Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 08:57   #61
samo mala digresija...
nisam znala da se na komisiji ispituje iskljuchivo pismeno...i josh k tome isti nastavnik koji i predaje taj predmet....a gdje je objektivnost?
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 09:03   #62
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
samo mala digresija...
nisam znala da se na komisiji ispituje iskljuchivo pismeno...i josh k tome isti nastavnik koji i predaje taj predmet....a gdje je objektivnost?
Ispituje se isključivo usmeno. Pitanja postavlja tvoj nastavnik, ali su ona unaprijed dogovorena (on ih samo postavlja). Zašto misliš da nije objektivno???
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 09:34   #63
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Ne želim ti pametovati, ali komisija ti provjerava znanje koje je predviđeno programom. Na komisiji ne postoji odgovor "nismo to radili". Ako ti je dijete imalo loše profesore postoji mogućnost da na komisijskom ispitu pokaže i manje znanje nego je trenutna ocijena. Ne znam koliko si ti potkovan iz matematike i kemije, ali probaj ju onako izrešetati (ili zamoli nekog profesora ili studenta koji daju instrukcije) da se vidi konkretno o čemu se radi. Uistinu je čudno da baš nitko nema 5, ali ako se radi o lošim profesorima i nekvalitetnom prenošenju znanja komisija bi mogla i spustiti ocijenu...
kako takav nastavnik moze biti objektivan na usmenom ispitivanju, uzimajuci u obzir da je taj isti nastavnik istom djetetu predavao cijelu godinu...sam sebi ce reci, e jesi zeznuo djete...a ono zna za 4 ili pet ..a ti mu dajesh (recimo) tri cijelu godinu.Postoje li i pisani odgovori na ta pitanja i odgovori koji su dopushteni?

Ako je usmeno ispitivanje objektivno, onda matura i prijemni na fakultetima bi trebali biti isto usmeni...IMHO..

namjanje sto bi trebalo uchniti je pisati ispit, i to uz komisiju bez navedenog nastavnika/ce.

meni to sve slichi da ti iskreno kazem, na kadija te tuzi,kadija te sudi...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 09:50   #64
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
kako takav nastavnik moze biti objektivan na usmenom ispitivanju, uzimajuci u obzir da je taj isti nastavnik istom djetetu predavao cijelu godinu...sam sebi ce reci, e jesi zeznuo djete...a ono zna za 4 ili pet ..a ti mu dajesh (recimo) tri cijelu godinu.Postoje li i pisani odgovori na ta pitanja i odgovori koji su dopushteni?

Ako je usmeno ispitivanje objektivno, onda matura i prijemni na fakultetima bi trebali biti isto usmeni...IMHO..

namjanje sto bi trebalo uchniti je pisati ispit, i to uz komisiju bez navedenog nastavnika/ce.

meni to sve slichi da ti iskreno kazem, na kadija te tuzi,kadija te sudi...
Pa mala od frendice je dobila pitanja koja su u biti bila naslovi poglavlja u knjizi-na komisiji se ispituje isključivo iz udžbenika i sukladno programu. Čak i ona treća osoba koja sjedi u komisiji (a koja nije nastavnik dotičnog predmeta) može vidjeti koliko je učenik gradiva pokrio svojim odgovorom. Članovi komisije se moraju sporazumjeti oko ocijene i moraju obrazložiti tu ocijenu.

Čuj, usmeno, pismeno ??? Neznam ko je tu pametan... Nekome leži jedno, nekome drugo... Mislim da je usmenim ispitivanjem varanje svedeno na minimum (možda ga zbog toga primjenjuju).

Mislim da mi je netko pričao (ili sam ovdje čitala) da se na komisiji iz matematike gleda samo rezultat i dotična osoba se bunila zašto nema pola boda na postupak... Eto, meni je to blesavo. Kakvo bodovanje postupka??? Ili si zadatak riješio ili nisi...

Po meni je komisija riješenje kod otvorenog sukoba učenika i nastavnika gdje se nastavnik iživljava na učeniku... Mala od frendice je dobila 4, a imala je u imeniku "poklonjenu" 2 tako da zaključujem da ipak postoji pravda
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:34   #65
Hvala happygoose!

