Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 10:21   #1801
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
U posljednje vrijeme imam problem sa snovima, na način da ne znam jesu li snovi ili java.
Stoga vas molim, ako biste mi protumačili ovaj san...

U kupaoni sam u svom stanu i na zidu kupaone su dlake moje kose. Pokušavam ih počistiti, ali ne ide...
Molim vas, ako bi netko rastumačio, bila bi jako zahvalna.
Mislim, po ovim sanjaricama na netu tumačenja ne da variraju nego variraju, a ja to jednostavno ne mogu staviti u neki kontekst..
Hvala
Dlake za muškarca znače nesreću, za ženu novac i njezine dekoracije. Kupaona je želja za novcem i stvarima ili žaljenje. Pošto u njoj kratko provodimo, kratko je i žaljenje. Čistiti znači brinuti se o nečemu. Zid predstavlja ili moćnog čovjeka ili ženu kuće.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 10:25   #1802
Quote:
Gull kaže: Pogledaj post
Dlake za muškarca znače nesreću, za ženu novac i njezine dekoracije. Kupaona je želja za novcem i stvarima ili žaljenje. Pošto u njoj kratko provodimo, kratko je i žaljenje. Čistiti znači brinuti se o nečemu. Zid predstavlja ili moćnog čovjeka ili ženu kuće.
Puno hvala, Gull.
Bijeli badem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 10:26   #1803
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Hvala, lakše mi je


Nije mi još nitko dao svoj osvrt, ali sjetila sam se još da je beba imala kljun umjesto usta, zato sam se bojala da me ne ugrize

Pričekat ću Landona il nekog drugog da protumači
Kljun znači bogatstvo, uspjeh, čast. Ženino mlijeko znači ozdravljenje ili da će stvarno dojiti nečije djete.
Gull is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:21   #1804
Quote:
Gull kaže: Pogledaj post
Kljun znači bogatstvo, uspjeh, čast. Ženino mlijeko znači ozdravljenje ili da će stvarno dojiti nečije djete.
No way Haha, ne virujem, jedva ću i svoje "odradit", a kamoli tuđe Ozdravljenje prije, al možda psihički, ako kljun znači uspjeh u poslu

A ovo ostalo, ima li išta zanimljivo?

Hvala
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 11:41   #1805
Smile

Haj, evo mog noćašnjeg pa dok stigne neko.
Sanjala sam kak sedim na balkonu kod svoje mame i čuvam svoju kći. mala je, ima godinu dana (sad je tinejđerka) i leti neki ko svemirski spejs šatl i to jako nisko, malo više od deseterokatnice. Najedamput spejs šatl samo počne propadati i zabije se u susedni kvart. I krene neki tornado, ko da nas je počelo usisavati. Bacim se unutra u stan i spasim kći, a u stanu nekaj se kuha na šparetu i ja hoću to ugasiti da ne eksplodira. Moju mamu je usisalo, i brata isto, a meni je ostal u rukama kotačić od špareta za regulaciju plina. totalna panika i sama sebi velim; probudi se. I stvarno se probudim. Stvarno bi bila zahvalna da mi neko ovo objasni pogotovo ovo da sama sebi kažem da se probudim i probudim se. Možda je još važna informacija da nisam od briga spavala cijelu noć i da sam pred jutro zaspala. Čini mi se da je san sve skupa trajao 10 minuta.
life35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:04   #1806
Sanjala sam tigra kako je prosao pored mene i riknuo, a noc prije lava i lavicu isto kako su protrcali pored mene. Druga stvar je sto sam opet sanjala kako pronalazim kristal(dragi kamen) i uzimam ga. U snu od neki dan bilo je puno kristala velikih i malih ali ja sam uzela dva mala privjeska s kristalom iz sredine prostorije. A nocas je kristal plavo-smedi neki bio mi kao ispao i ja sam se vratila da ga pokupim.
Eto.ako mi netko to moze istumacit bila bih jako sretna
Pozzz
__________________
Za let si dušo stvorena...
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:17   #1807
Sanjala sam da se moj ex drugi ex s kojim sam dugi bila zeni.da su mi javili gdje i kad.u gradu .blizi stana moje tete.spremam se odlazim.i moji svi sredjeni.samo ja u trenerci i to sve sta mi.je on i njegova mama kupili..trcim ispod palme pred crkvom.mrak je vani.dozivam tj.neko dijete rci premaeni i radit cw mi drustvo.ne mogu skuzit jel unutra il ne.tko ide prvi.....prije tog smo ja o frendica trazile ga u par drugh crkvi u dr.gradu malo udalhenom .ugl.probudila sam se .nisam ga vidla.ni cin sklapanja braka.???.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:48   #1808
Quote:
life35 kaže: Pogledaj post
Haj, evo mog noćašnjeg pa dok stigne neko.
Sanjala sam kak sedim na balkonu kod svoje mame i čuvam svoju kći. mala je, ima godinu dana (sad je tinejđerka) i leti neki ko svemirski spejs šatl i to jako nisko, malo više od deseterokatnice. Najedamput spejs šatl samo počne propadati i zabije se u susedni kvart. I krene neki tornado, ko da nas je počelo usisavati. Bacim se unutra u stan i spasim kći, a u stanu nekaj se kuha na šparetu i ja hoću to ugasiti da ne eksplodira. Moju mamu je usisalo, i brata isto, a meni je ostal u rukama kotačić od špareta za regulaciju plina. totalna panika i sama sebi velim; probudi se. I stvarno se probudim. Stvarno bi bila zahvalna da mi neko ovo objasni pogotovo ovo da sama sebi kažem da se probudim i probudim se. Možda je još važna informacija da nisam od briga spavala cijelu noć i da sam pred jutro zaspala. Čini mi se da je san sve skupa trajao 10 minuta.
Imate li kakav kredit? Ili neka druga nepodmirena dugovanja?

