Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 18:10   #2261
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Čekamo samo teroristu koji bi opet mogao doć iz iste države kao prije sto godina, ništa čudno, ta je država isto tako dvolična, sve po starom...
Samo kog bi mogli upucat ovaj put.
RayBan is offline  
Old 21.10.2014., 01:56   #2262
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post

Na kraju ipak ne mogu shvatiti koja bi bila motivacija iza svega toga - zar im sada nije dovoljno dobro. Moraju li baš uništiti civilizaciju?
Jedan cilj mogao bi biti očuvanje okoliša - prema procjenama broj ljudi povećat će se na preko 10 milijardi najkasnije do 2040., što je 20 puta više nego u doba antike. Naime, tada je broj ljudskih jedinki s 500 milijuna bio u "prirodnoj ravnoteži" - do početka 20. stoljeća dostigao je 1 milijardu, sada je već preko 7...
To jest svojevrsna pošast.
Mi prvo svi trebamo osvijestiti samima sebi da se iznad nas nalaze ljudi suviše moćni da bismo o tome uopće mogli voditi relevantne rasprave. Radi se o strukturama moći koje raspolažu našim životima onako kako mi raspolažemo, recimo, hranom: možemo je pojesti ili baciti u smeće. Toga smo, barem afektivno, svjesni gotovo svi (iako, kako rekoh, ne svi), ali malobrojni su upućeni u stvarni opseg problema i implikacije koje o tom opsegu ovise. Naravno, stvar se može popraviti ako i samo ako nastupi, nazovimo to tako, ponovna društvena konglomeracija, posljednjih desetljeća uspješno podrivena meteorskim uzletom interneta i mobilne telefonije, dvama krunskim dosezima stoljetnog plana navedenih struktura moći u svrhu alijenacije Čovjeka od Čovjeka, perverzno umotanima u celofan tobožnje društvene korisnosti i alata koji olakšavaju komunikacijsku praksu: prava istina je da ljudi nikad nisu bili alijeniraniji jedni od drugih i od objekata svojeg rada, a ranjivost zajednice koja iz toga proizlazi šlag je na torti koji imenovanim strukturama tako slasno prija.

I otuda možemo iščitati pravi razlog planova naših Kissingera, Nixona i inih mentalnih razvalina, a to su vlast i apsolutna moć koji se akumuliraju u krugu sve manjega broja ljudi.
U tome je stvar, briga njih za okoliš.
FassGoHard is offline  
Old 21.10.2014., 12:09   #2263
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
U tome je stvar, briga njih za okoliš.
Briga njih za okoliš dok i sami ne počnu podlijegat opasnostima zagađenog okoliša.

Možda su već počeli podlijegat (u što ne vjerujem), pa će ih itekako ""biti briga"", tj. rješenje tog problema će tražit u nasilnom smanjenju broja stanovništva, a zadržavanja samo najkvalitetnijih pojedinaca koji će im biti sluge, a oni živjet u ""kulama od bjelokosti"".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 21.10.2014., 13:46   #2264
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
Samo kog bi mogli upucat ovaj put.
Pa evo mogućeg scenarija. Samo nagađamo, svakako.
Ruski predsjednik je bio u Srb neki dan i daje tajne instrukcije da se preko tajne organizacije Crna ruka obuči terorista spavač u nekoj od balkanskig zemalja. Taj terorista, ajmo ga zvat Gavrilo, ima oružje, znanje i sve što treba da skine bilo koga, prema ruskom naređenju.
Za par mjeseci na Balkan dolazi Merkelica ili Cameron ili Holand ili tako netko.
Gavrilo ih upuca.
I evo sve kao pred sto godina.
Nemoguće?
Vjerovatno. Ali postoji sumnja da je moguće.
King Elvis is offline  
Old 21.10.2014., 18:49   #2265
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Pa evo mogućeg scenarija. Samo nagađamo, svakako.
Ruski predsjednik je bio u Srb neki dan i daje tajne instrukcije da se preko tajne organizacije Crna ruka obuči terorista spavač u nekoj od balkanskig zemalja. Taj terorista, ajmo ga zvat Gavrilo, ima oružje, znanje i sve što treba da skine bilo koga, prema ruskom naređenju.
Za par mjeseci na Balkan dolazi Merkelica ili Cameron ili Holand ili tako netko.
Gavrilo ih upuca.
I evo sve kao pred sto godina.
Nemoguće?
Vjerovatno. Ali postoji sumnja da je moguće.
Teško. Nema više imperijalističkih sila, koje bi pokrenule rat zbog jednog atentata. U ono vrijeme imao si Carsku Rusiju, Austro-Ugarsku, Njemačku, i V.B. koje su svako malo tražile izgovore za novi rat. Danas je to druga priča, jer imaš Međunarodnu zajednicu i brojne druge organizacije, koje bi sabotirale napad. Agresor bi pretrpio takve sankcije da bi na koljenima molio zajednicu za milost. Pogledajte samo na primjeru Rusije što se događa. Rusiju su toliko stisnuli sankcijama, da ona sada mora tražiti nova tržišta gdje će izvoziti, jer nema gdje. Nek Putin i zatvori plin, najviše će time izgubiti on, jer će Rusija ostati bez zarade.

