Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 23:02   #81
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
pa da zivotinje se boje mraka jer znaju da nekej vreba na njih ili osjecaju da nekej nije uredu u vibracijama prostora...ali se sigurno ne boje biti same sa sobom u mraku to samo ljudi imaju taj strah

I svjetlo i mrak kad ih pustis kroz prizmu u sebi imaju dugine boje samo razlicite za jednu boju...crvena i zelena su zamjenjene...

mrak bi bio pasivan a svjetlo aktivno...ali zivot mora poceti na pasivnom tlu...
u isto vrjeme sve postoji u oba polariteta u svjetlu i mraku...ali komplimentarno drugacije

Svjetlost stvara promjene u mraku...mrak je "statican"
kuzis kaj mislim...
znaci ta svijetlost je u biti pokretacka energija jer radi promjenu?
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:07   #82
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
znaci ta svijetlost je u biti pokretacka energija jer radi promjenu?
Da svjetlost je aktivna energija mrak pasivna...

ali...svjetlosti je ipak malo manje nek mraka zato svjetlost izgleda jaca...

ali ubiti svjetlost ne unistava mrak niti mrak svjetlost...

suradjuju zajedno

Atomska spajanja izmedju frekvencija titranja mraka i svjetlosti stvorila su materiju ... tesko mi je opisati kak se to tocno dogodilo ali sam atom u sebi ima i svjetlo i mrak i ta titranja unutar samog atoma...
(u atomu...aktivno je titranje...staticno je taj prazni prostor ili mrak)

Zadnje uređivanje Akujiki : 21.10.2014. at 23:34.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:29   #83
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Da svjetlost je aktivna energija mrak pasivna...

ali...svjetlosti je ipak malo manje nek mraka zato svjetlost izgleda jaca...

ali ubiti svjetlost ne unistava mrak niti mrak svjetlost...

suradjuju zajedno
To je kao da ulijes samo par kapi plave tinte u litru bistre vode...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:36   #84
mislim da za sve imamo primjer na zemlji.
Npr... postoje tvari koje medusobno reagiraju, npr plin i vatra ili tako...
Kemija mi je uvjek bila nazanimljivija zbog pokusa...
Sta ako imaju svoju "kemijsku" reakciju to svijetlo i ta materija.
Iakl nije.rijec o prostom svijetlu kako ga mnogi zamisljaju.

Npr... sjecam se astralne proekcije, i materija doslovno usisavaaaa tebe, znaci rotira i usisaava tako jako da se jedva otmes tomu...
Zbog te reakcije se.dogada paraliza sna.
Jer ocigledno dolazi do neke kemijske reakcije.

Znaci cim si blize tijelu tim jace to usisava.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:37   #85
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
To je kao da ulijes samo par kapi plave tinte u litru bistre vode...
Hmmm...mislim da je ipak vise u nekom omjeru 40 60...

jer svjetlo putuje u svemiru ali ga vidis tek kad udari na neku povrsinu...inace ne vidis sastrane ak gledas...ali je prisutno stalno cak i u mraku
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:53   #86
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Hmmm...mislim da je ipak vise u nekom omjeru 40 60...

jer svjetlo putuje u svemiru ali ga vidis tek kad udari na neku povrsinu...inace ne vidis sastrane ak gledas...ali je prisutno stalno cak i u mraku
hmmmm ima tu nesto kad je rijec o suncevoj svijetlosti... dok npr... lampe se vidi snop, snop.svijetla sa jasno iscrtanom granicom...
Hmmmm zanimljivo, zasto sunce nema taj snop????!!!!
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:57   #87
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
hmmmm ima tu nesto kad je rijec o suncevoj svijetlosti... dok npr... lampe se vidi snop, snop.svijetla sa jasno iscrtanom granicom...
Hmmmm zanimljivo, zasto sunce nema taj snop????!!!!
Sunceva scjetlost i sva prirodna svjetlost se siri u svim smjerovima...umjetna svjetlost samo pravocrtno
a i drugacije su energetske frekvencije svjetla prirodnog i umjetnog

prirodno svjetlo moze ljeciti umjetno ne...

zato od sunceve svjetlosti vidis drugacije sjene nek od umjetne svjetlosti...

