Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 10:59   #481
vrtoglavica i tremor u glavi

Bolujem od hipertenzije vec 5-6 godina i uzimam redovno lijekove ali u zadnjih par godina prati me neugodna vrtoglavica koja nije svaki puta jednako intenzivna, nekada traje po sat dva nekada skoro cijeli da a nekada prode i po tjedan dva da uopce nemam vrtoglavicu. Moja doktorica kaze da je to normalno i da se s time trebam pomiriti i recimo da jesam... Ali sada mi se javljaju mala tresnja u glavi, kao mali potresi, nekada se to znalo pojaviti jednom u 2-3 mjeseca ali u zadnjih mjesec dana to je na dnevnoj bazi po 5-6 puta dnevno...
Molim za pomoc!
msaljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 10:37   #482
Molim za savjet ne znam što da radim imam vrotglavicu od sedmog mjeseca 2014. godine, ali za sad samo kad se ustajem iz kreveta i kad pogledam iznad glave. Bila sam na ultrazvuku karotida i rekli su da je sve ok, al prije par dana došla sam na magnetsku rezonancu mozga i vratne kralježnice ali kako sam klaustrofobična nisam mogla izdržati pretragu.Molim Vas što mi je za činiti i zašto mi se javljaju te vrtoglavice ? Hvala
lemkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 20:01   #483
Vrtoglavica

Pozdrav ! Evo novi sam na forumu i oprostite molim vas ako sam pogrijesio pdf... Ovako imam 14 godina, padao sam u nesvijest 3-4 puta a onda 2012. kad sam pao saznao sam na EEG nalazu da i nije bas uredan te sam dobio Depakine Chrono tablete nakon kojih sam se osjećao jako dobro , postepeno sam ih pio , prvo 2 tablete svakih 12 sati pa onda po 1 svakih 12 sati ... I sve je bilo ok , magnetna rezon. i EEG su uredni ... No, ima mozda mjesec dana malo vise opet je krenula vrtoglavica ali blaga i to samo kada sam u zagusljivim prostorijama ili gdje ima previse dima sto mi jako smeta. Danas sam isao kupovati hlace i odmah znao sam jednostavno predosjetim i znam kad ce da me uhvati vrtoglavica i nelagoda, jednostavno morao sam izaci. Često se sjekiram jer imam problema sa skolom i tako sto me jako zivcira a i nenaspavan sam uvijek. Pa eto ako zna netko pomoci ili ako ima tko neke nacine i savjete sto da radim ako su mi se vratili blagi napadaji "vrtoglavice" ali to nisu oni isti kao sto su mi se dogadali prije jednostavno drugaciji su i neobicni, kao da ja sam zamislim i dodu mi, bas neobicni... PLS POMOC i kako se nositi s time ? ako ko zna bio bih mu zahvalan .. da li moze bit zbog tog sto "ne silazim s kompa" jer kad sam u sk ne dolazi mi muka i vrtoglavica te kad se druzim , i da li moze biti zbog vida iako sam radio pregled prije 3 god. bilo je sve u redu a i meni se cini da vidim dobro ... Također imam strija , 90kg, 183cm ali rekla mi je doktorica da je sve u redu a u stitnjaci imam dosta visi rezultat nego sto treba ali nije strasno netreba pit tablete

Zadnje uređivanje Song : 02.04.2015. at 20:34.
Song is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 16:28   #484
Pozdrav!

Vrtoglavice, u nekom obliku, imam negdje od fakulteta. Sad mi se ponavljaju u jačem intenzitetu. Jutros sam bila na steperu i počelo je. Tako jako da me muž nosio do wc-a. Popila sam Normabel i stavila čepić Torecan i bolje je u smislu da mi se ne vrti kad ležim u jednom položaju i čak mogu doteturati do zahoda ako se držim za zidove. Vrtoglavice ne prati mučnina ni povraćanje. Nikad nitko mi nije otkrio razlog i sve je to bilo podnošljivo na faksu, ali sad posao, dvoje djece, već me strah igdje otići da mi se ne počne vrtiti. Ima tko kakav savjet? Je li tko bio na Rebru u onom Centru za vrtoglavice?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 16:29   #485
Zaboravih reći, sad imam 38 godina.
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 16:36   #486
Što su svi izliječili svoje vrtoglavice? Ili im se ne da pričati o tome?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:56   #487
Odeš svom neurologu, koji napravi set pretraga za obradu vrtoglavice i po potrebi te educira nekoj od inačica Eppley-evog manevra ( s obzirom na ovdje opisano, moguće je kako se redi o BPPV-u, neugodnom, ali u pravilu bezopasnom poremećaju)
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:37   #488
Ma bila nekoliko puta kod neurologa, zadnja mi je rekla da sam se valjda u ovih 20 godina naucila zivjeti s tim?!? Kakav je to poremecaj?
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:41   #489
A pise za BPPV da traje od nekoliko sekunda do jedne minute. A meni cijeli dan. Onda nije to? Ili??
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 07:35   #490
ekipa da li netko zna gdje se moze obaviti privatno Tilt table test?
kresito is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 16:05   #491
Quote:
Kokolu kaže: Pogledaj post
A pise za BPPV da traje od nekoliko sekunda do jedne minute. A meni cijeli dan. Onda nije to? Ili??
Ili.

A na plotu svašta piše (hrv. na guglu svašta piše).

Odi nekom drugom neurologu, ako nisi zadovoljna sa prethodnicom.

Premda, odlika BPPV-a su i opetovane atake.

Nego, odradi ti taj EEG i MR mozga
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 16:07   #492
Quote:
kresito kaže: Pogledaj post
ekipa da li netko zna gdje se moze obaviti privatno Tilt table test?
Što fali Rebru?