Zato sam ovdje i zatražio mišljenje. Nije samo znanje u pitanju, nego i odnosi koji se uspostave na relacijama: učenik - učitelj, roditelj - učitelj, učenik - učenje, učenik - drugi učenici. To sve utječe na objektivnost kod ocjenjivanja. Nisu nastavnici kao iz starih filmova, pa da su intelektualno superiorni i da na njih ništa ne utječe i da se ne vode ničim osim svetog poslanja - obrazovanja.

Kod nas je problem u hrvatskom jeziku kojeg drži razrednica. A smatram da je hrvatski jezik predmet na kojeg se najviše može subjektivno gledati. Tu se ocjenjuje: lektira (jako subjektivna procjena), zadačnica (jako subjektivna procjena, osim gramatike), književnost (jako subjektivna procjena), recitiranje ili scenski nastupi (izrazito subjektivna procjena). Navedeno čini oko 80% ocjene.
Znači, kada razrednica iz hrvatskog ne želi ocijeniti najbolje dijete u razredu sa odličnim (dijete koje je najbolje u školi na matematičkom klokanu - želim reći da bi to mogao biti dokaz da se radi o inteligentnom djetetu), mogu zaključiti da se radi o zlobi ili pokvarenosti ili bešćutnosti a svakako o loše obavljenom poslu. Jer ako inteligentno dijete, koje uči, ne uspiju naučiti, tada obrazovanje nije postiglo svoj cilj.
SINDBAD POMORAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 12:45   #66
po mom iskustvu, hrvatski je djeci jedan od težih predmeta, i taj predmet baš i ne drži visok prosjek ocjena.
što je slučaj sa tvojim djetetom, zašto nema 5- ne znam.
al znam da to što ti je dijete jako u matematici, nema apsolutno nikakve veze sa hrvatskim jezikom.
ako mu je matematika jača strana, ne mora nužno biti i gramatika i lektira i pisanje zadaćnica..
to su totalno dva različita pojma...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:04   #67
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post

Kod nas je problem u hrvatskom jeziku kojeg drži razrednica. A smatram da je hrvatski jezik predmet na kojeg se najviše može subjektivno gledati. Tu se ocjenjuje: lektira (jako subjektivna procjena), zadačnica (jako subjektivna procjena, osim gramatike), književnost (jako subjektivna procjena), recitiranje ili scenski nastupi (izrazito subjektivna procjena). Navedeno čini oko 80% ocjene.
Hmmm...kad bi ovo bilo kako ti kažeš moja curka(6. razred) bi sigurno imala 5...ali koliko ja znam najviše gledaju hrvatski jezik odnosno gramatiku. Milijuni vrsta riječi, vremena, nastavaka...ove godine imati će 4, a iz svega što si ti naveo ima petice, ali i dvije trojke iz testova gramatike...
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:13   #68
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
Kod nas je problem u hrvatskom jeziku kojeg drži razrednica. A smatram da je hrvatski jezik predmet na kojeg se najviše može subjektivno gledati. Tu se ocjenjuje: lektira (jako subjektivna procjena), zadačnica (jako subjektivna procjena, osim gramatike), književnost (jako subjektivna procjena), recitiranje ili scenski nastupi (izrazito subjektivna procjena). Navedeno čini oko 80% ocjene.
Znači, kada razrednica iz hrvatskog ne želi ocijeniti najbolje dijete u razredu sa odličnim (dijete koje je najbolje u školi na matematičkom klokanu - želim reći da bi to mogao biti dokaz da se radi o inteligentnom djetetu), mogu zaključiti da se radi o zlobi ili pokvarenosti ili bešćutnosti a svakako o loše obavljenom poslu. Jer ako inteligentno dijete, koje uči, ne uspiju naučiti, tada obrazovanje nije postiglo svoj cilj.
Zaista ti ne želim pametovati ovdje, ali to što nekom djetetu ide matematika zaista ne mora značiti da će mu ići hrvatski; dapače, čak i ako mu idu SVI ostali predmeti, to i dalje ne znači da "ima pravo" na peticu iz hrvatskog samom tom logikom što mu idu ostali predmeti.

