Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 14:37   #81
Quote:
Krvnik kaže:
tu se ne mogu postavljat slike.
Opisi nam slikicu
__________________
You'll never leave where you are, until you decide where you'd rather be

buvljak :)
kit10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 18:36   #82
Quote:
FinaSlovenka kaže:
Tako je.Svaki psihiatar če reći ženi:vi ste krivi zato...Jer ne spakujete kofere i odete. Vi mu perete,kuhate, sređujete po kuči ,a on pije.
IMA SVE.Zašto bi se promjenio?

ali ako vi odete,on ostaje sam sa svojim alkoholom.Onda će se odlučiti..

Grozno čuti,težko odlaziti,ali spas je samo na taj način. Alkoholičari su kao uročeni.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 01:58   #83
Quote:
mole30 kaže:
Kako da mu dokažem da to nije život
A u momentu kada si rekla sudbonosno-Da,to je bio żivot?

Quote:
mole30 kaže:
i da nam je brak na jako tankoj niti,ako ne prestane piti?
Znala si śta uzimaś a ćak si se odlućila na ponavljanje razreda (situacija sa Tvojim tatom) predpostavljajući da tu śkolu nećeś moći zavrśiti.

Quote:
mole30 kaže:
Kako da budem jaća od alkohola?
Budi vjerna sebi. Nadala si se da si ćudotvorac i da ćeś uspijeti to śto nije milionima-ukljućujući Tvoju mamu?
Vuk dlaku mijenja ali narav ne.

Ti si njegovu narav prihvatila inaće se ne bi vjenćavala.
On je ostao vjeran sebi i svojoj naravi ali si se Ti promijenila.
Sada zahtijevaś to śto si trebala zahtijevati mnogo prije braka.

Ako zaista żeliś da spasiś brak iskombiniraj tako da vuk bude sit a ovce cijele i na broju.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 02:07   #84
kod alkoholizma treba prvo naci uzrok, a tek onda lijecti posljedicu.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 07:00   #85
Nije pio kad smo se vjenčali.I ne treba biti neki razlog zašto pije,neki ljudi jednostavno vole alkohol.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 07:23   #86
Pa ne piju svi iz tuge. Počnu več mladi,prvo iz radoznalosti,frajerišenja.

Alkohol postepeno ali sigurno zasvoji.I genetika ima utjecaja.Poznato je,da djeca alkoholičara i sami postanu alkoholičari.
Samo sreča,da djeca imaju gene i mame i tate pa se to često ne ponovi.

U toj nesreči je sreča samo ta,da Mole30 zna več sad kamo to vodi i ima treznu glavu.

Treba još samo malo snage i koferi će biti spakovani.
FinaSlovenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:34   #87
Quote:
FinaSlovenka kaže:
Pa ne piju svi iz tuge. Počnu več mladi,prvo iz radoznalosti,frajerišenja.

Alkohol postepeno ali sigurno zasvoji.I genetika ima utjecaja.Poznato je,da djeca alkoholičara i sami postanu alkoholičari.
Samo sreča,da djeca imaju gene i mame i tate pa se to često ne ponovi.

U toj nesreči je sreča samo ta,da Mole30 zna več sad kamo to vodi i ima treznu glavu.

Treba još samo malo snage i koferi će biti spakovani.

O tome ja i pričam...
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:32   #88
Quote:
mole30 kaže:
Moja djeca to još ne osjete jer su mala a i on nikada nije napravio sranje pred njima,a zato ja pokrećam to sada dok još nisu svjesna i dok nije kasno a nikome na čelu ne piše šta je jer on nije pio prvu godinu braka,a ja da sam znala nebi se sigurno udala za njega jer nisam neka naivna glupaća i sigurno ne slijedim obrazac,jer moja mama je ostala a ja neću.Ne smatram da ga branim samo sam navela njegove kvalitete,koje ne vrijede ako on ne prestane.Želimspasiti brak ali ne pod cijenu sreće i mira moje djece.

ono što djeca OSJETE do 3 godine života, ih obilježi za cijeli život.

to je dokazano.i stalno ti se vrti i na tv-u, "doživotno osuđen".prve 3 su najbitnije..nemora ih muž tući ili tebe..dovoljno je da dijeca osjete poremećene odnose, negativnost u tebi , zbog takvog čovjeka , tj njegovog ALKOHOLIZMA:
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:46   #89
Quote:
benny kaže:
Ti si njegovu narav prihvatila inaće se ne bi vjenćavala.
On je ostao vjeran sebi i svojoj naravi ali si se Ti promijenila.
Sada zahtijevaś to śto si trebala zahtijevati mnogo prije braka.