Nisam baš siguran, da će ti netko od privatnika to raditi.
Usluga je poprilično neisplativa za privatnika.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 23:17   #493
Radila sam MR i mozga i vratne kraljeznice. Sve ok... Osim tih nekih degenerativnih promjena na kraljeznici. Ali nedovoljnih za takve vrtoglavice.
Kokolu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 08:17   #494
Jutro ekipa; ne pišem ali vas redovito čitam i molila bih preporuku za neurologa.

Hvala
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:00   #495
Mozdani udar u 35oj

Dragi svi,

prije 2 dana MISLIM da sam dozivjela blagi mozdani udar. Naime, inace imam problema sa stitnjacom i srcem (sinus tahikardiju). Lijecnici me konstantno uvjeravaju da je su ti problemi minorne prirode i da se od toga ne umire - ok.

Pijem tablete za srce i smirenje.

No, kako rekoh, prije 2 dana lezala sam u krevetu.....spremna za spavanje. Bez ikakvog razloga krenula je ekstremna vrtoglavica (onak ko kad se posteno napijes pa ti se vrti cijeli svijet). Izmjerila sam si tlak..... 110/70. Cak i otkucaji srca u normali - 70/min.

U jednom trenutku morala sam na wc. Digla sam se i DOSLOVNO PO ZIDU "PLAZILA" ne bi li odrzala prokletu ravnotezu jer me vuklo na lijevu stranu (kao da me netko gurao s desna).
Na isti nacin sam se vratila u krevet i sva uplasena nekako zaspala s mislju.....ok, ako je vrijeme da "odem", spremna sam (mene srce muci vec 3 godine; nikako otkrit uzrok konstantnih aritmija i tahikardija koje znaju biti stvarno zastrasujuce).

Da malo skratim..... Slijedeci dan procitam da je moj simptom te noci jedan od glavnih simptoma mozdanog udara!
E tu sad krece panika, srce opet divlja i odlucim se otic na hitnu.
Tamo sam se smirila jer ......naravno, u rukama doktora sam.....safety net jelte.

Napravili oni meni EKG (puls se u međuvremenu smirio jasno (pao sa 120 na 60) jer.....em sam bila nadroksana svojim regularnim dozama za srce + 10mg normabela).

Kakogod, oni su totalno izignorirali tu moju vrtoglavicu od noci prije. Apsolutno nista po tom pitanju nisu napravili.

Moje pitanje je - da li sam ja to "umislila" ili je to zaista simptom!?
I ako je..... ja sam spremna platit bilo kakvu pretragu ne bi li dosla do spoznaje da je to zaista bilo to - da li to ima smisla?

Ja sam sad trenutno "ok". Onak.....s obzirom na ovo vrijeme i cinjenicu da se borim sa stitnjacom i tim tahikardijama..... ok sam ali me na smrt prepao taj novi "moment" te vrtoglavice i apsolutnog gubitka ravnoteze!

I zaista ne mogu vjerovat da mi nisu ni krv izvadili da vide.....nesto!
Znam da je CT tu "prva pomoc" i da kao takav pokazuje odmah ako se sta dogodilo ali da je tako izignoriran taj simptom.....

Molim pomoc od onih kojima je zaista ustanovljen mozdani - kakve su simptome oni imali?!

Hvala svima unaprijed
kklleeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 12:44   #496
I meni se to dogodilo prije par godina i isto sam se uspanicio kao ti, ali ziv sam jos i danas kao sto vidis. Doktori nisu reagirali jer vjerojatno znaju u koje vrijeme se dogadjaju takve benigne vrtoglavice pa ne zele uzalud trositi resurse.

Sjecam se da je Remi iz Elementala pricala da je dozivjela nesto slicno.

Ali ako te to previse muci, zatrazi novi pregled i pretrage, mozda kod privatnika.
32785 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 13:20   #497
Vrtoglavica nije jednako moždani udar.

Prije su u pitanju problemi s vratnom kralježnicom, upala vestibularnog živca...itd...
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 16:49   #498
Da te ferslognulo tlak ne bi bio normalan i imala bi barem nakrivljenu usnicu kao neuroloski ispad poslije.
S obzirom na sve sto te muci ja bih trazila i jedan neuroloski pregled...tu je i hipofiza i hipotalamus, to su svakakvi hormoni koji mogu napravit sa stitnjacom tulum.
I ne citaj previse po netu jer si ocito zbog svega hipohondricna pa te uhvate i panicni napadaji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:06   #499
kklleeaa- mislim, ja mislim da nisi imala MU, moje "pijanstvo "podizanjem iz kreveta rezultiralo je izbacivanjem svih sadržaja tekućina u tijelu i prelazak u stanje van svijesti i vidim da imaš svu dostupnu analitičku tehniku. ja ne pijem nikakove lijekove (imam hrpu normabela , xanaxa, haldola- u frižideru) osim andola zbog krvi ,u dogovoru sa liječnicom, ajde molim te smiri malo ako možeš hrabrije molim, i ugasi tu klimu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 17:43   #500
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Da te ferslognulo tlak ne bi bio normalan i imala bi barem nakrivljenu usnicu kao neuroloski ispad poslije.
Ne nužno. Istina je da su hemipareze i faciopareza najčešći žarišni ispadi kod inzulta jer je najčešći infarkt u području capsule interne gdje se nalazi mnoštvo motoričkih vlakana.

Teoretski, inzult može biti i u malom mozgu pa se manifestirati vrtoglavicom i poremećajem ravnoteže, ili frontalnom korteksu pa se manifestirati poremećajem kognicije i ponašanja, itd...
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.