Nisam upoznata s parametrima koji se uzimaju u obzir pri ocjenjivanju hrvatskog u tančine, no koliko se sjećam svog vlastitog obrazovanja, ni hrvatski ni engleski (dok sam živjela vani pa je engleski bio ekvivalent) nisu bili naročito subjektivni predmeti, postojali su manje-više precizni okviri o kojima govorimo, te kriteriji za dobar sastavak i loš sastavak, dobru recitaciju i lošu recitaciju... Nije ti to nužno baš tako kao što se čini.

Međutim, ako zaista nitko (NITKO) kod tog profesora ne ispunjava uvjete za peticu, nešto nije u redu. Ne zbog toga što bi trebalo forsirati Gaussovu krivulju (po toj logici bi svaki profesor trebao i baciti par učenika na popravak, čisto da ispuni "očekivanu normu" ), nego zato što ako sam profesor procjenjuje da NITKO od njegovih učenika ne udovoljava njegovim kriterijima, onda nešto ne štima s tim kriterijima - jer je mogućnost da on radi sve lege artis, a da NITKO ne zna za pet iznimno tanka, te bi u principu značilo da mu se mora dogoditi zaista ispodprosječni razred i mnogo nesposobne djece (što NIJE nemoguće, teoretski, zato treba baciti oko i na druge razrede u kojima predaje i kakve su mu ocjene tamo).

Uzmi u obzir da djeca znaju i pretjerivati u vezi tih stvari ("nitko nema pet", "svi imaju laptop u svojoj sobi" i sl.), treba otići kod profesora i pitati u čemu je problem. Iskreno me čudi da to još niste napravili, ako je situacija zaista takva da imamo nerazumnog profesora, a ne neobjektivnog roditelja.

Komisijski ispit bi mogao riješiti stvar, ali, kao što su vam već savjetovali, uzmite u obzir da tada zaista morate biti sigurni da dijete zna više od trenutne ocjene.
Esperanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:44   #69
Quote:
Esperanza kaže: Pogledaj post

Uzmi u obzir da djeca znaju i pretjerivati u vezi tih stvari ("nitko nema pet", "svi imaju laptop u svojoj sobi" i sl.), treba otići kod profesora i pitati u čemu je problem. Iskreno me čudi da to još niste napravili, ako je situacija zaista takva da imamo nerazumnog profesora, a ne neobjektivnog roditelja.
To si dobro primjetila...to dječje....svi imaju-niko nema
Opet ja sam shvatila da je čovjek u razgovoru u školi dobio info da nitko nema 5....pa onda opet mi nije jasno kako se to već znaju završne ocjene, a škola završava 18.06....ili svi imaju takve ocjene da ih se ničim ne može popraviti na 5 Mojoj curki recimo tek predstoji završni test iz gramatike i jedan iz medijske kulture...u govoto nijednom predmetu se još ne mogu 100% znati krajnje ocjene. Valjda će nam objasniti
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:41   #70
Nitko u razredu od 35 djece nema 5?
Na vašem mjestu bih se savjetovala i sa ostalim roditeljima djece koji su inače odlikaši, jer u ovakvom slučaju bi trebali djelovati kao grupa. U našoj školi je također bio slučaj da nitko u razredu nije iz matematike mogao dobiti 5- roditelji su se organizirali i žalili.... nije bilo komisije, ali slijedeće godine su dobili novu profesoricu i matematike
Vjerujem da ipak ne može biti da od 35. djece niti jedan klinac nije zaslužio 5. i to u 3. predmeta.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 00:06   #71
Jezik bi si pegrizla da ne komentiram...Moram, sori, nemojte misliti da pametujem...

Dakle...krenimo od toga da je naše cjelokupno školstvo u banani i da ne postoje točne norme što dijete treba znati za određenu ocjenu. To se pokušalo ostvariti uvođenjem famoznog HNOS-a prije par godina ali u stvarnosti baš i nije zaživjelo.

