Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 11:08   #1
Serklaža

Molim sve trudnice koja su bile na seklaži ili imaju nekakva iskustva da mi pomognu s informacijama. Naime, trudna sam 14. tjedana i nakon jučerašnjeg pregleda doktorica mi je rekla da san uloživa za 1/3 i cerviks 38 mm, pa bi za dva tjedna napravila serklažu (Vinogradska). U prvoj trudnoći, prije sedam godina sam imala serklažu u 20. tjednu pa me zanima kakva je sada situacija nakon serklaže, ostanak u bolnici i sve ostalo.Hvala!
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 18:25   #2
evo kućici su napravili, jos je u bolnici, pa nju najbolje pitaj, trebala bi danas sutra doc doma
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 19:30   #3
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
evo kućici su napravili, jos je u bolnici, pa nju najbolje pitaj, trebala bi danas sutra doc doma
Može,puno hvala na pomoći.
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 13:14   #4
SERKLAŽA

Već tjednima pokušavam doći do trudnica ili bilo kakvih informacija o serklaži ali nažalost vrlo malo. S obzirom da sam serklažu imala prije deset dana zaniimale bi me neke informacije od drugih trudnica koje su prošle istu stvar a i svaka potpora i utjeha bila bi mi od velike pomoći. Ako nekome mogu pomoći s nekom informacijom vezanom uz zahvat rado ću pomoći.
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 13:49   #5
ja sam bila na serklaži prije mnogo godina ( čekali smu me na dan da napunim određeni tjedan trudnoće). Mnogo sam mirovala..doslovno sam 7. i 8,. mjesec preležala. N eznam što te zanima?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 15:50   #6
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
ja sam bila na serklaži prije mnogo godina ( čekali smu me na dan da napunim određeni tjedan trudnoće). Mnogo sam mirovala..doslovno sam 7. i 8,. mjesec preležala. N eznam što te zanima?
I ja sam u prvoj trudnoći imala serkležu (20. tjedan, otvorena do unutarnjeg ušća, cerviks 20 mm), ležala 4 mjeseca. Sada su mi, u drugoj trudnoći, napravili serklažu radi prevencije jer nisam niti otvorena bila, ni uloživa, niti mi je skraćeni cerviks). U prvoj trudnoći sam do poroda, koji ji bio normalan, pila prepare, sada ništa osim magnezija. Kod kuće sam, ležim slijedećih 4 mjeseca i zaista ne znam kako ih izgurati s pozitivnim mislima.
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:00   #7
Ne znam ti baš nešto o tome, ali nedavno je forumašica kućica završila na serklaži.... Ovo je tema: https://www.forum.hr/showthread.php?t...6ica+u+bolnici, ima nešto malo o serklaži.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:16   #8
Vidiš kako je to diskutabilno...moja ginekologica u privatnoj poluklinici mi je rekla da neke moderne struje u ginekoligiji više ne prakticiraju serklažu,zbog mogućih infekcija i više štete nego koristi,tak da čovjek nije ni sam pametan
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 18:19   #9
Što se tiče serklaže, koliko sam razgovarala sa liječnicima, činjenica je da se više ne prakticiraju u ostatku svijeta ali, eto, kod nas se rade. Meni je napravljena u prvoj trudnoći i sve je prošlo super, samo što je to bilo prije sedam godina. Sada sam tek u 18. tjednu trudnoće i koma mi je razmišljati do 36. tjedna kada se tek skida šav. Da ne pričam da sam sada bila dva tjedna u bolnici zbog serklaže i umrla od tuge jer mi je djevojčica od šest godina bila doma uplakana i u komi jer nismo bile odvojene nikada dva tjedna. Nikako ne mogu doći do "kućice", odnosno svi njeni postovi nisu previše jasni i ne znam kako da je kontaktiram .
prvo krstarenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:04   #10
Pozdrav svima,vidim da dugo nikog nema,a meme zanima netko tko ima negativna iskustva sa serklažom.Kod mene je jako loše završila,ostala sam bez bebe u 23 tjednu,jer sam drugi dan nakon serklaže dobila kontrakcije ,prokrvarila,otišla plodna voda i ja sam rodila curicu od 570 grama,koja se borila deset dana,a onda je odustala.Neću drugo pisat da ne zabrinjavam nekog koga to čeka previše,kažu bude takvih slučajeva,ja sam većinom čitala o pozitvnim stranama serklaže i baš je mene pogodilo ono najgore(ne želim to nikome),samo bi htjela čut nekoga sa istim iskustvom,nemam sa kim popričat o tome,svi kao razumiju me,a u svari nitko nema pojma kako je.
balto15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:31   #11
Ja ti mogu preneti samo moje iskustvo, u 4 mesecu sam bila uloziva za jagodicu prsta, dobila za piti tokolitike i sedative od kojih sam imala izrazene nuspojave, pa ih vise nisam uzimala nego sto jesam.

