Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2011., 15:02   #641
Quote:
_k_i_k_a__ kaže: Pogledaj post
.... Tastina je uvijek bila ljudska mana.....
koliko god mislila da si zabavna ovdje se nećeš moći tako razgovarati

osim toga moš mislit velke stvari napraviti tortu od sira
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 15:04   #642
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
....
osim toga moš mislit velke stvari napraviti tortu od sira
...ili otići u Kaptol centar.

Zadnje uređivanje polly : 02.08.2011. at 15:22.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 15:36   #643
kad dođeš na neki novi pdf, pročitaš pravila koja tu vrijede. ne vidim u čemu je problem.

a ot, je, torta od sira iz torte i to je takva svemirska tajna da je to čudo jedno. to kaj vlasnica prodaje fore da tu tortu predstavi nekim super truper kolačem hoch ekipi u gradu, to je neka druga priča.

to je najobičnija američka torta od poluumjetnog krem namaza, jaja, limuna, na podlozi od digestivnih keksa i putra. neš ti recepta i tajne.

s tim da je meni puno bolja s mascarponeom ili ricottom.

Zadnje uređivanje polly : 02.08.2011. at 20:00.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 15:39   #644
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post

kad dođeš na neki novi pdf, pročitaš pravila koja tu vrijede. ne vidim u čemu je problem.

a ot, je, torta od sira iz torte i to je takva svemirska tajna da je to čudo jedno. to kaj vlasnica prodaje fore da tu tortu predstavi nekim super truper kolačem hoch ekipi u gradu, to je neka druga priča.

to je najobičnija američka torta od poluumjetnog krem namaza, jaja, limuna, na podlozi od digestivnih keksa i putra. neš ti recepta i tajne.

s tim da je meni puno bolja s mascarponeom ili ricottom.
velikački potpis

Zadnje uređivanje polly : 02.08.2011. at 20:01.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:33   #645
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
to je najobičnija američka torta od poluumjetnog krem namaza, jaja, limuna, na podlozi od digestivnih keksa i putra. neš ti recepta i tajne.
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 10:42   #646
Question

Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
kad dođeš na neki novi pdf, pročitaš pravila koja tu vrijede. ne vidim u čemu je problem.

a ot, je, torta od sira iz torte i to je takva svemirska tajna da je to čudo jedno. to kaj vlasnica prodaje fore da tu tortu predstavi nekim super truper kolačem hoch ekipi u gradu, to je neka druga priča.

to je najobičnija američka torta od poluumjetnog krem namaza, jaja, limuna, na podlozi od digestivnih keksa i putra. neš ti recepta i tajne.

s tim da je meni puno bolja s mascarponeom ili ricottom.

I ja ovo potpisujem! Naravno, ako Crvenkapica, glede autorskih prava, nema ništa protiv
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 11:33   #647
pa nemrem si pripisati autorska prava na nešto što je tak

ja stvarno nemam niš protiv te slastice, osobno nisam pretjerani ljubitelj, ne volim baš okus sira ni krem sira, ali mojima paše pa je radije umjesto npr. pudinga napravim. ali da bum to mistificirala, ne bum.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 13:58   #648
torta od mrkve

dobro curke jel ima netko taj recept za tortu od mrkve sa glazurom od sira? probala sam i stvarno je super, al ne vrijedi 18 kn po šniti, pa idem probati solo raditi.
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 14:32   #649
Torta se btw zove BELUSHI TORTA
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:22   #650
Bit ce da nitko nije dokucio recept za ledeni vjetar Torte i to, ja kontam da je stvar u finesama, ali stvarno je bajan, kore su bas fine gumenaste i krema je meksa nego u klasicnom. Treba probavati varijacije na temu iz glave pa mozda netko pogodi
Anjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:37   #651
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
dobro curke jel ima netko taj recept za tortu od mrkve sa glazurom od sira? probala sam i stvarno je super, al ne vrijedi 18 kn po šniti, pa idem probati solo raditi.
To ti je najobičnija, ono što Ameri zovu, carrot cake s cream cheese frosting (na puno toga vole stavljati to čudo). Proguglaj malo. Imaš ju u bezbroj varijanti - s ananasom, s kokosom i ananasom, samo s kokosom, s grožđicama, lješnjacima, itd. Ova je, mislim, samo s kokosom. Tako barem veli sastav kolača na njihovoj stranici. I upravu si, kolač tog tipa realno ne vrijedi 18 kn.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 17:46   #652
vidim da ovdje nije bilo nikoga vec duze vrijeme....trebam savjet...
da li je netko pravio njihovu onu tortu od sira s kupinama?????
izmedju zute i bijele kreme idu kupine....e sad kad i kako ih premazati prek kolaca jer dok je kolac jos vruc dosta je mekan...molim pomoc ako se itko javi ili zaviri pod ovu zaboravljenu temu....
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 22:32   #653
da vas razočaram....frendica mi prije nekih 7,8 god.radila u Torte i to....oni čak ne stavljaju ni Digestive kekse nego najobičnije čajne kolutiće melju jer im je to puno jeftinija varijanta.....žena uzima tipične američke torte i predstavlja ih kao svoj recept....frendica se obavezala ugovorom da neće odavati recepte al s obzirom da j e prošlo godina i godina i da joj se ta vlasnica gadi jer je živa muljatorica, rekla mi je reći sve recepte pa kad ih dobijem ću vam napisati....
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 18:11   #654
Quote:
dobrica31 kaže: Pogledaj post
da vas razočaram....frendica mi prije nekih 7,8 god.radila u Torte i to....oni čak ne stavljaju ni Digestive kekse nego najobičnije čajne kolutiće melju jer im je to puno jeftinija varijanta.....žena uzima tipične američke torte i predstavlja ih kao svoj recept....frendica se obavezala ugovorom da neće odavati recepte al s obzirom da j e prošlo godina i godina i da joj se ta vlasnica gadi jer je živa muljatorica, rekla mi je reći sve recepte pa kad ih dobijem ću vam napisati....
nisam niti mislila da stavljaju Digestive jer svi oni muljaju ti koji prave torte i kolace...ja isto stavljam obicne cajne kolutice i super fina torta bude...