Glede Merkelice, Camerona ili Hollande-a, da ih sve tamo, kojim slučajem, ukeba neki agent, našli bi vrlo brzo zamjenu za njih, ili bi raspisali nove izbore. Prije 100 godina, vi niste imali toliku parlamentarnu demokraciju kao danas. Imali ste kraljevine i carstva, gdje je glavnu riječ donosio kralj ili car. Danas su oni samo figure, jer ne odlučuju više ni o čemu. Plemićke titule, kakve su se još onda dodjeljivale, ne vrijede više ni mrtvog slova na papiru.
klokanovac is offline  
Old 21.10.2014., 20:23   #2266
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Teško. Nema više imperijalističkih sila, koje bi pokrenule rat zbog jednog atentata. U ono vrijeme imao si Carsku Rusiju, Austro-Ugarsku, Njemačku, i V.B. koje su svako malo tražile izgovore za novi rat. Danas je to druga priča, jer imaš Međunarodnu zajednicu i brojne druge organizacije, koje bi sabotirale napad. Agresor bi pretrpio takve sankcije da bi na koljenima molio zajednicu za milost. Pogledajte samo na primjeru Rusije što se događa. Rusiju su toliko stisnuli sankcijama, da ona sada mora tražiti nova tržišta gdje će izvoziti, jer nema gdje. Nek Putin i zatvori plin, najviše će time izgubiti on, jer će Rusija ostati bez zarade.

Glede Merkelice, Camerona ili Hollande-a, da ih sve tamo, kojim slučajem, ukeba neki agent, našli bi vrlo brzo zamjenu za njih, ili bi raspisali nove izbore. Prije 100 godina, vi niste imali toliku parlamentarnu demokraciju kao danas. Imali ste kraljevine i carstva, gdje je glavnu riječ donosio kralj ili car. Danas su oni samo figure, jer ne odlučuju više ni o čemu. Plemićke titule, kakve su se još onda dodjeljivale, ne vrijede više ni mrtvog slova na papiru.
satir_ is offline  
Old 22.10.2014., 16:40   #2267
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
To vam jedino i preostaje kad ostanete bez argumenata.
klokanovac is offline  
Old 22.10.2014., 17:30   #2268
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
To vam jedino i preostaje kad ostanete bez argumenata.
Mislim da je istina negdje u sredini.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 22.10.2014., 23:29   #2269
Klokanovac, riba smrdi od glave, a ne od repa.

Putin je jedan od rijetkih političara, koji je možda pronašao formulu, kako doći zmiji do glave...upravo zbog toga se i pravi nestabilna Ukrajina i nestabilan Bliski istok.

Zmijuga i dalje vuče sve konce dešavanja oko ovih ratova, ali pitanje do kada ???
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 23.10.2014., 00:26   #2270
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Klokanovac, riba smrdi od glave, a ne od repa.

Putin je jedan od rijetkih političara, koji je možda pronašao formulu, kako doći zmiji do glave...upravo zbog toga se i pravi nestabilna Ukrajina i nestabilan Bliski istok.