Zadnje uređivanje Akujiki : 22.10.2014. at 00:10.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:10   #88
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Sunceva scjetlost i sva prirodna svjetlost se siri u svim smjerovima...umjetna svjetlost samo pravocrtno
a i drugacije su energetske frekvencije svjetla prirodnog i umjetnog

zato od sunceve svjetlosti vidis drugacije sjene nek od umjetne svjetlosti...
da... zapravo fascinantno je to...
Svijetlos u mraku i odbija se miljama daleko tek od prvu planetu a ti mozes biti u medu prostoru i ne vidjeti tu svjetlost... iako je tu...
joj sto ja volim ovaj zivot zbog ovakvih stvari.... Ne mogu ti ni opisati.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:19   #89
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
da... zapravo fascinantno je to...
Svijetlos u mraku i odbija se miljama daleko tek od prvu planetu a ti mozes biti u medu prostoru i ne vidjeti tu svjetlost... iako je tu...
joj sto ja volim ovaj zivot zbog ovakvih stvari.... Ne mogu ti ni opisati.
Znam

...mrtvi su oni kojima je dosadno u zivotu i koji ne vide ljepotu u tome svemu...

Ali da si u medju prostoru opet bu te obasjala svjetlost...makar ak gleda opet ju ne vidis oko sebe...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:27   #90
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Znam

...mrtvi su oni kojima je dosadno u zivotu i koji ne vide ljepotu u tome svemu...

Ali da si u medju prostoru opet bu te obasjala svjetlost...makar ak gleda opet ju ne vidis oko sebe...
Ja mislim da su oni daleko vise zivi od nas, znas onu pjesmu od Merlina ili Hari Mata Hari - nisam sigurna, pjesma se zove Umri Prije Smrti.
Kad sam to kao klinka cula, tolkko sam dugo trazila znacenje tih bedastih rijeci jer mi nije imalo smisla... ali danas shvacam
da pravi zivot pocinje tek kada umres a ziv ostanes... me kuzis?
www.forum.hr/showthread.php?t=403982&page=11
Ovdje sam do kraja teme u detalj opisala ono sta zapravo spada na ovu temu.
Procitaj pa podjeli svoje misljenje samnom.
Drago mi je da smo se lijepo ispricali.
Idem spavati... jbg ljudi to moraju
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 00:58   #91
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su oni daleko vise zivi od nas, znas onu pjesmu od Merlina ili Hari Mata Hari - nisam sigurna, pjesma se zove Umri Prije Smrti.
Kad sam to kao klinka cula, tolkko sam dugo trazila znacenje tih bedastih rijeci jer mi nije imalo smisla... ali danas shvacam
da pravi zivot pocinje tek kada umres a ziv ostanes... me kuzis?
www.forum.hr/showthread.php?t=403982&page=11
Ovdje sam do kraja teme u detalj opisala ono sta zapravo spada na ovu temu.
Procitaj pa podjeli svoje misljenje samnom.
Drago mi je da smo se lijepo ispricali.
Idem spavati... jbg ljudi to moraju
Da kuzim u kojem smislu treba umrjeti da zivis...

J sam za ono gore mislil da su duhovno mrtvi oni kojima je dosadno u zivotu...

E super je sve ovo kaj si pisala u toj temi...jos kad bi ljudi sebi dopustili da bar malo pocnu razmisljati izvan okbira bilo bi 20% bolje u cjelom svjetu a to bi vec izazvalo drasticne promjene o kojima mi sad razmisljamo opce nisu tolko nedostizne...

Dovoljno je odluciti sad u ovom trenutku i ne planirati nikakve stvari u strahovima i sa predumisljajima...
Svako planiranje vec je u strartu osudjeno na propast...ono kaj se ostvarilo to je bilo odluceno da je vec tako a to smo mi sami odlucili jer smo slusali sebe i postupili na nacin koji treba biti...
Sva druga planiranja su snovi izvan ravnoteze i zato propadaju vec u startu...

Sve opcije koje nam je univerzum ponudio i koje smo odlucili prihvatiti vec kao gotovu stvar to ce nam se ostvariti u skladu sa svim zakonima univerzuma mozga i atoma...
svim zakonima mikrokozmosa i makrokozmosa...

Cim vise oslobadjamo svoj um od ubuksiranih pravila principa i planova to nas univerzum vise slusa i ispunjava sve sto zelimo...zato jer i mi postajemo univerzum...
Atomi se formiraju prema nasim energetskim frekvencijama i same mentalne slike pocinju postajati stvarnost jer su puno jace nabijene i ispolarizirane energetskim nabojima koji iz visih planova onda sliku prenose u fizicki svjet...putem 4 elementa naravno koji su elementi nase fizicke percepcije materijalnog svjeta od najgusceg do najfinijeg stanja materije...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:13   #92
Mislim da sveukupna svijest zivi kroz nas i da bi se svaki pojedinac trebao ostaviti TUĐIH PLANOVA.
Posto dobro i zlo ne postoji - vec postoji "pottrbno" da se desi da bi se desilo....
Kakvu god zelju u sebi da imas, trebao bi ju zivjeti, tek kad naucimo zivjeti u skladu sa unutarnjim svijetom, mozemo utjecati na vanjski jer tada se vremenom izjednace :
ZELJA ZELI MENE. (kao sto smo MI stvorili Boga)
i ono sto imamo u tragovima...
JA ZELIM ZELJU. (kao sto je BOG stvorio nas)