Ako zaista żeliś da spasiś brak iskombiniraj tako da vuk bude sit a ovce cijele i na broju.
daj, benny, molim te

ljudi se u braku, vezi mijenjaju. kad je sve idealno mijenjaju se na bolje, rastu, napreduju, nadopunjuju se i jedno drugome pomazuci da odrastu, kako bi i djecu odgajali sto kvalitetnije.

ako jedna osoba u braku ne prihvaca da ima ozbiljan problem i odbija "odrasti" ne moze ocekivati da citava obitelj s njim tone. tu nema kompromisa "vuk sit, a koza cijela" ovo je ili-ili situacija i mozda tek kad mole makar privremeno ode uvidi sto je stavio na kocku.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 23:31   #90
Quote:
putnica kaže:
daj, benny, molim te

ljudi se u braku, vezi mijenjaju.
Ali ne i alkoholićari. Poslije lijećenja prije ili kasnije opet poćinju piti.
Quote:
putnica kaže:
kad je sve idealno mijenjaju se na bolje, rastu, napreduju, nadopunjuju se i jedno drugome pomazuci da odrastu, kako bi i djecu odgajali sto kvalitetnije.
Mijenjaju se NORMALNI ljudi ali ne i oni koji ne vide dalje od ćaśe.
Ne baci sada możda foru da neki postotak se izlijeći jer brak sa Djecom nije institucija gdje se może postaviti na lotto da će baś on biti u tim malopostotnim.
Brak se sklapa i ima se Dijete sa normalnim ćovjekom a ne sa alkoholićarem!
Ako je poćeo piti tek u braku onda znaći da je postao neki ozbiljan problem kojega bi se możda moglo rijeśiti i tek onda pristupiti lijećenju sa nekom perspektivom na bolje, ali ako se problem vrati onda će opet poćeti piti.
JAKO vażno je da li je pio prije braka ili ne.
A ako "nije" pio możda je pio da ona nije znala.
Ako je pio prije braka najmanje 90% sigurnosti je da neće prestati.
Pijanstvo je za alkoholićara njegov ljepśi svijet i ako mu ga żeliś oduzeti on će patiti i boriti se (ćak i nesvjesno) da ga povrati a ne pobjegne od njega.
Quote:
putnica kaže:
ako jedna osoba u braku ne prihvaca da ima ozbiljan problem i odbija "odrasti" ne moze ocekivati da citava obitelj s njim tone.
Możda "jedna osoba" ali ne i alkoholićar! Nemoj ih mijeśati daj putnica molim Te
Quote:
putnica kaže:
tu nema kompromisa "vuk sit, a koza cijela" ovo je ili-ili situacija i mozda tek kad mole makar privremeno ode uvidi sto je stavio na kocku.
Ako ode on će MOŻDA i prestati piti ali ako se ona vrati...

Ako je bio alkoholićar najverovatnije će i ostati.
Ako ga je ona upoznala kada je pio onda je morala biti svjesna da će tako i ostati.
Ako nije pio treba naći RAZLOG zaśto je poćeo.
Drvo ako poćinje truliti od korijena treba poćeti lijećiti korijene a ne stablo ili grane.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 00:09   #91
Quote:
benny kaže:
Drvo ako poćinje truliti od korijena treba poćeti lijećiti korijene a ne stablo ili grane.
u vecini se s tobom slazem, benny, ali ne i sa tvrdnjom da se ljudi ne mijenjaju. tesko je, ne uspijeva cesto, ali je moguce.