Zmijuga i dalje vuče sve konce dešavanja oko ovih ratova, ali pitanje do kada ???
Čudno mi je malo ovo, ali nekako si mislim kako sukob ipak neće početi s Rusijom. Nešto se veliko kuha ipak malo južnije od Rusije. Uzmite u obzir proročanstva o Babilonu velikome, svjetskom carstvu krive tradicije. To bi mogle biti u prvom redu Iran i Turska. Iranci recimo nisu pravi muslimani, niti imaju veze s Arapima. Za Turke isto, mi ne znamo tko su i što su porijeklom. Oni također, kao i Iran, ne spadaju u skupinu Arapa. Preuzeli su isto tako islam kao i Iranci, a sada ga se čak i odriču, dobrim dijelom, barem što se tiče građana.
Treća opcija bi mogla biti recimo država ISIL-a, koju su stvorili militanti. Sva tri slučaja su carstvo krive tradicije, sva tri slučaja su tempirane bombe, koje mogu eksplodirati svaki čas.
klokanovac is offline  
Old 23.10.2014., 14:26   #2271
ISIL jeste veliki problem, slažem se s tobom.

Dovoljno je bilo čuti izjavu Obame, kako će to biti duga borba...ako se čita između redova, "Duga Borba" može značiti svašta nešto, zar ne ?

Netko ih opasno financira, a taj netko ciljano ide na nešto veliko...nitko ne daje novac bez nekih svojih interesa.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 23.10.2014., 17:07   #2272
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
ISIL jeste veliki problem, slažem se s tobom.

Dovoljno je bilo čuti izjavu Obame, kako će to biti duga borba...ako se čita između redova, "Duga Borba" može značiti svašta nešto, zar ne ?

Netko ih opasno financira, a taj netko ciljano ide na nešto veliko...nitko ne daje novac bez nekih svojih interesa.
Ne vole ti oni surađivati s demokracijama, ponajviše ne SAD-om. Više ti vole diktature, jer njima su diktature novac i servis za isporuku oružja i ostale opreme. S SAD-om je teško surađivati, jer cijelo financiranje i dostava imaju niz protokola, da ne kažem kontrole od strane tajnih službi. Diktature ne robuju pravilima i pune su kriminala, a to je njima korist. Eto odakle.
klokanovac is offline  
Old 25.10.2014., 00:32   #2273
Ovo bi vas moglo zanimati.
klokanovac is offline  
Old 25.10.2014., 18:20   #2274
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Ništa nevjerojatno. Gotovo pa je javna tajna da Turska podržava ISIL. Preko turske granice u Siriju redovno ulaze nove ISIL regrute, a s druge stane tjednima odbijaju propustiti Kurde iz Turske u pomoć Kobaniju.

Mene više brine što SAD poručuje Iranu da će, ukoliko ne pristanu na postavljene im uvjete, 24. studenog bez uspjeha završiti pregovore oko nuklearnog programa što će dovesti do "velike eskalacije", ne isključujući sasvim ni mogućnost vojnog sukoba.

Inače, 4. studenog su američki izbori za kongres, na kojem će gotovo bez sumnje pobijediti McCain i kompanija koja predstavlja najgori oblik agresivne ratno-imperijalističke politike "prvo bombardiraj, pa onda postavljaj pitanja".

Istovremeno, Iran radi na intenzivnom jačanju vojne i ekonomske suradnje s Rusijom i Kinom. Nedavno su održane iransko-kineske pomorske vojne vježbe.

Dosta nezgodne i zloslutne koincidencije.

Zadnje uređivanje Buran : 25.10.2014. at 18:28.
Buran is offline  
Old 25.10.2014., 19:04   #2275
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Debilana.

Otkada tajnim agentima na nekakvim iskaznicama piše da su članovi tajne službe???