jer rijec je o dvijema kontradiktornim radnjama, isto kao mrak ii svjetlost...
Međutim, svijet zivi u kontroli i 99% ljudi ne zivi
ZELJA ZELI MENE "Bozju volju" i zato se on ne moze manifestirati u nama a mi nemamo kapacitet za JA ZELIM ZELJU...

Ne znam jel me shvacas, tesko je opisati rijecima bas sve.
Netko nece razumjeti jer ce proci godine dok to bude mogao osvjestiti, zato neka znanja ne mozes prenjeti svakome jer... neki imaju kao naku blokadu... kao zid koji sprijecava shvacanje.


Znaci... ako se u nekome pojavi zelja da ubija... koliko god ludo zvucalo... on bi upravo to trebao raditi jer slijedi ZELJA ZELI MENE, tek tada nakon vremena zivjeljana tim nacinom bi te dvije kontradiktornosti doveo u balans jer je on sebe svo to vrijeme slusao, tek tada bi dosao u stadij kada bi JA ZELIM ZELJU bila stvaralacka.

Međutim, ovdje na ovoj kontrolfrik planeti, nitko ne zivi zbog cega je tu nego svi zive zelju "drugih Bogova" na vlasti i td sto iz straha (policije, ratovi, zakoni) sto iz globalne "blokade" za stvari van plavetnila neba, drustvo ti govori kakav moras biti i sto je to prihvatljivo... vremenom bi nam se zbog te kontrole DNK lanci sami pokidaali jer iako ti svo vrijeme Svjesni Svemir salje informacije - Ti ne zivis u skladu njima, ne smijes jer ti drustvo neda...
Vremenom te konekcije propadaju a samim time i tvoja mogucnost za JA ZELIM ZELJU.

Moglo bi se reci da je sustav hakiran na taaj nacin...
I da se sprovodi necija tuđa zelja kao zelja Bozja.

Svatko tko se usudi slusati Boga u sebi, bit ce kamenovan... ali dode i taj dan kada i more razdvojis, jer ste vas dvoje u kontaktu...
tko je razdvojio more Mojsije ili Bog?
Moce lezi u Mracnoj materiji ili svijetlu?
Tako je svejedno, kada to dvoje komunicira
sve je moguce...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:26   #93
sa to razlikom da sada sve zelje koje imas tesko da dolaze iz svjesnog svemira jer si "hakiran" i svakave zelje ti dolaze .... prijamciv si na naredbe.
Tako da... trebalo bi znati raspoznati te dvije stvari.

Obicno vec cim se rodis znas svoju ulogu...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:09   #94
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
sa to razlikom da sada sve zelje koje imas tesko da dolaze iz svjesnog svemira jer si "hakiran" i svakave zelje ti dolaze .... prijamciv si na naredbe.
Tako da... trebalo bi znati raspoznati te dvije stvari.

Obicno vec cim se rodis znas svoju ulogu...
Uprauo to ka velis...jedino kaj imam dodati ma to je...nazakost to je ljudska priroda da se imamo potrebu sami ogranicavati...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:14   #95
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Uprauo to ka velis...jedino kaj imam dodati ma to je...nazakost to je ljudska priroda da se imamo potrebu sami ogranicavati...
Vidis... ja bas za to mislim da im nije priroda...
promatraj dijecu malo...

Eto ti primjer indigo dijece...
Ima par dobrih dokumentaraca. o njima...
njega neces nikad nicim ograniciti... ni kao dijete ni kao odraslu osobu a umrijet ce za svoje ideale...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:39   #96
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Nego, kako znate koji dijelovi mozga utječu na koju "nadnaravnu sposobnost"? Gdje su te studije koje tako nešto izučavaju? Da li se referirate na njih ili samo gađate u prazno?
Te studije uglavnom analiziraju EEG tih ''nadarenih'' osoba tijekom ne-obicnih (da se izrazim Grofovskih) seansi. EEG je dobra metoda za procjenu funkcije mozga, no cak i uz mapping je relativno gruba metoda za lokalizaciju anatomskih struktura u mozgu, posebice onih dubljih (npr. limbicki sustav).

Najvise studija izucavaju duboku meditaciju.