Tako bi npr. iz hrvatskog za ocjenu 2 trebalo znati da je W.Shakespeare napisao Romea i Juliju. Za 3 bi trebalo znati ispričati radnju. Za 4 bi već trebalo reći nešto o vrsti tog djela. A za 5 možda psihološku karakterizaciju likova ili poveznicu s nekim drugim djelima blabla...Govorim samo teoretski. Ali tako nešto definitivno nedostaje u našem sustavu.

Isto tako kod pisanja zadaćnica za 2 bi bilo dovoljno da je učenik pogodio temu i napisao nešto smisleno. Za 3 da sastav ima neki uvod, sredinu i zaključak. Za 4 da je gramatički točno. Za 5 da je stilski, smisleno i gramatički sve odlično napisano i da se možda poslužio primjerima iz djela ili tako nešto... (nisam kroatist al mislim da bi to tako nekako išlo...)

Lektira subjektivna ocjena? Kako? Ako je dijete doista pročitalo knjigu tad nije problem odgovoriti na pitanja. Ali ja znam jako puno mama koje umjesto svoje djece čitaju knjige a i jako puno djece koja na internetu nađu podatke o nekoj knjizi i onda to predaju kao pročitanu lektiru. I naravno uz svu tu tehnologiju da će neki nastavnik i posegnuti za trik pitanjem poput koje boje je bila haljina Ane Karenjine kad se bacila pod vlak.

Ono što se može napraviti je razgovarati s određenim profesorom na početku godine ili tijekom godine i otvoreno ga pitati da vama i(li) djeci kaže što je potrebno za koju ocjenu jer profesori znaju koje gradivo moraju obraditi i što će biti u testovima i što svatko mora znati. (a to je sve najčešće u samim udžbenicima)

Nemoguće je da u jednom razredu od x učenika baš nitko ne zadovoljava kriterije za ocjenu 5. Definitivno bih rekla da se radi o profesoru sa previsokim standardima i da ukoliko je to stvarno tako, roditelji trebaju djelovati kao grupa a ne pojedinačno. I to krenuvši na razini škole a ako se ništa ne promijeni onda preko inspekcije. (ali ako je to stanje već duže vrijeme - godinama kod istog profesora pitam se onda kako se već nije djelovalo?)

E sad, ono što roditelji ne žele čuti je i ona druga strana a ta je da u tom istom razredu (ili nekom drugom) s x učenika nemoguće je imati baš sve učenike s ocjenom 5.
Jer koliko god mi to željeli, naša djeca ipak nisu sva wunderkinder i nemaju baš sve predmete u malom prstu, pa tako netko tko je dobar u matematici ne mora biti i jednako dobar u jezicima, ili dobar je u povijesti ali nije u likovnom. Sjetite se malo sebe kad ste bili u školi...jeste voljeli sve predmete jednako? Jeste ih jednako učili? Jeste ih jednako razumjeli?

Ne branim profesore, ne kažem da nema tu i malo subjektivnosti, ali vjerujte da se profesori poprilično trude biti objektivni i zbog sebe, i zbog djece i zbog gnjeva roditelja tako da im ne dođe netko i ne kaže Gle ovom xy-u ste dali 5 a mom malom 4 a sve je znao/napisao što i taj xy. Ili bez razgovora mu probuši gume na autu. Ili što gore. Jer danas se mnoge stvari tako rješavaju.

A ako se već odlučite djelovati preko komisije...morate biti itekako sigurni da vam dijete baš sve zna. Dakle da nije zabušavalo na satovima, da ima sve u bilježnici, radnoj bilježnici, da zna riješiti sve zadatke, da zna postupak (jer kod nekih zadataka postupak je ipak bitan bez obzira što mi mislimo da nije, da je glavno da je rezultat točan), da je pročitalo i napisalo sve lektire, naučilo sve pjesmice napamet i što je već potrebno u određenom predmetu. Jer istina bit će tu njegov profesor kao glavni ispitivač (zašto? jer on je taj koji je pratio dijete i koji je predavao to gradivo) ali isto tako još jedan profesor istog predmeta koji vaše dijete ne zna i koji je možda nešto dodatno naglasio da treba zapamtiti a vaš profesor je eto baš to rekao da ne moraju pamtiti (tipa neku godinu ili sl), i cijela ta priča je poprilično stresna za samo dijete pa može zablokirati i 'zaboraviti' i ono što je znalo.

