Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2007., 11:29   #201
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
a kod širokog povijanja je li koristite one trokut pelene ili ste kupile platnene gaćice? Što vam je praktičnije?

što se tiče piše, ja se sjećam da se dečkima uvijek to dizalo prema gore, a zašto

Ja mog ne povijam široko.Ne znam dali tko to radi.Kukovi su mu dobri pa nema potrebe.

I ja znam da se diže prema gora,ali nisam dobila objašnjenje.Onda pročitam u Radosnici:"Ako imate dječaka i ako ne želite da se zapiški do vrata,naređujte mu pišu prema dolje!"
Je.. lud zbunjenog.
Sad ga ostavljam kako padne,a preko noći ga stavim prtema dolje jer skoro svaki put bude mokar,a žao mi ga je onako snenog svaki put skidati do gola.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:37   #202
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
a kod širokog povijanja je li koristite one trokut pelene ili ste kupile platnene gaćice? Što vam je praktičnije?

što se tiče piše, ja se sjećam da se dečkima uvijek to dizalo prema gore, a zašto
Koliko ja znam dok je bebe mala trba povijat široko i ako su kukovi u redu da se to nebi nedaj B.... prominilo. A šta se tićeišo gore-mislim da je to zato da nebi sa tim kasnije ima problema (pišo-gore) - mislim;nisam sigurna.
__________________
Boze molim Te ozdravi malog Jana
moj bebac LORENA
jelena s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:43   #203
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
I ja sma prestala ga namještati.Kako padne,padne!
I ja koristim Sleep and Play,veličinu 3(4-9kg).One manje su mu na knap,a i bude mokriji u njima!
ma mi smo kupili na onoj akciji 3+1 pa sad evo bas koristimo zadnje iz zadnjeg paketa. idemo na 3 za par dana, srecom
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 11:52   #204
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
a kod širokog povijanja je li koristite one trokut pelene ili ste kupile platnene gaćice? Što vam je praktičnije?

što se tiče piše, ja se sjećam da se dečkima uvijek to dizalo prema gore, a zašto
ja koristim tetra i svedsku jer smo tako nasljedili i prvo nisam mislila siroko povijat, ali iz vinograske sve bebe salju tako doma, a nasa pedica inzistira na sirokom povijanju do prvog uzv-a (sto je fala Bogu sutra). vec prosli put nam je rekla da su kukici ok ali da ga povijamo siroko dok to i fizijatar ne potvrdi.
a i teta mi je fizioterapeut i ona je rekla da su ok, ali da je bebace ipak bolje sto duze tako povijat jer im se onda bolje razradi ona casica u koju kuk ide, ali neces pogrijesiti ni ako ga ne budes siroko povijala
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 22:37   #205
i ja ću povijat široko do prvog pregleda kukića....imam tetra pelene i švedsku pelenu ali na čičak (ne veže se)...

U obiteljiimamobebicu koja je otpuštena iz bolnice sa normalnim kukićima ali je ljevi nešto zaostao i sad 6 tjedana mora biti u onim remenčićima.....pa zato bolje sprječit nego lječit.....meni je tako sigurnije...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:06   #206
U Splitu je ista situacija - sve bebe iz rodilišta se široko povijaju. Također, isto radim doma do UVZ kukića, p aćemo vidjeti jel potrebno i dalje ili ne.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:10   #207
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
pampers/babylove/huggies/libero.....
ja nisam vjerovala kad su mi rekli da to iskljucivo ovisi o obliku bebine guze i tak je, pa se ne zamarajte previse. krenite s bilo kojima i ak vam cure promijenite
Tako je. Moje dosadašnje iskustvo: Babylove - ok, Pampers - smrdeeee! Iimaju nešto fuj u sebi, ne znam što je to, al gadno smrdi...tako da ih izbjegavam
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2007., 23:52   #208
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Tako je. Moje dosadašnje iskustvo: Babylove - ok, Pampers - smrdeeee! Iimaju nešto fuj u sebi, ne znam što je to, al gadno smrdi...tako da ih izbjegavam

