Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 15:31   #141
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Za ljubitelje roštilja u Ljubljani:

Das ist Valter - nagovorilo me da im damo još jednu šansu i pošla sam s velikim nepovjerenjem i nespokojem. Pileće krpice su dosta bezveze, ali su se ćevapi jako popravili i sad su ajmo reć vrlo dobri
bas sam maloprije vidio na tripadvisoru da cu kroz koji sat biti u blizini ovog, ali u medjuvremenu se nabrijah na: http://www.falafel.si/wp-content/upl...ne-web-021.png
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 15:46   #142
Njihovu hranu sam probala na jednoj zabavi (imali su tada samo veganska jela) i bilo je fino. Kako je u lokalu ne znam.

Sad sam se sjetila:

Kaval - Tacen, blizu terena za kajakaše. Jela sam picu koja je definitivno najlošija pica u puno godina. Tijesto je bilo ok ali sve drugo koma, pogotovo šunka - kao ono najjeftinije smeće. Iako je terasa šarmantna, taj dan ništa nije štimalo, ni posluga (konobari su ko muhe bez glave šetali lijevo desno, i za najbanalniju stvar - falio beštek - se čekalo po pet minuta, dok on šeće i gleda kako cvijeće cvjeta a oblaci plove) ni hrana. Baš sam se razočarala, jer to je bila zgodna točka za tople dane, nakon duge šetnje uz Savu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga

Zadnje uređivanje Cats : 07.07.2014. at 15:52.
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 18:37   #143
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Njihovu hranu sam probala na jednoj zabavi (imali su tada samo veganska jela) i bilo je fino. Kako je u lokalu ne znam.
izvrsno! i uzasno vruce

uz izuzetak nekog cudnog povrca (u tragovima), maxi special falafel je vrhunski!

probao i kubbu (fasiranac punjen mljevenom teletinom i pinjolima) s humusom, takodjer izvrsno

iako sam mesozder, bas mi fali dobar falafel u zagrebu...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:21   #144
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
gdje u brežicama pojesti dobru pizzu? ili nešto od tjestenine? ima li možda kakav falafel dobar?
najbitnije da nije nešto turbo skupo i da ima vege opcija
Pizze su dobre u Italii i Santa Luciji, inače češ u Brežicama najbolje jesti kod Splavara i Debeluha.
B1968B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:29   #145
Quote:
B1968B kaže: Pogledaj post
Pizze su dobre u Italii i Santa Luciji, inače češ u Brežicama najbolje jesti kod Splavara i Debeluha.
za svoju cijenu, debeluh bi trebao malo cesce promijeniti ulje u kojem pece krumpirice... no, nije da necu ponovo navratiti
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 16:07   #146
S veseljem javljam da je u Ljubljani na Stritarjevi ulici kraj Tromostovja otvorena nova slastičarna Vigo: https://www.facebook.com/pages/VIG%C...26237044083751

Ja nisam neki teški fan sladoleda, ali probala sam njihovu Madagaskar čokoladu i bijelu čokoladu s mangom i oba su mi san snova Imaju svakakve kave i višeslojne tople napitke a i torte su im izgledale jako fino. Unutra je dosta veliki prostor a ima i stolova vani (pješačka zona).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:54   #147
Pri Škofu, Rečna 8, Ljubljana

Mali restorančić s simpatičnom terasicom, nedaleko turističkog dijela grada, odmaknut od gužve. Jednostavno i simpatično uređeno, konobar ljubazan i nasmijan, objašnjava sve u par riječi. Naručile smo domaće njoke s lisičicama (moje bez vrhnja u umaku) i oduševile se. Jako fino.

Za predjelo su donijeli na duguljastim tanjurićima malo domaćeg kukuruzng kruha i u maloj zdjelici narezane pomidorine s jednom crnom maslinom. Taman nam je pasalo. Porcija njoka ne izgleda velika ali je bogme dovoljna za ručak. Desertu smo se odrekle jer je bilo šteta pokvariti taj fini gušt u ustima.

Dvije porcije njoka i miješana salata 23 eura.