Zadnje uređivanje LadyMo : 28.05.2010. at 00:19.
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 00:28   #72
svakako o loše obavljenom poslu. Jer ako inteligentno dijete, koje uči, ne uspiju naučiti, tada obrazovanje nije postiglo svoj cilj.

Ne mora značiti...ok, istina, ima profesora koji ne znaju kako prenijeti znanje svojim učenicima i koji su definitivno zalutali u taj posao, ali ima i djece kojima nešto ne ide i ne može shvatiti bez obzira na to koliko se trudilo. Možemo li reći da je to dijete neinteligentno? Ne, jer ako se malo dublje ide u analizu vidjet ćete da danas postoji nekoliko vrsta inteligencije, npr. verbalno - lingvistička, glazbena, vizualna, logičko - matematička...
A osim toga postoje i različite metode učenja..i nisu sve uspješne i primjenjive kod svakog djeteta...
Al da ne idem sad u dublje analize...mislim da shvaćate što želim reći...
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 07:59   #73
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
Da li netko ima iskustvo sa komisijskim ispitavanjem djeteta u OŠ kada roditelj (ili dijete) nije zadovoljan sa ocjenom? I kako pokrenuti proceduru za provjerom ispravnosti ocjene.
mislim da dovoljno podataka postoji u pravilniku o ocjenjivanju: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/263393.html

ako roditelji smatraju da ucitelj ne radi kako 'treba' (sto god to znacilo) inspekciju mu se moze poslati u bilo kojem trenutku, izlazi se cak i na anonimne prijave, kako se dijete ne bi dovodilo u situaciju da mora biti ispitano pred komisijom, sto za dijete nikako nije ugodno.

i, da, postoje razredi u kojima ni jedno dijete ne zasluzuje ocjenu odlican. to nema nikakve veze s inteligencijom ucenika u tom razredu.

zanimljivi su datumi kad se na ovoj temi pise, godine prolaze, ali 'sezona' ostaje.
valnea is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 23:51   #74
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post

Radi se o tome da nitko nema tu ocjenu (5)!

Niti iz matematike, niti iz kemije! Da li trebamo zaključiti da su DJECA GLUPA ili se radi o lošim uvjetima u školi.
Trebamo zaključiti da je 35 učenika malo previše da bi se nastavnik mogao posvetiti djeci i kvalitetno uraditi svoj posao.

Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post

Po zakonu su ocjene 1 - 5. I neka izvole takve ocjene i davati.
Nivoi znanja? Ako niko u razredu ne pokazuje kreativnost, treba li izmisliti peticu? Upravo je problem što se previše takvih petica izmiplja.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 00:00   #75
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
po mom iskustvu, hrvatski je djeci jedan od težih predmeta, i taj predmet baš i ne drži visok prosjek ocjena.
što je slučaj sa tvojim djetetom, zašto nema 5- ne znam.
al znam da to što ti je dijete jako u matematici, nema apsolutno nikakve veze sa hrvatskim jezikom.
ako mu je matematika jača strana, ne mora nužno biti i gramatika i lektira i pisanje zadaćnica..
to su totalno dva različita pojma...
Da, taj halo efekat...

Meni je matematika bila jača strana, ali književnost nikako, mada sam uvijek puno čitao i trudio se. ne možeš biti dobar u svemu. Oni koji imaju sve petice, pola ih dobiju upravo zahvaljujući halo efektu.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:06   #76
Mojoj maloj nećaci koja je bila odlična učenica u jednoj školi sada u drugoj školi ocjenjuju urednost bilježnice i brzinu pisanja, (ide u drugi osnovne) što mislim da je potpuno neopravdano.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:09   #77
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
Hvala happygoose!

