Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2008., 01:06   #201
da, rade to ilegalno
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 13:04   #202
ilegalno, naravno, i sve to stoji i svima je jasno... ali eto naš je zakon pun rupa kao sito pa je o tome suvišno i govoriti. Moja 2 nemaju kupirane uši, cura ima male uhice, ružin pupoljak, a dečko ih drži pravilno jer smo mu lijepili... i još ih lijepimo...
luna_2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 12:31   #203
Quote:
geronimos winner kaže: Pogledaj post
bijele kuje nisu nikako pogodne za uzgoj no kao ljubimice su dakako savršene
zasto nisu pogodne za uzgoj??
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 07:46   #204
Nema potrebe kupirati usi jer Stafford je prelijep pas i bez kupiranih usiju.
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 23:43   #205
Ques Staff zanima me da li je moguce rezervirati unaprijed stene?Ukoliko je,kako i na koji nacin?
__________________
u magli jos trazim tragove koji vode do tebe
poison girl90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 11:12   #206
Quote:
poison_girl18 kaže: Pogledaj post
Ques Staff zanima me da li je moguce rezervirati unaprijed stene?Ukoliko je,kako i na koji nacin?
Molim vas da dogovore oko stenaca i parenja nastavite preko PM-a.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 15:23   #207
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
moj je u kući i kuća još stoji
paziš šta radi i pokažeš mu šta smije a šta ne i sve 5. psi pametniji od djece, djeci ni 10 puta nije dosta
Dobro, ne mora svaki uništavat, no ja govorim po iskustvu mojem i još mnogih ljudi, što poznanika, prijatelja, što od ljudi koje srećem na ulici sa staffovima pa se jadaju..
Nama je naša stafordica do godine dana uništila sve do čega je mogla doći, da ne govorim da smo morali popravljati parkete, vrata tj. štokove, zidove, kupiti novi namještaj za dnevni (pojela je cijelu kožnu garnituru -2 kauča i fotelju i veliki drveni stol) itd itd.. Stoga preporučujem box. Kome ne treba, sretnik je.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 11:41   #208
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Dobro, ne mora svaki uništavat, no ja govorim po iskustvu mojem i još mnogih ljudi, što poznanika, prijatelja, što od ljudi koje srećem na ulici sa staffovima pa se jadaju..
Nama je naša stafordica do godine dana uništila sve do čega je mogla doći, da ne govorim da smo morali popravljati parkete, vrata tj. štokove, zidove, kupiti novi namještaj za dnevni (pojela je cijelu kožnu garnituru -2 kauča i fotelju i veliki drveni stol) itd itd.. Stoga preporučujem box. Kome ne treba, sretnik je.
meni je isto tako moja unistila puno stvari dok je bila tri mjeseca u kuci. unistila mi je rub kreveta, dva punjaca za mobitela, kauc, a o tenesicama i slapama da ne govorim. sad je u dvoristu u boksu i nema nikakvih problema. ima igracke koje sije grist i to je to
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:40   #209
Quote:
Tina406 kaže: Pogledaj post
Dobro, ne mora svaki uništavat, no ja govorim po iskustvu mojem i još mnogih ljudi, što poznanika, prijatelja, što od ljudi koje srećem na ulici sa staffovima pa se jadaju..
Nama je naša stafordica do godine dana uništila sve do čega je mogla doći, da ne govorim da smo morali popravljati parkete, vrata tj. štokove, zidove, kupiti novi namještaj za dnevni (pojela je cijelu kožnu garnituru -2 kauča i fotelju i veliki drveni stol) itd itd.. Stoga preporučujem box. Kome ne treba, sretnik je.
a čuj...

jači su od ostalih štenaca i imaju jači ugriz pa i više štete naprave. moja je dosta dobra. kad joj pokažeš da ne smije sluša. probleme radi jedino kad ja odem u kupaonu a ona je zaigrana. čuje muziku iz kupaone a nemože do mene i to ju muči pa zna nered napravit. inače nemam problema s njom. mogu otiči u dućan ili školu i ne napravi štetu
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 14:03   #210
S obzirom da mi frend nema account na ovom forumu a dobio je štene od 7 tjedana ja ću nabacit jednu sliku....



Ženka je i ima 7 tjedana, tata je pit bull dok je mama staford....

Samo frend ima jedan problemček a to je da se nije od kad ju je prije 3 dana dobio uopće naspavao pa spava kad i ona spava...jer ih mala gricka, liže a ak ju on i cura ostave u kuhinji u košari laje i cvili dok je ne puste natrag u sobu i dok joj nedaju da se ne popne na krevet....tj. na garnituru u boravku...