Živite li u vlastitoj nekretninu ili ste podstanari

Jeste li uopće u braku? Imate li muža?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 20:32   #1809
Quote:
ruri kaže: Pogledaj post
Sanjala sam tigra kako je prosao pored mene i riknuo, a noc prije lava i lavicu isto kako su protrcali pored mene. Druga stvar je sto sam opet sanjala kako pronalazim kristal(dragi kamen) i uzimam ga. U snu od neki dan bilo je puno kristala velikih i malih ali ja sam uzela dva mala privjeska s kristalom iz sredine prostorije. A nocas je kristal plavo-smedi neki bio mi kao ispao i ja sam se vratila da ga pokupim.
Eto.ako mi netko to moze istumacit bila bih jako sretna
Pozzz
tigar i lav simboliziraju snagu, hrabrost i agresivnost koju ponekad treba i pokazati. rika ovih životinja može predstavljati i potrebu da se izraze određene emocije.

pronalazak kristala je znak da nešto u tvom životu dobija jasniji oblik, kristalizira se.
oni predstavljaju pozitivan znak povezivanja sa sobom, jasnoće i cjelovitosti.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:44   #1810
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Ja sam totalno isfrustrirana svojim snovima Ne mogu ni za rep ni za glavu pohvatat, sve mi je besmisleno..Nekoć sam bila puno intuitivnija, a sad masu detalja sa jave potpuno bezazlenih pretočim u san..U životu sam sretna i zadovoljna, osim na području posla, jer me to već jako dugo mori, ali sudeći po mojim snovima ispada da mi je sve u ku..

Uglavnom, ako se nekome da pogledat tri sna u dvije večeri ili bar nekakav komentar na sve, bila bih zahvalna, skratit ću maksimalno..
Preksinoć sanjam da mi teta koja mi je nekoć iz zezancije gledala tarot, u snu gleda kao bližu budućnost vezano za posao. Al ne sa pravim kartama, nego njena neka tumačenja na nekoj kao bijeloj ploči, pa ona svoje bilješke poredala po stupcima tirkiznim flomasterom (ako je bitno haha)..I meni netko komentira da to nije dobro, kako će mi tarot donijet negativnu energiju i da ću izgubit posao. I sanjam da je negdje tu sotona kao posljedica toga (ne glavom i bradom, već nekom energijom) Đizs i kako me zbog toga nisu zvali za posao i ja sam ostale koji su išli gledat tarot upozoravala na to i radila više puta znak križa u zraku prema njima Probudila sam se sa WTF izrazom..nisam neka luda vjernica, al me zanima što znači ta sotona i znak križa koji sam drugima simbolično kao napravila..