Mnogi indijski jogiji mogu ostati svjesni u najdubljem snu...
To je cak i testirano u labosu...http://www.yogameditation.com/Articl...ing-Yoga-Nidra

Jogi udje u san, sve faze sna se izmijene na EEGu i kad udje u najdublju fazu, tzv. SWS ili delta san, pocinju ga nesto pitati...kao neka opise sto osjeca, gdje se nalazi...i on opisuje, odgovara na pitanja kao da je u budnom stanju (pri kojem mozak emitira vecinom beta valove), a on je u stanju dubokog sna, a svjestan je.

I logicno bi bilo da cemo biti svjesni u dijelu sna kad je korteks najaktivniji (4. faza REMa tzv. slow wave sleep ili delta san ili paleo san), dakle u najdubljem snu...Ali ta svjesnost nam je skrivena i samo se mukotrpnom meditacijom (zvanom jogom nidrom moze postici).

Hinduisticka filozofija Advaita Vedanta kaze da je jedina istina ona koju imamo u najdubljoj fazi sna...Elektroencefalografski su u pravu (u najdubljoj fazi sna, 4. fazi NREM faze je aktivna mozdana kora; u plitkoj fazi sna tzv. REMu su aktivni limbicki sustav i sekundarni vidni korteks).

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24673148

Medicinski se vrtimo u krug, je li prije kokos ili jaje..
Kako cemo definirati svjesnost? Kao aktivnost neokorteksa ili kao prevladavanje beta valova ne elektroencefalogramu?

Ako je definiramo kao jaku aktivnost mozdane kore, onda je svijest najjaca:
a) u stanju budnosti
b) u stanju najdubljeg sna (3. i 4. faza NREMa)

Ako je definiramo kao beta-valovnu aktivnost na EEGu, tada je svjesnost najjaca:
a) u stanju budnosti
b) u stanju plitkog, sanjajuceg sna (REM faza spavanja).

Skloniji sam vjerovati prvoj teoriji, jer ima osnove u tradicionalnoj indijskoj medicini i metafizici.

---
Najblize sto mozemo doci do usporedbe u svakodnevnom zivotu, dakle biti svjesni tj. u kontaktu za vrijeme najdubljeg sna je mjesecarenje.
Kad dijete ide mjesecariti, roditelji kazu da je za epizode mjesecarenja u kontaktu i na sva pitanja tocno odgovori,
tek kad faza mjesecarenja prestane, i uz dubokog sna bez sanjanja prijedje u plitko sanjajuce spavanje zaboravi da je mjesecario (buduci da nakon dubokog NREMa dolazi plitki REM, djeca koja mjesecare se ne sjecaju epizode mjesecarenja nakon sta se kasnije probude).

Spavanje (i sanjanje) su visa stanja svijesti koja mozemo ''mjeriti'' u labosu, i svi ih dozivljavamo.
Nazalost ostati svjestan u najdubljem snu mogu samo dugogodisnji jogiji i djeca koja mjesecare. Njih bi trebalo vise istrazivati da vidimo zasto oni mogu ostati svjesni u toj fazi, a mi ostali nazalost ne.

Nisu sve vrste meditacije jednake:

zen stimulira beta i gama mozdane valove (dakle simulira budno stanje i hipervigilnost)
vecina transcedentih meditacija stimulira alfa i theta valove (dakle simulira 1 i 2. dio NREM sna)
yoga-nidra, najzahtjevnija meditacija, stimulira najdublje faze sna (kad mozak emitira delta valove).

pri hipnozi mozak emitira alfa valove, s nesto theta.

u komi, EEG moze biti totalno varijabilan, pa se naglasava najosnovniji uzorak, ako prevladavaju alfa valovi na EEGu onda je to alfa-koma.
svi mozdani valovi su moguci u komi.

---
Jogiji koji ostanu svjesni u najdubljem snu, govore da vide bjelu svjetlost, i osjecaju kao da su jedno sa svemirom,
i takodjer navode da se osjecaju kao da je njihov ego umro.

To bi onda znacilo da ego nije smjesten u mozdanoj kori, nego u limbickom sustavu!
Duboki san je najmanje egoistican, i zato najvise iskren.
Plitko spavanje (kad sanjamo) je najvise egoisticno, snovi su iluzija koju stvara nas ego, i nisu istina.