Sad on zna da to tak nebu išlo pa traži naćin kak da to najbolje riješi jer je u stanu a naravno da ne namjerava ju naviknut da bu se non stop pentrala po krevetu...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 21:23   #211
to je mora prije znati da će pas radit i pripremit se. ako cvili nek cvili, po principu "ko ju j***". nek ne obraća pažnju jer će pas u suprotnom tako sve dobit. i nek mu kupi veliku kost od kravice da ima nešt za grist jer će mu inače sve izgrist, čak i vrata
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 23:40   #212
AMSTAFF pas za voljeti ili ga se bojati?

Imam stafforda vec 3 god i ne mogu vjerovati da i dan danas ljudi na njega gledaju sa strahom!?? Zar je moguce da vecina ljudi tu pasminu osuduje zahvaljujuci necemu sto procitaju u novinama?! To je pasmina razigrana, drustvena,vjerna svom gazdi i prave maze...
veco0020 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 10.11.2008., 19:25   #213
Evo ovako...dobio sam AMSTAFF-a starog mjesec i 5 dana!
Zanima me kako da postupam sa njim jer je toliko mlad...i koliko to moze bit opasno !??
Mislim sa njim je sve ok..trci hoda...igra se...spava...jedini problem mi je cviljene na vecer...Koliko dugo ce to trajati??
Inace spava sa menom u sobi,ne na krevetu al na podu na jastuku!
Sa cime da ga hranim ??
Ja mu dajem svega po malo, salamu obozava,a jede skuhanu rizu sa toplim mlijekom, to mi je vlasnik preporucio !
Mislim da je za kupovnu hranu malo jos prerano !
Sta vi kazete ??