Noćas sanjam nešto posve nepovezano i jedino čega se sjećam, budim se u krevetu kao u nekakvoj bolnici. Stakleni su masivni prozori, žućkasta ulična svjetlost dopire izvana, prostorija ogromna, puno kreveta sa sterilnim, bijelim, urednim plahtama), ali nije da su oko mene bolesnici, već eto, svi tu skupa spavamo, kao sklonište..Ali to ne izaziva nikakav nemir ili strah u meni..Čujem nekakvu "metalnu" buku i promislim da se netko sudario, dižem se i vidim svjetlost tv-a u drugoj prostoriji, odem tamo i vidim neke poznanice kako me prekoravaju šta uopće tu dolazim, smetam im što sam se probudila, a one zabrinuto gledaju vijesti. I shvatila sam da kao otud dolazi buka, samo sam vidila iz helikoptera snimku Splita, kao netko bombardira zgrade iz kojih se dimi i jedna od tih je bila LIDL, jer sam vidila znak na krovu (nije da nešto razmišljam o toj trgovini ili da tu kupujem često haha, mada je nebitno vjerujem, pojma nemam što radi u mom snu) i u toj sekundi se budim radi tog razornog zvuka i skontam da mi je u san došla buka izvana, smećari prazne kontejnere Kako? Kako vanjska buka tako lako kreira moj san

Nakon toga utonem u drugi san od čega se sjećam da je netko od mene tražio da mu nahranim bebu i gospode Bože u tom trenu vidim, iz mojih grudi izlazi mlijeko i ja ga skupim u bocu, jer me strah da me ne ugrize ako direktno idem nahranit je i dam joj da je nahrani bocom..bolesniji san odavno nisam sanjala

Eto, mene stvarno sram ovih idiotarija koje ja sanjam..da tražim neko skriveno značenje ili da se liječim haha?
sumnjam da su u pitanju idiotarije, mada nas snovi ponekad znaju zatrpati gomilom detalja. ipak, bitan je osjećaj u snu jer na osnovu njega izvlačimo kontekst.

gledanje u tarot znači da si spremna istražiti svoju podsvijest i pronaći odgovor u vezi pitanja kako doći do posla koji želiš. tvoja teta te povezuje sa tvojom obitelji a tirkizna boja se povezuje ponekad sa karmom (ako vjeruješ u tako nešto), ali i iscjeljenjem. također predstavlja i mušku energiju koja može biti simbolizirana i sa flomasterom. ona piše po bijeloj ploči, čistoj podlozi na kojoj se odmah pojavilo nešto značajno za tebe.

jedan dio tebe osjeća krivnju ili strah jer se uopće usuđuješ istraživati takvo nešto. bez obzira što nisi vjernica moguće da nosiš u sebi određena negativna uvjerenja "pokupljena" od svoje obitelji, a jednom kada ih prihvatiš naprosto ih nastojiš proslijediti dalje. energija vraga prisustvo je negativne misli u pozadini koja te onemogućava da dođeš do posla koji želiš. važno je prepoznati o kojem je uvjerenju (misli) riječ jer se nakon prepoznavanje puno lakše riješiti takvih stvari.

san o skloništu također predstavlja tebe, sve je sterilno i čisto kao u bolnici a poznanici zabrinuto gledaju vijesti. (kao i bijela ploča u prethodnom snu bijelo je podloga na kojoj se odigrava priča) moguće da se negdje u podsvijesti brineš jer je naprosto takva kolektivna svijest ljudi oko tebe. oni te prekoravaju jer si se probudila (što je znakovito) a oni su hipnotizirani vijestima. bombardiranje supermarketa može označavati brigu za preživljavanje (i to da je lidl još uvijek najpovoljniji ). u svakom slučaju bombe su znak da je došlo vrijeme da se pozabaviš određenim podsvjesnim dijelovima vlastite osobnosti. vanjska buka kontejnera samo je okidač, ona ne kreira snove.

hranjenje djeteta mlijekom simbol je potrebe za hranjenjem vlastitog skrivenog dijela ličnosti kojemu je potrebna pažnja ili ljubav. ti se bojiš toga osjećaš da mu je hrana dugo nedostajala i moglo bi te ugristi tj. mogla bi osjetiti bolnu reakciju a to nikad nije ugodno. mlijeko mu daješ posredno, u boci a to opet govori da se možda pretežito oslanjaš na druge kad su u pitanju određene potrebe.
sa druge strane to dijete doživljavaš kao tuđe, a kljun može značiti i uplitanje nekoga sa strane. možda se od tebe traži da poklanjaš preveliku pažnju nekome ili nečemu što baš i nema veze s tobom?