ja sam za to da se drvetu pocnu sjeci prvo manje grane, a tek onda prijeci na deblo.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:08   #92
Quote:
putnica kaže:
u vecini se s tobom slazem, benny, ali ne i sa tvrdnjom da se ljudi ne mijenjaju. tesko je, ne uspijeva cesto, ali je moguce.
Putnice duśo ja piśem da se alkoholićari ne mijenjaju.
Naravno da ima zanemarujući postotak koji iz toga izadje ali to je par posto.
Velika većina pośto se "izlijeći" opet zaviriva u ćaśu
Quote:
putnica kaže:
ja sam za to da se drvetu pocnu sjeci prvo manje grane, a tek onda prijeci na deblo.
Ako ne izlijećiś PRVO korijene onda nećeś imati viśe śta lijećiti.
Śta Ti vrijedi bilo śta sjeći ako su KORIJENI bolesni.

Ako imaś problema sa autom śta Ti vrijedi popravljati karoseriju i sve ostalo ago ga nećeś moći voziti jer motor treba generalni.
Ako prvo napraviś motor moći ćeś ga voziti i u medjuvremenu popravljati ostalo.

Putnice sve śto si napisala bilo bi toćno da je u pitanju "normalan" ćovjek ali tu je u pitanju ALKOHOLIĆAR.

Vi nju savjetujete da ga ostavi ili da ga da lijećiti a ja joj nudim treću mogućnost.
Na njoj je da donese tu ne laku odluku.

Ako Ti ovisi na nekome ko se ne menja możeś ga ostaviti,probati promijeniti ali i prihvatiti ga takvog kakav je.

Da je loś prema Djetetu napisao bi kratko:
Zbog dobra Djeteta bolje je da ga napustiś.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 12:13   #93
...

moj stari je cugao 30 godina.
tak da vam zbilja nema veze cuga li oko par godina ili cijeli zivot.
znas kad pocnu jako cugat? kad ih netko pocne stiskat. kad sve vise i vise sranja dodje. kad ne mogu vise funkcionirat jer ne funkcioniraju ni doma ni na poslu.
ne znam kaj da ti velim.
gledala sam svoju jadnu mamu koja je isla godinama s njim na lijecenje. gledala sam to kak je lomi i kak je vise nema.
gledala sam i sebe tak i shvatila da mi je to obrazac ponasanja. i da me bilo sram.
sada me vise nije sram. sada pitam muskarca kojeg upoznam voli li piti. i donosim odluke na osnovu onoga sto vidim. ne onoga sto osjecam, mislim da je, vjerujem da nije..
mislim da si ti isto tako moras postaviti ista pitanja.
i mislim da ce ti odgovor na sva biti ista...
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 22:47   #94
Budući da ti je otac alkoholičar mislim da sve znaš najbolje sama i da ti nema tko od nas išta pametovat. Ja sam se sa problemom alkoholizma susrela tek nedavno, jedna meni vrlo bliska osoba ima alkoholičara u obitelji. Samo problemi, katastrofa... Ja to znam iz priče, ti iz prve ruke. Želiš li da tvoja djeca prolaze kroz ono što si ti prolazila? Postavi ultimatum. Samo jedan. Reci mu, "Ti si alkoholičar, ja sa alkoholičarom više neću živjet. Ili ćeš ti prestat pit, ili ja odlazim." Budi principjelna, ne misli ni na sebe (koliko će ti falit), niti na njega (koliko te voli i ostala sranja). Misli na svoju djecu, ona zaslužuju bolje od života sa alkoholičarom. Uostalom, ako vas stvarno voli, prestat će pit. Znam i za jedan takav slučaj, moguće je. Sve ostalo je sama srebičnost.
valavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:59   #95
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Moja djeca to još ne osjete jer su mala a i on nikada nije napravio sranje pred njima,a zato ja pokrećam to sada dok još nisu svjesna i dok nije kasno a nikome na čelu ne piše šta je jer on nije pio prvu godinu braka,a ja da sam znala nebi se sigurno udala za njega jer nisam neka naivna glupaća i sigurno ne slijedim obrazac,jer moja mama je ostala a ja neću.Ne smatram da ga branim samo sam navela njegove kvalitete,koje ne vrijede ako on ne prestane.Želimspasiti brak ali ne pod cijenu sreće i mira moje djece.
daleko si ti od toga,da shvatiš da je davno prošlo vrijeme kad je trebalo djecu
spašavati.I dojenčad plaču,trzaju i pokazuju stanje stresa na viku i kriku,a tvoja su djeca starija od toga.Kroz sve tvoje postove provlači se sto i jedna isprika,da ne ućiniš ništa,jer nemaš ni hrabrosti ni snage,da doneseš krajnju i nužnu odluku.
Obrati se ženama i djeci alkoholičara da ti ispričaju kako to završava,svaki sat tvojih isprika,oklijevanja,šteti i tebi i djeci.
Postoji i stručna pomoć za obitelji alkoholičara,a tvoj suprug to je,a onu famoznu prvu godinu je pio da ne vidiš,ili nisi htjela vidjeti.
Ma ne da braniš ti ga braniš i opravdavaš,hajde pročitaj svoje postove ponovno.Ovdje su ti ljudi itekako dali na znanje što valja učiniti,ali ti nisi spremna,pa kukaš i dalje,a ništa ne poduzimaš.