Na terasici je u vuneni pačvork obučeno stablo, a u blizini se zadržava veliki debeli namrgođeni mačak. Ako ovo nije dovoljna preporuka onda stvarno ne znam

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:50   #148
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Mali restorančić s simpatičnom terasicom, nedaleko turističkog dijela grada, odmaknut od gužve. Jednostavno i simpatično uređeno, konobar ljubazan i nasmijan, objašnjava sve u par riječi. Naručile smo domaće njoke s lisičicama (moje bez vrhnja u umaku) i oduševile se. Jako fino.
jesi mozda bila u manni? ona mi je vec mjesecima na todo listi i prilicno puno ocekujem, no, nikako otici...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:58   #149
Nisam još. Čula sam pohvale, moram provjeriti
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:26   #150
Možda se sutra zaletimo do Ljubljane pa bismo pojeli nešto zanimljivo, hranu kakve nema u Zg.
Radije bismo u neki restoran, nego na burger&pivo

Spominjala se Julija kao konstantno kvalitetna - je li još uvijek tako? Web im ne radi - kakve su cijene?

Cats?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:38   #151
Julija je meni uvijek bila odlična. Subotom obično bude krcato, ali bit će lijepo vrijeme pa se može i vani. Cijene su prosječne za strogi centar, ako se dobro sjećam dva glavna jela i dvije čaše vina bi bile cca 25 eura. Ima jedan visoki mršavi mladi konobar koji zna super preporučiti.

Ja sam zadnji put jela u Pri Škofu i bilo je odlično. Od Julije do tamo imaš jedno 7 minuta pješke, bude li sve pretrpano.

Ako idete na burgere, moji jako hvale Hood burger, navodno je nešto prefino. Nisam još probala ali čula sam same pohvale.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:03   #152
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Julija je meni uvijek bila odlična. Subotom obično bude krcato, ali bit će lijepo vrijeme pa se može i vani. Cijene su prosječne za strogi centar, ako se dobro sjećam dva glavna jela i dvije čaše vina bi bile cca 25 eura. Ima jedan visoki mršavi mladi konobar koji zna super preporučiti.

Ja sam zadnji put jela u Pri Škofu i bilo je odlično. Od Julije do tamo imaš jedno 7 minuta pješke, bude li sve pretrpano.

Ako idete na burgere, moji jako hvale Hood burger, navodno je nešto prefino. Nisam još probala ali čula sam same pohvale.
Ne nalazim web od Pri Škofu?

Možeš pliz nabacit par jela kakva služe u Juliji/Škofu? Kakvu preporuku specijaliteta?

Za desert neka preporuka - izvrsni kolači? Sladoled u Vigu ili? Je li uopće Vigo u walking distance od Julije/Škofa?

Ne poznajemo Ljubljanu, gdje parkirati u blizini i prošetati, što pogledati u šetnji?

Edit: fini restoran pretpostavila bih burgerima
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:39   #153
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ne nalazim web od Pri Škofu?

Možeš pliz nabacit par jela kakva služe u Juliji/Škofu? Kakvu preporuku specijaliteta?

Za desert neka preporuka - izvrsni kolači? Sladoled u Vigu ili? Je li uopće Vigo u walking distance od Julije/Škofa?

Ne poznajemo Ljubljanu, gdje parkirati u blizini i prošetati, što pogledati u šetnji?
imas veliki parking kraj zeljeznicke stanice koji je jedno 10 minuta od centra, ili garazu u trdinovoj ulici. ako si vec u garazi, odmah iza ugla ti je JB (imas negdje moje slike od tamo na forumu)


par postova spominjem restoran manna. na zalost, jos ga nisam isprobao, no, na trip advisoru je bio broj 1 i tasting menu mi djeluje prilicno dobro. smijete ga probati prije nas
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:47   #154
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
imas veliki parking kraj zeljeznicke stanice koji je jedno 10 minuta od centra, ili garazu u trdinovoj ulici. ako si vec u garazi, odmah iza ugla ti je JB (imas negdje moje slike od tamo na forumu)


par postova spominjem restoran manna. na zalost, jos ga nisam isprobao, no, na trip advisoru je bio broj 1 i tasting menu mi djeluje prilicno dobro. smijete ga probati prije nas
tnx, pogledam za te lokacije parkinga

manna mi dobro izgleda, cijene ok, al ne da mi se potrošiti puno vremena u restoranu, što vjerujem da zahtijevaju degustacijski menui

sjećam se tvog JB, bio popljuvan nedavno - Butković mislim
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:17   #155
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Ne nalazim web od Pri Škofu?

Možeš pliz nabacit par jela kakva služe u Juliji/Škofu? Kakvu preporuku specijaliteta?