Zadnje uređivanje Austrheim : 22.10.2014. at 11:01.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:23   #97
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Da svjetlost je aktivna energija mrak pasivna...

ali...svjetlosti je ipak malo manje nek mraka zato svjetlost izgleda jaca...

ali ubiti svjetlost ne unistava mrak niti mrak svjetlost...

suradjuju zajedno

Atomska spajanja izmedju frekvencija titranja mraka i svjetlosti stvorila su materiju ... tesko mi je opisati kak se to tocno dogodilo ali sam atom u sebi ima i svjetlo i mrak i ta titranja unutar samog atoma...
(u atomu...aktivno je titranje...staticno je taj prazni prostor ili mrak)
Pričaš gluposti. Svjetlost pripada fizičkom svijetu. Da nemaš oči nebi ni znao da svjetlost postoji. Naše fizičke oči samo koriste svjetlost kako bi dobile informaciju o fizičkom svijetu oko sebe. Fotoni koji se odbijaju od materije stvaraju sliku fizičkog svijeta oko nas.

Baš kao što kod šišmiša radiovalovi koji se odbijaju od materije stvaraju fizičku sliku svijeta oko njega

Ako ćeš nastaviti razmišljati na ovaj način samo ćeš si zatvoriti mozak.

Na početku sam ti rekao -ne gleda se očima. Gleda se umom, a umu ne treba svjetlo da bi vidio. Očima treba.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:33   #98
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Pričaš gluposti. Svjetlost pripada fizičkom svijetu. Da nemaš oči nebi ni znao da svjetlost postoji. Naše fizičke oči samo koriste svjetlost kako bi dobile informaciju o fizičkom svijetu oko sebe. Fotoni koji se odbijaju od materije stvaraju sliku fizičkog svijeta oko nas.

Baš kao što kod šišmiša radiovalovi koji se odbijaju od materije stvaraju fizičku sliku svijeta oko njega

Ako ćeš nastaviti razmišljati na ovaj način samo ćeš si zatvoriti mozak.

Na početku sam ti rekao -ne gleda se očima. Gleda se umom, a umu ne treba svjetlo da bi vidio. Očima treba.
da... ali ovdje nije rijec o svjetlosti prouzrokovanoj fotonima.
Zato treba izmisliti nazive za Svjetlost (Duh, Boga), za ljubav (nema veze s ovom zemaljskom a isto spada pod onu Svjetlost jer je rijec o stvarnok energiji) i Svijest koja isto tako nema veze sa ljudskom svijesti sve to nemozes pojmiti kroz tijelo niti zamisliti jer nikad nisi dozivio i rijec je o necemu ne istrazenom, ne dokazanom...
Fotoni su dokazani ali to nema cak ni fizicka ni nikakva slicna svojstva sa tom svjetloscu.

Zato je tesko takve stvari opisivati rijecima jer nemamo odgovarajuce termine za to i nalazimo zemaljske primjere necega sto je ne dokazano.
Zato uostalom i je na alternativi a ne na fizici.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:57   #99
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Jogiji koji ostanu svjesni u najdubljem snu, govore da vide bjelu svjetlost, i osjecaju kao da su jedno sa svemirom,
i takodjer navode da se osjecaju kao da je njihov ego umro.

To bi onda znacilo da ego nije smjesten u mozdanoj kori, nego u limbickom sustavu!
Duboki san je najmanje egoistican, i zato najvise iskren.
Plitko spavanje (kad sanjamo) je najvise egoisticno, snovi su iluzija koju stvara nas ego, i nisu istina.
U teškoj si zabludi i navodis ljude na krivi put kao tisuće prije tebe

Ego je najbitniji. Ego je jedino što postoji. Ego je svemir. Mi nismo u svemiru. Svemir je u nama. Kad kažem svemir mislim na ukupnost postojanja.

Lisis li se ega lisio si se svega
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:59   #100
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
da... ali ovdje nije rijec o svjetlosti prouzrokovanoj fotonima.
Zato treba izmisliti nazive za Svjetlost (Duh, Boga), za ljubav (nema veze s ovom zemaljskom a isto spada pod onu Svjetlost jer je rijec o stvarnok energiji) i Svijest koja isto tako nema veze sa ljudskom svijesti sve to nemozes pojmiti kroz tijelo niti zamisliti jer nikad nisi dozivio i rijec je o necemu ne istrazenom, ne dokazanom...
Fotoni su dokazani ali to nema cak ni fizicka ni nikakva slicna svojstva sa tom svjetloscu.

Zato je tesko takve stvari opisivati rijecima jer nemamo odgovarajuce termine za to i nalazimo zemaljske primjere necega sto je ne dokazano.
Zato uostalom i je na alternativi a ne na fizici.
Onda smislite novu riječ. Zašto pobogu koristi riječ tako usko vezanu za fizički svijet !?

Zbunjujete ljude.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.