Hajde,kakva će razlika biti između tvog djetinjstva i djetinjstva tvoje djece?
Koliko vremena treba agresivnom alkoholičaru,da i njih uzme za otvorene žrtve,sada su samo pasivne
Ženo,reči ću ti bez uvijanja:ti si kukavica!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 09:44   #96
Kao prvo on od našeg razgovora nije popio kap alkohola,znaći da ipak možda hoće da ovaj brak opstane,kao drugo savjeti koje sam dobivala od ostalih je da mu postavim vremenski rok što i jesam,ali to ne znaći da ako opet počne piti da ga neću ostaviti,čak naprotiv jer onda ću biti sigurna da može,ali neće,kao treće djeca ne znaju jer su spavala,a o životu sa alkoholičarem bi ja mogla knjige napisati i ako sam kukavica što ne odustajem i što se želim boriti za svoj brak neka sam,ali kad djeca odrastu bar ću im moći reći da sam probala ali nije išlo.Za mene bi bio kukavičluk da pobjegnem bez da sam probala.
mole- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 11:24   #97
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Kao prvo on od našeg razgovora nije popio kap alkohola,znaći da ipak možda hoće da ovaj brak opstane,kao drugo savjeti koje sam dobivala od ostalih je da mu postavim vremenski rok što i jesam,ali to ne znaći da ako opet počne piti da ga neću ostaviti,čak naprotiv jer onda ću biti sigurna da može,ali neće,kao treće djeca ne znaju jer su spavala,a o životu sa alkoholičarem bi ja mogla knjige napisati i ako sam kukavica što ne odustajem i što se želim boriti za svoj brak neka sam,ali kad djeca odrastu bar ću im moći reći da sam probala ali nije išlo.Za mene bi bio kukavičluk da pobjegnem bez da sam probala.


svaka ti čast, i ja bi se najprije potrudila! valjda i je u tome snaga te ljubavi, za koju smo u stanju zbilja dati toliko puno i sebe i svoje duše.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 12:11   #98
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Kao prvo on od našeg razgovora nije popio kap alkohola,znaći da ipak možda hoće da ovaj brak opstane,kao drugo savjeti koje sam dobivala od ostalih je da mu postavim vremenski rok što i jesam,ali to ne znaći da ako opet počne piti da ga neću ostaviti,čak naprotiv jer onda ću biti sigurna da može,ali neće,kao treće djeca ne znaju jer su spavala,a o životu sa alkoholičarem bi ja mogla knjige napisati i ako sam kukavica što ne odustajem i što se želim boriti za svoj brak neka sam,ali kad djeca odrastu bar ću im moći reći da sam probala ali nije išlo.Za mene bi bio kukavičluk da pobjegnem bez da sam probala.