Za desert neka preporuka - izvrsni kolači? Sladoled u Vigu ili? Je li uopće Vigo u walking distance od Julije/Škofa?

Ne poznajemo Ljubljanu, gdje parkirati u blizini i prošetati, što pogledati u šetnji?

Edit: fini restoran pretpostavila bih burgerima
Redom: ne znam za web, ravnala sam se po osobnim preporukama. Meni se mijenja, imaju domaće njoke, tjestenine, rižote - dalje nismo ni gledale.

U Juliji imaš veći raspon, uglavnom su jela tipična za razne slovenske pokrajine, s malim twistom.

Centar Ljubljane ti nudi svu silu izbora, prošeći, zaviruj i stani tamo gdje ti se sviđa. U staroj Ljubljani je meni dobra i Špajza na Gornjem trgu, to je kao talijanski restoran ali opet na svoj način. Disklejmer: nisam tamo bila zadnje 2 godine, ne znam je li se što promijenilo.

Imaš i odličan azijski restoran Han na Kongresnom trgu, u Knafljevom prolazu su jedan meksički (sad ne znam napamet ime) i As.

JB je skup restoran za posebne prilike, nije baš mjesto koje bih ja preporučila za ručak na sunčanu subotu u Lj.

Vigo je 3-4 minute od Julije i 10 od Škofa, pješke. Kad dođete u centar odite u TIC na Tromostovju, uzmite kartu, nek vam označe gdje su restorani, a Vigo je odmah u zgradi do prema Mestnom trgu.

Parkiranje se svuda plaća, imaš garažu na Kongresnom trgu, onda kod Spara Kapitelj (kraj Zmajskog mosta) i još toga po gradu. A možete se i sparkirati na Gradu, spustiti dolje nekom od staza u staru LJ, ručati i vratiti se gore uspinjačom.

Za pogledati u centru imaš puno toga, đir uz LJubljanicu, kroz staru Lj, na drugoj strani rijeke kroz noviji stari dio... Taman za lijepu šetnju. Imaš u TICu sve upute što i kako, da sad ovdje ne nabrajam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:48   #156
Hvala Cats
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 09:08   #157
Završili slučajno u Valvas'or-u pored Julije, imali menu Tjedna restorana
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=9156 - patka jaaako fina, ostalo me nije oduševilo posebno.

Al me zato Vigo sladoled oborio s nogu

Poslije smo otišli vidjet burger&pivo, no bilo je strašno puno ljudi pa nažalost nismo probali Hood - vidjeli smo meso koje su pekli, izgledalo je odlično...

Bili smo kratko, vidjeli da ima puno razloga za ponovni dolazak i degustaciju

U haustoru do Valvas'or-a našli neki dobro opskrbljen pivski dućan sad kad se sve ohladilo, trebat će prionuti degustaciji



http://www.zapopent.si/

Hvala Cats!

Zadnje uređivanje tweetee : 19.10.2014. at 09:19.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 20:24   #158
Brzi ručak u Klobasarni, Ljubljana, Ciril-Metodov trg (nasuprot katedrale) http://www.klobasarna.si/index.html

Mali lokalić, unutra je samo jedan stol za tri osobe i pult kod prozora za još dvije. Na ulici ispred lokala je još nekoliko stolova, ali danas je bilo dosta hladno (što mnoge nije spriječilo da jedu vani). Zamamni miris Arvajovih kranjskih sasvim sigurno mami prolaznike i uvijek se može vidjeti nekoliko ljudi u redu. Ričet malo bljedunjav ali ukusan, kranjske savršene, friške žemljice i odličan senf. Nije baš prejeftino, ali s obzirom na lokaciju i na zadovoljstvo koje vam se razlije u želucu nakon što pojedete je jako dobro. Lokal je izgleda popularan među hrvatskim i francuskim turistima, jer ih je preko nekoliko čekalo da naruče. Tanjuri su papirnati, pribor drven ili plastičan, ne očekujte luksuz, nego ukusnu i brzu tradicionalnu marendu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:55   #159
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Brzi ručak u Klobasarni, Ljubljana, Ciril-Metodov trg (nasuprot katedrale) http://www.klobasarna.si/index.html
na stranu sto nemam neku pretjeranu ljubav prema kranjskim kobasama, 6eur za par? cini mi se pretjerano...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:57   #160
Pa velim, nije baš jeftino ali je fino
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.