Smrde?!
Nisam primjetila.Babylove su mi isto bile dobre,ali nisam ih kupovala nakon što sam potrošila onaj paket što sam dobila od DM-a.
Jer sam imala onih 3+1gratis kao magična,a danas kupila veliki paket Active Baby
od 5-9kg.Imala popust od 15% u DM-u pa si dala oduška!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:10   #209
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Tako je. Moje dosadašnje iskustvo: Babylove - ok, Pampers - smrdeeee! Iimaju nešto fuj u sebi, ne znam što je to, al gadno smrdi...tako da ih izbjegavam
slazem se.
i meni smrdeeee

mi smo na babylove.
procure kad je mama lijena nocu ih mijenjat pa ostanu po 8 sati

ne povijam siroko, povijala sam prvih mjesec dana jer mi je bilo prakticno.
onda su ga pogledala 3 pedijatra i svi su rekli sve ok.
a sjecam se i da sam citala da ak nesto nije okej, da povijanje nije dosta.
a zao mi ga stiskat, bas voli mavat nogicama
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:20   #210
Zmijo, mislim da su nama nosnice osjetljivije zbog onog texta na Rodi što smo tijekom trudnoće čitale...onog o platnenim pelenama, gdje se spominju kemikalije
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2007., 00:30   #211
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
Zmijo, mislim da su nama nosnice osjetljivije zbog onog texta na Rodi što smo tijekom trudnoće čitale...onog o platnenim pelenama, gdje se spominju kemikalije
a bice to
nije mi na pamet palo.

Zadnje uređivanje Zmijica : 27.03.2007. at 13:22.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:14   #212
Mislim da bi ovaj topic se trebao ponovo podignuti...barem pročitati šta da kupim, a što treba izbjegavati.
Ovdje ima postova za i protiv platnenih ili jednokratnih
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 13:33   #213
eto ja baš danas razmišljam o tim pelenama i mislim da ću kombinirati platnene i jednokratno
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 16:07   #214
i ja bi babylove, ali nama cure ko lude. jednostavno nemamo guzu za babylove
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:15   #215
Meni se zasad Active Baby od Pampersa pokazale najbolje!
Cijelu noć(od 21-8h)ga ne presvlačim i uopće ne promoče!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:57   #216
a kakva je guza dobra za babylove? ....ja imam sad te dva paketa pa ćemo kupovat kad vidimo kako će bebo rast.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 07:43   #217
evo javljam da smo mi momentalno na najmanjem pampersu.. za sada nema osipa..
u petrovoj stavljaju sve u pampers..
pitala sam.. bebe nije imala osipa 7 dana.. pa se nadam da neće ni imati..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:38   #218
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Nitko ne kaze da ces od platnenih dobit osip a od jednokratnih ne .....od svega mozes dobit osip i nitko ti ne garantira da od platnenih neces dobit osipp isto kao ni kod jednokratnih
svaka guza ima svoj faktor
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 18:38   #219
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
svaka guza ima svoj faktor
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 21:34   #220
Quote:
anna65 kaže: Pogledaj post
a ne znam baš
nekak mi je malo vjerojatno da se od platnenih dobije osip a od jednokratnih ne
kaj ja znam
pročitala sam jednu dobru stvar koja kaže: mame zamislite da 2,5 godine 24h na dan nosite uloške koji su po sastavu slični jednokratnim pelenama


Ja sam mom starijem stavljala platnene, jer su u to vrijeme pampersice tek došle, a pedijatri ih nisu preporučivali.
Mali mi je dobio ne osip već ojedine, a stalno smo ga presvlačili, pelene su se ispirale dva puta da ne bi na njima ostalo detergenta, a ja sam ih sve peglala da bi omekšale i da bi ih sterilizirali.
Na kraju sam po....... kupila pampersice i ojedine su postale prošlost.
Vjerujem da i pampersice nisu neka sreća odista nemam što pametnog reći .
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.