joj to bi bilo super kad bi nam mogla otkriti tih par detalja i trikova
ajde pa nam javi
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 08:47   #655
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
nisam niti mislila da stavljaju Digestive jer svi oni muljaju ti koji prave torte i kolace...ja isto stavljam obicne cajne kolutice i super fina torta bude...

joj to bi bilo super kad bi nam mogla otkriti tih par detalja i trikova
ajde pa nam javi
Mislim da ovdje nije važno koje kekse stavljaš u podlogu ( ako su ukusni) nego da lažeš.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 07:48   #656
samo da pojasnim prethodni post:
Ako u tortu koju prodaješ stavljaš sastojak koji je ukusan i zdravstveno ispravan zašto ga i ne navedeš?
Ako u opisu kolača navedeš sastojke koje zapravo ne koristiš - onda lažeš.
A ako su navedeni sastojci zamijenjeni znatno jeftinijima onda to nije samo laž nego i prijevara potrošača koja je kažnjiva.
Dakle - lažu oni koji u opisu svojih proizvoda navode sastojke kojih u proizvodu nema.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 08:53   #657
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ako u tortu koju prodaješ stavljaš sastojak koji je ukusan i zdravstveno ispravan zašto ga i ne navedeš?
Zato sta ti je u interesu da nitko takav ne napravi doma nego da kod tebe potrosi novce.


Kad se nazderete u McDonald'su nitko ne pita za sastojke, niti je kome bitno jesu stavili ovu vegetu ili onu, koji su smrznuti pomfri koristili a da ne spominjem ono veliko pitanje " sta je zapravo u njihovom mesu ? ", a sad je problem koje je ona kekse navela.
Dajte molim vas.

Ljudi zele recept za cheesecake iz Torte i to jer je nekima okus fantastican, prestanite moralizirat i pustite ljude nek jedu.
Ak vam se ne svida, odite kod Vinceka (koji isto ima bozanstveni cizkejk), ili si pecite doma svoje i ckomite.
Ouch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 12:01   #658
Malo dižem temu, ali imam jedno bedasto pitanje
Naime, vidim na TIT stranici da među sastojcima njihovog čokoladnog čizkejka nema čokolade, a u većini recepata na netu čokolada je must have... meni je taj čoko čizkejk ispao odvratno, pa me zanima zna li tko kakvu "caku"

Drugo pitanje je tračerske naravi, jel istina da se radnici obavezuju ugovorom da će čuvati recepturu (što još kužim) i da će u slučaju da se izlaju platiti pola milje kuna odšete (što mi je suludo)
Lehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 12:50   #659
Ako niste znali to nije vulgaris new york cheesecake to je stoosamdesetpeta verzija njemačkog kolača ‘käse sahne’. heheheh

http://www.journal.hr/prica-o-uspjehu-torte-i-to/
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 13:21   #660
Quote:
vanda31 kaže: Pogledaj post
dobro curke jel ima netko taj recept za tortu od mrkve sa glazurom od sira? probala sam i stvarno je super, al ne vrijedi 18 kn po šniti, pa idem probati solo raditi.
Evo,po meni, najbliži, ako ne i isti recept za Belushi ilitiga Tortu od mrkve...

BELUSHI TORTA

Potrebno:

1 3/4 dl ulja
3 1/2 dl šećera
3 jaja
1 mala žlica cimeta
1 mala žlica praška za pecivo
1 mala žlica sode bikarbone
1 mala žlica vanilin šećera
3 1/2 dl brašna
0,5 kg naribane mrkve

Premaz:

100 g sira Philadelphia
1 mala žlica vanilin šećera
1/2 dl rastopljenog maslaca
150 g šećera u prahu
1 velika žlica limunovog soka
kokos

Priprema:
Umutiti ulje, šećer i jaja.
U drugoj posudi izmiješati sve suhe sastojke sa brašnom i dodati u gornju smjesu. Zatim dodati mrkvu.

Formu za tortu obložiti papirom i stranice lagano premazati margarinom i posuti brašnom, uliti smjesu i peći u pećnici na 160 C, cca 60 min. Kasnije ostaviti tijesto da se ohladi.

Za premaz
-izmiješati sve (osim kokosa) sastojke i premazati ohlađeni biskvit. Posuti kokosom…

Ja kokos nisam posipala;dakle može i bez njega

Provjereno mrak recept i nezaboravan okus….
lalipali is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.