Jer ako inteligentno dijete, koje uči, ne uspiju naučiti, tada obrazovanje nije postiglo svoj cilj.
to koliko je neko dijete inteligentno, je vrlo subjektivno, svi roditelji misle za svoju djecu da su inteligentna...

a definitivno je da nisu sva djeca jednako inteligentna, talentirana, sposobna za sve predmete i opcenito, netko provjezba par zadataka iz matematike pa dobije 5, netko vjezba non stop pa ima 3, jel uci zadatke napamet a ne logicki rjesavati i dok mu das neki drugi od onoga koji je vjezbao, nema pojma.

ista stvar je i s gramatikom, ali i ucenjem opcenito, netko pamti lakse npr godine iz povijesti, ima fotografsko pamcenje i sl, netko cita 100 puta i opet slabo zna...

koliko dijete uci neki predmet vremenski nije realni pokazatelj nicega, bitno je koliko se odredeni predmet uci s logikom a koliko streberski, kakve memo tehnike ima dijete, naravno uza sve to ide i inteligencija, a stvari tipa gramatika, matematika, zadaci iz fizike i kemije su nesto sto se nemoze naucit sam tak, vec treba imati i zicu za to, isto ko sto nemozes za povijest jednostavno imati zicu nego moras ulozit dobrano vremena da nastrebas sve podatke.

ovo govorim iz svoje pespektive, zavrsila sam osnovnu skolu, gimnaziju i sad zavrsavam fax, dakle nisam na strani profesora vec ucenika i mogu otprilike ocjeniti kak neke stvari funkcioniraju.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:17   #78
zbog toga sto sva djeca nisu ista, obrazovanje je u totalnom rascjepu, pokushavajuci djeliti ocjene...i time samo sebe potkopava...

jedno je implicirati urednost,poticati urednost, dati djeci priliku da budu uredni, nauchiti ih da budu uredni, nagraditi urednost, motivirati urednost, pokazati opet iznova kako biti uredan pri pisanju, a potpuno je drugo ocjenjivati urednost...netko nikad nece biti uredan, netko ce biti manijakalno uredan....a nashe "skolstvo" ocjenjuje brzinu pisanja i urednost kikacha u drugom osnovne.

netko je debelo mazohist...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:24   #79
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Mojoj maloj nećaci koja je bila odlična učenica u jednoj školi sada u drugoj školi ocjenjuju urednost bilježnice i brzinu pisanja, (ide u drugi osnovne) što mislim da je potpuno neopravdano.
Moja ide u drugi razred. Da, ocjenjuje im urednost bilježnice odnosno pisanje ali ne upisuje u imenik.
Razrednica nam je rekla da su počeli brljati r i v, - b i slovo l.
Želi ih malo upozoriti na to i ok. Neka ih upozori, oni ne znaju da to ne ide u imenik. Kako sada nauče - tako će i dalje nastaviti.
Moj sinek recimo piše tako ružno da ni sam ne zna pročitati svoj rukopis. Ne znam bih li se smijala ili plakala...
Kćer je druga priča. Ona je jako pedantna i uredna - doslovno me sram mog rukopisa kada vidim njezin.
Uveli su i pisanje kemijskom olovkom. Ispočetka sam joj mislila kupiti onu brisivu kemijsku olovku ali je prevagnulo da bude više oprezna jer to imaju za sada samo u lektiri i nema brisanja.
Za brzinu pisanja zna prigovarati (razrednica) ali ne znam da li im to ocjenjuje.
Ma moja je neki dan donijela prvu trojku sva u šoku. Razrednica je čitala priču i blic test odmah iza. Naravno pola toga nije popamtila. A kaj sada??
Kada je vidjela moju hladnu reakciju odmah je krenula optuživati da su drugi pričali pa ona nije dobro čula učiteljicu
Reko - stara - halo?? Tvoja ocjena je tvoja ocjena - nemoj kriviti druge. Mogla si dići ruku i reći da ne čuješ i da smiri te brbljavce.
Ah, svega se klinci dosjete.
Ja bih voljela da moje dijete briljira iz svega - no eto desi se. Moja taština to mora podnijeti. Imam prosječno normalno dijete.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:34   #80
ohh bliz testovi su josh uvijek zivi i zdravi...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.