Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 17:42   #541
Sama cu sebi odgivoriti, a mozda nekome pomogne: u novom broju casopisa od Bille ima par zanimljivih recepata za kolaca od kestena.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:16   #542
Ima li netko dobar recept za košnice?
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 18:55   #543
Trazim dobar, isproban recept za svarcvald tortu. Da nisu u torti samo visnje skuhane u soku sa skrobnim brasnom i slatko vrhnje, neka malo bogatija i finija verzija, za specijalnu priliku.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 21:28   #544
Quote:
Lunarna. kaže: Pogledaj post
Trazim dobar, isproban recept za svarcvald tortu. Da nisu u torti samo visnje skuhane u soku sa skrobnim brasnom i slatko vrhnje, neka malo bogatija i finija verzija, za specijalnu priliku.

Nisam nikad kuhala visnje
Nekako mi je ukusnija verzija s nadjevom od visanja, proizvodi podravka
Probaj tako, neces pogrijesiti
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:26   #545
Ragu teleća juha - zna li netko kako se to radi

Ne želim reklamirati niti jedan restoran, ali sam u nekoliko njih jela teleću ragu juhu i jedino mi je fina u jednom (smije li se reći ovjde tako nešto, molim vas obrišite ako ne smije "Domagoj" na Sveticama).

Ima li da netko zna kako se ta juha radi?

Unaprijed zahvalna :mljac:
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 21:42   #546
I jos da kažem da me zapravo zanima odakle masnoća u toj juhi? Ona je relativno bistra i ne izgleda mi da unutra ima vrhnja, a ne miriše ni na zapršku (ne znam da li se to nekako drugačije zove, ulje sa brašnom) i istovremeno je gusta...
m_milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:20   #547
Da ne kopam sad prek trazilice - ima tko spremljen dobar recept za Atomsku?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:30   #548
http://www.coolinarika.com/recept/atomska-pita

Ovaj su meni preporučili
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:33   #549
Merci mica
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:37   #550
De nada Nadam se da će Zmajeku biti fina Ja ju isto namjeravam sutra raditi ali od heljdinog brašna. Baš me zanima rezultat.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 22:41   #551
Javi

Zmajek je po pitanju kolaca na mamu, fala Bogu,pa me bas veseli peci - napokon imam za koga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:31   #552
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da ne kopam sad prek trazilice - ima tko spremljen dobar recept za Atomsku?
na reci-peci je žena napisala sve savjete koje smo ovdje pisali, taj je najkompletniji i najpouzdaniji
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:24   #553
Slane kiflice sa sezamom za nekog tko prvi put pravi?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 21:54   #554
Ako tražiš obične dizane, probaj ove.
Ne moraš ih puniti, ali mogu se puniti i slatkim i slanim punjenjem.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:51   #555
UPOMOĆ !!! zna li netko kako koristiti kokosovo brašno ? Ne ono " mrvičasto " koje kupujemo pakirano u vrećicama u našim trgovinama, nego doslovno brašno u prahu ?
Hvala na odgovoru !
fran27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 13:01   #556
Quote:
fran27 kaže: Pogledaj post
UPOMOĆ !!! zna li netko kako koristiti kokosovo brašno ? Ne ono " mrvičasto " koje kupujemo pakirano u vrećicama u našim trgovinama, nego doslovno brašno u prahu ?
Hvala na odgovoru !
Ja sam pekla svašta. Palačinkice, polpete, kolače i torte, slatke kruhove, kekse, krekere..
Malo proguglaj, net je pun recepata s kokosovim brašnom, pogotovo na paleo sajtovima.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:24   #557
Kako da napravim ovakve kosarice?

Pretpostavljam da bi trebala sa kalupom napraviti dva kruga, a u drugom krugu jos jedan kruzic tj . rupu u sredini i onda ta dva kruga staviti jedan na drugi. Dali je to dovoljno? Mogu li to napraviti sam kupovnim lisnatim tjestom? Cime da povezem ta dva reda? I dali je dosta samo dva reda da se kosarica dovoljno digne?

Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 16:40   #558
Bok! Trebam recept za slanu štrudlu/savijaču.
Imam u frižideru sljedeće: kore za savijaču, šunku, pancetu, sir, posni sir, vrhnje, mlijeko, jaja, kisele krastavce i još svašta nešto.
Kore znam složiti, znam da ih moram premazati, ali ne znam je li smjesa dobra ovako kako sam ja zamislila - posni sir + imam još neke ostatke gaude ili nešto takvo, to bi naribala unutra, šunka i panceta na kockice, kiseli krastavci isto, dodam dva-tri jaja i malo vrhnja da sve bude kremasto. Bi to prošlo ko nadjev?

Ako imate još neku ideju od navedenih sastojaka, otvorena sam za prijedloge. Hvala unaprijed
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:31   #559
..."Fahertorte" - nisam sigurna je li to tocno ime, al sluzi se po bečkim kavanama i ima 4 sloja unutar tijesta ..mislim ovim redom: mak, bademi/orasi, jabuke i džem
e pa ima li to neko drugo ime ako netko zna (jer google ovo ne prepoznaje bas ) i/ili receptic ako moze

slika s nekog bloga - to bi bilo to

IncredibleMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 12:08   #560
Prije 15-tak dana je na HTV2 bila emisija u kojoj kuha Lidia Bastianich. Pripremala je jela od ostataka hrane. Zanima me je li netko zapamtio ili zna od prije desert od starog kruha i krušaka. Pisalo je da se sve recepte može naći na web adresi, pa se nisam trudila zapisati/zapamtiti, međutim baš taj recept ne mogu nigdje naći.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.