Zadnje uređivanje 0utlaw : 10.11.2008. at 19:53.
0utlaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:33   #214
[QUOTE=0utlaw;17006583]Evo ovako...dobio sam AMSTAFF-a starog mjesec i 5 dana!
Zanima me kako da postupam sa njim jer je toliko mlad...i koliko to moze bit opasno !??
Mislim sa njim je sve ok..trci hoda...igra se...spava...jedini problem mi je cviljene na vecer...Koliko dugo ce to trajati??
Inace spava sa menom u sobi,ne na krevetu al na podu na jastuku!
Sa cime da ga hranim ??
Ja mu dajem svega po malo, salamu obozava,a jede skuhanu rizu sa toplim mlijekom, to mi je vlasnik preporucio !
Mislim da je za kupovnu hranu malo jos prerano !
Sta vi kazete ??
[/QUOTE normalno postupaj snjim ja sam svog sa 2 mje dobio i sve normalno radio jedino sam ga uz stepenice nosio radi kukova tak mi je receno da je bolje da nehoda po stepenicama dok je jos toliko mlad negdje do 4mje a sto se cviljena tice to ceti kratko trajat dok se nenavikne na novi dom samo nemoj mu davati da spava na krevetu s tobom imat ces problema kasnije da ga odviknes i preporucijo bi ti da se sto vise s drugim psima druzi
veco0020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:28   #215
Quote:
0utlaw kaže: Pogledaj post
Evo ovako...dobio sam AMSTAFF-a starog mjesec i 5 dana!
Zanima me kako da postupam sa njim jer je toliko mlad...i koliko to moze bit opasno !??
Mislim sa njim je sve ok..trci hoda...igra se...spava...jedini problem mi je cviljene na vecer...Koliko dugo ce to trajati??
Inace spava sa menom u sobi,ne na krevetu al na podu na jastuku!
Sa cime da ga hranim ??
Ja mu dajem svega po malo, salamu obozava,a jede skuhanu rizu sa toplim mlijekom, to mi je vlasnik preporucio !
Mislim da je za kupovnu hranu malo jos prerano !
Sta vi kazete ??
Zašto si uzimao tako maleno štene i zašto je tako maleno odvojeno oa majke i legla????
Opasno može biti jer to štene treba još sisati, preko mlijeka-majčinog još dobivati imunitet kojeg sam nema i koji ga štiti od zaraznih bolesti pa nadalje.
Socijalizacija u leglu i s majkom također puno znači za štene i budući psihički razvoj pas, to dalje sve ovisi o tebi i tvom iskustvu s odgojem pasa, a u ovakvom slučaju, trebalo bi biti ogromno .
Vlasnik ti je po pitanju hrane preporučio same budalaštine koje samo mogu štetiti štenetu i po tome uz odvajanje tako malih štenaca od majke se vidi njegovo znanje koje je ravno nuli očito.
Salama može samo i jedino štetiti psu i velikom, a ovako malom štenetu da ne pričam-odmah prestani i nikad više mu nemoj davati salamu ni kao poslasticu, a kamo li kad glavnu ishranu osim ako ne želiš ubiti to štene i prije nego naraste.
Mlijeko-svježe nefermentirano je također zabranjeno davati psima, štencima pogotovo-od toga samo može imati vjetrove i proljev, koristi od toga ne može imati, samo probleme koji dodatno opterećuju tako mlad organizam.
Od mliječnih proizvoda mu smiješ davati svježi sir, jogurt, sirutku i kiselo mlijeko-ništa više, svježe nikako i nikad.
Riža je uredu, ali uz rižu bi trebao dobiti bar 60% mljevenog mesa, piletine ili junetine, svinjetinu nikako.
Dehidrat mu treba davati i to kvalitetan puppy ( Royal Canine recimo je doličan samo uzmi preporučen za štence te dobi i pasmine) i namakati ga u mlakoj vodi da se rastopi i onda davati dok je tako mali, kasnije suhi kad bude mogao gristi. Pazi da uvijek ima svježe vode u zdjelici šta god jeo i provjeri da li on uopće zna piti vodu jer je još mali, treba ga naučiti i to ako ne zna.
Odmah mu uzimi VMP vit/min, odmah mu uzmi D3 kapi koje ćeš stavljati u svježi sir ili jogurt. VMP mu možeš davati izmrvljen u obroku.
Odmah, ali odmah mu odi uzeti ili Badminth pastu ili još bolje, Drontal puppy sirup za čišćenje od crijevnih parazita i odmah mu daj preporuičnu količini prema kilaži što ćeš saznati koja je uvidom u secifikaciju proizvoda i vaganjem šteneta-čišćenje ponovi nakon 10 dana, a nakon toga ga čisti svakih idućih dva tjedna bar do 4 mjeseca.
provjeri da nema buha, ako ima, obavezno ga očisti Frontline sprejom, ako ima buhde, čišćenje crijevnih ti ništa neće vrijediti. Pretpostavljam da ti ovo cijenjeni uzgajivač nije rekao, a vjerovatno ga sudeći po svemu nije on ni čistio.
Za cijepljenje protiv zaraznih je rano, zato kad napuni 6 tjedana odi to obaviti kod veterinara i pazi da je bar dva dana prije očišćen od crijevnih.
Do cijepljenja ga nemoj niku iznositi iz kuće, a one koji ti dolaze u goste pošpricaj po cipelema ( đonu) dezinfekcijeskim sredstvom, preporučam Plivasepr Blue koji pretreseš u prskalicu. Također i sam ne ulazi u cipelema u kuću ako ih ne dezinficiraš.
Tek nakon docjepljivanja koje ćeš obaviti s 9 tjedana starosti šteneta možeš prestati dezinficirati goste i nakon tjedan dana od docijepljivanja možeš malca početi izvoditi van, a nakon trećeg cijepljenja ( drugo docjepljivanje) možeš ga slobodno izvoditi među i nepoznate pse i na livadice za pse, do tada dobro pazi. Ovako malo štene ako se zarazi, teško da bi ga se uspjelo izliječiti, a i kad bi, trpio bi posljedice bolesti cijeli život.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:23   #216
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Riža je uredu, ali uz rižu bi trebao dobiti bar 60% mljevenog mesa, piletine ili junetine,
kako treba biti pripremljeno to meso?
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 00:00   #217
Quote:
karlo_sopnjica kaže: Pogledaj post
kako treba biti pripremljeno to meso?
Lagano prokuhano na malo vode tek da prekrije meso, pirjano na vodi na kratko.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 14:53   #218
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Lagano prokuhano na malo vode tek da prekrije meso, pirjano na vodi na kratko.
mljeveno meso isto tako ili?
karlo_sopnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:43   #219
Quote:
karlo_sopnjica kaže: Pogledaj post
mljeveno meso isto tako ili?

jel ti zae*bavas ili???


da mljeveno meso isto tako...
lekay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:00   #220
Quote:
veco0020 kaže: Pogledaj post
Imam stafforda vec 3 god i ne mogu vjerovati da i dan danas ljudi na njega gledaju sa strahom!?? Zar je moguce da vecina ljudi tu pasminu osuduje zahvaljujuci necemu sto procitaju u novinama?! To je pasmina razigrana, drustvena,vjerna svom gazdi i prave maze...
Upravo tako! Ovaj nas doma nije cisti staf ali je sve pokupio od stafa, maza je neviđena, samo bi nas ljubio, non stop nas lize, pa capom moli da ga mazimo, obozava spavat sa nama...istina da sa psima i nije najbolji ali to je produkt lose socijalizacije i to je to. i oni mogu biti kao i drugi psi.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.