Zadnje uređivanje landon : 21.10.2014. at 22:01.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:50   #1811
katarina ili landon ...

Imam par snova pa ako može --hvala...

Nekunoć sanjam da je neki čovjek bolestan, smrtno.. u snu to je stariji čovjek , nepoznata lica.. umire. U snu su nekako svi pomireni sa tim. Taj čovjek je u mojoj kući u sobi leži i mislim da je čak u snu i umro. Očito je to neko meni blizak.. Kad najednom taj čovjek ulazi u sobu pjevajući , široka osmijeha i raširenih ruku .. kao tana!! evo me čudesno ozdravio tj, vratio se iz mrtvih, Ja sretna penjem se za njim uza neke skaline pitajući hoće li i meni nešto otpjevat a snu svira pjesma od grupe Queen Show must go on! Inače meni jedna od omiljenih... i tako se budim pjevajuči ju..

San noćas... ne sjećam se puno ali jedan detalj me muči. Mrkla noć je, ja sa nekim čovjekom inače prijateljem mog oca (ne baš bliskim ni bitnim) koji nije baš sav svoj; idem preko nekog kolosijeka, vidim tračnice vlakova. Hodam tako sa njim, pričamo neke teme i stanem na tračnice. U to munjevitom brzinom dolazi vlak, vidim jarko svjetlo koje ide prema meni, ravno na mene, ali u zadnji tren uspijem se maknut sa puta tom jurećem vlaku.

Prije toga imala sam san da sam u sa jednim poznanikom, inače dečko koji je pustolov i sad odselio u irsku... Meni zanimljiv zbog svog pustolovnog života. Nas dvoje smo cura i dečko, ja sam sva ponosna što mi je on dečko i čudim se kako to da je izabrao mene baš... cime li sam to zaslužila... U snu sam sretna i držim se sa njim za ruke... u velikom smo gradu, nepoznatom i hodamo preko nekoga mosta te mi on kaže da on odlazi u Irsku na dvije godine... Ja se tu uznemirim što ga tako dugo neču vidjeti a on me tješi i tu se budim..


Uh jel može ko ovo sve istumačit...bila bih jako zahvalna..
sahara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:21   #1812
Quote:
Bijeli badem kaže: Pogledaj post
U posljednje vrijeme imam problem sa snovima, na način da ne znam jesu li snovi ili java.
Stoga vas molim, ako biste mi protumačili ovaj san...

U kupaoni sam u svom stanu i na zidu kupaone su dlake moje kose. Pokušavam ih počistiti, ali ne ide...
Molim vas, ako bi netko rastumačio, bila bi jako zahvalna.
Mislim, po ovim sanjaricama na netu tumačenja ne da variraju nego variraju, a ja to jednostavno ne mogu staviti u neki kontekst..
Hvala
kupaonica je mjesto gdje se "čistimo". u snovima to obično znači psihološko čišćenje. snovi o gubitku kose označavaju bespomoćnost a ovdje je riječ i o nemogućnosti da se počiste dlake sa zidova.
reklo bi se da ti san nije bio ugodan. možda je riječ i o zabrinutosti vezano za sliku o sebi. dlake na zidovima samo su posljedica ali razmisli i o uzroku koji je odgovoran za ispadanje kose i koje je područje na kojem osjećaš bespomoćnost ili nemogućnost da postigneš to što želiš.
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:29   #1813
Evo opet sam ovu noc sanjao neke metafizicke rasprave i bilo mi je rečeno...
Svjet se počinje raspadati iz devet... Kaj to sve moze znaciti
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 05:25   #1814
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
Sanjala sam da se moj ex drugi ex s kojim sam dugi bila zeni.da su mi javili gdje i kad.u gradu .blizi stana moje tete.spremam se odlazim.i moji svi sredjeni.samo ja u trenerci i to sve sta mi.je on i njegova mama kupili..trcim ispod palme pred crkvom.mrak je vani.dozivam tj.neko dijete rci premaeni i radit cw mi drustvo.ne mogu skuzit jel unutra il ne.tko ide prvi.....prije tog smo ja o frendica trazile ga u par drugh crkvi u dr.gradu malo udalhenom .ugl.probudila sam se .nisam ga vidla.ni cin sklapanja braka.???.
smile4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:52   #1815
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Evo opet sam ovu noc sanjao neke metafizicke rasprave i bilo mi je rečeno...
Svjet se počinje raspadati iz devet... Kaj to sve moze znaciti
Niš bitnoga. Devet se raspada na 3