Kako si hitro i uvrijeđeno odjenula ruho požrtvovanosti i opravdanja,umjesto da razmisliš koji je pravi razlog za riječ;kukavica.
u svakom slućaju sretno ti bilo,
ne zaboravi te igre i grice SVIH alkoholičara:
sad pijem,sad ne pijem,dobar sam par tjedana,mjeseci,možda i godina,a onda demon alkohola dolazi po svoje...
Obećajem neću više,kajem se,itd.O tome bih ja mogla napisati knjigu...
No opet te upozoravam,kao osoba koja je profesionalno
imala posla i s alkoholičarima i njihovim obiteljima:
Nikad ne budu uvjerena da ti djeca spavaju...da bi pobjegla od užasne stvarnosti,znaju se praviti da spavaju..
Ova tvoja tvrdnja da kad djeca odrastu pa ćeš im moći pogledati u oči je dvosjekli mač.
Prvo to je tvoje samoopravdanje,
drugo,a što ćeš im reči ako tvoj trud ne donese uspjeh,pa te pitaju,majko zašto to nisi na vrijeme prekinula?
Tvoja situacija je teža no što ti misliš,
možda nebi bilo zgorega da razgovaraš i s drugima,ne pouzdaj se u svoje iskustvo s ocem,
jer svaka obitelj svakog alkoholičara preživljava pakao,ali nijedan nije isti kao drugi.

Spasiti svoju djecu i sebe od nepopravljivog alkoholičara nije kukavički bijeg već jedino ispravno i odgovorno.
No to je tvoj život čini kako misliš da je dobro....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 12:21   #99
Quote:
mole30 kaže: Pogledaj post
Kao prvo on od našeg razgovora nije popio kap alkohola,znaći da ipak možda hoće da ovaj brak opstane,kao drugo savjeti koje sam dobivala od ostalih je da mu postavim vremenski rok što i jesam,ali to ne znaći da ako opet počne piti da ga neću ostaviti,čak naprotiv jer onda ću biti sigurna da može,ali neće,kao treće djeca ne znaju jer su spavala,a o životu sa alkoholičarem bi ja mogla knjige napisati i ako sam kukavica što ne odustajem i što se želim boriti za svoj brak neka sam,ali kad djeca odrastu bar ću im moći reći da sam probala ali nije išlo.Za mene bi bio kukavičluk da pobjegnem bez da sam probala.
Posebno ti valja razmisliti o tvojoj zabludi:jer onda ću biti sigurna da može ali neće...
Alkoholizam je ovisnost!
od 1o ooo alkoholičara samo 1 uspije sam bez pomoći prekinuti svoje stanje.
Pokušava ih barem 5o%,
najbolje šanse imaju oni koji to ćine uz profesionalnu pomoć.
Tek kada tvoj suprug i sebi i drugima prizna:JA SAM ALKOHOLIČAR,
moguće je početi borbu..
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 12:52   #100
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
svaka ti čast, i ja bi se najprije potrudila! valjda i je u tome snaga te ljubavi, za koju smo u stanju zbilja dati toliko puno i sebe i svoje duše.
lijepe riječi i mišljenje Anastazija,
ali očigledno ti nemaš iskustva s alkoholičarima.
Nema ljubavi,nema požrtvovanja,nema patništva i samoobmane da bi se pakao ovisnosti jednog alkoholičara prekinuo.
Tisuće i tisuće žena zavaravale su sebe u ime "ljubavi",
obmanjivale se,a baš je ljubav prva koja umire u takvom paklu i životu s alkoholičarom.
A onda ostaje ruho patnice,jadnice,razoren život,
no tako dugo dok žena odlučuje SAMO o svom životu to je njen slobodan izbor,ali kada pritom žrtvuje i djecu je kukavičluk.
To je nevoljnost(blago rečeno)i nesposobnost spasiti djecu,
boriti se i u teškim uvjetima sama za sretniju budućnost svoje djece.
A djece takvih neodlučnih i slabih žena sam se naslušala i nagledala,
duša me boli pri sjećanju na tu djecu,koju su i majke kroz svoje"patništvo"
izdale.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.