Na snimci grad izgleda skoro čitav. A koliko su bombardirali ISIL-ovce (ako su ih stvarno toliko izbombardirali) grad bi, barem napola, trebao biti u ruševinama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 25.10.2014., 19:43   #2276
Ne smijemo zaboraviti važnu stvar, a to je razvoj oružja.
Primjer: jedini veliki evropski sukob u 19. stoljeću bili su napoleonski ratovi početkom stoljeća.
Od tada, sve do prvog sv. rata nije bilo globalnog evropskog sukoba.
Oružje se je razvijalo, doktrine ostale iste.
Najednom u ratu koji je dosta sličan napoleonskom pogine desetak miliona ljudi, zašto?
Jer su topovi sto puta bolji, puške sto puta bolje, sve je jače, razornije, groznije, čak je prvi put uključena avijacija.
Isti slučaj sa ratom 2, po prvi put u povijesti uništavani gradovi iz zraka, milioni mrtvih, strahovite količine oružja,
sve do završnog udara, nuklearne bombe.
Što će biti u ratu 3?
Da li će on biti ograničen samo na vojne postrojbe ili će se hidrogenskim bombama izbrisati narodi?
Ako je sudeći po prva dva, vjerovatno.
I konvencionalno oružje sada ima strahovitu razornu moć.
U pravom sudaru dvije sile čistilo bi se sve što je na putu, znači deseci, možda stotine miliona mrtvih.
Moguće je da rat krene u drugom smjeru, sile jedna drugoj uništavaju samo vojnu infrastrukturu.
Slabo vjerovatno.
Jednom kada ples smrti krene, staljingrad će se spominjati kao mala čarka prema onime što sljedi.
King Elvis is offline  
Old 25.10.2014., 20:53   #2277
Sve ovo meni govori, da Amerika polako ali sigurno hoće da napravi nesigurnu Europu.

Brisel - London, sukob koji bi mogao biti ozbiljan...znamo da je London američki satelit u Europi.

Ovo su vrlo ozbiljne stvari, koje se događaju ovih dana unutar EU.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 25.10.2014., 21:16   #2278
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post
Ništa nevjerojatno. Gotovo pa je javna tajna da Turska podržava ISIL. Preko turske granice u Siriju redovno ulaze nove ISIL regrute, a s druge stane tjednima odbijaju propustiti Kurde iz Turske u pomoć Kobaniju.

Mene više brine što SAD poručuje Iranu da će, ukoliko ne pristanu na postavljene im uvjete, 24. studenog bez uspjeha završiti pregovore oko nuklearnog programa što će dovesti do "velike eskalacije", ne isključujući sasvim ni mogućnost vojnog sukoba.
Kao što rekoh i ja, Turska, Iran i ISIL teško zakuhavaju stvar. I Turska je čak u ratu s Kurdima kao i ISIL.

Quote:
Inače, 4. studenog su američki izbori za kongres, na kojem će gotovo bez sumnje pobijediti McCain i kompanija koja predstavlja najgori oblik agresivne ratno-imperijalističke politike "prvo bombardiraj, pa onda postavljaj pitanja".
To je valjda nešto tipa, kada neprijatelj dobije po pikici, ovaj ih lijepo pita, hoćete još ili da obustavim paljbu?


Quote:
Istovremeno, Iran radi na intenzivnom jačanju vojne i ekonomske suradnje s Rusijom i Kinom. Nedavno su održane iransko-kineske pomorske vojne vježbe.

Dosta nezgodne i zloslutne koincidencije.
Jaka ekonomska suradnja od koje mi se gaće tresu. Iran grca u hiperinflaciji, Rusija nema izvoziti gdje, a Kina sve sporije raste. Već sada su stjerani u kut, a Kina, ako želi držati korak s SAD-om, morat će omogućiti veće slobode građanima, što znači i ulazak zapadnog kapitala, u suprotnom, tone ko Titanic. Na dulji rok ni Iran ni Rusija im ne mogu vjerovati.

Zapad vs Istočnjački luđaci 1:0. Liberalizam čuda radi.
klokanovac is offline  
Old 25.10.2014., 21:22   #2279
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Debilana.

Otkada tajnim agentima na nekakvim iskaznicama piše da su članovi tajne službe???

Oduvijek. Svi agenti uvijek imaju lisnice, gdje im pišu ime i prezime, te ime organizacije za koju rade. Ja ne znam što je tu čudno?
klokanovac is offline  
Old 25.10.2014., 21:35   #2280
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Oduvijek. Svi agenti uvijek imaju lisnice, gdje im pišu ime i prezime, te ime organizacije za koju rade. Ja ne znam što je tu čudno?
I sad recimo da vam dođe takav neki agent iskamčiti od vas neku informaciju, kakvog prava on uopće ima na to. Pa ako znam nešto reči ću policiji.

Čak i ako ne spada u domenu policije, već vojske/MVPEI-a, tajnih službi, reči ću to policiji, pa nek oni rade s tim što hoće.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.