Ali 9 kao 9 označava jedno nepotpuno stanje ali samo u fizičkom smislu

Dekadski brojevni sustav je jedna velika glupost i bazira se na 10 ljudskih prstiju

Da kojim slučajem na svakoj ruci imamo po 4 prsta, onda bi nam taj 9 zapravo bio 7 i u tvom snu sve bi se raspadalo iz 7

Taj san ti govori da ti zapravo imaš neki problem sa svojim fizičkim tijelom
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:47   #1816
Quote:
landon kaže: Pogledaj post
..sa druge strane to dijete doživljavaš kao tuđe, a kljun može značiti i uplitanje nekoga sa strane. možda se od tebe traži da poklanjaš preveliku pažnju nekome ili nečemu što baš i nema veze s tobom?
Wow, kad mi ovako sve temeljito istumačiš, definitivno ima smisla. Vjerujem u karmu da, a i inače sam vjernica, samo sam htjela naglasiti sa nisam baš fanatik, pa me zbunila sotona
I definitivno me muči ta briga oko preživljavanja, možda bude lakše uz LIDL

Ovaj zadnji dio, tj. tvoje pitanje, da moguće je, samo moram još utvrditi što..

Hvala puno
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:30   #1817
Izgleda da se moja podsvijest jako igra sa mnom, pa vas molim da mi rastumačite slijedeći san.

Prvo, dečko me ostavio prije cca mjesec dana, ja sam to prilično loše podnijela. Noćas sam sanjala njega u kariranoj košulji na kojoj prevladava crvena boja (inače ne nosi takve košulje), kako dolazi na nešto što je bilo kao moja proslava rođendana, što znam, jer je tamo bilo i moje društvo.

Znam da sam se nakon tog sna probudila, bilo je nešto iza 1 h po noći, ali me muči što dugo nisam mogla zaspat i san je bio onako baš jako košmaran.

Eto, molila bih ako iko može pomoći šta to znači?
Također, imam jedno pitanje neovisno za snove. U zadnje vrijeme se jako pokušavam smiriti time da meditiram prije spavanja (obzirom da sam početnik često mi se dešava da zaspem). E sad, u principu meditiram uz budističku mantru, tako da zanima me, da li to može imati/ima ikakvog utjecaja na snove koje imam?

Hvala i oprostite ako sam zagnjavila.
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:53   #1818
Ima li tvoj bivši grčki profil nosa?
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:51   #1819
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Ima li tvoj bivši grčki profil nosa?
Ima malo veći nos, ali ne bi rekla da je grčkog tipa.
Selective is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:12   #1820
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Evo opet sam ovu noc sanjao neke metafizicke rasprave i bilo mi je rečeno...
Svjet se počinje raspadati iz devet... Kaj to sve moze znaciti
.. sanjaj dalje ..

.. ono što je sanja tumačila .. sa trojstvom .. .. možda je zanimljivo ..
.. nije trojstvo važno .. .. ono znači materiju duh i vezu ..
.. čovjek u jednom trenutku to može prevladati .. .. i hoće ..

.. a .. arapsko devet je .. simbol .. .. svakako ..
.. a sad .. čega .. .. pa sanja bi rekla nečeg dobrog .. to je njena brojka ..
.. a ja bi rekao .. isto .. .. nečeg dobrog ..
.. devetka je broj prije velikog kruga .. nule .. .. na izlazu .. na raspadu svijeta ..

(.. šestica je jebeno pizdunski .. sedmica velika promjena .. osmica fluidnost .. i sa devetkom smo na izlazu .. .. jebiga .. nisam baš siguran da smo mu sasvim blizu ..)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.