Serklaz mi nisu hteli raditi u bolnici, jer se sada sve vise oslanjaju na svetsku medicinu gde su i serklaz i tokolitici vec odavno ukinuti(rade se u iznimnim slucajevima). U bolnici su mi ukinuli i tokolitike i sedative, rekli nek uzimam na svaki treci dan kalcijum i magnezijum.

Sad sam 34 nedelja trudnoce i otvorena sam jedan prst, usce zatvoreno(a bilo je jedno kratko vreme i usce otvoreno, valjda sve ovisi od gin do gin koji te pregleda), na mirovanju sam.
Betili is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:58   #12
Quote:
balto15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,vidim da dugo nikog nema,a meme zanima netko tko ima negativna iskustva sa serklažom.Kod mene je jako loše završila,ostala sam bez bebe u 23 tjednu,jer sam drugi dan nakon serklaže dobila kontrakcije ,prokrvarila,otišla plodna voda i ja sam rodila curicu od 570 grama,koja se borila deset dana,a onda je odustala.Neću drugo pisat da ne zabrinjavam nekog koga to čeka previše,kažu bude takvih slučajeva,ja sam većinom čitala o pozitvnim stranama serklaže i baš je mene pogodilo ono najgore(ne želim to nikome),samo bi htjela čut nekoga sa istim iskustvom,nemam sa kim popričat o tome,svi kao razumiju me,a u svari nitko nema pojma kako je.
strašno mi je žao,moja serklaža je odlično držala i bila je dobra liječnička odluka.kada su me vozili na serklažu,prema sali, samo sam Boga molila da sve prođe ok,jer na samu pomisao da bi ga tad u 22 tjednu izgubila,počelo me gušiti i takva bol bi mi prepravila dušu da sam mislila da ću se raspasti,tako da nemrem ni zamisliti kak ti je bilo ikak ti je sada. jesi primala i tokolizu?
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:50   #13
Nisam ništa dobila,kad su me vratili sa serklaže u sobu odlično sam se osjećala,ništa me nije bolilo kao da nisam ni bila,ali tu noć sam dobila jake kontrakcije i dali su mi injekciju,da se smanje,a to je sve skupa trajalo nekih četiri sata,drugi dan je sve opet bilo u redu,a ja sva sretna i zadovoljna,ali kad je opet došla noć,ja sam prokrvarila,pregledali su me i nisu znali zašto krvarim,kažu šav dobro drži,u jutro mi je otišla plodna voda i morala sa roditi,ništa više se nije moglo.Nalazi sa obdukcije kažu da je bila infekcija,a prije serklaže su radili briseve i sve je bilo u redu.Moja doktorica kaže da su vjerojatno kod serklaže nešto zeznuli.Ljuta sam na cijeli svijet.A malena koja će uskoro tri godine još čeka i govori kako ćemo rodit bebu.
balto15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:38   #14
Quote:
balto15 kaže: Pogledaj post
Nisam ništa dobila,kad su me vratili sa serklaže u sobu odlično sam se osjećala,ništa me nije bolilo kao da nisam ni bila,ali tu noć sam dobila jake kontrakcije i dali su mi injekciju,da se smanje,a to je sve skupa trajalo nekih četiri sata,drugi dan je sve opet bilo u redu,a ja sva sretna i zadovoljna,ali kad je opet došla noć,ja sam prokrvarila,pregledali su me i nisu znali zašto krvarim,kažu šav dobro drži,u jutro mi je otišla plodna voda i morala sa roditi,ništa više se nije moglo.Nalazi sa obdukcije kažu da je bila infekcija,a prije serklaže su radili briseve i sve je bilo u redu.Moja doktorica kaže da su vjerojatno kod serklaže nešto zeznuli.Ljuta sam na cijeli svijet.A malena koja će uskoro tri godine još čeka i govori kako ćemo rodit bebu.
a joj-grozno mi je ovo čitati....ne kužim kaj su ti napravili,da je bila infekcija vidli bi na krvnoj slici kaj je i dali ti antibiotike..meni su stalno pazili nakon serklaže da je CRP ok..moj cimerici nije bio i ona je pila antibioitike iako je imala tek blagu naznaku neke infekcije, ja nisam morala piti,ali svim žena koje su se rano otvorile dali su tokolizu i poslije tablete
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:11   #15
balto,

