnja Miroslav
Nemoj ti meni svoje osjećaje pripisivati vidi se da pišeš o njemu u stilu "samo nas nebo rastavit može"

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
tj. Auto-tim je imao sličnu akciju prije nekog vremena
Čuj slično nije isto, odnosno 8 000 kn i 6 000 kn je slično samo ako je netko beskrajno zaljubljen.
No šalu na stranu stvarno ne znam za nikavu akciju kod njih u kojoj bi ugrađivali direkciju za približno 6 000 kn (to je +/- 500 kn ). No nemam pretenzije da moram sve znati, možda je bila takva akcija, no koliko vidim i ti se dobro ne sjećaš pa je istinitost tih tvojih tvrdnji vrlo upitna.

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
A za ostale priznam da nisam siguran jer sam svoj auto plinificirao još prije 4 godine pa me baš iskreno i ne zanima. Osim eventualno za dizela, al mislim da se za njega to još ne isplati.
Eto nisi siguran a ipak čovjeka odrešito savjetuješ na nešto. Čuj ipak nije fer. Ako on uspije naći nekoga tko mu legalizaciju sredi za 500 kn može profitirati iz takve ugradnje vani, opet je jasno kako to gotovo nemoguće naći (treba jako paziti da čovjke ne bude prevaren), odnosno to nije moguće za širi krug ljudi već eventualno neke rijetke pojedince.

Zadnje uređivanje justic : 17.03.2011. at 11:22.
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 11:48   #15
Hvala svima na savjetima. Ako je istina da direktni lovato mogu ugraditi vec za 6000 kn u Hr onda se nebi zafrkavao s ugradnjom u BiH te naknadnim pravljenjem papira.

Osim autofortuna da li ima neki blizi servis u slavoniji gdje mogu povoljno ugraditi direktni plin? Pitao sam u Sl. Brodu i Osijeku servisere za Landi i Lovato i traze mi 8000 kn pa na više.
__________________
ja mogu sve i nista vise
Vlado666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:03   #16
dvojba:
Lovato u Splitu 7400 kn,
Lovato, Plin promet Zenica 450 ojra

što odabrati?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:19   #17
Ugradujes plin?
Ovo u Zenici ce te sigurno izaci vise od 450 euro, jer moras platiti papire u HR.
Ako znas da ce ti u BIH napraviti po nasim pravilima za atest, ja bih isao tamo.


Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:15   #18
landi renzo 5900 kn. Boca umjesto rezervnog kola.Ugrađeno u Dalmaciji (6/2017). Do zenice i nazad cca 500 km. Bilo šta da bude zbog garancije opet ćeš raditi ovu kilometraža od toga vjerojatno pola na benzin.
maliplavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:58   #19
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Ugradujes plin?
Ovo u Zenici ce te sigurno izaci vise od 450 euro, jer moras platiti papire u HR.
Ako znas da ce ti u BIH napraviti po nasim pravilima za atest, ja bih isao tamo.


Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Znam da moram platiti. Također moram i na ovih hrvatskih 7400 kn platiti.
Na granici pokažem račun i platim carinu, zatim sređujem papire za legalizirati sve i plaćam kao i ostali u Hr. Kaže mi da je radio već dosta auta za Hr i zna koje papire treba pripremiti.
Landi Renzo mi se baš ne mili zbog skupih dizna.
Ono što ja dobivam za 450 € je komp Lpgtech, isparivač tomaseto, dizne dragon, ostalo sve Lpgtech osim boce. Boca je umjesto rezervne gume i priključak za punjenje je skriven ispod poklopca rezervara. Na sve nudi 5 godina garancije, ali to mi nije neka stavka jer ne mislim ići tamo-amo 500 km ako nešto zašteka. U okolici ima dobrih servisera plina.
Dosta sam se premišljao, ali 99,9% sam sutra tamo na ugradnji. Još me stignete odgovoriti

http://lpgtech.eu/offer/lpgtech-kits/tech-pack/

Zadnje uređivanje frenchkey : 18.08.2017. at 17:29.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 19:40   #20
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Znam da moram platiti. Također moram i na ovih hrvatskih 7400 kn platiti.
Na granici pokažem račun i platim carinu, zatim sređujem papire za legalizirati sve i plaćam kao i ostali u Hr. Kaže mi da je radio već dosta auta za Hr i zna koje papire treba pripremiti.
Landi Renzo mi se baš ne mili zbog skupih dizna.
Ono što ja dobivam za 450 € je komp Lpgtech, isparivač tomaseto, dizne dragon, ostalo sve Lpgtech osim boce. Boca je umjesto rezervne gume i priključak za punjenje je skriven ispod poklopca rezervara. Na sve nudi 5 godina garancije, ali to mi nije neka stavka jer ne mislim ići tamo-amo 500 km ako nešto zašteka. U okolici ima dobrih servisera plina.
Dosta sam se premišljao, ali 99,9% sam sutra tamo na ugradnji. Još me stignete odgovoriti

http://lpgtech.eu/offer/lpgtech-kits/tech-pack/
pozz jesi odradio u zenici ? ja se isto razmisljam ici u bosnu odraditi javi dojmove se na privat da nas dežurni dušebrižnici ne pljuju
kralj1992 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.