ja sam 21.12. u 27. tjednu bila na serklaži. Radili sve briseve, a dok sam čekala nalaze (2,3 dana) preventivno mi dali antibiotik na što sam se pobunila...bili su negativni...rekli su da ne žele riskirati infekciju i da je to manja šteta nego komplikacije koje idu uz moguću infekciju...dobila sam tablete (tokolitike), dexametazon, infuziju i 2 tjedna bila u bolnici...na kraju je i moj dr koji mi vodi trudnoću rekao da su antibiotici najmanje zlo

Nadam se da će ti tvoja curica olakšati ovo teško razdoblje
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:40   #16
Ja pogotovo ne razumijem šta se desilo i skroz me to muči,rekli su mi samo da se to dešava,sad vec razmiljam o drugoj trudnoći, jer sam osjećaj da si rodio,a ruke ti prazne je užasan.Prvo moram napravit sve pretrage,nać šta je uzrok tome i probat zalječit,uglavnom trebat će dosta vremena,muž mi je na brodu,pa moram njega čekat da skupa pijemo antibiotike,uglavno sve će to potrajat,a ja više i nisam u cvijetu mladosti.Iz svega toga me jedino i izvlači moja curica koja ne miruje i ne daje mi vremena za bolovanje i tugovanje,a možda je tako i bolje,ipak noći su kao stvorene za tugu,pogotovo sad kad muž nije doma.Samo da mi je netko sa takvim iskustvom,da imam sa kim razgovarat,mislim možda bi mi bilo nešto jasnije,grozno je ovo neznanje,nitko mi ništa nezna reći(ili ne želi).
balto15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:00   #17
Balto, ima cura na forumu koje su rodile i ostale praznih ruku...probaj ih nekako pronaći...vjerujem da se najbolje kuže oni koji su prošli sličan put.
Imaš sreću u nesreći a to je dijete koje te tjera naprijed...znam da nije to utjeha ali je velika sreća kad znaš da ju imaš i da imaš koga grliti, maziti i ljubiti...
Nažalost svaki zahvat ma kako bio rutinski može završiti kobno. Znam kad su mi dali papire na potpisivanje da sam pukla a tek doživjeti, preživjeti sve to
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:32   #18
Znam,ali bez obzira fali mi i drugo dijete.Žene su većinom izgubile bebe sa spontanim ili tako nešto,a ne ovako bez veze kao ja,ne javljaju se baš kojima je uzrok serklaža.Hvala ti,valjda će vrijeme sve zalječit,ili sljedeća beba
balto15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 21:50   #19
Quote:
balto15 kaže: Pogledaj post
Znam,ali bez obzira fali mi i drugo dijete.Žene su većinom izgubile bebe sa spontanim ili tako nešto,a ne ovako bez veze kao ja,ne javljaju se baš kojima je uzrok serklaža.Hvala ti,valjda će vrijeme sve zalječit,ili sljedeća beba
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:01   #20
Quote:
balto15 kaže: Pogledaj post
Znam,ali bez obzira fali mi i drugo dijete.Žene su većinom izgubile bebe sa spontanim ili tako nešto,a ne ovako bez veze kao ja,ne javljaju se baš kojima je uzrok serklaža.Hvala ti,valjda će vrijeme sve zalječit,ili sljedeća beba
Znam kako ti je i ja sam slično prošla u 1/11., izgubila bebu u 19 tjednu otišla u bolnicu jer sam počela krvariti i imala sam bolove, a ono porod već krenuo i skorz sam bila otvorena, na zadnjem pregledu sve je bilo ok, a kad sam rodila prije 6 godina isto sam se počela otvarati s 32 tjednom. Prolaze mi misli kroz glavu da sam barem išla prije na siklažu ili pila prepar pa bi možda izgurala trudnoću barem do 36 tjedna kako sam i prvu. I moja cura žarko želi bracu ili seku i svako toliko pita da li će dobiti, taj dio pitanja me najteže pogađa jer smo svi troje jako radovali tome a sada praznina. Čekaju me silne pretrage pa onda ćemo odlučiti što dalje.
Drži se
mila36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.